» »

Apache & mail server

Apache & mail server

FXMagic ::

A bi lahko kdo razložil, kako se postavi mail server na lokalnem računalniku z Apache-jem. To bi uporabljal predvsem za testiranje in podobne zadeve, dokler stvar nebi bila pripravljena za postavitev na server.
Aja, pa je to mogoče uporabljat, tudi brez internetne povezave?

jype ::

Odvisno od distribucije. Obicajno lahko to storis tako, da instaliras pakete apache(2), php(4) in postfix.

Ja, dela tudi brez internetne povezave.

FXMagic ::

A je kje kaki tutorial, kako vse skupaj postavit, skonfigurirat, da bo vse delalo? :\

Konfiguracija: WinXP, Apache 2, PHP 5

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FXMagic ()

mte ::

Se mi samo zdi ali res misliš da je apache lahko tudi mail server? Ne more.
Pri mail serverjih so razlike med windows in newindows svetom še večje - vsaj jaz ne vem za to, da bi bili taglavni mail serverji prenešeni na windows sisteme. Tako da prvo kot prvo moraš vedeti kakšen sistem bo tekel na tistem "pravem" serverju, ne samo na tvojem testnem. Ali bo tudi winxp? Ali bo mogoče kak unix ali linux?
lp

krho ::

Instaliraj "Mailtraq" free različico. Za "igranje" na lokalni mašini bodo 4je računi menda dovolj.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

FXMagic ::

Glej...glede tega, kako postavit mail server, ne vem prav dosti. Zdaj trenutno rabim nekaj, da bom lahko stestiral vse skripte na strani, če pošlje mail z pravimi podatki...vse to na lokalnem računalniku z WinXP, apachejem 2, php 5 in mysql.
Kaj bo potem na serverju, še ne vem, ker še ne vem, kje bo stran gostovala, predvidevam pa, da kak linux.

Kaj torej uporabit zdaj, ko še je vse na mojem računalniku? Kakšen link, navodila?

FXMagic ::

krho: hvala, bom pogledal ta Mailtraq ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FXMagic ()

Kekec ::

Mail enable - standardna verzija je zastojn in mi deluje odlično!

mte ::

FXMagic: aha potem sem narobe razumel - sem mislil da pod "testiranje" govoriš o tem da bi sprobal mail server, ne skripte..

DSmidgy ::

Ali pa hMailServer. Pa še za plačat ni.

FXMagic ::

Še eno vprašanje. A gre to nastavit tako, da ne rabi internetne povezave. Sem prej inštaliral MailEnable, pa ne gre, ker mi pokaže neke errore zaradi dns-jev pa še par drugih.
Saj verjetno jaz nisem kaj prav nastavil, tako da bi prosil, če lahko eden razloži, kako se naj nastavi vse skupaj, da bo vse delalo offline (računalnik, kjer se dela ta stran pač zaradi nekaterih okoliščin nima povezave z internetom).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows] Best Mail Server

Oddelek: Programska oprema
111896 (1603) _Dejan_
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161624 (1624) faganel
»

Domači server, kaj naj uporabim.

Oddelek: Omrežja in internet
121991 (1403) 1234567
»

Izbira pravega linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
81806 (1668) gpg
»

vprašanje v zvezi z IIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
503443 (3174) andrej

Več podobnih tem