» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
549 / 658
»»

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

H procesorji so konkretne pečke - T gre proti 100°C !!!

D3m ::

To ni Intel.

Pa še i7 killer je po vrhu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Žal je. In v špilih zgolj enakovreden i7-9850H pečki.

bajsibajsi ::

@Han
Preveri se cene i7-9850H prenosnikov.

Han ::

Hja, vsaj tu se bo poznalo, za nekaj časa. ;)

D3m ::

Motiš se Han.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Kaj si hotel s tem pokazat? Tu ni nobene konkretne primerjave v igrah z i7-9850H...

Počasi in dosledno preberi tole:

https://www.ultrabookreview.com/36108-a...

D3m ::

Še pride.

Za enkrat je pa samo productivity

|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Han je izjavil:

Kaj si hotel s tem pokazat? Tu ni nobene konkretne primerjave v igrah z i7-9850H...

Počasi in dosledno preberi tole:

https://www.ultrabookreview.com/36108-a...


Očitno še brat ne znaš (pa bi rad drugim pridigal).
Testirali niso končne verzije.

Pa vendar, (iz tvojega vira):
Once more, the Ryzen 7 4800H processor smokes the existing Intel mainstream competition in Blender and the CPU intensive parts of Specviepwerf, even outmatching the more expensive Core i9s.



In še:
We're comparing the Ryzen 7 4800H with the Ryzen 7 3750H and the Intel Core i7-9750H in a separate dedicated article, but we have to mention that the 4800H pretty much smokes them in this test even on Silent.


Ja, serija 4000 je od hudiča!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

masevc ::

Kaj od tega je best buy konfiguracija kot celota?

https://geizhals.de/?cat=nb&v=e&hloc=at...

FireSnake ::

Tisto, kar ustreza tvojim potrebam in denarnici.

Drugače pa se splača spremlajti tudi lestvico najbolj priljubljenih 10. Tukaj:
https://geizhals.eu/?o=53

Če ti je kak posebej všeč, počakaš na zalogo.

@Han: ni malo čudno, da so POPOLNOMA vsa mesta med top 10 rezervirana za Ryzen serijo 4000.
Prav nobenega ne pokriva jajc od i3 ali kaj podobnega.
Mene ne čudi, ti boš pa moral malo odpreti oči (sploh, če želiš deliti nasvete).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Han ::

Tebi ni več pomoči, si do konca zaslepljen z rdečo barvo, zato iz konteksta citiraš le tisto, kar ti ustreza, zaradi česar te nihče več ne jemlje resno.

D3m ::

Še zmeraj so testirali pre-production TUF (kar so tudi povdarili) .

Me zanima, če bo test končne revizije.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FireSnake ::

Han je izjavil:

Tebi ni več pomoči, si do konca zaslepljen z rdečo barvo, zato iz konteksta citiraš le tisto, kar ti ustreza, zaradi česar te nihče več ne jemlje resno.


Ravno nasprotno, prijatelj.
Jaz dajem nasvete, ki so aktualni. Še več, ljudje to dokazano kupujejo (česar za tvoj usran i3 ne moremo reči, ker je to OBSOLETE roba).

Ti si zaspal 2 leti nazaj (dve leti nazaj bi se strinjal s tabo).
Tvoja zaljubljenost v modro barvo pa te slepi.
Vse, kar sem rekel sem pokrepil z viri. Govorimo, kar je best buy.Zato ne govori bedarij, ker si edino ti tisti, ki stresa neslane šale s svojo priljubljeno znamko. In, če temu ni tako se začne poskus diskreditacije (na zelo neposrečen način).
Zbudi se.

Začneš pa lahko s preučevanjem materialov, ki so zbrani v tej temi:
Ranljivost v Intel procesorjih
(da dokončno ovržemo tvojo številko 10%, ki si jo zgoraj iz riti potegnil)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

okoli intla in padcu performance je to najbolj problem starejsih cpujev. Mam 6gen skylake cpu in posodobljen bios in da bi se karkoli katastrofalnega se ni zgodilo. Inspectre app mi pri performance pise good.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Han ::

Zanimivo, da je med prvimi petimi najboljšimi gaming prenosniki le en z najnovejšim AMD procesorjem, pa še ta zgolj na 3. mestu. O kakšni AMD grafiki ni ne duha ne sluha...

https://www.tomshardware.com/reviews/be...

FireSnake ::

Kaj se zdaj norega delaš (bolj, kot si)?
Kdo tu govori o gamingu? Kaj smetiš s tem gamingom?
Ljudje kupujejo prenosnik za delo. In to tudi navedejo.
Tudi sam si dal link do enega vira - ni najboljši, pa vendar.

mtosev je izjavil:

okoli intla in padcu performance je to najbolj problem starejsih cpujev. Mam 6gen skylake cpu in posodobljen bios in da bi se karkoli katastrofalnega se ni zgodilo. Inspectre app mi pri performance pise good.


Ogromno lukenj je še odprtih (ene bodo zakrpane in ne vemo kaj bo to prineslo, ene bodo pa ostale, kot je videti).
Glede upočasnitve si poglej teste. Po občutku se, seveda, ni kaj dosti spremenilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Han ::

Kot da AMD nima lukenj. Bluziš in blatiš lahko kolikor hočeš, ampak te, kot rečeno, nihče ne jemlje resno...

FireSnake ::

Seveda jih ima, ampak se aktivno krpajo na stronjem nivoju.Ubožček, kjub temu, da sem ti dal link nisi naredil domače naloge (in še kar zanikaš):


Glede številk pa govorimo nekje dobrih deset (AMD) proti nekje 250 (Intel).

Kaj si, torej, želel povedati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

No no. Nazaj na temo.

Ryzen 4000 mobile serija je GAME CHANGER!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Kačon, če bi se zavedal, kako si tečen, bi že zdavnaj prenehal provocirat in kokodakat. Me resno čudi, da moderator tolerira tvoje pubertetniške izbruhe.

Ja, v Intelovih procesorjih so našteli že 250+ ranljivosti. Najbolj kritične so zakrpane, nekatere še bodo, tiste, ki nimajo prav nobenega vpliva na delovanje, pač ne. Kdor ima s tem psihične težave, ima na voljo alternative.

FireSnake ::

Ker si len:

Boš dobil pa še novejši podatek, ki potrjuje to, kar sem omenjal.
Peče, ne?

Ker si len:

Boš dobil pa še novejši podatek, ki potrjuje to, kar sem omenjal.
Peče, ne?

Če je kaj nesprejemljivo je to, da uporabnikom svetuješ i3.

In to ni provociranje ampak dejstva.
Čutiš razliko?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Han ::

Nič ne čutim, nobene upočasnitve nisem opazil, nihče ne zlorablja mojega procesorja...

FireSnake ::

Pri trolanju in zavajanju po slo-tech-u zagotovo ne.
Če bi pa z računalnikom počel kaj resnega bi pa bilo drugače.
Nadalje: kar ti opaziš je popolnoma nepomembno.
Pomembne so realni testi.

V prihodnje bodi pa malo bolj previden kakšne nasvete deliš, ker ljudje ne pobirajo denarja po cesti.

Popravek: slike, ki sem ti jo obljubil, preprosto, ne najdem.
Lahko ti postrežem samo s tem:
https://www.cvedetails.com/vulnerabilit...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

MrStein ::

FireSnake je izjavil:


Glede upočasnitve si poglej teste. Po občutku se, seveda, ni kaj dosti spremenilo.

Linke si pozabil.
Ves čas trobiš o neki "počasnosti", pa nobenega linka. Daj recimo test za aktualni Intel in aktualni AMD processor, pa da vidimo te številke.

"Best buy" - nekaj kar ni mogoče dobiti ni "buy"
"priljubljen" , ja propaganda dela svoje. Oglasi se, ko bo nekdo ta vaporware dobil v roke. (Delivery time longer than 4 weeks)

FireSnake je izjavil:


Pomembne so realni testi.


Ja, čakamo na njih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Ni treba čakati, vso potrebno čtivo imaš zgoraj.

Še en odvetnik?
Imaš dovolj linov na (slo-tech) temi, ki sem jo dal zgoraj. Ni potebe, da postam vse (še enkrat) tukaj.

Za priokus pa samo ranljivost katere rešitev je: menjava strojne opreme z novejšo.
Veselo branje.
Spet za drugo je (100%) rešitev izklop hyperthtreadinga (ne vem na pamet katero, ves info imaš zgoraj).
Kaj to pomeni za zmogljivost je pa, menda, jasno. Nisi od včeraj.

Če te še kaj zanima se lahko preselimo v za to namensko temo, ki sem jo omenil zgoraj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Han ::

Bi bil že čas, da prenehaš smetit tukaj s temi nebulozami.

Ja, ranljivosti so dokazane, v praksi pa v 99,99999% nikoli ne bodo izvedene, ker mora biti napadalec fizično prisoten za tvojim računalnikom.

mtosev ::

Han je izjavil:

Bi bil že čas, da prenehaš smetit tukaj s temi nebulozami.

Ja, ranljivosti so dokazane, v praksi pa v 99,99999% nikoli ne bodo izvedene, ker mora biti napadalec fizično prisoten za tvojim računalnikom.
najbolj pomemben detail/fact.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Če kdo stresa neblouze si to ti.

Delujoča koda v javascriptu:
https://react-etc.net/entry/exploiting-...
(tega je še več, ampak se mi ne da iskati. Je pa dovolj, da te postavi na laž)

In to je samo ena od ranljivosti. Ti je sploh jasno, kaj pomeni delujoča koda v javascriptu (kje to teče)?
Vir tvojih natolcevanj o 99,99999% pa je? Čakam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Han ::

To se blokira na SW ravni.

FireSnake ::

Prosim? Počasi boš moral pa dati še kak vir, ker vse kar delaš je, da natolcevanja vlečeš iz riti.
Še vedno čakam.

Sploh pa: kaj je to SW raven (še ena trditev, iz riti potegnjena)?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Han ::

To je že davno zakrpano na ravni operacijskih sistemov.

FireSnake ::

Fant, ti si se zapletel v eno debato, ki ji nisi dorasel. Saj drugega kot informacije, ki jih potegneš iz riti nisi sposoben podati (dlje od: "To ni res", "to ni tako" ti ne sežeš - s tem, da si referenca sam. Kar je patetično). Še vedno čakamo, da dokažeš, da nisi lagal (ne trudi se, ne bo šlo).

Zgoraj si dokazano lagal. Za razliko od tebe je MrStein dober na svojem področju (vsaj, koliko sem razbral iz njegovih objav). Debata s tabo je pa brezpredmetna, ker ji nisi dorasel. Manjko virov, iz tvoje strani, to potrjuje.

Jaz sem svoje povedal in podkrepil z viri. Zato nadaljnja debata, v tej temi, ni potrebna (če kaj ni jasno pa ponovno beri zgoraj, mogoče ti bo kapnilo).
Z veseljem pa se preselim v, za to namensko, temo (povezava zgoraj).
Seveda boš moral prej še kaj prebrati in tudi razumeti ;)

Če se misliš pa še naprej usajati pa najprej daj odgovore na vprašanja, ki sem ti jih zastavil. Saj ne bi bilo pretežko, ane? :)
Brez tega sem pa jaz zaključil.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

MrStein ::

In še kar čakamo na teste.

(ne, ne bom jaz iskal dokaze za tvoje trditve. Ali jih imaš, ali - kot zaenkrat kaže - nimaš)

FireSnake je izjavil:

Manjko virov, iz tvoje strani

how ironic...

FireSnake je izjavil:


Delujoča koda v javascriptu:
https://react-etc.net/entry/exploiting-...

Ne, ni delujoča.

(tega je še več, ampak se mi ne da iskati)

Seveda se ti ne da... argumenti špricajo.

Vir tvojih natolcevanj o 99,99999% pa je? Čakam.

Ja, čakamo na te tvoje famozne vire.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

Pametnejši ponavadi odneha. ;)

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

care20 ::

Zdravo...nasel sem rabljen laptop,ki mi je vsec,ker je tanek itd...zdaj sem dogovoril z prodajalcem,ce bi menjala laptope z mojim doplacilom 200e..
Moj laptop je https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...
Njegov pa https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

Zanima me,ali je vredno doplacati 200e?Performance je zelo podoben...

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

@MrStein klik - nadaljevanje v za to namenjeni temi.

Za info: tam tudi ni nobenih virov uspel pokazati...
(toliko o temu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zzitop ::

Še jaz bi lepo prosil za nasvet glede prenosnika za hčerko od kolega. Dopolnila bo 18, uporaba predvsem za šolske namene, končuje 3. letnik gimnazije, v načrtu je študij na ekonomski fakulteti, univerzitetni program + magisterij.
Pravi, da igric ne bo, ločena grafična torej ni potrebna, pomembno pa je, da bo delovanje gladko, tekoče, tipi-topi pač. Želja je 17" ekran.
Budget ni dorečen, najprej bi bilo dobro dobiti takega, ki bo primeren in potem bi se iskalo kompromise, če bi bila cena previsoka.
Moj občutek glede budgeta pa je tam 700€, recimo 600€ do 750€, maksimum pa 1000€. Torej, če bi bil za 1000€ bistveno boljši, kot tisti za 700, potem dodatnih 300€ ne bi bila ovira.
Procesor, moj občutek tukaj pravi, da čim novejša generacija i5 (razen če mislite, da bi i3 bil OK). Slišim pa pohvale za AMD-je, tako da sem odprt tudi za te.
Zadnje čase ne sledim razvoju in ponudbi, zato se obračam na vas.

Že v naprej hvala.

Han ::

V tem cenovnem razredu DELL Inspiron 3793. Ima še prazno mesto za 2,5" SATA disk.

https://www.enaa.com/prenosniki/prenosn...

zzitop ::

Hvala za nasvet. Vesel bom še kakega predloga. Vidim pa, da ti s 17" ekranom niso toliko popularni, kar me čudi. Bi bil tak s 15" toliko boljši? Kaj jaz vem, meni se tisti s 17" ne zdijo toliko težji, vsekakor pa je vsaj meni delo na njih veliko bolj prijazno.

care20 ::

Prosim,ce lahko kdo odgovori na moje vprasanje,ki je zgoraj napisano

Han ::

@care: Preveri ocene na netu - model prenosnika + beseda review... Če je menjava z doplačilom smiselna, se boš moral sam odločit.

@zzitop: 15" je bolj prenosljiv, razlika v težji je ca. 1 kg. Če ga imaš večinoma na mizi, je 17" bolj udoben za delo zaradi večjega ekrana. Osebno bi poleg dobrega ekrana pazil še na dobro tipkovnico. Te so pri cenejših modelih dokaj neudobne (povsem ravne s slabim povratnim odzivom - zelo nizkim hodom)...

mtl_slo ::

Potrebujem 11 do maksimalno 14.1 inčni prenosnik (še raje do 13 inčni), samo za pisarniške programe in elektronsko pošto.
Zahteva je, čim daljše trajanje baterije in to ne pri navijanju proca, ampak samo pri elektronski pošti in pisarniških programih. Trenutno uporabljam Ezbook 3 s Celeron procesorjem in je z vidika zmogljivosti DOVOLJ, super mi je tudi, da se ne greje in posledično ni ventilatorja, itd.
Lahko morda kdo predlaga, kakšno kvalitetno možnost? Nakup v Sloveniji ali EU nujen, recimo do 500 EUR, čim manj tem bolje. Kot rečeno, glavna zahteva je trajanje baterije, glede na ponudbo predvidevam, da menjava baterije (da bi imel še rezervno) praktično odpade, ker so vse znotraj ohišja. In pa, če je možno še kaj kvalitete zraven, bi bil še toliko bolj vesel. Aja, pa pravi USB vtič mora imeti, ampak to imajo itak vsi.

Kako se kaj Surface obnese?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mtl_slo ()

Bye ::

Živjo!

Iščem prenosnik (17" je pogoj) za splošno uporabo in občasni gaming (stacionirano, priključen bo na štrom). Ali bi mi lahko priporočili nakup rabljenega; npr. Asus ROG (sklepam, da imajo dobro hlajenje in zvočno izolacijo)? Po oglasih so cene okrog 500 eur za nekj let stare primerke. Kje se nakup v tem primeru najbolj splača?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

FireSnake ::

zzitop je izjavil:

Še jaz bi lepo prosil za nasvet glede prenosnika za hčerko od kolega. Dopolnila bo 18, uporaba predvsem za šolske namene, končuje 3. letnik gimnazije, v načrtu je študij na ekonomski fakulteti, univerzitetni program + magisterij.
Pravi, da igric ne bo, ločena grafična torej ni potrebna, pomembno pa je, da bo delovanje gladko, tekoče, tipi-topi pač. Želja je 17" ekran.
Budget ni dorečen, najprej bi bilo dobro dobiti takega, ki bo primeren in potem bi se iskalo kompromise, če bi bila cena previsoka.
Moj občutek glede budgeta pa je tam 700EUR, recimo 600EUR do 750EUR, maksimum pa 1000EUR. Torej, če bi bil za 1000EUR bistveno boljši, kot tisti za 700, potem dodatnih 300EUR ne bi bila ovira.
Procesor, moj občutek tukaj pravi, da čim novejša generacija i5 (razen če mislite, da bi i3 bil OK). Slišim pa pohvale za AMD-je, tako da sem odprt tudi za te.
Zadnje čase ne sledim razvoju in ponudbi, zato se obračam na vas.

Že v naprej hvala.


Če se oziraš po AMDjih je v igri tudi kaj takega:
https://biro.si/si/page/detail/gitm/641...
Tukaj so Windowsi že vlkjučeni.

Če ima koga, ki ji Windows lahko naloži lahko vzame tudi kaj takega:
https://www.ceneje.si/Izdelek/15822385

Kako pomemben je 17' monitor?
Če pogledaš kako stran nazaj je v tej temi tudi kak dober namig za preniosnik z AMD procesorjem.

Se zelo mudi z nakupom? V prihajajočih tednih bo moč kupiti prenosnike z Ryzen serijo 4000.
In vsekakor ne bo treba zapraviti 1000EUR.

Slovenska tipkovnica je pogoj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Han ::

FireSnake je izjavil:

Če se oziraš po AMDjih je v igri tudi kaj takega:
https://biro.si/si/page/detail/gitm/641...
https://si.links.eu/prenosnik-lenovo-id...
Šrot od prenosnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

FireSnake ::

Ker?
Ni Intela notri, ne?

Počasi bi že lahko nehal kokodakati, ker si v tej temi dokazal koliko si dorasel zadevi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Han ::

Vidimo, da je Trol je zopet v formi... Priporoča zastarele prenosnike s slabšim procesorjem (ranga i3), slabo baterijo, TN ekranom ipd.
««
549 / 658
»»