» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
534 / 657
»»

D3m ::

Mi je padel na tla prejšni teden in je preživel.

Samo malo udrtino ima počilo ni nič. :P

Lenovo mi je pa počil pri napajalnem delu in se je ohišje ločilo.

Tipkovnica mi je pa OK na Probooku nekako primerljiva z Thinkpadom.

Aja pa pri Probooku je ventilator semi-passive.

Ko se CPU ne obremenjuje preveč je ventilator na OFF.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

IcyFox ::

D3m je izjavil:

Mi je padel na tla prejšni teden in je preživel.

Samo malo udrtino ima počilo ni nič. :P

Lenovo mi je pa počil pri napajalnem delu in se je ohišje ločilo.

Tipkovnica mi je pa OK na Probooku nekako primerljiva z Thinkpadom.

Na Thinkpadu sem imel pa možnost sprobati tipkovnico in mi je zelo udobna za tipkanje, probooka pa sem imel enega starejšega (4730s) in je imel prav tako udobno tipkovnico. Mi je pa na thinkpadu všeč tudi tista miška sredi tipkovnice, ne vem pa, koliko je zadeva uporabna...

D3m ::

Sem probal pa mi ni bilo uporabno, ker je trackpad toliko boljši.

Pa parkrat bi izgubil rdeči knof, ker ko čistiš rad dol pade.

In, ko dol pade je zadeva neuporabna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mat xxl ::

Zato sem sam ta rdeč knof prilepil, kapljica sekundnega in ....

D3m ::

Ali pa silikon.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Poleg tega lahko za džabe kupiš nadomestni ščegetavček ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Dobra dobra. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

HP 15-db0013ng, Notebook
250EUR + ptt + mailboxde

Display: 15,6 Zoll (39,624 cm)
Auflösung: Full HD (1.920 x 1.080 Pixel)
Prozessor: AMD Ryzen 3 2200U
RAM: 4 GB DDR4 SDRAM
Festplatte: 1000 GB HDD

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Kaj svetujete za poslovno uporabo zaželjena pri obeh višja kvaliteta in 2 ali 3 letna garancija in sicer :

1 x najbolje HP obvezno 17 col ekran procesor I7, lahek, vsaj 256 ssd + najmanj 16 gb memorija lahko sami dodamo ?

2 x Asus, Lenovo, Hp ali Dell ostalo ne nekje 14 col ekran procesor vsaj I5, lahek, vsaj 256 ssd + 16 gb memorije lahko dodamo.

Gledam malo na okoli pa nič zelo pametnega ne najdem, nakup naj bo zaradi garancije in, ker je an podjetje pri nas.

Za vsak konkreten namig bom hvaležen !

D3m ::

Obrni se na Mlacom, Funtech, Mimovrste, DISS, Big Bang.

Pošlji jim povpraševanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Blumper ::

Zdravo. Zanima me če se splača kupiti lenovo v110 z amd 4 procesorjem(točnega modela trenutno ne vem) za cca 155€ ter ga naprej prodati?

mat xxl ::

Blumper ja to moraš pa ti najbolje vedeti, ne , da tukaj sprašuješ .......

kanarin ::

Po 2 letih mi je riknil HP Proobook 470 G4 (smrk) - šla je matična plošča, zamenjava slednje se ne izplača (stane skoraj toliko not sem dal za nov prenosnik - skoraj 1.00O €). Žal ob nakupu nisem vzel podaljšane garacije (eden redkih primerov - in tukaj kot ponavadi nastopi slavni "Murphy"). Do sedaj sem imel smo HP prenosnike in vsi so imeli prej ali slej kakšne težave - tak oda mislim da sem za nekaj časa zaključil s HP-ji.

V glavnem, išče nov prenosnik - ne rabim top performance (ne bom igral zahtevnih igric, tudi z video montažo ali kaj podobnega se ne bom ukvarjal), pač rabim za tipično oz povprečno uporabo (Office aplikacije, surfanje, predvajanje videa,..). Kar pa je res ključno pa je DOBER EKRAN - tukaj sem zelo občutljiv oz zahteven (pa tudi recim dober build quality - ohišje, tipkovnica) Torej obvezno vsaj IPS ekran (ali kaj na podobni ravni). Poleg tega se mi ne da zapravljat več toliko denarja za prenosnik (imam tudi manjši dve tablici). Zato sem se ozrl kaj ponujajo kitajci in našel ta precej ugodni Teclast F7 Plus . Si ga mogoče kdo lasti (lahko tudi verzijo brez plusa) ? Bral sem namreč veliko pohval. Zanima pa me zadeve, ki ima najbolši P/P. Edina slabost je zame majhen ekran -14 inčni (sedaj sem namreč uporabljal 17 inčnega - ker je bil prenosnik občasno tudi v vlogi drugega TV). Mogoče optimalna varijanta (tudi glede same velikosti in teže) bi bila 15,6 inčni prenosnik - mamljiv je recimo kakšen Xiaomi Mi Notebook Pro samo cena je mnogo previsoka (še posebej za nakup preko spleta iz Kitajske).

V glavnem...se priporočam za kakšnen dober nasvet :)

Han ::

Kje so ti dali takšno ceno za osnovno ploščo? Če je skurilo le kakšen čip na plati, se ga zamenja... Takšno popravilo ponavadi stane do 150 eur...

kanarin ::

Alarix Koper (naj bi bili pooblaščeni serviserji za HP) - verjetno če bi ugotovili da je skurlo samo kakšen čip bi mi rekli... no pravkar sem izvedel ,da obstaja že ena možnost porpavila - nekakšna terminčna obdelava plate. A kdo pozna to zadevo oz ta postopek - je komu mogoče to rešilo ?

Han ::

Temu se reče tudi "reball". Plato daš za nekaj minut v pečico, da malce "popraviš" spajke na kontaktih... To je bolj kratkoročna rešitev in načeloma na 2 leti starih platah nima nekega učinka. Povprašaj še v Birotehno (uradni HP servis) in preveri Servis Vzpon.com.

Klamzi ::

1000€... si jih vprašal po zdravju?

voltaire ::

Če koga zanima imam veze pri Mlacomu in mi lahko zrihta ugoden popust na prenosnik.
Več na ZS.

logparty ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Kaj pravite na ta prenosnik? Kak preverjen info kako se obnese? Se dobi kaj boljsega, enakega, malo slabsega za podoben denar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: logparty ()

rini ::

Men se zdi ta Hoferjev prenosnik odličen. Nov procesor i5-9300H, 16gb DDR4, IPS zaslon in pa relativno lahek glede na strojno vsebino. Pa 3 leta garancije, kar je top!

mat xxl ::

voltaire je izjavil:

Če koga zanima imam veze pri Mlacomu in mi lahko zrihta ugoden popust na prenosnik.
Več na ZS.


Močno dvomim, Gregor ima redko, res dobre cene pri notesnikih !

xandros ::

rini je izjavil:

Men se zdi ta Hoferjev prenosnik odličen. Nov procesor i5-9300H, 16gb DDR4, IPS zaslon in pa relativno lahek glede na strojno vsebino. Pa 3 leta garancije, kar je top!

Edino o bateriji ne duha ne sluha.
Prenosnik(ali rajsi delovna postaja?) drzi kaksno uro dve?

scipascapa ::

krefi ::

Pozdravljeni
Zanima me kaj menite o tem prenosniku https://www.amazon.com/Lenovo-15-6-Inch...


Rabil ga bom.za faks - FRI

Občasno bom gor igral.tudi WOW...

Ali predlagate kaj drugega v tem cenovnem.rangu?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Han ::

Preberi mnenje s tremi zvezdicami. Jaz bi gledal za bolj robustnim (Thinkpad T serija), z boljšo tipkovnico in ekranom, dobiš pa v tem cenovnem razredu le rabljenega.

mihapc123 ::

Pozdravljeni, prosil bi za pomoč pri nakupu prenosnika, ki se bo uporabljal predvsem za študij in občasno za photoshop. Budget je 700 evrov, lahko tudi kak evro več.

rini ::

xandros je izjavil:

rini je izjavil:

Men se zdi ta Hoferjev prenosnik odličen. Nov procesor i5-9300H, 16gb DDR4, IPS zaslon in pa relativno lahek glede na strojno vsebino. Pa 3 leta garancije, kar je top!

Edino o bateriji ne duha ne sluha.
Prenosnik(ali rajsi delovna postaja?) drzi kaksno uro dve?


v navodilih je podatek o avtonomiji 2-3 ure, kar pomeni v praksi 1 uro.... To pa je odločno premalo!

damirj79 ::

kanarin je izjavil:

Po 2 letih mi je riknil HP Proobook 470 G4 (smrk) - šla je matična plošča, zamenjava slednje se ne izplača (stane skoraj toliko not sem dal za nov prenosnik - skoraj 1.00O €). Žal ob nakupu nisem vzel podaljšane garacije (eden redkih primerov - in tukaj kot ponavadi nastopi slavni "Murphy"). Do sedaj sem imel smo HP prenosnike in vsi so imeli prej ali slej kakšne težave - tak oda mislim da sem za nekaj časa zaključil s HP-ji.

V glavnem, išče nov prenosnik - ne rabim top performance (ne bom igral zahtevnih igric, tudi z video montažo ali kaj podobnega se ne bom ukvarjal), pač rabim za tipično oz povprečno uporabo (Office aplikacije, surfanje, predvajanje videa,..). Kar pa je res ključno pa je DOBER EKRAN - tukaj sem zelo občutljiv oz zahteven (pa tudi recim dober build quality - ohišje, tipkovnica) Torej obvezno vsaj IPS ekran (ali kaj na podobni ravni). Poleg tega se mi ne da zapravljat več toliko denarja za prenosnik (imam tudi manjši dve tablici). Zato sem se ozrl kaj ponujajo kitajci in našel ta precej ugodni Teclast F7 Plus . Si ga mogoče kdo lasti (lahko tudi verzijo brez plusa) ? Bral sem namreč veliko pohval. Zanima pa me zadeve, ki ima najbolši P/P. Edina slabost je zame majhen ekran -14 inčni (sedaj sem namreč uporabljal 17 inčnega - ker je bil prenosnik občasno tudi v vlogi drugega TV). Mogoče optimalna varijanta (tudi glede same velikosti in teže) bi bila 15,6 inčni prenosnik - mamljiv je recimo kakšen Xiaomi Mi Notebook Pro samo cena je mnogo previsoka (še posebej za nakup preko spleta iz Kitajske).

V glavnem...se priporočam za kakšnen dober nasvet :)


https://www.ebay.com/p/3008817181
200-300€ te pride.

Drugače pa vidim da je cena rabljenih Probookov 470 G4 tam okoli 400€, tako da se tudi to verjetno res ne splača.

malini ::

Pozdravljeni!

Gledam obnovljene prenosnike za cca 400-500 €, je to dober nakup ali je bolje za ta denar kupiti novega? lahko podate tudi kak prenosnik ki se splača kupiti.

Hvala za pomoč.

rini ::

Odvisno kakšen računalnik kupuješ in od koga. Imaš obnovljene premium modele iz tujine, ki jih prodajajo tudi na bolhi, a so bili ti prenosniki tudi večinoma v stalni profesionalni uporabi, do poteka 3 letne garancije. Materiali imajo neko določeno življensko dobo, veliko jih je zjahanih, čeprav tega od zunaj ni videti.

Sh4dy ::

Zdravo, a ve kdo če se da naročit thinkpada iz uradne lenovo uk strani? Sprašujem, ker vidim da lahko dobim študentski popust.

marchino ::

Zdravo, kupujem novi prenosnik ter me zanima vaše mnenje, in sicer ga kupujem za potrebe dela z Adobe programsko opremo, torej grafiko in video (PSD, AI, IDD, Premiere,...) ter delo za 3D-oblikovanje (blender), nekje za ceno 800 EUR, potrebe faksa.

Zaenkrat imam ogledane naslednje prenosnike in me zanima, katerega bi mi osebno najbolj priproročali oz. najbolj me zanima primerjava med ASUS VivoBook in DELL Inspirion izbiro:

ASUS seznam:
- Asus VivoBook S15 S530FN-BQ076T - 777,40 EUR - https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...
- Asus VivoBook X512UB-Ej022T - 728 EUR - https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...
- Asus VivoBook X512Fj-EJ057T - 749 EUR - https://www.techtradecenter.si/asus-x51...

DELL seznam:
- DELL Inspiron 5570 - 770 EUR - https://www.mimovrste.com/prenosniki/de...
- DELL Inspiron 3583 - 719 EUR - https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...

HP seznam:
HP 250 G7 6MP38ES - 629 EUR - https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...
HP ProBook 450 G6 PB547TC - 780 EUR - https://www.mimovrste.com/prenosniki/hp...

Acer seznam:
Acer Aspire 5 NX.H15EX.004 - 703 EUR - https://www.mimovrste.com/prenosniki/ac...

Hvala za pomoč in Lp.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

facepalm ::

tale (nov z garancijo), je se vreden 750€?

https://aldi.medion.com/md99690/sl/inde...

letmein ::

Kak pameten predlog za laptop do max 500€(?) - uporaba pisarniški programi/splet. Zaslon 15" IPS in SSD možna v tem rangu? Mogoče kdo ve, če bo imel Hofer v kratkem kaj pametnega?

Saul Goodman ::

vedno maš na voljo bbt.si, ki prodaja laptope večinoma iz business linije in bi znal pokrit vse tvoje zahteve, vključno s ceno.

rini ::

Hofer bo imel zdaj, ko se je začelo študijsko leto, v kratkem ponudbo. Obnovljenih prenosnikov bi se pa sam izognil.

youPlonker ::

rini je izjavil:

Men se zdi ta Hoferjev prenosnik odličen. Nov procesor i5-9300H, 16gb DDR4, IPS zaslon in pa relativno lahek glede na strojno vsebino. Pa 3 leta garancije, kar je top!


IMO je vseeno malo predrag, za kar ponuja. Če se že gremo spodoben 1080p gaming, dobiš v Nemčiji tudi že za jurja prenosnik s 1660 Ti, ki poseka 1650ko po dolgem in počez (80W kartica napram 50W).
Mogoče bi bil tale laptop iz Hoferja vreden jurja, če bi poleg GTX 1650 imel 9750H namesto 9300H.

hotig ::

Tudi jaz sem se malo zagledal v ta Hoferjev prenosnik. Malo sem pobrskal po spletu in našel enak model (ista koda) v Nemčiji, vendar ima tam dodan še 1TB HDD. Žal ga ne moreš nikjer v trgovini pogledati v živo in malce testirati (predvsem me zanima kvaliteta tipkovnice in touchpada/sledilne ploščice). Torej je malce predrag za vse skupaj kar ponuja, ampak še vedno ugodna cena.

ana1707 ::

Pozdravljeni,

Bi svetovali, da kupim tale racunalnik: http://m.bolha.com/racunalnistvo/prenos...

Potrebovala bi lahek in majhen racunalnik le za pisanje clankov in brskanje po internetu.

Hvala zA odgovore 😊

rini ::

potrebno je še malo počakati na low budget prenosnik z 15" ips zaslonom, i5 proc in vsaj 256ssd iz Hoferja za cca. 500 eur. Spremljam redno avstrijski in nemški hofer.

A110 ::

Iscem nadomestilo za starega lenovo flex 2-14. Prenosnik bom uporabljal predvsem za matlab, latex, vsc, mathematico in podobno. Pomembno mi je da je zelo dober ekran (vsaj 1080p ips kot sem ga imel na flexu), da he trackpad dovolj dober da be rabim miske in da bo zdrzal vso zlorabljanje (6+ ura uporabe na dan). Priporocljivo je da se da izklopiti polnjenje in praznjenje baterije ko je priklopljen na elektriko. Trenutno imam nagledano t470 8200u, 8gb, 256ssd in jabolcnega proja/aira (dosti dela opravim na iphonu in bi povezljivost bila dobrodosla). Prosim za mnenje

malini ::

Na mimovrste imajo sedaj popust na asus prenosnike. Katerega se splaca kupita da se dobi cimvec za denar, p/p

Hvala in lp

rini ::

Mimovrste in njihov popust. Bolje vzeti na razrezano ceno brez obresti in stroškov pri Bigbang tudi sicer cenovno zelo ugoden Lenovo t490. In imas za nekaj let mir.

mat xxl ::

malini je izjavil:

Na mimovrste imajo sedaj popust na asus prenosnike. Katerega se splaca kupita da se dobi cimvec za denar, p/p

Hvala in lp



Pa res zakon cene imajo, sem za ene svoje stranke nekaj kosov pri njih vzel, res zakon mašine in izdelava, pa tudi presenetljive 2 leti garancije pove meni veliko.....pa slo tipkovnice in tako naprej čeprav tegane napišejo, hočem reči niso gravure ali nalepke, je tako, kot mora biti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

M-XXXX ::

Punca kupuje prenosnika (pisarniško delo, kakšen film) to je to. 14" je optimalno, "luškan", tanek. Preformance ne rabi biti nič posebnega.

Osebno imam Teclast F7 za katerega sem dal 240€. Sedaj je Teclast F7 pro (minimalna sprememba) že skoraj 350€... Kaj se priporoča v cenovnem razredu do nekje 400€?

scipascapa ::

A110 ::

Iscem nadomestilo za starega lenovo flex 2-14. Prenosnik bom uporabljal predvsem za matlab, latex, vsc, mathematico in podobno. Pomembno mi je da je zelo dober ekran (vsaj 1080p ips kot sem ga imel na flexu), da je trackpad dovolj dober da ne rabim miske in da bo zdrzal vso zlorabljanje (6+ ur uporabe na dan). Priporocljivo je da se da izklopiti polnjenje in praznjenje baterije ko je priklopljen na elektriko. Trenutno imam nagledano t470 8200u, 8gb, 256ssd in jabolcnega proja/aira (dosti dela opravim na iphonu in bi povezljivost bila dobrodosla). Prosim za mnenje oz druga priporocila.

rini ::

t470 8200u, 8gb, 256ssd

nimaš kaj razmišljat, prenosnik ima še eno leto garancije in original slo tipkovnico. Jaz tud kolega fehtam, da bi mi ga prodal, je res zakon racunalnik.

Mozi 111 ::

Se pocenipc.com/hp-folio-1040-g2 splaca za 349 evrov s kodo RN2020?
««
534 / 657
»»