» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
558 / 657
»»

Karen ::

mat xxl je izjavil:

Kaj in kje svetujete za en boljši poslovni prenosnik...

Jaz imam Lenovo X1 Extreme Gen2, z zaslonom na dotik 4k, GTX1650 grafiko, 32gb, i7 9. generacija, 1tb opal ssd, fingerprint itd. Zaenkrat dela brezhibno, tudi VR gaming, se greje ampak ne trokira, je pa smešno da je v osnovi v okviru polken tišji od X280ke, pa tudi ko pride do igric ni pretirano glasen... edino če ti touch ni must ampak ti zadošča nontouch fullhd potem se ti avtonomija podaljša iz 5 na enih 9 ur (ja, tolk žre 4k in touch- to je Dell precej bolje naredil na isti ločljivosti in zaslonu na dotik po testih) - če ti ni nujno avtonomija potem je pa 4k top shit, garancija 3 leta worldwide. Cena tam nekje kot si napisal, slick design, lahek, prenosljivost je super, dela kot se pričakuje za prenosnik tega ranga. Polni (počasi) tudi na USB-c, sicer ima svoj napajalnik - štirioglat, 130w (dela recimo počasno polnjenje 87w mac-ov usb-c ali kitajski kloni).
Sem pa gledal tudi Dell-a XPS15, pa je prevladalo to da ima Lenovo tudi gumbek poleg touchpada ki ga ne maram, sicer bi verjetno šel na Dell-a... po review-jih je celo nekaj boljši, samo pri teh influencerjih na netu itak ne veš kdo jim je več plačal :-/. Avtonomija je ziher boljša na 4k zaslonu na dotik pri Dellu, ostalo pa: imel tako Delle kot Thinkpade višjih business rangov, pa pri ceni 2000plus ne moreš zgrešit ne z enim ne z drugim, izbira je stvar detajlov osebnih preferenc. Upam da sem pomagal z nasvetom, uspešen nakup želim.

radmannsdorf ::

FireSnake je izjavil:

Malo za pokušino, kaj nas čaka za 699EUR:
- 8 jeder 16 niti (2.0GHz. Max Boost do 4.1GHz)
- 512 M.2 PCIe
- 16GB RAMa
- 17 ur avtonomnosti

https://geizhals.eu/lenovo-ideapad-5-15...

To je mašina, da imaš 10+ let mir.
Dejansko neprimerljivo s čimer koli se prodaja danes.

Si mi dal mislit, da bi namesto gaming TUF/Legion prenosnika vzel tole. Dejansko igram 20 let staro igrco, ki ne potrebuje grafike in Sniper Elite 3, ki je iz leta 2014. V ceni je pač ogromna razlika, Lenovo mi je itak všeč. Pa še ostale igre baje laufajo na integrirani grafiki "za silo", če me bo kaj prijelo kdaj.
Je pa več konfiuguracij tega Ideapad 5. Zanima me, če je procesor 4500U veliko slabši od 4700U?

bajsibajsi ::

Pri zgornjem pise "Liefertermin unbekannt".

radmannsdorf ::

Ja. Ma se mi ne mudi tako zelo, lahko počakam. Bom pa naročal v AT ali DE. Neka zaloga že mora priti slej ko prej. :)

FireSnake ::

freesty je izjavil:

Se ze dobijo kje 4700u laptopi?


Ta je na zalogi:
https://geizhals.eu/lenovo-ideapad-5-14...
tudi ta:
https://geizhals.eu/lenovo-thinkpad-e15...

@radmannsdorf: pri pisarniškem delu ne verjamem, da bi sploh opazil razliko. Zdaj, verjamem pa, da kupuješ za prihodnost. Glede na to, da se zdaj da za zmerno ceno dobiti zelo hiter prenosnik je za razmisliti. Kupiti 4700U in imeti mir res dolgo časa. Mislim, da je za srednje zahtevnega uporabnika to nakup do takrat ko ... zadeva dokončno crkne.

Pa marsi kaj je že bilo na zalogi, pa je pošlo. Verjamem, da se bo sčasoma zaloga različnih modelov širila.

Sem pa vesel, da še kdo spoštuje informacije, ki jih skupaj dajemo ;)

POZOR: ni pa 8 jeder 16 niti ampak 8jeder / 8 niti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Kaj pa pri nas? Punca kupuje in bi rajsi vidla slovensko tipkovnico. Drugace pa sem gledal na computer universe enega lenovota za 525eur z 4500u. Za brskanje po netu bo dovolj 6 jeder :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

FireSnake ::

Nekaj objav nazaj poglej, ko je eden pisal, da nimajo pojma kdaj bo, spet drugi čez 3 mesece.

Za brskanje po spletu bo 6 jeder še dolgo dovolj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Frgazor ::

Kateri poceni 13,3" z ips fhd je za kupit? Se mi zdi, da je poceni scena čisto zamrla oz. je vse v 15 colah...

Trenutno imam kitajca s celeronom 3450, 6gb rama in 64gb placa in je dovolj za svoj namen (srfanje iz postle in namenski remote desktop klient pa kak film na dopustu). Žal imam v dobrih 2 letih fuč že tretji komplet celic in imam počasi dovolj njih napihovanja in strahu pred eksplozijo :)

Mogoče bi celo kakega chromebooka, samo tisto spet ni tako poceni kakor so ponavadi jajca.

mtosev ::

No ja za 400eur imaš na ebayu aerobook, core m3 cpu passive cpu, fhd ips 13.3, 1.2kg, 8gb rama, 256gb, magnezijevo ohišje
Sem za matko tega vzel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ubermensch ::

ubermensch je izjavil:

Zdravo!

Odločam sem za nakup prenosnika, trenutno imam na seznamu ta dva iz mimovrste. Prenosnik potrebujem za delo od doma, učenje, branje, tipkanje dokumentov itd. Osnovne stvari. Želim, da je prenosnik zanesljiv in mi služi mnogo let. Prav tako bom zamenjal operacijski sistem iz pre-inštaliranega Windows 10 na Linux Lime. Kateri izmed dveh se vam zdi boljši in zakaj?

https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...


Nihče nima mnenja?

FireSnake ::

Glede na zgornjo debato (kaj prihaja) jaz ne bi kupil nič od tega. Ker, v prihodnje, nikoli ne veš kdaj ti bo kak varnostni popravek v prihodnje upočasnil računalnik.

Zato se vzdržim mnenja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Frgazor ::

mtosev je izjavil:

No ja za 400eur imaš na ebayu aerobook, core m3 cpu passive cpu, fhd ips 13.3, 1.2kg, 8gb rama, 256gb, magnezijevo ohišje
Sem za matko tega vzel.


Lahko sicer kupim pri nas na firmo in odbijem ddv, pa je potem verjetno podobna cena. Finta je, da mi takšni generični kitajci več preveč ne dišijo. Najprej izgleda vse lepo, kovinsko ohišje, super ekran itd, po enemu letu pa pokajo panti, aluminij tako mehak, da vsak pogled pusti prasko, baterije se napihujejo itd.

Drugače tale chuwi izgleda fantastično.

mtosev ::

Kak hočeš ane? Drugače imaš na notebookcheck obsežen review, ki mu je dal score 80%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

Glede na zgornjo debato (kaj prihaja) jaz ne bi kupil nič od tega. Ker, v prihodnje, nikoli ne veš kdaj ti bo kak varnostni popravek v prihodnje upočasnil računalnik.

Zato se vzdržim mnenja.

"Vdzržati se mnenja" pomeni, da nič ne poveš, ne pa da širiš meglo, kar si naredil.

Frgazor je izjavil:

Kateri poceni 13,3" z ips fhd je za kupit? Se mi zdi, da je poceni scena čisto zamrla oz. je vse v 15 colah...

Poceni je bila 10" scena in 15".
12" in 13" je bolj business.

Sicer pa na geizhals poglej, kaj je na voljo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jero_no1 ::

Ali se dobi še kakšna boljša konfiguracija pod 600€ - Asus?
15,6'' FHD zaslon, 8GB RAM, 500GB SSD (v skrajnem primeru lahko tudi 250GB).

LapD ::

Ima kdo kakšno hitro priporočilo za prenosnik za enostavno rabo (brskanje in skype), velikost ekrana 17 z vključenim operacijskim sistemom in do 500€? :) Ali je dejansko vseeno in se vzame prvo škatlo v big bangu?
web&motion designer

mtosev ::

Če vzameš prvo škatko in je not celeron ali amd a serija cpuja ti bo kasneje žal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LapD ::

Okej, en konkreten link:
https://www.bigbang.si/hp-pavilion-17-c...

Bo to delalo dovolj dobro da se ne bom pri vsakem obisku babice ukvarjal z računalnikom?
web&motion designer

mtosev ::

To je ok razen zaslona. Mogoče pa babica slabo vidi pa ji bo nizka 1600x900 resolucija na 17inch pasala.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

mtosev je izjavil:

To je ok razen zaslona. Mogoče pa babica slabo vidi pa ji bo nizka 1600x900 resolucija na 17inch pasala.
To je dejansko res! En kup starejsih ljudi izbere to, ker so stvari malo vecje, razlike v kvaliteti pa ne vidijo vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

_Sajmon_ ::

Vidim, da enaa že ima HP ProBook-e z Ryzen serije 4000: HP ProBook 455 G7 Ryzen 5-4500U/16GB/SSD 512GB/Windows 10 PRO/15,6 FHD IPS. 950€.

FireSnake ::

ProBooki in EliteBooki so kvalitetno izdelani.
Tole grem pa pogledat v živo.

Da še čim prej dobimo 4700U.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Nice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bajsibajsi ::

950 eur je veliko za 4500u. Geizhals jih najde za 634 eur do 780 eur (za enak model kot ta na Enaa).

FireSnake ::

Se strinjam, da je 950 veliko denarja, a govorimo o ProBooku:
https://geizhals.eu/hp-probook-455-g7-p...

Lahko daš povezavo kje si ti dobil enak model za omenjen denar?

Ker, potem se menjava tipk še kako izplača (čeprav je en tukaj omenil, da to stane 100EUR).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Na hitro ponovno poiskano:
https://geizhals.eu/?fs=HP+ProBook+455+...

edit/
Osebno si prenosnika s tako velikim bezlom ne zelim.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Tele cene so pa zakon!
Hvala za informacijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

stingray32 ::

Specsi za tele HPje so fajn, to je pa tudi to kar se tiče teh laptopov. Niso nič kej Pro kakor pravijo. Display nima 100% sRGB, ohišje je plastično (vsaj 450 G7 modeli)...nasplošno se izgogibat Hp laptopov, razen njihove malce dražje biznis linije. 450/455 je entry level za biznis tako kot Thinkpad E series, tu se špara pri določenih komponentah. četudi so ''biznis linija''.

Sicer pa kul novica za tiste ki čakate na Ideapade 5 z Ryzen procesorji; naslednji teden pridejo v big bang baje, cene med 600-800e.

Osebno bom sedaj naročil yogo slim 7 z 4700u procesorjem iz tujine za 1000e. Ima boljše ohišje, 1tb ssd, 16gb ram in kar se mi zdi najpomembnejše res dober zaslon.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

FireSnake je izjavil:

Se strinjam, da je 950 veliko denarja, a govorimo o ProBooku:
https://geizhals.eu/hp-probook-455-g7-p...

Lahko daš povezavo kje si ti dobil enak model za omenjen denar?

Ker, potem se menjava tipk še kako izplača (čeprav je en tukaj omenil, da to stane 100EUR).
Menjava tipk v glavi je 0 eur, oz. nalepke so 5 eur. Sej pa ni cela tipkovnica drugacna, efektivno samo par tipk v vsakdanji uporabi.
Moj oce je totaln analfabet za racunalnike in brez problema zivi z nemsko tipkovnico nastaljeno na SLO layout, zravn pa ima na zidu natisnjen slo layout.
Sem imas spomin v prstih in ves kje je katera tipka.

Da se jaz dodam, tisti srebrni pavilioni v 1000eur obmocju delujejo veliko bolj kakovostni, kot kak plasticen probook, pa se grdi je.
Naprimer kaj mislim: https://www.mediamarkt.de/de/product/_h...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

A vi to resno? Ljudje resno plačajo in menjajo celotno tipkovnico, ker je par tipk na drugem mestu? Omg/lol. Sam mam tud ger tipkovnico pa mi je čisto ok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

stingray32 je izjavil:

Specsi za tele HPje so fajn, to je pa tudi to kar se tiče teh laptopov. Niso nič kej Pro kakor pravijo. Display nima 100% sRGB, ohišje je plastično (vsaj 450 G7 modeli)...nasplošno se izgogibat Hp laptopov, razen njihove malce dražje biznis linije. 450/455 je entry level za biznis tako kot Thinkpad E series, tu se špara pri določenih komponentah. četudi so ''biznis linija''.

Sicer pa kul novica za tiste ki čakate na Ideapade 5 z Ryzen procesorji; naslednji teden pridejo v big bang baje, cene med 600-800e.

Osebno bom sedaj naročil yogo slim 7 z 4700u procesorjem iz tujine za 1000e. Ima boljše ohišje, 1tb ssd, 16gb ram in kar se mi zdi najpomembnejše res dober zaslon.


Ohišje je aluminjasto.

Samo spodnji del je plastičen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

mtosev je izjavil:

A vi to resno? Ljudje resno plačajo in menjajo celotno tipkovnico, ker je par tipk na drugem mestu? Omg/lol. Sam mam tud ger tipkovnico pa mi je čisto ok.

A ti resno? Leta 2020 gledaš na diagram na zidu, ker ne moreš imeti pravilne tipkovnice?

Glej, vsakemu svoje. Jaz od civilizacije pričakujem, da leta 2020 pritisk na tipko X prikaže na ekranu znak X, ne pa nekaj drugega, "na pamet".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

stingray32 ::

D3m je izjavil:

stingray32 je izjavil:

Specsi za tele HPje so fajn, to je pa tudi to kar se tiče teh laptopov. Niso nič kej Pro kakor pravijo. Display nima 100% sRGB, ohišje je plastično (vsaj 450 G7 modeli)...nasplošno se izgogibat Hp laptopov, razen njihove malce dražje biznis linije. 450/455 je entry level za biznis tako kot Thinkpad E series, tu se špara pri določenih komponentah. četudi so ''biznis linija''.

Sicer pa kul novica za tiste ki čakate na Ideapade 5 z Ryzen procesorji; naslednji teden pridejo v big bang baje, cene med 600-800e.

Osebno bom sedaj naročil yogo slim 7 z 4700u procesorjem iz tujine za 1000e. Ima boljše ohišje, 1tb ssd, 16gb ram in kar se mi zdi najpomembnejše res dober zaslon.


Ohišje je aluminjasto.

Samo spodnji del je plastičen.


Saj to ima pa že precej laptopov pokrov iz aluminija, spodnji del pa plastičen.

Trixyy ::

Se enkrat, isce se laptop v rangu 300-500€. Uporabljal se bo predvsem za internet, filme, youtube, office.. Preferira se daljsa zdrzljivost baterije, ekran med 13-15 inch in pa naj bo cim lazji za lazji transport :) Nakupi iz tujine dobrodosli, hvala za vsako pomoc!

D3m ::

stingray32 je izjavil:

D3m je izjavil:

stingray32 je izjavil:

Specsi za tele HPje so fajn, to je pa tudi to kar se tiče teh laptopov. Niso nič kej Pro kakor pravijo. Display nima 100% sRGB, ohišje je plastično (vsaj 450 G7 modeli)...nasplošno se izgogibat Hp laptopov, razen njihove malce dražje biznis linije. 450/455 je entry level za biznis tako kot Thinkpad E series, tu se špara pri določenih komponentah. četudi so ''biznis linija''.

Sicer pa kul novica za tiste ki čakate na Ideapade 5 z Ryzen procesorji; naslednji teden pridejo v big bang baje, cene med 600-800e.

Osebno bom sedaj naročil yogo slim 7 z 4700u procesorjem iz tujine za 1000e. Ima boljše ohišje, 1tb ssd, 16gb ram in kar se mi zdi najpomembnejše res dober zaslon.


Ohišje je aluminjasto.

Samo spodnji del je plastičen.


Saj to ima pa že precej laptopov pokrov iz aluminija, spodnji del pa plastičen.


Čisto vsi ne.

Sem samo odgovoril, kar se tiče ProBook.

Še enkrat:

Sam si lastim 455 G6

Pokrov, ki ščiti zaslon je aluminjasti, ohišje tipkovnice/trackpada je aluminjasti. Spodnji del, kjer menjaš RAM ali bilo katero komponento je plastičen. :)

Če kateremu pride info v pomoč.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Karen ::

MrStein je izjavil:

Glej, vsakemu svoje. Jaz od civilizacije pričakujem, da leta 2020 pritisk na tipko X prikaže na ekranu znak X, ne pa nekaj drugega, "na pamet".

Drži. Če je samo tipka druga to niti ni tak problem - tistih 25eur za gravuro pa je problem rešen. Bolj zoprno je če layout tipk zamenjajo, recimo da ti porežejo taširok desni shift na pol da dobijo dve tipki pa na levo polovico dajo tipko UP, pa vsakič ko hočeš natipkat veliko črko v Wordu "pomotoma" skočiš eno vrstico višje in tipkaš naprej sredi stavka vrstico višje - to je pain in the ass, ki je razlog za menjavo notebooka. Pozicija tipke "ž" je drug podoben primer, samo manj moteč običajno.

tikitoki ::

Zakaj bi kdo zelel imeti aluminjasto tipkovnico? Da te pozimi zebe v roke? Kr neki.

m0LN4r ::

A ti resno? Leta 2020 gledaš na diagram na zidu, ker ne moreš imeti pravilne tipkovnice?
Naceloma tipkamo na slepo, ti se gledas na tipkovnico?
Tipkam brez tezav na 3-4 razlicnih layoutih oz. tipkovnicah, traja ca. par sekund, da mozgani preklopijo. Ste ze tipkali na madzarski tipkovnici? To je sele izziv proti nemski, kjer so samo mogoce öäü namesto sumnikov, ostalo pa je stvar navade. Oz. vse je stvar navade.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mtosev ::

Trixyy je izjavil:

Se enkrat, isce se laptop v rangu 300-500€. Uporabljal se bo predvsem za internet, filme, youtube, office.. Preferira se daljsa zdrzljivost baterije, ekran med 13-15 inch in pa naj bo cim lazji za lazji transport :) Nakupi iz tujine dobrodosli, hvala za vsako pomoc!

Poglej par postor gor kje sn govoril o aerobook. 400eur na ebayu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Okoli tipkovnic. Če si nekdo ne more zapomniti tistih par tipk na drugih mestih naj si lepo napiše na listek in prilepi blizu zaslona.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

A ti resno? Leta 2020 gledaš na diagram na zidu, ker ne moreš imeti pravilne tipkovnice?
Naceloma tipkamo na slepo, ti se gledas na tipkovnico?
Tipkam brez tezav na 3-4 razlicnih layoutih oz. tipkovnicah, traja ca. par sekund, da mozgani preklopijo. Ste ze tipkali na madzarski tipkovnici? To je sele izziv proti nemski, kjer so samo mogoce öäü namesto sumnikov, ostalo pa je stvar navade. Oz. vse je stvar navade.

Kot sem rekel. Vsakemu svoje, Eni preživijo z 30 EUR na mesec. A naj zdaj mi nehamo jesti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

Je tale Lenovo IdeaPad 5 14ARE05 res 17" ali gre za napako in je 14", sodeč po številki modela?
15" ima modelno ime IdeaPad 5 15ARE05
Če je res 17", zadeva verjetno sploh ni slaba za 612EUR, pa še en ram je nadgradljiv, medtem ko ima 15" ram prilotan komplet 8Gb.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ne.

14" je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

radmannsdorf ::

Torej če bi kupoval sedaj, je kul nakup tole? 4500U, 8Gb ram, 15", 512Gb ssd, 599€. Zaloga je!
Lenovo specs.

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

Jp.

masevc ::

radmannsdorf je izjavil:

Torej če bi kupoval sedaj, je kul nakup tole? 4500U, 8Gb ram, 15", 512Gb ssd, 599€. Zaloga je!
Lenovo specs.

Pomnilnika je malo in ni nadgardljiv. Jaz bi iskal takega ki ima prosto mesto za dodaten RAM

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

A vi to resno? Ljudje resno plačajo in menjajo celotno tipkovnico, ker je par tipk na drugem mestu? Omg/lol. Sam mam tud ger tipkovnico pa mi je čisto ok.


Ne. Menjajo par tipk.
In za to, ne boš verjel, plačajo ja :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JackLondon ::

Živjo,

odločil sem se kupiti laptop in po intenzivnem spremljanju foruma ste me prepričali, da se za future proof zadevo najbolj splača vzeri Ryzenovo serijo 4000.
Računalnik bom uporabljal predvsem za programiranje (Java, Python), poganjaje virtual boxa (različne distribucije linuxa) in občasno igranje kakega špila.
Rabil bi računalnik, ki bi ga lahko uporabljal tudi pri dnevni svetlobi oz v senci, za notranje delo imam itak pc... Tako, da bi prav prišla tudi kaka večja svetilnost od 250nm.

Glede na vaše predloge mi je v oči padel Acer Nitro 5 2020 pa me zanima kako je vaše mnenje glede tega.

Po moje je ta model overkill, če ne mislim resno gejmat, ampak sej pravim se mi gre tudi za to, da nekaj časa ne rabim kupovati drugega.

Že vnaprej hvala za odgovore.

FireSnake ::

Glede na to, da boš občasno igral tudi igre je to točno to kar iščeš/želiš.

Za resno igranje iger je tako ali tako stacionarna kišta.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

Če igro igraš občasno, ni nič manj zahtevna kot če jo igraš dnevno.

Za starejše in manj zahtevne igre bo, sicer pa imaš za podobno ceno že model z GTX 1660 Ti ali 2060. (seveda s čim manj drugje, ali pa kupiš v tujini, npr: https://geizhals.at/asus-tuf-gaming-fx5... )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
558 / 657
»»