» »

HTML

HTML

Lol|pop ::

Pozdravljeni!

Trenutno se ubadam z izdelavo preproste strani v dreamweaverju in me zanima kako narediti background sliko vidno v vseh resolucijah. Namreč slika je velikosti 1024 x 768 tako kot moje ozadje; ko sliko odprem v explorerju se vidi lepo, če pa jo odprem v resoluciji 800 x 600 npr. pa se je vidi samo na 3/4. Če se ne motim, bi se morali naredit drsniki ob robu strani, tako da lahko pogledaš celotno vsebino strani.

Prosim za nasvet.:\
Lp.

Baja ::

ce jo mas kot ozadje ni drsnikov. edino kar lahko naredis je, da detektas resoulucijo ekrana in na podlagi tega poklices sliko take velikosti. Oz. se bolje da mas eno velko sliko in jo s pomocjo GD Library vedno zmanjsas na resulucijo, ki jo ima uporabnik.

Myth ::

Ja, kaj pa v html kodi? Vem, da lahko fiksiraš ozadje na eno resolucijo. Kaj pa da se raztegne/zmanša?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

alum ::

naredis tabelo, ji definiras velikost, in jo das kot ozadje ene in edine celice v tabeli...

bi moglo delovat

Myth ::

V mislih sem imel da poveste kodo. Sicer pa že sam raziskujem zdajle. :)

edit: evo, na hitro skup spacal klik, pa sprobajte na večji resoluciji like 1600x1200. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Lol|pop ::

Ja če daš večjo resolucijo, potem je stran vredu pregledna, če pa dam 800 x 600 pa se nebo cela slika vidla,...:\

Lol|pop ::

Vakum lepa poteza 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lol|pop ()

tec ::

lolipop..potem pa naredis sliko veliko 800x600..al pa, kot je ze en napisal, da pogledas kaksno ima resolucijo in mu na podlagi tega, pokazes sliko.

root987 ::

kaj pa tisti ki imajo izklopljen javascript?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eno vprasanje o izdelavi

Oddelek: Izdelava spletišč
161657 (1457) bluefish
»

Velikost WEB strani

Oddelek: Izdelava spletišč
161685 (1332) njok
»

Test moje spletne strani na resoluciji 800*600 in Win98

Oddelek: Izdelava spletišč
221371 (1035) Spajky
»

SI-LIGE.COM---OCENITE STRAN

Oddelek: Omrežja in internet
301756 (1439) #13
»

Izdelava internetne strani - HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
102212 (2029) JLP

Več podobnih tem