» »

US Robotics 5462 Wireless router ne "vidi" kabelskega modema

US Robotics 5462 Wireless router ne "vidi" kabelskega modema

Pinky ::

US Robotics Wireless starter kit 54Mb/s povezan na omrežje Arnes preko kabla - Triera.net (Maribor).

Prva namestitev brez problema, router povezan na kabelski modem (thompson), en računalnik na žici, drugi preko USB WiFi (v kompletu), prenosnik z vgrajeno 11Mb povezavo.

Delalo en teden. V ponedeljek izpad omrežja, arnes je imel neke probleme, pa sem mislil da je to. Sedaj še vedno ne deluje.

Če računalnik povežem neposredno na kabelski modem (in seveda nastavim IP in drugo) deluje.
Router sem preizkusil na drugem omrežju (LAN, brez modema), po resetu in nastavitvi IP, prehoda in DNS deluje iz prve.

Če povežem router (priključek WAN) na kabelski modem in računalnik na vrata LAN, potem:

- povezava med routerjem in računalnikom deluje - se prijavim v router in nastavim IP in drugo,

- modem po resetu najde PC link (torej povezavo do routerja), cable link (povezavo do prehoda oz.omrežja), signali kažejo kot da povezava deluje - lučke utripajo,

- router kaže kot da ni povezan na modem (xDSL/Cable DISCONECTED).

Vmes sem večkrat resetiral router in kabelski modem. Na Triera.netu so mi rekli, da njihov strežnik (prehod) zazna router, si po resetu zapomni nov naslov MAC, da pa router ne sprejema prometa od modema.
Kot da bi kakšne nastavitve blokirale promet iz tega omrežja (modela) - ampak vmes sem naredil hard reset. Vsaka enota zase pa delujeta

Zamenjal sem tudi več različnih kablov - vsi delujejo pri neposredni povezavi rač in modema.

Ali je kdo imel podobne težave oz. ima kakšen nasvet.

Seth ::

A je mogoče kabelski modem vezan na MAC adreso mrežne kartice, ki je v računaliku na katerem ti modem normalni deluje.

Če je to ta problem, potem boš moral pogledati MAC adreso mrežne kartice in jo dodeliti routerju. S tem modem prelisičiš, ker on misli, da vidi mrežno kartico v računalniku, dejansko je pa priključen na router.

upam, da kj pomaga

lp,

Seth
Seth

Pinky ::

Ne
Modem sicer prebere naslov MAC in si ga zapomni, ampak po resetu prebere nov naslov MAC. Na Trieri so mi rekli, da modem sprejme naslov MAC routerja in si ga shrani, ter da prejema promet od routerja, le router noče prejemati prometa nazaj.

Hvala in LP

Pinky ::

No, zdaj pa dela.

Kabelski modem je bil dalj časa izključen (odklopljen vsaj 10 minut), potem pa je čez čas router ugotovil, da se razume z njim.
Malo mistično, ker prej ni pomagal niti hard reset modema (morda je pomagal Hitri Eddie, ki sem ga gledal med čakanjem).

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za OSNOVNO pomoč pri priklopu ruterja (kabelski internet)

Oddelek: Omrežja in internet
126283 (5020) eden-X
»

Kabelski internet - 2 PC

Oddelek: Omrežja in internet
71492 (1492) balocom
»

internet ne dela pa da se je*em

Oddelek: Omrežja in internet
141764 (1409) Jakka
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193656 (3340) Azrael
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211868 (1453) kajak33

Več podobnih tem