» »

linux CentOS modversion.h ??? Help!!!:)

linux CentOS modversion.h ??? Help!!!:)

OPX ::

Skratka odločil sem se namestit linux, CentOS distribucijo. To je prva linux distribucija, ki sem jo kadarkoli namestil zato še nimam nekaj preveč izkušenj s tem.

Vsa namestitev je šla vredu skoz zataknilo pa se je pri modemu. Malo sem pobrskal po netu in našel driverje za linux. prebral navodila, spremenil KERNEL_DIR v /usr/src/linux-2.6.9-11.EL

Skratka ko zaženem make install mi javi error da ne najde modversion.h v /usr/src/linux-2.6.9-11.EL/include/linux .
pol pa seveda še plaz drugih errorov, ki so verjetno posledica tega.

Ne vem več kaj naj naredim, že par dni iščem rešitev.
nekje sem prebral da naj inštaliram kernel-source...in čeprav se mi je zdelo, da je tisti ki je gor itak ok sem še enkrat probal
yum install kernel-source ... vendar je modversion.h spet majnkal.

iskal sem na googlu, šel sem vse poste skozi, sem našel kar nekaj omemb problemov z modversion.h, nikjer pa ni blo prav odgovora kak ga naj dobim.

prebral sem tudi nekje da bi se da modversion.h moral sam zgenerirat...ne vem za kaj se pri meni ni??!

Ne vem, če sem vam dal dovolj informacij, če potrebujete še točno katere driverje sem hotel installirat mi prosim sporočite.

Vsake pomoči bom zelo zelo vesel:)

Thanx,
Grega

frke ::

Kateri modem?

Da ni mogoče modversions.h

preberi

OPX ::

Hm nisem zdaj za onim pc-jem, da bi pogledal če sem se zatipkal.

Sem pa videl ta post pa v include nimam config direktorija...

Skratka modversion.h modversions.h nič od tega nimam nikjer na sistemu. Je pa čist na sveže installirano...

Modem je pa SmartUSB56, kolker sem prebral pa ta modversion(s).h rabiš tud pri drugih driverjih...

hm


na tem liknu so driverji:
http://www.smlink.com/content.aspx?id=132

Mislim, da bi šlo brez problema, samo ta modversion.h bi moral nekje dobit. Misliš,da bi bilo pametno dat kako drugo distribucijo gor?
Ta CentOS menda uporablja jedro od RedHat-a...

hvala že v naprej,
Grega


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoraj že obupal pri inštalaciji Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
141375 (1194) Brane2
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361574 (1367) Mr.B
»

Gentoo Nforce mreža ne dela razen z LiveCD-jem

Oddelek: Operacijski sistemi
111374 (1266) nicjasno
»

Kompajlanje kernela

Oddelek: Operacijski sistemi
141206 (1071) SasoS
»

NVIDIA gonilnik za Linix

Oddelek: Operacijski sistemi
161310 (1181) borchi

Več podobnih tem