» »

Tinta

Tinta

OOTBOXZY ::

Zanima me ali ima kdo kaj izkusenj s tintami za Canon Pixma 3000. Neoriginalne so precej cenejse od originala, kaj pa kvaliteta? Ali je bolje kupiti kartuse, ali komplete za polnjenje?
LP

OOTBO XZY

MEDENA ::

kompatibilne so super

OOTBOXZY ::

Ja, ampak ali mogoce ves povedati konkretno katere za ta printer, ker baje so si med seboj zelo razkicne. Nekateri proizvajalci delajo za vse printerje iste barve, nekateri pa sestavo barve prilagajajo posameznim printerjem. Ze tu je precej velika razlika.
LP

OOTBO XZY

MEDENA ::

Tiskalnik je super res, sploh pa sedaj ko je tako poceni :)

uporab tele kompatibilne PRINTRITE

Kartuša UniPrint BCI-3eBk I550,i550x,i560,Črna 2.390,00 SIT 2.294,78 SIT

Kartuša UniPrint BCI-3eC I550,i550x,i850,Cyan 2.390,00 SIT 2.294,78 SIT

Kartuša UniPrint BCI-3eM I550,i550x,Magenta 2.390,00 SIT 2.294,78 SIT

Kartuša UniPrint BCI-3eY I550,i550x,Yellow 2.390,00 SIT 2.294,78 SIT

mersol ::

V firmi Cosmo dobiš kompatibilne po 1700 za črno in 1400 za barvno Preveri CENE !!!
Lahko pa dobiš tudi VARČNE KARTUŠE; to so kartuše s posebnim sistemom polnjenja . Vsekakor vredne nakupa zlasti če več printaš.
V kolikor pa printaš v enormnih količinah pa ti priporočam nakup CIS (continuoes ink suply)sistema.

lp.m

Brane2 ::


Zanima me ali ima kdo kaj izkusenj s tintami za Canon Pixma 3000. Neoriginalne so precej cenejse od originala, kaj pa kvaliteta? Ali je bolje kupiti kartuse, ali komplete za polnjenje?


Moje termo črnilo je bilo sprobano v Pixma modelih 4000 in 5000. Oba lastnika sta zelo zadovovoljna. Lastnik 400-tk emi je poslal nazaj precej poglobljen primerjalni test mojih in originalnih črnil. Če te zanima, si ga lahko ogledaš. Drugače pa je pri meni cena 2200 SIT za 100 ml barve za vse razen črne in 3300 SIT za črno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mersol ::

Vedeti pa je treba da kartuše v katerih barvo drži spužva ne držijo enako dolgo.
1. Spužva pri vsakem polnjenju zgublja vpojnost, oz zgublja na lastnosti (naloge) spužve.
2. Tinta ki ostane v spužvi se strdi, saj tinta prihaja v stik z zrakom in se v supžvi ustvarjajo strdki tinte, kateri lahko pridejo v glavo tiskalnika in vam jo zamašijo.
Zato se vam splača kupit Varčne kartuše ali CIS sistem

Brane2 ::

Pretiravaš. Na svojem R200 in Pro 1800 imam CIS. Po drugi strani pa sem že dolgo časa polnil kartuše na 1200 tki, vseh HPjih, Canonih itd do katerih sem prišel in ni blo panike. Pa sem eno kartušo na Epsonu refilal zagotovo več kot 150-krat.

Ne rečem, da razlike ni, le da je jaz skozi to obdobje nisem opazil. Poleg tega pa imejo HPjeve termične zadeve omejen rok trajanja.

V praksi se bo tam verjetno veliko prej kot spužva pokazala kot problem termična glava.
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ciss za HP f2290

Oddelek: Kaj kupiti
7756 (715) ali3n
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203565 (2647) Pina
»

kateri cenejši laserski tisklanik

Oddelek: Kaj kupiti
142080 (1772) mersol
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324901 (4256) dolenska
»

Kateri tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
51401 (1283) Nebomgabiksa

Več podobnih tem