» »

kateri program za normalizing??

kateri program za normalizing??

matrix2 ::

bi vprašal kateri programček bi mi predlagali za višanje jakosti zvoka ali normalizacijo MP3 filetom?? Namreč še bolj kot po ozvočenju je pretirana jakost moteča po slušalkah. Kar pa zna biti zelo nevarno, saj so nekateri komadi zelo potiho spet drugi kar izbruhnejo in z tem sem že poškodoval HI-FI zvočnike ne ravno zanemarljive vrednosti. Da o sluhu preko slušalk raje ne govorim;((

IceIceBaby ::

V iTunes lahko to nardiš. Mislim, da je default vklopljeno, da ti vse muske v zbirki nastavi na enako glasnost.

MaCoFaCo ::

Tutankhamun ::

Še en glas za MP3 Gain
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

matrix2 ::

a je kdo poskusil tale MP3 Gain?? Če spravim na normalo 89,9 potem res da so tisti komadi, ki so bili prej tišji sedaj glasnejši tisti ki so pa bili prej za kakšnih 10% glasnejši pa so zgubili na dinamiki in udranosti.

No mogoče je samo moja izkušnja takšna, pa tudi nekako se mi zdi da niso ravno vsi komadi v ravnilovki, tisti ki so bili prej glasni se mi zdi da še sedaj malo iztsopajo. Če recimo pojačam vse skupaj za 10% to mi pride prav na USB-MP3 ključu, ker imam male slušalke in je potem glasneje, mi pa določeni komadi hreščijo.

A je kakšna rešitev v tej smeri, kakšne so vaše izkušnje, kakšne nastavitve uporabljate, kaj bi bilo najbolj optimalno, je že kdo testiral??

matrix2 ::

kot vidim kaj takšne nobeden ni poskusil mogoče vsi daste le 89.9, toliko da vam spravi vse na isto jakost, z dinamiko in kvaliteto pa se malokdo ubada:D

gumby ::

mp3gain nic ne spreminja dinamike in kvalitete, samo glasnost. pa se to BREZ prekodiranja mp3-ja:\

Han ::

Adobe Audition ima kar dober "normalizator"...

gumby ::

han: niti ne... ta normalizira na peak in ne na povprecno energijo signala, kot to pocne mp3gain

Spartak ::

Kaj pa s CDex-om je kdo probal? Mislim, da ima nekje v nastavitvah možnost normalizacije, vendar moram priznat, da je še nisem uporabil.
Aja, dobi se ga pa na SourceForge in je cisto zastonj.
I got my mind made I gotta be that rich mothafucka Set it up so my grandkids don't suffer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audio snemanje - vendo enak nivo glasnosti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6866 (649) AnotherMe
»

Kateri program za izenačevanje glasnosti MP3jev?

Oddelek: Zvok in slika
52007 (1905) multiscan
»

MP3 CD - normalizacija zvoka

Oddelek: Zvok in slika
71631 (1209) Klemenn
»

mp3-povečava zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
101694 (1515) ST-777
»

različna jakost zvoka mp3

Oddelek: Zvok in slika
91629 (1532) krho

Več podobnih tem