» »

računalnik dela počasneje¨!

računalnik dela počasneje¨!

dadooo ::

jaz opažam da mi računalnik dela počasneje kot prej.
kaj je mogoče kaj narobe!?:(

forplan ::

Boš že moral kaj opisat
da se strinjam

dadooo ::

ok..naprimer.
recimo več časa piše dobrotodši pa več časa piše zaustavljanje programa windows..
pol pa ko hočem eno pesem poslušat rabi winap 2 leti da se odpre in pol 2 leti da sploh da pesemm!:.8-O

Goldee ::

kaj pa mas za en racunalnik? proc plata ram? kdej si pa zadnje defragmentiral sistem oz. formatiral?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

dadooo ::

fronta..
ampk je now niti dva mesca nima.
nisem ga formatiral.!

LapD ::

Pač nabralo se ti je nekaj nepotrebne šare ki upočasnjujejo sistem..Probi počistit disk mal, pa defragmentirat ali nenazadnje formatirat

dadooo ::

ei jz nezznam nix...kko narediš?

mare7 ::

za defragmentirat al si poberi DISKEEPER al pa imaš u orodni vrstici pod start/programi/pripomočki/sistemska orodja/DEFRAGMENTIRANJE DISKA

dadooo ::

in kaj se zgodi ko to narediš!?:\

Sloviper ::

kaj se ti norca delas?

dadooo ::

ne zakaj!?
mam komaj 12 let pa newem..a ok!?

mare7 ::

ej danjel..veš kai ti povem? oz. svetujem
najprej se nauči kaj stvari o računalnikih in pol boš že sam vedu kaj in kko

no..z defragmentiranje ti popravi use napake in "luknje" v disku..razlog da ti dela počasi so pa lahko tudi rami,procesor,preveč napolnjen disk itd.

gfighter ::

Fragmentacija diska je pojav, ki povzroči deljenje datotek na disku na več delov in posledično upočasni sistem. Zato izvajamo defragmentacijo(za več podatkov o tem, pa uporabi ata googla). Sicer dvomim, da se ti je nabralo toliko šare na disku, da je problem fragmentacija diska, saj le-ta ponavadi postane moteča šele, ko je disk že bolj ali manj poln (se pravi če imaš zasedenega več kot npr. 70% diska). Mislim, da bi tebi bolj prav prišel kakšen RegCleaner. Seveda si najprej malo preberi, kaj program sploh počne, da boš vedel čemu služi, nato pa ga zaženi in izberi Tools>Registry Cleanup> Do Them All. V Regcleanerju si pravtako poglej, kaj vse imaš v "startup list", in zbriši tiste programe, ki ti čisto nič ne koristijo takoj ob zagonu (Npr. kakšen ICQ&Stuff), vendar močno pazi, da se ne boš igral preveč, saj lahko kaj hitro še poslabšaš situacijo. V glavnem, RegCleaner bo zagotovo rešil probleme z počasnim zagonom če ga boš prav uporabil, prav tako pa za vsak primer uporabi še kakšen Adaware...

Pa seveda poročaj, kak ti je šlo...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Goldee ::

in kaj se zgodi ko to narediš
ko defragmentiras se ti disk lepo u red spravi (kot bi pospravil predal:D ) in ce mas 12 let je to zaenkrat dovolj da ti povem(o)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

mare7 ::

točno tko..za zdej ti samo naredi to pa bo..če pa se ne upaš oz. neweš kko sam naj ti nekdo pomaga..ma mislim da smo ti dovolj povedali kje in kko..sem ti napisal pod do programa..zdej se znajdi..moreš tudi sam kaj probavat ker drugače ne boš nič znal če se boš nonstop naslanjal na druge

LapD ::

gfighter jst mu nebi priporocal igranje v startupu ker bo naslednja tema: racunalnik se mi ne zazene kaj je narobe!? Tako da bo regcleaner dost pol naj defragmentira in bo..se pa strinjam da je velka vrjetnost da mu v ozadju tece nepotrebnay šara ki jo je staknu na netu

gfighter ::

lapajne: Sem šele kasneje videl starost, tko da imaš najbrž kar prav. No ja, sicer pa je tudi tu dobra stran: Če bo regcleaner naredil preveč, se bo pa naučil kaj novega o inštalaciji Windowsov :D

danijel2: Torej če res nimaš veliko izkušenj, pusti Startup list v Regcleanerju pri miru. Zaženi le "Tools>Registry Cleanup> Do Them Alll" ter Smart System scan z Adaware-om, pa bo.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

dadooo ::

ja sem to kko se reče defragmitnitar disk al ka..
tnx..wsemm..mi zdej dela hitrjee!!!!!!!!!!!!!!!!:8)

mare7 ::

ni problema..zdej pa se uči o računalnikih da boš čim več znal

dadooo ::

ok::D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sila pomembno

Oddelek: Pomoč in nasveti
6980 (867) amigo_no1
»

Program za razbremenitev sistema?

Oddelek: Programska oprema
111177 (1057) mkonci
»

Kateri RegCleaner?

Oddelek: Programska oprema
101642 (1328) EMET
»

Dober program za ciscenje registra?

Oddelek: Programska oprema
271822 (1315) franc3e
»

"Lag" v igrah

Oddelek: Igre
91124 (960) Xplicit

Več podobnih tem