» »

mrežni kabel

mrežni kabel

korenje_ver2 ::

mene pa zanima če je ta kabel pravilno vezan. kabel bi moral bit crossover, twisted pair, RJ45, cat5. Problem je v tem, da povezava ni sploh možna s tem kablom. ne dela na noben način, računalnik-računalnik, računalnik-vsi možni switchi, itd... nek serviser iz mlacoma je rekel da je to zato, ker je slim kabel in da so zarad tega motnje. wtf? le zakaj bi potem prodajal tak kabel... kabel je kupljen pri big bangu (rudnik)...

cryptozaver ::

Clovek - a ves kaj je to twisted pair??? No ze samo to ti pove, da kabel ni pravi. Da o povezavah ne zgubljam besed. Tole na sliki je podobno Ciscovemu terminalskemu kablu.

Slowenc ::

Ti rabiš takle kabel:
crossover
Skiny gate.

OldSkul ::

Tak kabel bi moral delat, ker sem istega uporabljal pri ISDN modemu.

ali3n ::

@ korenje_ver2 - preberi članek Ethernet
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mr.B ::

Ja dejansko si kupil ISDN kabel, not UTP mrežni kabel....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

korenje_ver2 ::

ne me met za norca ka vem kva so utp kabli in vem kva sm kupu.

Slowenc ::

Iz tele tvoje slike se ne da čisto nič razbrati. Če si pa čisto prepričan da si kupil pravi kabel, zakaj potem sploh jamraš da ti ne dela?
Skiny gate.

korenje_ver2 ::

kupil sem to kar pise na embalazi. zdej pa povej ce je to ta kabel al ni... problem je v tem da kabel ni pravilno vezan ne? izgleda da gre za napako v seriji...

perci ::

lol, kakšen cross kabel ;) - je kr mirror image narjen ;)

perci ::

korenje_ver2: kupi en rj45 konektor (klešče upam da imaš) in ponovno zveži

korenje_ver2 ::

nimam orodja. v ponedeljek ga bodo nazaj odnesl. takrat mene ne bo vec v lj do drugega week enda.

PineApple ::

S temi kabli defnitivno nekaj ni v redu - sem sam nabavil čisto enakega kot je tvoj, pa sem se en dan zajebaval, preden sem ugotovil, da je kabel kriv, da stvar ne dela.

ali3n ::

Če maš koga ki hodi v Ljubljano, naj ti gre po kabel v Techtrade (za hotelom Lev) - imajo že narejene (razl. dolžin), naredijo pa tudi poljubno dolge... pa še cena je ok.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

perci ::

korenje: Če maš kak konektor lahko prideš do mene, pa ti zvežem (oz. posodim klešče, da sam zvežeš) - če boš rabu sporoč na ZS.

bastadu ::

Od Vivanco-ta sem kupil SP/DIF kabel, ki tudi ni delal:|

perci ::

Vivanco je znan po krep robi.

Slowenc ::

Vivanco je znan po krep robi.
In dragi tut. Predvsem dragi!
Skiny gate.

ToniT ::

Tak flat kabel NI twisted in tudi ne more biti. Poleg tega je pa nekam čudno zvezan - parice so narobe obrnjene - na enem konektorju so od 1-8, na drugem pa od 8-1.
Ta kabel je en velik nateg - še za ISDN ga ne moreš uporabiti.
Slowenc ti je pokazal, kako zgleda crossover UTP.
To me spominja na enega prodajalca računalnikov, ki pri povezavi UTP veže žičke prosto po Prešernu (sicer na obeh straneh enako) in potem joka, zakaj ne delajo povezave na 100 Mbit/s (od računalnika do routerja) in na koncu na mrežni kartici zniža hitrost na 10Mbit/s, da zadeve sploh delujejo.
Vezave UTP kablov niso brez veze narejene tako, kot so, ampak je to narejeno z namenom.

perci ::

Poleg tega je pa nekam čudno zvezan - parice so narobe obrnjene - na enem konektorju so od 1-8, na drugem pa od 8-1.

Ja, sej pravm - mirror image so nardil ;).

korenje_ver2 ::

perci, hvala za ponudbo, sam zdej sm v novem mestu v domu. bom kle kupu ze nenarejen kabel. sam da ugotovim al voz avtobus na 3 ure al 4 ure po novem mestu...


aja pa da ne recem kaksn nateg so vivanco slusalke. picka 25k sm enkrat stran vrgu za une brezzicne slusalke, ka oddajajo tak bedn zvok, kot da bi poslusu radio iz 50ih.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279350 (8648) racunalnicar
»

Utp kabel in ISDN telefon

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163353 (2834) Gogo
»

UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
91881 (1782) OmegaBlue
»

Router+mreža+ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
143070 (2804) |_CoBrA_|
»

FTP ali UTP kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
106307 (6177) perci

Več podobnih tem