» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
591 / 658
»»

pol3ni ::

Imam še eno vprašanje ali expert de dostavlja v slo.
Ker registracija ni možna.Direkt preko pay pal-a
pa zgleda da bi šlo.Hvala

Han ::

Ne vem. Če ne gre direktno s PayPal, lahko prideš do nemškega naslova prek posrednika Cheaper & More.

pol3ni ::

Hvala

Kayzon ::

Ali sploh obstaja laptop ki je lahek ter mocan,da ima dobro tipkovnico(Thinkpad kvaliteta) ter baterijo ki zdrzi vsej 8+ ur?

Trenutno upobljam maxed out T440p ki sluzi svojemu namenu,vendar po poletju bi rad menjal za kej novejsega.

TribesMan ::

Thinkpad T14 ni OK?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Pat_MaGroin ::

P14s AMD.

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

TribesMan je izjavil:

Thinkpad T14 ni OK?


Kolega ima v sluzbi,in je imel same tezave z nnim prva dva meseca. Dvakrat rabil servis,ter na koncu menjavo maticne. Plus moj T440Pima dobesedno enkrat boljsi zaslon od T14.. Ni vreden 1700€.

Pat_MaGroin ::

To pa zato, ker ima kolega entry LCD panel, ti pa verjetno dražjega, ki je bol za doplačat.

Fully speced P14s pride pod 1500 z DDV (32gb, 1tb ssd, ryzen pro 7 4750u, 400nits 100% srgb zaslon).

Mike_Rotch ::

Ne vem kaj šteješ za zmogljiv in lahek. Ampak Macbook Pro M1 je zaenkrat edini laptop, ki sem ga preizkusil, ki v mojem primeru dejansko ponuja "all day battery life". Se pravi, 8-10 ur uporabe z normalno svetlim ekranom in brez, da bi manično sproti zapiral chrome tabe in spremljal cpu porabo.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ne vem kaj šteješ za zmogljiv in lahek. Ampak Macbook Pro M1 je zaenkrat edini laptop, ki sem ga preizkusil, ki v mojem primeru dejansko ponuja "all day battery life". Se pravi, 8-10 ur uporabe z normalno svetlim ekranom in brez, da bi manično sproti zapiral chrome tabe in spremljal cpu porabo.

Moj yoga slim 7 ga poseka po bateriji in zmogljivostih. Pa še vse laufa. Pa celo kake Porte ima.pa polcenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Mike_Rotch ::

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Yo...

Na tem testu Yoga slim 7 doseže malo manj kot 11 ur na 150 nit svetlosti. MBP na istem testu skoraj 2x toliko:

https://www.notebookcheck.net/Apple-Mac...

Zraven so tudi benchmarki kjer vidiš direktno primerjavo z Yoga Slim 7 4800u. Ryzen je hitrejši v nekaterih multithreaded aplikacijah ampak overall ima macbook hitrejši cpu in gpu.

Zimonem ::

Lenovo reckons the Slim 7's 60.7Whr (3,960mAh) battery is good for 17hrs 30mins of continuous use. Surprisingly, that is not overly optimistic. Our usual battery video run-down test produced a result of 15hrs 40 mins, which suggests you could get longer with less intensive use. That is an hour better than the class-leading MacBook Air and a very impressive result. A full charge from the bundled 65W charger takes around two and a half hours. If that sounds like too long, Lenovo will sell you a 95w charger for around GBP40.

Ryzen je hitrejši v nekaterih multithreaded aplikacijah ampak overall ima macbook hitrejši cpu in gpu.

Nekje v browser testih je m1 hitrejši. Firefox ima pa že itak večnitni css engine.

Gpu what? Saj nobena reč ne laufa gor.

In yoga slim 7 4800u me je z 16gb rama in 512gb ssd prišla Jurja. MBP je pa z podobno kunfihlguracijo dva jurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Mike_Rotch ::

Lenovo reckons the Slim 7's 60.7Whr (3,960mAh) battery is good for 17hrs 30mins of continuous use. Surprisingly, that is not overly optimistic. Our usual battery video run-down test produced a result of 15hrs 40 mins, which suggests you could get longer with less intensive use. That is an hour better than the class-leading MacBook Air and a very impressive result.


Ne vem od kje je to, ampak gor na tistih dveh linkih imaš direktno primerjavo pod enakimi pogoji.

11 ur v "wifi browser testu" s 150 nit svetilnostjo pomeni 5-6 ur malo bolj intenzivnega pisarniškega dela z uporabno svetilnostjo ekrana (okoli 300 nit recimo).

Nekje v browser testih je m1 hitrejši. Firefox ima pa že itak večnitni css engine.

Gpu what? Saj nobena reč ne laufa gor.


Ne, M1 je hitrejši v 80% benchmarkov in real world testov, ne samo nekje v browser testih. Pa kaj naj ne bi laufalo gor?

In yoga slim 7 4800u me je z 16gb rama in 512gb ssd prišla Jurja. MBP je pa z podobno kunfihlguracijo dva jurja.


Sicer se v ceno nisem spuščal, ampak 1679 eur, če ti je dovolj 8gb rama (kar bi moralo zadoščati, če ti je 16gb na ryzenu dovolj). Razlika ni majhna, ampak dobiš pa tudi bistveno več.

Kripto mesi ::

Mike_Rotch je izjavil:


Sicer se v ceno nisem spuščal, ampak 1679 eur, če ti je dovolj 8gb rama (kar bi moralo zadoščati, če ti je 16gb na ryzenu dovolj). Razlika ni majhna, ampak dobiš pa tudi bistveno več.

Mac z M1 je vredu, ampak prosim ne blamiraj se s takšnimi izjavami. Poženeš docker , chrome in ide pa ti popapca teh 8gb v trenutku med tem ko bo na 16gb na winsih šlo bp.

Mike_Rotch ::

Dockerja ne uporabljam, žal ne morem komentirati. Chrome (in verjetno vse ostalo razen virtualizacije) pa laufa super na 8gb.

Zimonem ::

https://openbenchmarking.org/vs/Process...


Sedaj pa pospravi to svojo krošnjarsko kramo. Če ne lafam nič zdrži moj dva šihta tvoj pa enega.

Mike_Rotch ::

Chill dude. Ti dam še pol ure, da lahko cherrypickaš in najdeš še kakšen bolj obskuren benchmark? :) Vidim, da realnost ni tvoja močna stran zato se ne bom več pregovarjal. Zmagal si.

MrStein ::

Primerjamo 16 thread CPU z 4 thread + 4 low power thread?

Ah ja, trolčki in fan(atic)boy-i...

Očitno ga mora močno boleti, da njegov ljubljenček ni na vrhu.

PS: OpenBenchmarking je od moronix? 'nuff said...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

radmansdorf ::

Je kje v Sloveniji zaloga prenosnikov z 4500U?

Kayzon ::

Gledal sem ze poleti za Yoga Slim 7,vendar je prevec oskubljen za moje pojme. Rahlo sem fan Thinkpadov in nipla,ter same tipkovnice. Isto bi si zelel moznost razsirtve pomnilnika na 32Gb. Pa Yoge Slim 7 ni vec na zalogi nikjer v sloveniji kolikor se mi zdi(16gb verzija).

Zimonem ::

Bolj ali manj vse res. Je pa tipkovnica povsem sprejemljiva. Največji manjko je še samo 16gb rama. Nikola sem se pa že odvadil.
Itak imaš čas naj pridejo r5000 ven pa potem izbiraj.

Kayzon ::

So ze kej javili kdaj pridejo novi prenosniki s peto serijo? Ker sem itak razmisljal o menjavi po poletju.

Zimonem ::

Hi serija je že v vzorcih zunaj , in se še čaka.

nurmaln ::

Pat_MaGroin je izjavil:

To pa zato, ker ima kolega entry LCD panel, ti pa verjetno dražjega, ki je bol za doplačat.

Fully speced P14s pride pod 1500 z DDV (32gb, 1tb ssd, ryzen pro 7 4750u, 400nits 100% srgb zaslon).

Kje?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mr_chai ::

Kayzon je izjavil:

Ali sploh obstaja laptop ki je lahek ter mocan,da ima dobro tipkovnico(Thinkpad kvaliteta) ter baterijo ki zdrzi vsej 8+ ur?

Trenutno upobljam maxed out T440p ki sluzi svojemu namenu,vendar po poletju bi rad menjal za kej novejsega.


Vzameš T480, ki je še zadnji thinkpad z removable baterijo, si dokupiš še 6 celično baterijo, pa ekran zamenjaš z T490 ekranom, tisti low powered lcd, ki ima 400 nitsov brightness in si zmagu.

igor0203 ::

Na novem prenosniku 1400eur boš menjal zaslon? Yeah right...

Pat_MaGroin ::

nurmaln je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

To pa zato, ker ima kolega entry LCD panel, ti pa verjetno dražjega, ki je bol za doplačat.

Fully speced P14s pride pod 1500 z DDV (32gb, 1tb ssd, ryzen pro 7 4750u, 400nits 100% srgb zaslon).

Kje?


Nemčija.

Zimonem ::

MrStein je izjavil:

Primerjamo 16 thread CPU z 4 thread + 4 low power thread?

Ah ja, trolčki in fan(atic)boy-i...

Očitno ga mora močno boleti, da njegov ljubljenček ni na vrhu.

PS: OpenBenchmarking je od moronix? 'nuff said...

Govorimo o prenosnikih težki tja do 1.5 kg , za delo, ne pa o glorificiranih telefonih preoblečenih v prenosnike. Toliko o fanboyizmu. Jasno da dockerja ne uporablja ker sploh ne teče na tistih mašinah, kakor tudi večina uporabnega sw ne. Ampak za browser bo že drugega pa itak ne rabimo. In Apple ve koliko rama rabimo. Vse kar je merodajno je pa gikbenč. Res merodajno. Pusti tehnologijo ker ti ne leži pa še žaljiv si.

Mike_Rotch ::

Vse kar je merodajno je pa gikbenč.


Glede na vprašanje je pomembna tudi avtonomija, ki je pri Macbook Pro skoraj 2x daljša kot pri Yoga 7.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Vse kar je merodajno je pa gikbenč.


Glede na vprašanje je pomembna tudi avtonomija, ki je pri Macbook Pro skoraj 2x daljša kot pri Yoga 7.

Debelo lažeš in zavajaš. Saj vem da si na forumu za delanje reklame ampak ne bodi tako prozoren.

https://www.expertreviews.co.uk/lenovo/...

Lenovo reckons the Slim 7’s 60.7Whr (3,960mAh) battery is good for 17hrs 30mins of continuous use. Surprisingly, that is not overly optimistic. Our usual battery video run-down test produced a result of 15hrs 40 mins, which suggests you could get longer with less intensive use. That is an hour better than the class-leading MacBook Air and a very impressive result. A full charge from the bundled 65W charger takes around two and a half hours. If that sounds like too long, Lenovo will sell you a 95w charger for around £40.

Joze_K ::

@Zimonem
sam sem hčeri nabavil Lenovo Yoga 520 (i5, 256SSD, touch screen) pa moram reči, da sem z trajanjem baterije nenavdušen.. vse ostale karakteristike res ok, najbolj pa me je baterija razočarala..(sedaj star 2,5 L - akumulator že zamenjan, ker je šel kaputt)

sicer pa za 7 SLIM tudi tukaj v testu trajanje baterije nekaj čez 5 ur
https://www.monitor.si/clanek/test-leno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Zimonem ::

Joze_K je izjavil:

@Zimonem
sam sem hčeri nabavil Lenovo Yoga 520 (i5, 256SSD, touch screen) pa moram reči, da sem z trajanjem baterije nenavdušen.. vse ostale karakteristike res ok, najbolj pa me je baterija razočarala..(sedaj star 2,5 L - akumulator že zamenjan, ker je šel kaputt)

Povsem druga mašina. Kot bi primerjal macbookair ko še ni šel na retino in je imel daleč najslabši ekran od vseh.

Joze_K ::

katero pa potem imaš.. z AMD? Kateri zaslon? Disk?.. ker notranjosti so lahko popolnoma različne..

Zimonem ::

Slim 7 4800u

Mike_Rotch ::

Debelo lažeš in zavajaš.


Jaz ti ne morem pomagat, če ne znaš (oz. nočeš) brat. Ampak zgoraj sem ti dal link kjer v istem testu Yoga zdrži cca. 11 ur MBP pa cca. 20.

Tukaj lahko primerjaš delovanje pri različnih načinih dela. Tole so podatki za 60% svetlost oz. 120 nit, kar je za več ur udobnega dela bistveno premalo.

https://www.ultrabookreview.com/41494-l...

4800u s 14" ekranom pri nezahtevnem delu (browser, office itd) porabi 10-12W, kar pomeni realno 5 ur baterije. Macbook pro realno porabi pol manj,

Zimonem ::

Ti bom kar jaz povedi od 6.5 do 8. Pri 60% brigtnesa. Ob tem da laufa par docker instance na easy(ne nuca kaj dost) , se pa kar nekaj kompajlira in debugira. Browserji z cca 50 tabo dokumentacije in traparij. Vs code, pa ostala navlaka(office, mail, etc). Ampak primarno editor.

Mike_Rotch ::

Ja, kot sem napisal. Cca. 5 ur pri normalni svetlosti ekrana oz. cca. pol manj od MBP.

Zimonem ::

60% je normalna svetlost zaslona. Pa tako so ki jih MBP ne zmore niti ne podpira. Klikanje po linkih zdrži pa tudi dva dni.

Mike_Rotch ::

Potem pa 6,5h, če ti paše gledati v temen zaslon. Kakorkoli, ne vem kaj kompliciraš in rineš z glavo skozi zid. Samo omenil sem dejstvo, da MBP zdrži cca. 2x dlje. Saj tudi teh 6,5h od lenovota ni slab rezultat.

Zimonem ::

Točno to kar si povedal je totalna bedastoča. Sem ti dal link. Sedaj pa odjebaj s svojimi nebulozami.

Povedal si tudi kako je zadost 8gb pomnilnika in 256 diska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Mike_Rotch ::

Lahko prosim še enkrat daš link kjer primerjajo macbook pro in yoga slim 7, sem ga očitno spregledal.

Jaz imam samo te informacije iz notebookcheck: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Yo...

Zimonem ::

Mike_Rotch ::

Popravi me, če se motim, ampak jaz na linku ne vidim testa macbook proja.

Zimonem ::

Zastop že da to ni reč za delat. Crkne disk. Novega not pa gremo, naprej. Moj jac ne pusti zamenjat rama. In je jajc, ampak je poceni jajc. Tvoj... je jajc z napol sw in napol hw. Jajc. Velik jajc.telefon oz consumer elektronika. Ni pa to za neko delo. Ampak jaz imam to za domačo uporabo.

Kvinta ::

Zakaj majo eni prenosniki frekvenco osveževnja 300hz če je že 144hz plafon ?
A.C.A.B

MrStein ::

kaki plafon? Ni plafona.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mike_Rotch ::

Zastop že da to ni reč za delat.


Ok, torej si končno začel brat in spoznal, da ima MBP realno cca. 2x daljšo avtonomijo od tistih 5-6 ur na tvojem ryzenu, zdaj pa mečeš ven druge argumente (ki niti niso tako blesavi).

Ampak jaz imam to za domačo uporabo.


A nisi prej nekaj jamral, da docker ne dela na M1 (kar sicer ni čisto res) in da mac itak ne poganja resnega softvera :) Kaj ti delaš doma, odkrivaš zdravila za raka?

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zastop že da to ni reč za delat.


Ok, torej si končno začel brat in spoznal, da ima MBP realno cca. 2x daljšo avtonomijo od tistih 5-6 ur na tvojem ryzenu, zdaj pa mečeš ven druge argumente (ki niti niso tako blesavi).

Ampak jaz imam to za domačo uporabo.


A nisi prej nekaj jamral, da docker ne dela na M1 (kar sicer ni čisto res) in da mac itak ne poganja resnega softvera :) Kaj ti delaš doma, odkrivaš zdravila za raka?


Posluš ti bolnik. Še enkrat. Tista tvoja jetra so zanič.

Lenovo reckons the Slim 7’s 60.7Whr (3,960mAh) battery is good for 17hrs 30mins of continuous use. Surprisingly, that is not overly optimistic. Our usual battery video run-down test produced a result of 15hrs 40 mins, which suggests you could get longer with less intensive use. That is an hour better than the class-leading MacBook Air and a very impressive result. A full charge from the bundled 65W charger takes around two and a half hours. If that sounds like too long, Lenovo will sell you a 95w charger for around £40.

Tvoj m1 spuši pa kar nabijaš. Kolk ti daje Apple za oglaševanje.

Zimonem ::

https://www.google.com/amp/s/www.thever...

Apple is claiming that this machine can get 18 hours of video playback and "15 hours of wireless web," both of which are very large claims. The company tells me I should expect battery life to be as much as 50 percent better than the last Air, and the battery inside this computer isn't any bigger than the previous models. All of those improvements come down to increased efficiency.

My actual results? I'm getting between eight and 10 hours of real, sustained work depending on how hard I am pushing it. That's not quite 50 percent better than the last MacBook Air, but it's very close.

THE AIR LASTS LONGER THAN MOST OTHER LAPTOPS IN ITS CLASS
To be very clear, I'm getting those numbers using the apps I actually use, which, of course, includes Chrome and various apps that are also based on the Chrome engine, like Slack. What's remarkable about that is, for some applications, Rosetta 2 needs to do a bunch of real-time code translation, which further eats into battery life.



https://www.google.com/amp/s/www.thever...


Running through the multitasking load that I described earlier, in battery saver mode at 200 nits of brightness, the Slim 7 lasted 13 and a half hours. On the Better Battery profile, it lasted over 11 and a half hours. Remember: I was not going easy on this thing -- you'll certainly get even more juice if you're just clicking around a tab or two.

Those results were a game-changer. They're miles better than I got running the same load on the HP Envy x360 (around eight hours), the Dell XPS 13 (seven and a half hours), the Asus Zephyrus G14 (almost nine hours), and even low-power stuff like Lenovo's Chromebook Duet (11 and a half hours) for which battery life is a major selling point. I'll be blunt -- this is the longest battery life I've ever seen from a laptop. It's astonishing.

To put that in context: with constant use, I still never needed to charge this thing during the day. If I wasn't constantly using it, I only needed to plug it in every other day or so. You can bring this device on road trips, you can bring it on trains and planes, you can carry it around campus for a full day of classes, you can lounge around the office -- you can fully embrace the single primary use case for a laptop of this form factor. And you may not even need to bring the 65-watt brick with you. Since the Slim 7 charges with USB-C, you can use a charger for a MacBook, Nintendo Switch, or any number of modern devices in an emergency.

Mike_Rotch ::

Že parkrat si sicer pokazal, da ne veš prav dobro kaj govoriš. Ampak domneval sem, da veš vsaj to, da sta Macbook Air in Macbook Pro dva različna modela. Očitno ne.
««
591 / 658
»»