» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
627 / 658
»»

Zimonem ::

mtosev je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Offtopic: Ja CES in Matt televizije, koncno for fucks sake.

Kaj novega je pa pri laptopih? Mislim ja novi proci in grafe, ampak dobavljivo pa kdaj?


Nekje sem zasledil, da bodo ryzen6000 za laptope na voljo po septembru 2022.

Tole je še daleč in do tedaj bo Intel že verjetno imel 13th gen zunaj.

Saj še 12ke nima.

mtosev ::

Točno sedaj imamo novico na stju o 12th gen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

genesiss ::

Zdravo, mi lahko kdo Priporoča 15" prenosnik za očeta? Budget 700€, za domačo uporabo - office, internet, filmi.

Hvala

kriptobog ::

CyberPunk je izjavil:

Je kdo na tekočem, kako je sedaj z dobavo Thinkpadov? Lani enkrat mi je bilo rečeno, da se tudi do pol leta čaka.


Jaz sem septembra narocil X1 yogo in jo dobil prejsnji teden :/

scipascapa ::

genesiss je izjavil:

Zdravo, mi lahko kdo Priporoča 15" prenosnik za očeta? Budget 700€, za domačo uporabo - office, internet, filmi.

Hvala


LENOVO V15 G2 Intel Core i5-1135G7 15inch FHD 8GB 512GB W10H black
https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

preko mene ti ga dam točno za 700€

ali

ACER Aspire 5 A515-45-R7DY 15.6inch FHD IPS AMD Ryzen 5 5500U 24GB 512GB NVMe Radeon 7-core No-OS silver
https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...
+ dokupiš še WIN liceno za 10€

drzni86 ::

Se dobi za cca. 1000€ kakšen uporaben gaming prenosnik (lahko iz tujine)?

drzni86 ::

drzni86 je izjavil:

Se dobi za cca. 1000€ kakšen uporaben gaming prenosnik (lahko iz tujine)?


Je tole vredno klik? Trgovina je OK?

Han ::

genesiss je izjavil:

Zdravo, mi lahko kdo Priporoča 15" prenosnik za očeta? Budget 700€, za domačo uporabo - office, internet, filmi.

https://links.si/prenosnik-dell-inspiro...
https://links.si/prenosnik-dell-vostro-...
https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...
https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...

Ne bi rajši 17 palčnega?
https://www.techtradecenter.si/hp-470-g...

Domen87 ::

Pozdravljeni, ali mi lahko prosim priporočate prenosni računalnik za delo z orodji Microsoft office, C#, SQL, Android Studio in gledanje filmov. Cena: cca. 800-900€
Že vnaprej hvala

Han ::

@genesiss: Še en Dell Vostro - s 512 GB SSD in Win10 Pro, a dograviranimi SLO znaki na US tipkovnici.

https://www.mimovrste.com/prenosniki/de...

@Domen87: mogoče HP ProBook 450 G8 (na povezavi zgoraj). Dodaš 8 GB RAM (najdeš pod oglasi) in po potrebi zamenjaš NVMe SSD za 1 TB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Invictus ::

Domen87 je izjavil:

Pozdravljeni, ali mi lahko prosim priporočate prenosni računalnik za delo z orodji Microsoft office, C#, SQL, Android Studio in gledanje filmov. Cena: cca. 800-900€
Že vnaprej hvala

Kupi nek rabljen Thinkpad kamor vtakneš SSH in 32 GB RAM.

Za Android Studio ni noben računalnik prehiter...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Domen87 ::

@Han in @Invictus hvala za odgovor. Sem naročil HP PB 450, ker nečak nujno potrebuje nov prenosnik. Lp Domen

polozweii ::

Prenosniki imajo ponavadi HDMI Vhod. So prenosniki z HDMI Vhodom dražji? Kako jih najti?

darck ::

polozweii je izjavil:

Prenosniki imajo ponavadi HDMI Vhod. So prenosniki z HDMI Vhodom dražji? Kako jih najti?


p
Ponavadi imajo večino vsi prenosniki HDMI izhod ne vhod in v današnjem času tisti boljši in gejmerski imajo tudi Displyport IZHOD.

darkz ::

Večina prenosnikov dan danes ima usb-c izhod/vhod. Kjer dokupiš potreben kabel/adapter za monitorje.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkz ()

darck ::

darkz je izjavil:

Večina prenosnikov dan danes ima usb-c izhod/vhod. Kjer dokupiš potreben kabel/adapter za monitorje.


Samo a ni baje potrebno potem imeti Thunderbolt podporo ???

darkz ::

Hmmm ne.
Če imaš v mislih Thunderbolt 4 za jabolke. Je to samo stvar Appla. Na njemu delujejo tudi klasični usbc-hdmi kabli. Za sam video prenos ni pomembno.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

darck ::

darkz je izjavil:

Hmmm ne.
Če imaš v mislih Thunderbolt 4 za jabolke. Je to samo stvar Appla. Na njemu delujejo tudi klasični usbc-hdmi kabli. Za sam video prenos ni pomembno.


Recimo moj ni APPLE prenosnik pa podpira Thunderbolt 4 in to baje zaradi procesorja,ker baje AMD procesorji ne podpirajo in za kako rabo ga potem jaz lahko koristim???

Mike_Rotch ::

darck je izjavil:

darkz je izjavil:

Večina prenosnikov dan danes ima usb-c izhod/vhod. Kjer dokupiš potreben kabel/adapter za monitorje.


Samo a ni baje potrebno potem imeti Thunderbolt podporo ???


Ne, ni nujno. Večina novih prenosnikov podpira display port over usb-c, kar pomeni, da kupiš dongle in zadeva dela. Na eni strani usb-c, ki ga vtakneš v prenosnik, na drugi strani hdmi/DP port, na katerega priklopiš monitor.

m0LN4r ::

Ni tako enostavno, ravno zato sem enkrat sel probavati prenosnike, ki imajo locen HDMI in USB-C.
Na usb-c ni prikazalo slike tak od oka na na 9 od 10 modelih. Govorim o obicnih prenosnikih pod jurja.

Tisti, ki nimajo locenega video izhoda, seveda na vseh dela.
Pa na boljsih gaming prenosnikih tudi.

Je pa ogromnokrat samo obicn usb-c za prenasat podatke usb3.1 al 3.2, brez thunderja ali dp pri cenejsi robi.

DP usb-c in thunder spet nimata nic skupnega nasplosno povedano.

Thunderbolt 4 ima tudi marsikateri ULTRAbook, ampak potem seveda nima HDMIja ponavadi, razen ce ga ima.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darck ::

m0LN4r je izjavil:

Ni tako enostavno, ravno zato sem enkrat sel probavati prenosnike, ki imajo locen HDMI in USB-C.
Na usb-c ni prikazalo slike tak od oka na na 9 od 10 modelih. Govorim o obicnih prenosnikih pod jurja.

Tisti, ki nimajo locenega video izhoda, seveda na vseh dela.
Pa na boljsih gaming prenosnikih tudi.

Je pa ogromnokrat samo obicn usb-c za prenasat podatke usb3.1 al 3.2, brez thunderja ali dp pri cenejsi robi.

DP usb-c in thunder spet nimata nic skupnega nasplosno povedano.

Thunderbolt 4 ima tudi marsikateri ULTRAbook, ampak potem seveda nima HDMIja ponavadi, razen ce ga ima.


Povej kateri adapter,kabel naj potem nabavim da sprobam,če moj prenosnik prenese sliko iz USB-C na HDMI televizorja ali Displyport monitorja?

darkz ::

|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Zimonem ::

m0LN4r je izjavil:

Ni tako enostavno, ravno zato sem enkrat sel probavati prenosnike, ki imajo locen HDMI in USB-C.
Na usb-c ni prikazalo slike tak od oka na na 9 od 10 modelih. Govorim o obicnih prenosnikih pod jurja.

Tisti, ki nimajo locenega video izhoda, seveda na vseh dela.
Pa na boljsih gaming prenosnikih tudi.

Je pa ogromnokrat samo obicn usb-c za prenasat podatke usb3.1 al 3.2, brez thunderja ali dp pri cenejsi robi.

DP usb-c in thunder spet nimata nic skupnega nasplosno povedano.

Thunderbolt 4 ima tudi marsikateri ULTRAbook, ampak potem seveda nima HDMIja ponavadi, razen ce ga ima.

Ne nakladaj usbc2dp dela praktično povsod. Ali si 8mel zanič hub ali kabel.

Mike_Rotch ::

Mora biti v specifikacijah napisano ali podpira display port čez usb-c. Pogledaš za svoj laptop pa je jasno, ni treba ugibati.

Pat_MaGroin ::

DP cez usb-c podpira fotrov Acer chromebook za 250 eur :).

m0LN4r ::

Seveda teoreticno podpirajo vsi, ampak laptopi, ki imajo Video Output HDMI 1, pac ne preklopijo na USB-C, razen ce je output switchable. Saj je isto pri telefonih, imas jih en kup z USB-C, ampak slike pa ne bos imel pri vsakem.

Zimonem je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni tako enostavno, ravno zato sem enkrat sel probavati prenosnike, ki imajo locen HDMI in USB-C.
Na usb-c ni prikazalo slike tak od oka na na 9 od 10 modelih. Govorim o obicnih prenosnikih pod jurja.

Tisti, ki nimajo locenega video izhoda, seveda na vseh dela.
Pa na boljsih gaming prenosnikih tudi.

Je pa ogromnokrat samo obicn usb-c za prenasat podatke usb3.1 al 3.2, brez thunderja ali dp pri cenejsi robi.

DP usb-c in thunder spet nimata nic skupnega nasplosno povedano.

Thunderbolt 4 ima tudi marsikateri ULTRAbook, ampak potem seveda nima HDMIja ponavadi, razen ce ga ima.

Ne nakladaj usbc2dp dela praktično povsod. Ali si 8mel zanič hub ali kabel.
Torej po tvojem, na tem dela:
https://geizhals.de/hp-15s-eq1466ng-nat...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mike_Rotch ::

Seveda teoreticno podpirajo vsi


Ne, ne podpirajo vsi ampak tisti, ki podpirajo DP over usb-c.

FireSnake ::

darck je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni tako enostavno, ravno zato sem enkrat sel probavati prenosnike, ki imajo locen HDMI in USB-C.
Na usb-c ni prikazalo slike tak od oka na na 9 od 10 modelih. Govorim o obicnih prenosnikih pod jurja.

Tisti, ki nimajo locenega video izhoda, seveda na vseh dela.
Pa na boljsih gaming prenosnikih tudi.

Je pa ogromnokrat samo obicn usb-c za prenasat podatke usb3.1 al 3.2, brez thunderja ali dp pri cenejsi robi.

DP usb-c in thunder spet nimata nic skupnega nasplosno povedano.

Thunderbolt 4 ima tudi marsikateri ULTRAbook, ampak potem seveda nima HDMIja ponavadi, razen ce ga ima.


Povej kateri adapter,kabel naj potem nabavim da sprobam,če moj prenosnik prenese sliko iz USB-C na HDMI televizorja ali Displyport monitorja?


Novenega adapterja, NIKOLI ne kupuj adapterjev, ker so recept za težave.
Vedno kupi kabl v celem.

To, kar ti iščeš sem jaz dal povezavo tukaj:
Thunderbolt 3 (Usb 3.1 C-type) - DisplayPort adapter
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zimonem ::

m0LN4r je izjavil:

Seveda teoreticno podpirajo vsi, ampak laptopi, ki imajo Video Output HDMI 1, pac ne preklopijo na USB-C, razen ce je output switchable. Saj je isto pri telefonih, imas jih en kup z USB-C, ampak slike pa ne bos imel pri vsakem.

Zimonem je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni tako enostavno, ravno zato sem enkrat sel probavati prenosnike, ki imajo locen HDMI in USB-C.
Na usb-c ni prikazalo slike tak od oka na na 9 od 10 modelih. Govorim o obicnih prenosnikih pod jurja.

Tisti, ki nimajo locenega video izhoda, seveda na vseh dela.
Pa na boljsih gaming prenosnikih tudi.

Je pa ogromnokrat samo obicn usb-c za prenasat podatke usb3.1 al 3.2, brez thunderja ali dp pri cenejsi robi.

DP usb-c in thunder spet nimata nic skupnega nasplosno povedano.

Thunderbolt 4 ima tudi marsikateri ULTRAbook, ampak potem seveda nima HDMIja ponavadi, razen ce ga ima.

Ne nakladaj usbc2dp dela praktično povsod. Ali si 8mel zanič hub ali kabel.
Torej po tvojem, na tem dela:
https://geizhals.de/hp-15s-eq1466ng-nat...

Dela. Vse 4000ke podpirajo dp1.4 prek usbja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

CyberPunk ::

Koliko zdaj stane licenca za Win10 Home in Pro (da vemo, koliko prišteti pri laptopih, ki so brez OS-a)?

mtosev ::

A misliš retail licence ali oem?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CyberPunk ::

Pojma nimam. Taka, da deluje brez akrobacij (če kupiš laptop, ki ima "FreeDOS" ali pa še tega ne).

mtosev ::

Ja, če si približno pameten boš vzel retail licenco, ker ta se ne veže na hardware prenosnika in je prenosljiva, oem pač ni in ko crkne laptop je tudi licenca neuporabna.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CyberPunk ::

OK. Je tudi neodvisno od Microsoft accounta?

darck ::

Kako to,da je OEM potem fuč potem je tudi samo za enkratno uporabo??? Jaz sem vzel OEM in parkrat z to licenco aktiviral 3 računalnike in vsi delujejo v piko.
Je pa sedaj RETAIL licenca 2,20 EUR za PRO verzijo z 30% popustom pa pride 1,54 EUR in recimo OEM verzija pride malo več 2,81 EUR z 30% popustom pa 1,97 EUR. Je pa tako,da če bi za vsakič kupil to licenco za takšen denar mi ni nič žal saj to ni noben denar.

Na sliki lahko vidiš katero licenco imam in z njo sem že nekaj windowsov aktiviral na računalnikih in vsi delujejo BP.

 OEM Windows 10 Pro

OEM Windows 10 Pro



Evo tukaj imaš stran za WINDOWS 10 HOME kjer lahko izbereš kar hočeš RETAIL ali OEM če hočeš kaj drugega pa vpišeš pod iskanje in boš dobil. Imaš pa 30% popusta samo KODO moraš vpisati
https://www.allkeyshop.com/blog/buy-win...

 Windows 10 Home - RETAIL

Windows 10 Home - RETAIL



 Windows 10 Home - OEM

Windows 10 Home - OEM

mtosev ::

Jaz osebno ne bi nikoli kupil teh gray market licenc. Sicer se vsak zase odloča. Jaz imam retail boxed licenco.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Buggy ::

Novenega adapterja, NIKOLI ne kupuj adapterjev, ker so recept za težave.
Vedno kupi kabl v celem.


tole je vecina res! Sploh sedaj, ko imas toliko razlicnih prepustnosti na kablih in standardov.

Ijus ::

mtosev je izjavil:

Jaz osebno ne bi nikoli kupil teh gray market licenc. Sicer se vsak zase odloča. Jaz imam retail boxed licenco.


jaz sem kupil Windows 10 Home in Windows 10 Professional Retail licenci preko AllKeyShop.com ki je market. Kot recimo Ceneje.si za izdelke. Ali pa Geizhals.EU.
in sem našel nekega ponudnika, ki je imel res take banalne cene. Vse normalno deluje.

glede gray market pa tega koliko je to verodostojno pa ne vem v končni fazi.
nekaj sem bral preko google search-a in našel nekaj kjer so govorili in razlagali da načeloma to ne gre za nateg ali piratske licence/ključe... ker gre za licence ki so promocijske.
nekaj v tem smislu. v tem kontekstu. ne? sej dobiš na AllKeyShop.com tudi za Office licence, BitDefender recimo za primer licence, ki so full poceni. nekaj se da dobit na AllKeyShop.com.
no v glavnem, kaj sem hotel povedat: naj bi šlo vse za veljavne keye samo da so promocijske zadeve.

sicer pa je neka razlaga na internetu - spet, našel preko google iskalnika - kjer je razloženo kako preko MS-ja preveriš ali gre res za veljaven KEY ali gre za piratski KEY.
baje se da vse to ugotovit pa posledično rešit.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

robo125 ::

Tole sem gledal :
https://www.enaa.com/prenosni-racunalni...
in se mi zdi, da ni slaba cena? Slabosti so verjetno, da RAM ni nadgradljiv, vprašanje tudi wifi kartica, ni WIN in ne moreš ga polniti preko powerbanka. Ostalo bi bilo?

Han ::

Za to ceno je v redu. 4 GB je prispajkanih, 4 GB v reži. Barve so zaradi cenene IPS matrike precej sprane.

zavajon ::

mtosev je izjavil:

Jaz osebno ne bi nikoli kupil teh gray market licenc. Sicer se vsak zase odloča. Jaz imam retail boxed licenco.

A komp s tako licenco slabše dela?

mtosev ::

Dela popolnoma isto dokler ti MS ne blacklista serijsko. Sicer jaz imam svoje razloge zakaj kupim boxed licence. In to je, da je večina teh licenc prišla iz raznih Microsoftovih programov za študente, OEM not for resale in podobnega. Takšen grey market preprosto ne mislim podpirati in raje kupim retail, ker je razlog zakaj pri teh websitih dobiš samo key na email in nič drugega je v tem, ker npr študenti dobijo te licence zastonj, ker se šolajo in njihove šole sodelujejo v Microsoftovih programih v katerih je software za njih brezplačen. Tam tudi piše, da je software izključno namenjen samo za njihovo uporabo in da prodaja teh licenc ni dovoljena. Zato ti ljudje nimajo škatle, ker licenco pridobijo prek Microsofta in dobijo samo key. Jaz pa vzamem retail in se tako izognem vsem tem licencam in mi MS nikoli ne bo blacklistal licence.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

darck ::

Se pravi dokler dela je v redu,ko pa se bodo pojavli problemi bo treba pa ukrepati >:D

Karen ::

Se nekako strinjam s predhodnikoma: če je licenca nezakonito prodana, ni važno ali si plačal 2 EUR ali 10 EUR, a ni pol vseen če kar crack poženeš za 0 EUR - itak ni legit če je študentska ti si pa že pred penzijo. Crack štartaš pa greš za 2 EUR na kavo. Mi je pa fascinantno da današnji mladiči mislijo da je licenca če je kupljena na ebayu več vredna (ali boljša), da pol Winsi drugače delajo od cracka ipd. Edino bolj "komot je", če ti rata dejansko iz prve registrirat (tist k je probal po telefonu aktivirat pa ve da crack z aktivacijo traja minuto, telefonska registracija pa 15 minut)

darck ::

Kakor koli meni že od septembra dela prenosnik brez problema z kupljenim ključem,koliko časa bo tako bomo pa videli.

CyberPunk ::

In kaj če Win10 Pro licenco ponuja kakšen online časopis za recimo 30 EUR? Je ali ni? To sem namreč že večkrat zasledil, da imajo kakšni tehnološki "časopisi" (vsaj iz ZDA) akcijo v tem rangu. Meni se je zdela cena primerna za upgrade iz Home na Pro, tista redna, ki je menda nad 100 EUR, je pa za upgrade "malo" prehuda (sploh ob upoštevanju dejstva, da zelo škrtarijo s Pro na prenosnikih, čeprav bi se danes resnično že spodobilo, da imaš vključen Bitlocker (ne mislim tiste half-baked enkripcije, ki zahteva MS račun in upload ključev na OneDrive), pa tudi kakšna podpora remote desktop in pa local security policy ne bi škodila).

Če se vrnem k temi:
Je Asus Zenbook Flip 15 UX564 vreden svojega denarja ali se v tem rangu bolj splača kaj drugega vzeti (npr. Asus Rog ali drugo)? V reviewih pravijo, da je "a little bit of everything" (kar pravzaprav rabim), menda pa se ne da prav veliko nadgrajevati (SSD upam, da ni prilotan?), tako da imam še vse opcije odprte.

Mike_Rotch ::

SSD ni zalotan, imaš en m.2 slot.

Kaj se bolj splača je pa odvisno od načina uporabe. Pri ROG modelih pazi na webcam, če potrebuješ. Modeli z AMD procesorji nimajo kamere. Jaz bom ravno zaradi tega počakal na nov model Zephyrus G14.

Če ne rabiš webcama in velikost ni prioriteta boš pri kakšnem ROG Strix G15 dobil hitrejši hardware za podoben denar. Pa meni je pri Strix G15 všeč vapor chamber.

CyberPunk ::

Kamera dandanes pa mora biti. Touch screen na Zenbooku je plus, ni pa nujen, cim tisji ventilatorji pa so dobrodosli, prav tako kaksen ekstra slot za SSD, ce bi kdaj rabil (eventuelno tudi RAM) - ampak pri USB3 menda ni take panike s hitrostjo.
Nujno pa 1 TB SSD, Windows Pro, locena graficna.

Thomxy ::

Pozdrav!

Dobrih 7 let nazaj (december 2014) sem na Amazon.de kupil prenosnik za €325 s poštnino.
https://www.amazon.de/dp/B00KCJANMY/ref...
Pri nakupu sem gledal le, da ima i3 procesor, da bi mi dlje služil. In ker ga večinoma uporabljam za Chrome, sem s takratnim nakupom zadovoljen. Sprva sem imel nameščen Ubuntu, a je začel bit malo počasen, zato zadnja leta uporabljam Lubuntu.

Ko pa sedaj gledam za nakup novega imam občutek, da se tako poceni zadeve ne najde več. Zato imam nekaj vprašanj:
- Moram še vedno gledati le za i3 ali so sedaj tudi celeroni ok?
- AMDjevih procesorjev ne poznam. Bi lahko bili alternativa? Kako se imenuje nek primerljiv procesor?
- Je morda boljše kupiti prenovljeni prenosnik?

Na forumu videvam večinoma priporočila za gaming stroje... Kje bi si lahko kupil poceni enostavni računalnik za domačo uporabo, da bi spet zdržal enih 8 let?

Hvala!

Han ::

Če tudi zdaj računaš na 7-8 let uporabe, ostani pri i3. Intel 11. generacija so 4-jedrniki z večnitnostjo, npr. i3-1115g4. AMD alternativa je R3-5300U. Glede na trenutne razmere boš moral dodati ca. 100 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()
««
627 / 658
»»