» »

Solonote 1556 1.6 tece na 1.2ghz

Solonote 1556 1.6 tece na 1.2ghz

pixl ::

Se komu sanja cemu to? FSB bi moral teci na 133, tece pa na 100, procesor preklaplja pa med 1200 in 600mhz. Je mozno, da so notri prepocasni rami za visjo frekvenco in da zaradi njih sistem zniza hitrost?

Hvala,
pixl

mtosev ::

Nope.

Počasneje dela da varčuje z energijo.

SpeedStep to dela.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pixl ::

Probal izklopiti SpeedStep s CPURightMark, pa nic ne spremeni. Ob obremenitvi procesor tece na 1.2, sicer na 600mhz, nikoli pa ni tekel z 1.6 (ceprav je procesor pravi - M 730). Itak pa je trenutno priklopljen na AC.

-pixl

Caligula ::

Servis?

TribesMan ::

Nekje v notrenjosti laptopa je eno stikalce ki preklaplja med 100MHz in 133MHz FSBjem... no vsaj pri večini Sonoma laptopov je tako... HPji in Acerji imajo to... Tko da verjetno je tist switch narobe pozicioniran... Bo treba kr na servis nest ce bos hotel ohraniti garancijo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Utk ::

Meni pri prestigiu 157 dela tudi na 1.2 in 0.6, pa je vseeno tolk hiter, da sem mislil da je vse vredu...no, očitno ni.

Caligula ::

Jah, procesorji pri laptopih pac niso ozko grlo. Samo bi blo pa brezveze, da bi bil zadovoljen z manj kot si placal ne? Pojdi zrihtat.

pixl ::

Je na servisu in bodo res mogl mal po notranjosti posarit. Poleg nizje frekvence sem izvedel se, da je monitor presvetel in ga je potrebno zamenjati. Tud fajn. :)

Sedaj malo brskam po specifikacijah in... Procesor v solonotu 1556 je pentium m 730, 1.6ghz, 533fsb. Trenutno ima PC2700 DDR, chipset pa je Intel 855GME. Na intelovi strani pise, da ta chipset podpira 400mhz FSB, sele 915GM pa podpira 533mhz, hkrati pa tudi DDR2. Prask, prask, kaj to zaene zadeve sestavljajo...

Lp,
pixl

Utk ::

Sej je vredu. 400 Mhz je memory (oz. system) bus, 533 pa FSB (no, v resnici 133), ni isto...zdej imaš to prvo najbrž na 333, fsb pa na 400, pol boš mel pa 400/533.

VASkO ::

855GM sploh podpira 133mhz FSB? mislim da ne

Thomy ::

Mam isti problem da mi preklapla samo med 600mhz in 1200mhz. Mam Solonote 1557 1.6ghz. Ko sm bil par mescov nazaj na servisu zarad tega so mi rekl, da je to tko zarad stepinga in da je to vse ok. Kwa so me pol nategnil al so enostavno tok nesposobni da niso vedl kwa je narobe.
Pixl, ko bos dubu nazaj iz servisa mi sporoc kwa je blo, da jih grem jst se enkat obiskat.

Lp

Utk ::

Intel - tu se lepo vse vidi, 730 rabi 915 chipset...koga bomo tožli?>:D
No ja, po moje bi morali met not procesor 725 ki je praktično enak, samo da ima 400 mhz fsb. Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Thomy ::

CpuZ prav da je M 730

Utk ::

Ja sej, vsi mamo 730 not, ki bi moral delat na 533 fsb, ampak dela samo na 400, ker 855 čipset podpira samo do 400, procesor pa pol zmore največ 1200 mhz. Če bi imeli not procesor 725 bi delal s 400 fsb-ja na 1600 mhz.

billy ::

Hud "nateg" ali nesposobnost proizvajalcev, ki sam tlačijo nekaj not pa ne vedo kaj? :)

Caligula ::

Dajte malo poropotat z potencialno inspekcijo. Naj vam dajo ali notri procesorje, ki bodo potem delovali na nazivni frekvenci ali pa naj menjajo laptope oz plosce.

bobby ::

Kaj je zdej servis kriv pri tem če ga je prodajalec nategnu?? zakaj bi servisu ropotal z inšpekcijo???
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Caligula ::

Kdo pa je rekel naj tezi servisu?

Si serviser,ki je danes prezgodaj vstal? :D

Thomy ::

Ubistvu so to Solonote prenosniki ki jih sestavlajo v sloveniji. Firma ki jih sestavla oz. prodaja ma tut servis.

Utk ::

No, in komu lahko zatežiš? Bo servis to zrihtal in se zmenu z uvoznikom (jaz mam prestigio)? Trgovini? Ne plačam niti jurja nikomur.

Caligula ::

JA prodajalcu komu pa.

pixl ::

Mega...

Zdajle grem klicat na servis, če so že zgruntali, kaj je narobe. Hec je, da z zamenjavo procesorja z modela 730 na model 725 ne bom zadovoljen, ker laptop potem ne bo ustrezal specifikaciji, ki je navedena na strani enaa - FSB naj bi imel 533mhz. Ve kdo, kake pravice imam v tem primeru? Lahko zahtevam zamenjavo chipseta? :P

lp,
pixl

pixl ::

Poba na servisu vztraja pri tem, da neke revizije chipseta 855 podpirajo 533mhz FSB. Laptop pa je se na "testiranju", karkol naj bi to ze pomenil.

-pixl

TribesMan ::

Kr nej testira... sam ti že kr zdej povem da na 855 niti pod razno ne moreš laufat 533FSB... razen če so ti laptopi narejeni "izven specifikacij" chipseta in so rahlo naviti...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Kakorkoli ze, ti zahtevaj performanse po specifikacijah, pa ko dobis to kar hoces, namigni, da bi bilo lepo, ce bi za potne stroske, izgubljen cas,.. navrgli kako darilce ali vec njih... :D

pixl ::

Jah, darilce bo ze, ce resno zamenjajo 855 chipset z 915.

Caligula ::

Mislu sm, da oni tebi dajo kaksno. :(

pixl ::

Racunalnik je sedaj doma. Na servisu sem direktno vprasal, ce fsb laufa na 533mhz, ja seveda, hvala, adijo.

Khm.

Zamenjal so procesor, sedaj je not M 725, torej fsb 400mhz, procesorjev mnozilnik 16x. Dejansko je sedaj masina taka, kot bi morala biti glede na specifikacijo na strani www.aopen.nl, a elkotex trmi, da laufa na 533 in na enaa je enaka specifikacija. Jutri se bomo ocitno spet slisali. Ce ima kdo kak pameten predlog, kar na plan.

lp,
pixl

Zheegec ::

Eh, ne kupovati teh prenosnikov no. Vedno odsvetujem. Pa še cena ni tako ugodna (če prišteješ še tistih nekaj K za garancijo in še malo več za OS).

Drugače pa - pokliči, mora biti TOČNO po specifikacijah, drugače pa pač inšpekcija itaq.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Naredili so ti to kar sm že zgoraj napisal da bi morali. 725 dela na sigurno na 400 mhz, 855 čipset tudi, tako da 533 ni šans. Bi moralo na 533 po tem kar si kupil? Če si kupil 533 zahtevaj da ti res to naredijo, morajo zamenjat tudi osnovno ploščo in dat not nazaj procesor 730.

fosil ::

Če mene vprašaš gre pri tem za stvarno napako na izdelku.
tukajle maš zakon o varstvu potrošnikov in si poglej 37. člen, ki govori o stvarni napaki.
Torej lahko zahtevaš vračilo denarja ali drug izdelek ali popravilo ali odškodnino.
Seveda to od prodajalca.
Je pa zadeva malo sumljiva glede na to da se ta "napaka" očitno pojavlja pri več ljudeh.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Lynx459 ::

Jst sm kupu SOLOnote, z procesorjem Pentium M 1.6, preklaplja samo med 0.6 in 1.2.

Problem ni v hardweru.Windows XP ne podpirajo Speedstepa. http://www.theinquirer.net/?article=600 http://support.microsoft.com/kb/q299713/

Gor sem inštalirav program SpeedswitchXP. Z http://www.diefer.de/speedswitchxp/ . Program ni popolnoma kompatibilen. Kdo bi vedev kje se da dobit kakšen popravek za windowse xp ?

Thomy ::

problem je v hardwearu.

Lynx459 ::

Če je problem v hardwearu, zakaj pol SpeedswitchXP pol odprav ta problem?

jest10 ::

Ker ti navije sistem:D

TribesMan ::

XPji po defaultu res ne podpirajo SpeedStepa... zato pa obstaja gonilnik za Pentium M procesorje, ki XPje nauči kako SpeedStep deluje... In če ti je v osnovi preklapljal med 0.6 in 1.2 potem je bil SpeedStep že vključen...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jaffa ::

Pri Power Schemes nastavte na Minimal Power Management, pa bi moglo delat.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Damjan Jagar ::

Ne vem če bo pomagalo, jaz imam 1.7 in notri M 735 in gre tko kot mora. FSB 100 in množilnik 17.
http://jagar.si

Lynx459 ::

Najdu problem, sofrware + hardware (oboje) .

edit:
pri modelu 1557-G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lynx459 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad bi zamenjal procesor na laptopu

Oddelek: Strojna oprema
312645 (1888) zee
»

Pentium M 740 1.73 GHz/533 FSB a bo deloval na Intel 855 chipsetu?

Oddelek: Strojna oprema
141631 (1533) mtosev
»

dothan+adapter+plata

Oddelek: Kaj kupiti
241320 (1119) Spajky
»

Se da spraviti Pentiuma M 1.5 ghz na manj kot 600 mhz

Oddelek: Strojna oprema
352117 (1413) Damjan Jagar
»

Centrino proti pentium

Oddelek: Kaj kupiti
221624 (1319) _WilL_

Več podobnih tem