» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
584 / 657
»»

Mike_Rotch ::

V teoriji in nekaj primerih je res 50% , v praksi pa bližje 30% ali celo manj, če res nimaš osvetlitve pod 50%, ekran je dokaj velik porabnik pri višji osetlitvi napravm soc.




En praktičnen preizkus. Nisi sicer povedal kaj zaen model ryzena imaš, tako, da lahko govorim samo čez palec.

30% ali 50% je še vedno ogromno, ampak ko 1x presežeš 10 ur, dodatne 3-5 ur manj pomeni, kot če bi to bilo 4 vs 6ur. Ko je enkrat baterije dovolj, pač filaš laptop kot telefon (čez noč).


To je res. Problem je, ker 10 ur youtube streamanja pomeni mogoče 5 ur malo bolj zahtevnega "pisarniškega" dela.

m0LN4r ::

Kake pisarne vi to mate, da ni elektrike po 5 ur?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

aborko ::

Taki testi so bolj tako tako, če se ne testira do izklopa prenosnika. Namreč Apple je znan, da uporablja nelineren prikaz baterije (tudi na iphonih), verjetno so naštudirali psihologijo prikaza, sicer je to tudi omenjeno v komentarjih. Zgleda je testiral na neki srednji osvetlitvi, sam osebno imam osvetlitev vsaj na 2/3 znotraj, zunaj pa na 100%. Napisal je tudi da ima 500 nits ekran macbook air, kar ni res (ima 400).

Kvinta ::

Apple se plača več ko 50% znamka jabka po domače pri teh malih ropotuljicah to ni tak opazno recimo pri vstopnem Xeon Mac Pro pa preplačaš ene 5k :))
A.C.A.B

Mike_Rotch ::

aborko je izjavil:

Taki testi so bolj tako tako, če se ne testira do izklopa prenosnika. Namreč Apple je znan, da uporablja nelineren prikaz baterije (tudi na iphonih), verjetno so naštudirali psihologijo prikaza, sicer je to tudi omenjeno v komentarjih. Zgleda je testiral na neki srednji osvetlitvi, sam osebno imam osvetlitev vsaj na 2/3 znotraj, zunaj pa na 100%. Napisal je tudi da ima 500 nits ekran macbook air, kar ni res (ima 400).


Teorije zarote pa to. Zdaj pa apple narobe baterijo prikazuje :)

Apple se plača več ko 50% znamka jabka po domače


Pa dobro, dokler ponudijo boljši računalnik od konkurence za nižjo ceno, mi je vseeno koliko ga preplačam.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

Za vas jabčke je teorija zarote verjetno tudi da imaš v svetlem prostoru osvetlitev na max, sploh na špeglu, kot je applov...

Kvinta ::

Tak kot tisti Schenker ne :))
A.C.A.B

Mike_Rotch ::

aborko je izjavil:

Za vas jabčke je teorija zarote verjetno tudi da imaš v svetlem prostoru osvetlitev na max, sploh na špeglu, kot je applov...


Ne, meni se zdi to normalno. Na macbooku imaš "all day battery" tudi pri uporabni svetlosti. Na večini drugih prenosnikov v tem rangu je za to treba zatemniti ekran na minimum.

Kvinta je izjavil:

Tak kot tisti Schenker ne :))


XMG misliš? Top zadeva, samo v čisto drugem rangu narejena za čisto druge stvari.

Zgodovina sprememb…

stinky3 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Asus Zephyrus G14 si že pogledal? 14" ekran, majhen, tanek, prenosen, vseeno zmogljiv.


Sem potem včeraj pogledal par reviewov in videov na YT o Zepyhrusu G14. Izgleda res super, z izjemo, da nima webcama, kar je letos (na žalost) res nujna zadeva. Ja, vem, da se da kamero kupiti tudi posebej za USB vhod, če je to edina težava.

Se pa definitivno splača počakati, če se ti ne mudi. V kratkem pridejo Zen3 prenosniki z rtx 30xx grafikami.


Se mi ne mudi pretirano, je trenutni prenosnik še v delujočem stanju, mogoče pa res počakam na prenosnike z novimi rtx gpu-ji in novimi procesorji.

Mike_Rotch ::

Ja, odsotnost webcama je nadležna. G14 je bil visoko na mojem seznamu, pa me je ravno to odvrnilo od nakupa. Sicer lahko precej enostavno uporabiš telefon kot webcam s tem appom: https://www.dev47apps.com/ če mogoče kaj pomaga.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Splača se osnovni Air, cene za SSD in ram od Appla so oderuške.

Kar se ostalega tiče:
- Na Airu dobiš v praksi cca. 50% daljšo avtonomijo (če govoriš o U ryzenu). Koliko ti to pomeni je tvoja stvar.

- Bluetooth zvočnika ne nosim vedno sabo, s slušalkami ne hodim po stanovanju. Odvisno od načina uporabe, ampak ja, veliko ljudi uporablja zvočnike na prenosniku.

- Touchpad vs miška na delovni mizi je stvar debate. Jaz na macu redko uporabljam miško, ker sem z multitouch gestami hitrejši in bolj učinkovit. Na windows laptopih skoraj vedno uporabljam miško. Ampak ni to debata. Miške verjetno ne nosiš vedno sabo?


Me prav zanima kako ucinkovit si na touchpadu v fps igrah.... Na rangi kontrollerja proti miski verjetno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

Mato989 je izjavil:

Me prav zanima kako ucinkovit si na touchpadu v fps igrah.... Na rangi kontrollerja proti miski verjetno

Še manj. Že pri pasjansi si precej manj učinkovit, FPS in kakšne real time strategije pa sploh odpadejo. Samo pri poteznih strategijah si lahko enako učinkovit, bolj pa zagotovo ne.

Mike_Rotch ::

Me prav zanima kako ucinkovit si na touchpadu v fps igrah.... Na rangi kontrollerja proti miski verjetno


Nisem. Za gaming uporabljam miško. Za vse ostalo trackpad.

GupeM ::

Mike_Rotch je izjavil:

Me prav zanima kako ucinkovit si na touchpadu v fps igrah.... Na rangi kontrollerja proti miski verjetno


Nisem. Za gaming uporabljam miško. Za vse ostalo trackpad.

Rad bi te videl delat v Photoshopu s trackpadom. Pa v 3D modeliranju, pa v CAD-u, ... Kot sem rekel, še pri klinčevi pasjansi in minolovcu si bolj lesen s trackpadom kot z miško. Pa če je trackpad še tako dober.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Me prav zanima kako ucinkovit si na touchpadu v fps igrah.... Na rangi kontrollerja proti miski verjetno


Nisem. Za gaming uporabljam miško. Za vse ostalo trackpad.


Zakaj pa ce pravis da je trackpad tako nezemeljsko dober

Miska je king za vse druge oblike
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Poglej si na youtubu kako to izgleda, a ne? Videl sem, da kar nekaj ljudi uporablja magic trackpad tudi na desktopu, predvsem v video montaži. Jaz v photoshopu in sketchupu brez težav delam na trackpadu, določene stvari se mi zdijo bolj enostavne z multitouch gestami kot z gumbi in koleščki na miški.

Ampak spet si zgrešil point. Primerjamo trackpade na budget prenosnikih, ki so pregovorno precej zanič in trackpade na macbookih, ki veljajo za najboljše.

Če te trackpad ne zanima, lahko ta del mirno preskočiš. Vhodne enote predstavljajo velik del uporabe prenosnika in praktično vsi reviewi in testi prenosnikov jim namenijo velik del pozornosti, zato se jih mogoče splača vzeti v obzir, ko kupuješ prenosnik.

Slo-tech gnada seveda zamahne z roko in nadaljuje z nabijanjem, kako je trackpad tako ali tako neuporabna zadeva, da avtonomija večja od 6 ur ni potrebna, manjša od 6 ur nezadostna, da so 250nit zasloni itak povsem dovolj...

Zakaj pa ce pravis da je trackpad tako nezemeljsko dober


Zato ker sem sposoben dojeti, da ena stvar ni najboljša v vseh primerih.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Poglej si na youtubu kako to izgleda, a ne? Videl sem, da kar nekaj ljudi uporablja magic trackpad tudi na desktopu, predvsem v video montaži. Jaz v photoshopu in sketchupu brez težav delam na trackpadu, določene stvari se mi zdijo bolj enostavne z multitouch gestami kot z gumbi in koleščki na miški.

Ampak spet si zgrešil point. Primerjamo trackpade na budget prenosnikih, ki so pregovorno precej zanič in trackpade na macbookih, ki veljajo za najboljše.

Če te trackpad ne zanima, lahko ta del mirno preskočiš. Vhodne enote predstavljajo velik del uporabe prenosnika in praktično vsi reviewi in testi prenosnikov jim namenijo velik del pozornosti, zato se jih mogoče splača vzeti v obzir, ko kupuješ prenosnik.

Slo-tech gnada seveda zamahne z roko in nadaljuje z nabijanjem, kako je trackpad tako ali tako neuporabna zadeva, da avtonomija večja od 6 ur ni potrebna, manjša od 6 ur nezadostna, da so 250nit zasloni itak povsem dovolj...

Zakaj pa ce pravis da je trackpad tako nezemeljsko dober


Zato ker sem sposoben dojeti, da ena stvar ni najboljša v vseh primerih.

Dva jurja za prenosnik z 16gb rama in 512gb diska pač ni budget.

FireSnake ::

Mike_Rotch: lahko, počasi, nehaš s svojimi blodnjami v temi "Kaj kupiti"?
Če še nisi opazil si se že dovolj osmešil. Zdaj pa ni več smešno, ker smetiš.

Mike_Rotch ::

Dva jurja za prenosnik z 16gb rama in 512gb diska pač ni budget.


Predlagal sem 8gb model z 256gb ssdja za 1100 eur.

Za vsak slučaj, ker vem, da slabo bereš. Ja, ima 3.5mm headphone jack :)

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Dva jurja za prenosnik z 16gb rama in 512gb diska pač ni budget.


Predlagal sem 8gb model z 256gb ssdja za 1100 eur.

Za vsak slučaj, ker vem, da slabo bereš. Ja, ima 3.5mm headphone jack :)

Pri nas imajo vsi prenosniki 16gb in 512 diska. Sicer padejo v rang 400e. Aja a touch screens nima. Pa stylusa.
Pa air throtla ker je brez ventilatorjev.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Dva jurja za prenosnik z 16gb rama in 512gb diska pač ni budget.


Predlagal sem 8gb model z 256gb ssdja za 1100 eur.

Za vsak slučaj, ker vem, da slabo bereš. Ja, ima 3.5mm headphone jack :)


1100 ni budget laptop

Za 1.100 sem jaz leta 2016 dobil gaming kisto

Budget je 400e max 500e
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Pri nas imajo vsi prenosniki 16gb in 512 diska. Sicer padejo v rang 400e.


Super. In?

Pa air throtla ker je brez ventilatorjev.


Res je. V sintetičnih testih, ki na polno obremenijo GPU in CPU performance po 10 minutah pade za celih 12%. V tišini.

In the Cinebench loops, the throttling of the M1 immediately becomes apparent. After the first run, the performance in Cinebench R23 drops by 8%, and then levels out at a 12% reduction after six runs. For passive cooling and the high level of performance, this really isn't bad. The MacBook Pro 13 is able to maintain its performance thanks to the active fans. In the comparison with the Intel competitors, the M1 is even able to perform in Rosetta 2 emulated benchmarks at the level of a Tiger Lake i7-1165G7. Compared to the old MacBook Air (even with a Core i5), the M1 plays in a different league - very impressive!


https://www.notebookcheck.net/Apple-Mac...

Mogoče se splača omeniti še to, da Air te rezultate doseže tudi na bateriji. Veliko windows prenosnikov max rezultate dobi le na polnilcu, na bateriji zmogljivost konkretno pade.

1100 ni budget laptop

Za 1.100 sem jaz leta 2016 dobil gaming kisto

Budget je 400e max 500e


1. Kdo govori o budget prenosniku? Nekaj si zamešal.

2. Kdo pa določi kaj je "budget" prenosnik? Imamo kakšno združenje, svetovno zvezo za budget prenosnike ali kaj podobnega?

3. Kaj ima gaming računalnik veze s temo? Jaz sem zadnjič dobil kilo banan za manj kot 1 eur, če že mečemo random zadeve ven.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Daj človek božji, umiri se s temi jabki no!!!
Tule predlagaš da se kupuje prenosnike za 1000+, pol pa imej ti dva, tri otroke in jim raztalaj vsakemu svojga ko veš da bojo v roku meseca, dveh vsi leteli po tleh. SPloh pa ne bojo znali cenit kaj imajo, a ti boš dal 2/3/4 jurje za to....

Nehaj smetit (ne več) uporabno temo!!!

Mike_Rotch ::

Kaj pa, če maš 8 otrok? Veš kolk šele potem daš za laptope.

Nekateri si res znate sestaviti zanimive namišljene scenarije. Če se ne motim, OP kupuje en prenosnik za doma, ne 3 prenosnikov za otroke. Otroci imajo za šolo na daljavo dovolj Raspberry pi 400 s poceni monitorjem in webcamom za 150-200 eur.

Anyway, še en video od danes, Top 5 prenosnikov leta 2020. 3x lahko ugibaš kateri je na 1. mestu :)

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kaj pa, če maš 8 otrok? Veš kolk šele potem daš za laptope.

Nekateri si res znate sestaviti zanimive namišljene scenarije. Če se ne motim, OP kupuje en prenosnik za doma, ne 3 prenosnikov za otroke. Otroci imajo za šolo na daljavo dovolj Raspberry pi 400 s poceni monitorjem in webcamom za 150-200 eur.

Anyway, še en video od danes, Top 5 prenosnikov leta 2020. 3x lahko ugibaš kateri je na 1. mestu :)



Tale lestvica je kr nekaj... Ker ne uposteva kaj vse pocnes s prenosnikom kaj pa ce hocem igrat igre, je pol tale lestvica dejansko relevantna?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Očitno nisi dobro poslušal. So omenjeni gaming laptopi.

facepalm ::

Ne bom oporekal. To jabolko je mamljivo, nikakor pa to ni budget prenosnik. Sploh ce upostevas, da je 256gb ssdja premalo za 2020 in moras poseci po drazjem.
Ce pa uporabnik ne "rabi" vec kot 256gb, mu bo verjetno laptop za 600€ vrh glave.

m0LN4r ::

Jaz v photoshopu in sketchupu brez težav delam na trackpadu,
Hahaha, ce ti delas v sketchupu in photoshopu z trackpadom, pa lahko je ta trackpad iz star treka, potem jaz enako dobro vlecem kazalec na trackpadu 500eur prenosnika.
Ti si samo prevec lesen, da rabis trackpad od appla, da svoja skropucala brez miske ustvaris.

Se vedno ne razumem, zakaj si v debato privlekel argument o bateriji, ce se gre o domaci rabi. A doma in v pisarni po 4-20 ur nimate elektrike? Ali so vam pozabili vticnico vgradit? Al vam skos varovalke ven mece? Anyway.

Domaca raba in trackpad, spet nimata nic skupnega v p/p domace rabe.

P/P je avto brez dodatne opreme in navlake za 50% nizjo kupno ceno. Lahko pa seveda s tvojimi argumenti v avto za 12k nameces za se 10k opreme, da bo vrhunska izkusnja, ko se bos peljal znjim tistih par metrov, ne bo pa p/p. A ves malo boljsi spojlerji, bodo pr 100 konjskem avtu boljse rezali zrak pa to. Pa 6-8 zvocnikov nujno, ker manj kot to je kriminal.

256gb
To je res zalostno ja, se jebeni laptopi za 500eur majo vsaj 512gb, pri 600-700 pa se 1TB.
Ce pa uporabnik ne "rabi" vec kot 256gb, mu bo verjetno laptop za 600€ vrh glave.
Exactly, njegove argumentacije so pa glih v kontra smislu.
On boljse ve kaj kdo rabi in potrebe prilagaja MBAju, ne pa prenosnik _dejanskim_ potrebam.

PS: So admini na dopustu, da dovolijo ze par strani tega egoisticnega MBA zagovarjanja na vse pretege? Normaln clovk vec sploh ne upa tu nic vprasat, so me rajs na ZS kontaktiral.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mike_Rotch ::

Ti si samo prevec lesen, da rabis trackpad od appla, da svoja skropucala brez miske ustvaris.


Možno. Žal še nisem preizkusil windows prenosnika s trackpadom, ki bi mi omogočal isto.

Se vedno ne razumem, zakaj si v debato privlekel argument o bateriji, ce se gre o domaci rabi. A doma in v pisarni po 4 ure nimate elektrike? Ali so vam pozabili vticnico vgradit? Al vam skos varovalke ven mece?


Zato, ker je avtonomija ena izmed bolj pomembnih lastnosti prenosnika. Sicer si na boljšem, če vzameš desktop. Dobiš VELIKO več za isti denar.

Domaca raba in trackpad, spet nimata nic skupnega v p/p.


Sem ti že razložil zakaj nimaš prav. Neudoben, nenatančen, majhen trackpad pomeni, da plačuješ za nekaj, kar v praksi uporabiš samo, če res ni druge opcije.

P/P je avto brez dodatne opreme in navlake za 50% nizjo kupno ceno. Lahko pa seveda s tvojimi argumenti v avto za 12k nameces za se 10k opreme, da bo vrhunska izkusnja, ko se bolj peljal znjim tistih par metrov, ne bo pa p/p.


Ne vem kako smo prišli do avtomobilov, ampak: https://dictionary.cambridge.org/dictio...

Sicer mi je jasno, da si fanboyi "performance" razlagate tako kot vam trenutno paše in definicijo po potrebi spreminjate.

On boljse ve kaj kdo rabi in potrebe prilagaja MBAju, ne pa prenosnik _dejanskim_ potrebam.


Ne bluzi. Ti že 5 strani posiljuješ s svojo "domačo uporabo", "navadnimi ljudmi", vlečeš v debato neke scenarije o kupu otrok, ki se šolajo od doma in nevem kaj vse.

Pač, v nos ti gre, da ima Apple trenutno na trgu produkt, ki za svojo ceno ponuja največ.

PS: So admini na dopustu, da dovolijo ze par strani tega egoisticnega MBA zagovarjanja na vse pretege? Normaln clovk vec sploh ne upa tu nic vprasat, so me rajs na ZS kontaktiral.


Argumentirana debata ni dovoljena?

Ne vem sicer od kje ti ideja, da zagovarjam MBA. Samo odzivam se na neresnične in neprimerne trditve, ki jih nekateri pišete.

m0LN4r ::

Zakaj domaca raba... da te spomnim.

markk1 je izjavil:

Prenosnik za domačo uporabo internet mail pa Word. Kaj se priporoča?
Samo ti si zmozen na taksne skromne zahteve odgovoriti s prenosnikom za 1200eur z dongli vred. Z argumentacijo (bolj upravicevanjem nakupa) si zacel sele po tvojem prvem odgovoru, to kar ti pa ostali govorijo pa te gladko ne zanima oz. namerno spregledas in izpuscas.
Lahko si za nazaj preberes se enkrat komentarje ostalih, ne samo mojih, pa bos pac videl, da si edini, ki to tvojo teorijo zagovarjas.
Argumentirana debata ni dovoljena?
Dalec od tega, da bi ti argumentirano debatiral znotraj zastavljenih okvirjev. Ce ti nekdo rece, da je 256gb za 1200eur premalo, ti reces da ni, bos ti ze boljse vedel spet. Ce ti nekdo rece, da trackpad ni vreden tolko viska dnarja, ti reces da ni res. Ce ti nekdo rece, da v realnosti tolko baterije ne potrebujes, ti reces da ni res in to primerjas s telefoni, ki ga cel dan nosis s sabo naokoli. Se enkrat, da se vrnemo na prvi post, kjer se je to zacelo, kje ti vidis v domaci rabi internet, mail, word, da clovek rabi XY ur avtonomije, ce je iz letala vec kot ocitno, da je prenosnik vecino casa doma, izklopljen in najverjetneje priklopljen na strom.
Kje si ti videl v zacetnem posti, da clovek isce za internet, mail, word vrhunsko izkusnjo trackpada, baterije, zvocnikov? A za word, mail in internet rabis racunsko moc MBAja? Kaj za boga pa nekdo doma dela, da to rabi? Ne rabi pa vec kot 200gb prostora, kar je res uzast malo in nateg na suho.

No sicer pa tudi ne vem zakaj enostavno ne ustavis konje, saj se OP ni javil in rekel, da isce prenosnik za vec kot jurja.

PS: Argumentiras bokibogme, kot uni Vorwerk prodajalci, ki trkajo na vrata, ko vsako mamco preprica, da za obicno sesanje 1x na vikend rabi sesalec za 2000 jurja z 10 nastavki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

aborko ::

A se da macbooku na kako obiti te absurdne cene dodatnega placa? Pa pustimo cloud... Na windows prenosniku bi, če bi res bilo absolutno vse zasšvasano na matično, še vedno v čitalec kartic vrgel 512GB kvalitetno sd kartico za ~60€ in jo pač imel 100% časa v prenosniku. Smešno je, da je zdej pri Applu storage luksus, ko dobiš 1TB nvme za 80€ oz 2TB nvme za ~140€, oni računajo 500€ zgolj upgrade iz 256GB na 1TB.

Mike_Rotch ::

Samo ti si zmozen na taksne skromne zahteve odgovoriti s prenosnikom za 1200eur z dongli vred.


Nope. To, da je MBA trenutno en boljših tech dealov je kar konsenz. Dobil si link od The Verge, nekaj youtube reviewov, lahko pogledaš npr: https://www.techradar.com/news/mobile-c... ali praktično katerikoli drug test.

Razumem, triggered si. Ampak to ne spremeni realnosti.

Lahko si za nazaj preberes se enkrat komentarje ostalih


Raje ne, me bo bolela glava, ko bom spet bral, da Macbook nima headphone jacka in podobne nesmisle :)

Ce ti nekdo rece, da je 256gb za 1200eur premalo, ti reces da ni, bos ti ze boljse vedel spet.


Je to nepismenost ali podtikanje? Tega namreč nikoli nisem napisal.

Kje si ti videl v zacetnem posti, da clovek isce za internet, mail, word vrhunsko izkusnjo trackpada, baterije, zvocnikov? A za word, mail in internet rabis racunsko moc MBAja? Kaj za boga pa nekdo doma dela, da to rabi? Ne rabi pa vec kot 200gb prostora, kar je res uzast malo in nateg na suho.


Če smo realni ne rabiš nič od tega. Dovolj je tisti netbook iz Amazona za 100 eur. Se pa včasih splača plačati kak euro več in kupiti dobro stvar.

No sicer pa tudi ne vem zakaj enostavno ne ustavis konje, saj se OP ni javil in rekel, da isce prenosnik za vec kot jurja.


Ja, tukaj sva oba na istem.

A se da macbooku na kako obiti te absurdne cene dodatnega placa?


Na žalost ne.

Zgodovina sprememb…

dmok ::

Mike_Rotch je izjavil:

Samo ti si zmozen na taksne skromne zahteve odgovoriti s prenosnikom za 1200eur z dongli vred.


Nope. To, da je MBA trenutno en boljših tech dealov je kar konsenz. Dobil si link od The Verge, nekaj youtube reviewov, lahko pogledaš npr: https://www.techradar.com/news/mobile-c... ali praktično katerikoli drug test.

Iz tvojega linka:

6. Acer Swift 3
The best budget laptop in the world

Če nekdo rabi telefon za klice, sms, mms, občasno brskanje, whatsapp in tu pa tam kakšno fotografijo mora po tvoji logiki kupiti telefon za 400EUR, po "naši" pa bo dovolj kak Xiaomi za 200EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmok ()

m0LN4r ::

Nope. To, da je MBA trenutno en boljših tech dealov je kar konsenz. Dobil si link od The Verge, nekaj youtube reviewov, lahko pogledaš npr: https://www.techradar.com/news/mobile-c... ali praktično katerikoli drug test.
V nobenem od teh ne omenjajo, da je za word in internet MBA najbolj smiseln nakup.

Če nekdo rabi telefon za klice, sms, mms, občasno brskanje, whatsapp in tu pa tam kakšno fotografijo mora po tvoji logiki kupiti telefon za 400EUR, po "naši" pa bo dovolj kak Xiaomi za 200EUR.
Eh, za to rabis vsaj iphone 12. Saj ves vrhunska izkusnja pa to. Whatsapp izkusnja bo vrhunska itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mike_Rotch ::

Če nekdo rabi telefon za klice, sms, mms, občasno brskanje, whatsapp in tu pa tam kakšno fotografijo mora po tvoji logiki kupiti telefon za 400EUR, po "naši" pa bo dovolj kak Xiaomi za 200EUR.


V mojem linku piše tudi tole :)
1. Apple MacBook Air (M1, 2020)
The best laptop of 2020

Po moji logiki kupi tisto kar mu najbolj ustreza. Odloči pa se lahko sam, na podlagi čim bolj nepristranskih informacij, ki so na voljo.

m0LN4rjevo vsiljevanje mnenja, da dobrega trackpada, avtonomije in zvočnikov itak ne rabiš, ne koristi nikomur. Neumnosti, da je imel Dell leta 2008 touchforce trackpad in da MBA nima headphone jacka tudi ne.

FireSnake ::

Mike_Rotch je izjavil:


Nope. To, da je MBA trenutno en boljših tech dealov je kar konsenz. Dobil si link od The Verge, nekaj youtube reviewov, lahko pogledaš npr: https://www.techradar.com/news/mobile-c... ali praktično katerikoli drug test.


Kje na povezavah, s katerimi opletaš, je omenjeno, da je to najboljša stvar za uporabo, ki jo je naštel uporabnik: internet in office?
Čakamo.

Tvoji "argumenti" so tipa:
- vprašanje: "Koliko je ura?"
- odgovor: "Svetlo rumeno. Na tretjem peronu."

Mike_Rotch ::

Tukaj: "1. Apple MacBook Air (M1, 2020) - The best laptop of 2020"

FireSnake ::

Nisem spraševal tega. Nisi mi odgovoril na vprašanje: niti približno.
Tako si zaslepljen z obgriženo jabolko, da sploh ne razumeš prebranega.

Še enkrat preberi, kaj sem vprašal.

Mike_Rotch ::

Če smo natančni, vprašanje je bilo "Prenosnik za domačo uporabo internet mail pa Word. Kaj se priporoča?"

Če niti vprašanja ne znaš v celoti prebrati, resnega odgovora niti ne pričakujem.

Še enkrat. Brez dodatnih kriterijev je Macbook Air super izbira, glede na to, da ga večina testerjev vključuje med overall najboljše prenosnike leta 2020, nekateri čisto na vrh.

Debate o telefonih za 200 eur, avtomobilih in vsiljevanja osebnih preferenc niso na mestu.

FireSnake ::

Spet zavajaš in se skušaš izmuzniti!
Vemo, kaj je bilo vprašanje.
In še vedno nisi odgovoril. Vseskozi iste floskule nabijaš.

Mike_Rotch ::

Vprašanje je bilo točno to, kar sem prilepil. Izvoli še link: https://slo-tech.com/forum/t170766/p696...

Vidiš kje omenjen budget? Vidiš kje, da želi OP prenosnik do 600 eur? Vidiš, da piše "domačo uporabo", pod kar lahko paše en kup stvari, od gledanja filmov, igranje iger, urejanje fotografij in video posnetkov, šolanje, video klice z babico...

m0LN4r ::

"1. Apple MacBook Air (M1, 2020) - The best laptop of 2020"
To je posplosevanje, da vecjega ni.
Pisati bi moralo "1. Apple MacBook Air (M1, 2020) - The best ultrabook of 2020 starting at 1100.-Euro without dongles and only 256gb of space.

Vidiš kje omenjen budget? Vidiš kje, da želi OP prenosnik do 600 eur? Vidiš, da piše "domačo uporabo", pod kar lahko paše en kup stvari, od gledanja filmov, igranje iger, urejanje fotografij in video posnetkov, šolanje, video klice z babico...
Enako. Vidis kje da pise, urejanje fotografij, da mu je 256gb placa dovolj, da se zadovolji z izkjlucno usb-c prikljucki? Vidis kje, da omenja da rabi avtonomijo v dvomestnih stevilkah? Vidis kje, da rabi vrhunski trackpad za WORD ?
Aja ne v to smer pa se ne gremo, samo v tvojo smer. - Sicer pa to kaj si zdaj nastel, _dodatno_ naredis brez problema, tekoce in s sprejemljivo hitrostjo na prenosniku za pol manj. Dokazi mi nasprotno prosim, da je kista za 500 eur za omenjena opravila _neuporabno_ sranje, kot bi ti to rad prikazal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mike_Rotch ::

To je posplosevanje, da vecjega ni.


To je tvoje mnenje. Mnenje novinarjev in tistih, ki se profesionalno ukvarjajo s testiranjem tehnične robe je očitno drugačno.

Enako. Vidis kje da pise, urejanje fotografij, da mu je 256gb placa dovolj, da se zadovolji z izkjlucno usb-c prikljucki? Vidis kje, da omenja da rabi avtonomijo v dvomestnih stevilkah? Vidis kje, da rabi vrhunski trackpad za WORD ?


Za razliko od tebe jaz ne vsiljujem svojega mnenja. Nikjer nisem napisal, da rabiš dober trackpad, 17 ur baterije, da je 256gb dovolj (zame osebno in za veliko ljudi je, mogoče za OPa ni)... Samo napisal sem kakšne so razlike med MBA za 1100 eur in Acerjem za 600. OP se lahko sam odloči.

Ti si pa še vedno ves penast in poskušaš vse okrog sebe prepričat, da je tvoje mnenje edino pravilno.

Dokazi mi nasprotno prosim, da je kista za 500 eur za omenjena opravila _neuporabno_ sranje, kot bi ti to rad prikazal.


Spet težave z bralnim razumevanjem ali še vedno podtikaš?

m0LN4r ::

Ne delaj se, kot da ti nisi vsiljeval svoje vrhunske izkusnje itn. ali si ze pozabil kaj vse si pisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FireSnake ::

Mike_Rotch je izjavil:

Vprašanje je bilo točno to, kar sem prilepil. Izvoli še link: https://slo-tech.com/forum/t170766/p696...

Vidiš kje omenjen budget? Vidiš kje, da želi OP prenosnik do 600 eur? Vidiš, da piše "domačo uporabo", pod kar lahko paše en kup stvari, od gledanja filmov, igranje iger, urejanje fotografij in video posnetkov, šolanje, video klice z babico...


Vidim namen uporabe: "internet mail in Word". In to je dovolj, da ti takoj postane jasno, da se za ta namen ne zapravi 1200€.
1200€ (ali več) se zapravi za mašino, ki ti prinaša denar.

Mike_Rotch je izjavil:


To je tvoje mnenje. Mnenje novinarjev in tistih, ki se profesionalno ukvarjajo s testiranjem tehnične robe je očitno drugačno.


Sploh ni res! Tiste povezave, ki si jih dal, nimajo nobene veze z "internet mail in Word".
To so samo tvoje blodnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mike_Rotch ::

Ne delaj se, kot da ti nisi vsiljeval svoje vrhunske izkusnje itn. ali si ze pozabil kaj vse si pisal.


Kje?

Vidim namen uporabe: "internet mail in Word". In to je dovolj, da ti takoj postane jasno, da se za ta namen ne zapravi 1200€.
1200€ (ali več) se zapravi za mašino, ki ti prinaša denar.


1. Bom še enkrat prilepil kaj je OP napisal "Prenosnik za domačo uporabo internet mail pa Word."

2. Macbook air stane 1100 eur ne 1200.

3. Če teh 500 eur več porazdeliš na 4-5 let, je razlika zanemarljiva, ko prišteješ to, da maci odlično držijo vrednost pa je v tem času verjetno macbook celo cenejši.

4. Zakaj misliš, daje 1100 eur veliko preveč, 600 pa ravno prav? Za dobrih 100 eur dobiš na amazonu netbooka ali tablico s tipkovnico s katero lahko "uporabljaš internet in word".

FireSnake ::

O moj Bog kake blodnje!
Razlika je dati 500€ ali 1200 (ti je bilo že razloženo zakaj +100) za prenosnik.

Kakor koli želiš svoje blodnje zakamuflirati samo še bolj toneš.

Jaz, na tem mestu, odneham.

Na srečo nam je uspelo dokazati, da tvojega "nasveta" nihče ne bo resno jemal, da bi (dodatnih) 700€ vrgel skozi okno.

dmok ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če smo natančni, vprašanje je bilo "Prenosnik za domačo uporabo internet mail pa Word. Kaj se priporoča?"

Če budget prenosnik ni odgovor na točno to vprašanje potem nam razloži za koga in za kakšne potrebe so budget prenosniki ? Komu bi ti priporočal budget prenosnik ?

Mike_Rotch ::

Razlika je dati 500€ ali 1200 (ti je bilo že razloženo zakaj +100) za prenosnik.


Ni bilo razloženo. Neko pavšalno izjavo, da "dongli stanejo še 100 eur" sem sicer prebral, ampak se mi ni zdelo vredno komentirati.

Če budget prenosnik ni odgovor na točno to vprašanje potem nam razloži za koga in za kakšne potrebe so budget prenosniki ? Komu bi ti priporočal budget prenosnik ?


Kaj sploh je "budget prenosnik"?

Če misliš Acer Swift 3, Ideapad in podobne Ryzen laptope v tem cenovnem razredu, potem bi jih priporočal nekomu, ki za relativno ugodno ceno pričakuje zmogljiv prenosnik, ostale komponente pa ga ne zanimajo preveč.

FireSnake ::

Tudi 600€ je veliko preveč!
Bo šlo dojeti?
««
584 / 657
»»