» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
530 / 657
»»

OSA ::

Pozdravljeni.
Iščem 15" prenosnik v rangu 500EUR-600EUR. Najpomembnejše je, da bo delovala igra Farming Simulator 2019 https://www.farming-simulator.com/about... in kakšna podobna, torej da bi bil čim bližje gaming laptopu. Vem, da malo težko za ta budget. Pa nebi ga naročal iz tujine.
Drugače ga bo uporabljal osnovnošolec za youtube, filme, itd... in omenjeno igro.
Hvala za predloge.
lp OSA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OSA ()

gdjv ::

Kakšen predlog za prenosnik za branje novic zvečer, pogledati kakšen film (sploh na dolgih letih z letalom), občasno uporabo na seminarjih za pisanje itd...

Velikost - bolje manj kot več, da ga lahko dam v foto nahrbtnik. Tako da je dobro če je tudi tanek.

Kot glavni prenosnik že imam Asus i7, gtx960, ... ampak ta res ni za nosit na potovanja ipd...

matejm1994 ::

OSA: Jaz bi tega: Acer A515-52G-544T 15" FHD|i5Q|8G|256SSD|MX150|Lx

gdjv: Do kakšne cene? Ta je bil meni všeč ko sem jih gledal, a ga na koncu nisem izbral, ker je bil premajhen za prvi prenosnik: ASUS UX433FA-A5167R FHD i7-8565U/16G/256G/W10Pro
Na koncu sem vzem tega: ASUS S530FN-BQ078 i5-8265U/8G/256G/MX150/NoOS/sbm, ki mi je res všeč, z izjemo baterije, ki se mi zdi da zdrži le cca. 4 ure.

OSA ::

Hvala za predlog, ni mi všeč, da ni na njem windowsow. Mogoče še kakšen podoben predlog?
lp OSA

gdjv ::

matejm1994 je izjavil:

OSA: Jaz bi tega: Acer A515-52G-544T 15" FHD|i5Q|8G|256SSD|MX150|Lx

gdjv: Do kakšne cene? Ta je bil meni všeč ko sem jih gledal, a ga na koncu nisem izbral, ker je bil premajhen za prvi prenosnik: ASUS UX433FA-A5167R FHD i7-8565U/16G/256G/W10Pro
Na koncu sem vzem tega: ASUS S530FN-BQ078 i5-8265U/8G/256G/MX150/NoOS/sbm, ki mi je res všeč, z izjemo baterije, ki se mi zdi da zdrži le cca. 4 ure.


Kupujem kot drugi prenosnik, tako da ne bi dajal vec kot kaksnih 400 eur. Odvisno kako je p/p.

Gledam Teclast F5, se touch screen ima in je nekako 2v1 s tablico. Je kaj taksnega za kupit?

Tomson ::

@OSA:
največ gaming prenosnika v Slo dobiš z modelom Acer Nitro 5 za 680€. (15.6" FHD IPS, 8GB RAM, 512GB SSD, Ryzen 5, AMD RX560X). PS: Če boš gledal še na Windowse v paketu boš težko našel kaj pametnega ...

@gdjv:
Teclast F5 je zelo soliden mini prenosnik overall, z izjemno podpovprečne baterije, ki zdrži le dobri 2 uri. Glede na to, da omenjaš potovanja, bo, predivdevam, to kar težava ... Še boljša opcija overall je malo večji in cenejši Chuwi Lapbook SE za 250€, sicer brez touch screena, a ga precej hvalijo za ceno (Review), nekajkrat zmogljivejša baterija, zdrži okoli 7-9 ur. Solidni malo dražji alternativi še Medion Akoyi za 349€ in 379€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Generton ::

Tomson je izjavil:

@OSA:
največ gaming prenosnika v Slo dobiš z modelom Acer Nitro 5 za 680€. (15.6" FHD IPS, 8GB RAM, 512GB SSD, Ryzen 5, AMD RX560X). PS: Če boš gledal še na Windowse v paketu boš težko našel kaj pametnega ...

@gdjv:
Teclast F5 je zelo soliden mini prenosnik overall, z izjemno podpovprečne baterije, ki zdrži le dobri 2 uri. Glede na to, da omenjaš potovanja, bo, predivdevam, to kar težava ... Še boljša opcija overall je malo večji in cenejši Chuwi Lapbook SE za 250€, sicer brez touch screena, a ga precej hvalijo za ceno (Review), nekajkrat zmogljivejša baterija, zdrži okoli 7-9 ur. Solidni malo dražji alternativi še Medion Akoyi za 349€ in 379€ ...

Tomson ves mogoce, ce se da na tem Chuwi-ju nadgraditi ram na 8gb?

OSA ::

Tomson je izjavil:

@OSA:
največ gaming prenosnika v Slo dobiš z modelom Acer Nitro 5 za 680EUR. (15.6" FHD IPS, 8GB RAM, 512GB SSD, Ryzen 5, AMD RX560X). PS: Če boš gledal še na Windowse v paketu boš težko našel kaj pametnega ...


Kaj pa tale komentar enega izmed kupcev na mimovrste, ne gre za popolnoma enak model, ampak malo dražjega: https://www.mimovrste.com/gaming-prenos...

Citat: "To je pa najslabši prenosnik ki sem ga kdajkoli imel. In da še zraven piše gaming pa je res žalostno. Ni vreden niti približno tega denarja. Ni za igre."

@Tomson Kaj pa praviš na tega: https://www.mimovrste.com/multimedijski...
lp OSA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OSA ()

jero_no1 ::

OSA je izjavil:


Kaj pa tale komentar enega izmed kupcev na mimovrste, ne gre za popolnoma enak model, ampak malo dražjega: https://www.mimovrste.com/gaming-prenos...

Citat: "To je pa najslabši prenosnik ki sem ga kdajkoli imel. In da še zraven piše gaming pa je res žalostno. Ni vreden niti približno tega denarja. Ni za igre."


Pusti ti razvajenega mulca, ki nima denarja za dober gaming prenosnik. Glede na specifikacije se mi zdi čisto solidna cena za to mašino.

Kayzon ::

Razvajen ali ne,temu se ne more rect "gaming" prenosnik ce pa ima to grafo k ni namenjena igram --> RX560X

tikitoki ::

Rece bedak, ki bo istocasno hvalil gtx 1050.

MrStein ::

Najbolje, da se kaki review najde.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

Tomson ::

Glede Acerja Nitro 5 z AMD RX560X za 680€ (review: klik in klik)

anandetch.com
In terms of performance, the Nitro 5 does very well, especially when you look at the price. It offers far more performance than any Ultrabook, Ryzen equipped or not, and the RX 560X in terms of pure GPU performance can go toe to toe with the GTX 1050.

notebookcheck.net
The Nitro 5 is almost always able to smoothly reproduce medium to high details in the native Full-HD resolution. However, for the full graphics settings you would often need a GPU from the high-end sector. But for the occasional gamer with a tight budget, the Radeon RX 560X is perfect.

Glede na to, da se je iskal budget gaming prenosnik, je omenjeni Nitro 5 povsem na mestu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jero_no1 ::

Tomson je izjavil:


Glede na to, da se je iskal budget gaming prenosnik, je omenjeni Nitro 5 povsem na mestu ...


Točno to!
Seveda so pravi gaming prenosniki najmanj 2x dražji, ampak vsak si takega izdatka ne more privoščiti, zato je tole čisto solidna budget zadeva.

Infusion ::

Kateri je best buy prenosnik za gledanje filmov, brskanje po internetu in občasno kako igro? Cena do 520EUR, raje nižje. Zaslon je lahko 15.6", ni treba več. Performance je najbolj pomemben seveda.
Sem razmišljal o nečem z R5 2500U? Aja pa nujno more met zraven minimalno 1TB HDD poleg SSD-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Kayzon ::

Enkrat sem ze vprasal nekoliko strani nazaj pa bom se enkrat poskusil..

Iscem ultrabook(I7/16GB/SSD) velikosti 14-15" za programiranje ter brskanje po internetu zazeljeno je da je cim lazji. Budget je max 1200€.

matejm1994 ::

ASUS UX433FA-A5167R FHD i7-8565U/16G/256G/W10Pro kaj takega mogoče? Če ti nebo premajhen... dobiš ga za cca. 1200€. ?

Je pa meni osebno bil res majhen prenosnik, tako da se zanj nisem odločil. Mogoče ti bo pa ustrezal tebi.

Mato989 ::

Najbolj smesno je pa ko nekdo ustvari zlozenko budget in gaming skup... Kot bi dal debel pa sprinter skup.


Sicer razumem kaj hoce povedat ampak kupovat gaming prenpsnik ki ga pol ne mors nadgradit z nizkim budgetom je res skoda denarja... Ker cez 1 leto ti bodo igre stekale in bos nervozen.

Gaming prenosniki se kupujejo tako da so nad trenutnimi medium zahtevami vseh spilov... Da zdrzijo nekaj casa
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

točno tako, razen diska in rama, ne moreš zamenjati nič in kupovati "gaming" prenosnika pod nivojem, je bedarija, mora biti nad nivojem kot omenja mato.
lahko tudi kakega rabljenega.

Shegevara ::

Ja gaming je pa res definiran pojem.... NOT.
Večina ljudi igra fortnite in e-sports. Za to je že mx150 dost, tako da je že to dostikrat definirano kot entry level gaming.

Pač so tud zahtevnejše igre in z nitro 5 jih bo pač igral na medium nastavitvah, ne na high. So what. What a big deal.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Ja gaming je pa res definiran pojem.... NOT.
Večina ljudi igra fortnite in e-sports. Za to je že mx150 dost, tako da je že to dostikrat definirano kot entry level gaming.

Pač so tud zahtevnejše igre in z nitro 5 jih bo pač igral na medium nastavitvah, ne na high. So what. What a big deal.


Ne gre se za to... gre se za to, da bo čez 3-4 leta lahko tale "gaming" mašina porivala večino iger brez težav na medium ali na high... in tu mislim na AAA naslove ala Battlefield ipd... Če ne, to ni za mene gaming mašina...

Ko nekdo govori o gaming kišti si jaz vedno predstavljam nekaj kar bo zmoglo igre laufat brez težav nadaljnje 3+ leta na HIGH ali ultra high, ne glede na to kaj se ti zalušta igrat... in ne bo FPS dropov očitnih za oči. In take mašine se začnejo verjetno pri 1.200EUR

Sicer pa gaming pojem je kar ok definiran... gaming pomeni igranje iger, torej gaming mašina mora brez težav laufat vse vrste iger, karkoli izbereva danes, brez da bi strojna oprema bila razlog za neoptimalno delovanje iger in kvarjenje izkušnje pri igranju (in ja tu je tudi kvaliteta grafike)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:



Ne gre se za to... gre se za to, da bo čez 3-4 leta lahko tale "gaming" mašina porivala večino iger brez težav na medium ali na high... in tu mislim na AAA naslove ala Battlefield ipd... Če ne, to ni za mene gaming mašina...

Ko nekdo govori o gaming kišti si jaz vedno predstavljam nekaj kar bo zmoglo igre laufat brez težav nadaljnje 3+ leta na HIGH ali ultra high, ne glede na to kaj se ti zalušta igrat... in ne bo FPS dropov očitnih za oči. In take mašine se začnejo verjetno pri 1.200EUR

Sicer pa gaming pojem je kar ok definiran... gaming pomeni igranje iger, torej gaming mašina mora brez težav laufat vse vrste iger, karkoli izbereva danes, brez da bi strojna oprema bila razlog za neoptimalno delovanje iger in kvarjenje izkušnje pri igranju (in ja tu je tudi kvaliteta grafike)


Ti navajaš samo svoje ideje, to pa niso definicije, ampak tvoja predstava o tem kaj gaming je in kaj ni.

Za nekatere (jaz bi rekel tu kar "za večino") je že pametni telefon gaming mašina. Za nekoga je nek 600€ laptop, da lahko nažiga LOL in overwatch recimo. Za nekoga je 800€ laptop, ki lahko požene na dobrih nastavitvah katerokoli igro se ti sprdne danes igrat. Zate je potem nek 1200€ kaliber, ker gledaš še v 3+ leta igranja še neizdanih iger na HIGH, spet za nekoga drugega katerkol laptop sploh nemore bit po njegovi definiciji 'gaming', ker poklekne napram vodnohlajenemu OC desktop konfiguraciji, ki bo lahko dlje časa poganjal NOVEJŠE AAAA+ igre na ULTRA nastavitvah in brez da bi se pregreval in bil z 17 colskim zaslonom za gaming 'neuporaben as fuck'.
Če vprašaš mimovrste recimo, se za njiha kategorija gaming prične točno na nivoju Nitro 5 laptopa.

Minion1994 ::

Pozdravljeni,

kupuje se nov prenosnik (lahko tudi rabljen) iz SLO ali tujine za okoli 700€. Uporabljal se bo za risanje v AutoCAD, Civil 3D, Word, internet, kakšen film in mogoče tu in tam za kakšno igrico ala The sims 3 :D. Dobro bi bilo, da nima ravno 3 kg, saj se bo sorazmerno dosti nosil naokoli, kadar se ne bo, bo priklopljen na zunanji monitor.

Kaj priporočate za takšen denar.

Hvala

Alajaz ::

Hello Deenis,

Zahteve za Civil 3D so Minimalne 8GB RAM, 2,5 GHz CPU, 1GB Grafična (4GB optimalno).
Priporočam kaj takšnega > HP Pavilion 15-bc300nt http://www.secondoption.si/index.php?ro... - i7 (2,7GHz) + 8GB + 4GB Grafična + 1TB SATA (fajn da se dogradi SSD) + Windows 10

Cena 680 eur

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ne gre se za to... gre se za to, da bo čez 3-4 leta lahko tale "gaming" mašina porivala večino iger brez težav na medium ali na high... in tu mislim na AAA naslove ala Battlefield ipd... Če ne, to ni za mene gaming mašina...

Ko nekdo govori o gaming kišti si jaz vedno predstavljam nekaj kar bo zmoglo igre laufat brez težav nadaljnje 3+ leta na HIGH ali ultra high, ne glede na to kaj se ti zalušta igrat... in ne bo FPS dropov očitnih za oči. In take mašine se začnejo verjetno pri 1.200EUR

Sicer pa gaming pojem je kar ok definiran... gaming pomeni igranje iger, torej gaming mašina mora brez težav laufat vse vrste iger, karkoli izbereva danes, brez da bi strojna oprema bila razlog za neoptimalno delovanje iger in kvarjenje izkušnje pri igranju (in ja tu je tudi kvaliteta grafike)


Ti navajaš samo svoje ideje, to pa niso definicije, ampak tvoja predstava o tem kaj gaming je in kaj ni.

Za nekatere (jaz bi rekel tu kar "za večino") je že pametni telefon gaming mašina. Za nekoga je nek 600€ laptop, da lahko nažiga LOL in overwatch recimo. Za nekoga je 800€ laptop, ki lahko požene na dobrih nastavitvah katerokoli igro se ti sprdne danes igrat. Zate je potem nek 1200€ kaliber, ker gledaš še v 3+ leta igranja še neizdanih iger na HIGH, spet za nekoga drugega katerkol laptop sploh nemore bit po njegovi definiciji 'gaming', ker poklekne napram vodnohlajenemu OC desktop konfiguraciji, ki bo lahko dlje časa poganjal NOVEJŠE AAAA+ igre na ULTRA nastavitvah in brez da bi se pregreval in bil z 17 colskim zaslonom za gaming 'neuporaben as fuck'.
Če vprašaš mimovrste recimo, se za njiha kategorija gaming prične točno na nivoju Nitro 5 laptopa.


Torej kaj postane masina za 600 ojrov cez 2 leti ko ne bo zmogla vec iger laufat?

A postane ne-gaming?

Gaming masina more laufat katerokoli igro brez da bi omejitev strojne opreme vplivala na kvalitetno igranje igre... Torej fps itd...

To kako pa se nazivajo danes laptopi je pa samo se en nateg vec da ze vsak revez rece da ma gaming masino...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:



Torej kaj postane masina za 600 ojrov cez 2 leti ko ne bo zmogla vec iger laufat?

A postane ne-gaming?

Gaming masina more laufat katerokoli igro brez da bi omejitev strojne opreme vplivala na kvalitetno igranje igre... Torej fps itd...

To kako pa se nazivajo danes laptopi je pa samo se en nateg vec da ze vsak revez rece da ma gaming masino...


2 leti, kaj pa 10 let? Kaj je recimo 1200EUR gaming laptop leta 2009 danes sposobna pognat? Ima 1gb rama, gt 7600m in Core 2 duo procesor.
Mene ne zanima kaj bo čez 2 leti, mene zanima kaj lahko igraš danes. Če lahko danes igraš veliko število iger je zame to gaming prenosnik. Sploh, če govorimo o Nitro 5-ki, ki lahko BREZ PROBLEMA poganja vse.
Če bo pač taka huda želja čez 2 leti poganjat špile, ki ne bodo kvalitetno igrabilne na prenosniku, ga pa prodaš za 300 evrov, dodaš še 600-700EUR in kupiš takrat novega, ki bo spet vse lepo poganjal in te vse skupaj še vedno pride ceneje kot bi te, če bi danes kupil nekaj za 1200EUR.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Torej kaj postane masina za 600 ojrov cez 2 leti ko ne bo zmogla vec iger laufat?

A postane ne-gaming?

Gaming masina more laufat katerokoli igro brez da bi omejitev strojne opreme vplivala na kvalitetno igranje igre... Torej fps itd...

To kako pa se nazivajo danes laptopi je pa samo se en nateg vec da ze vsak revez rece da ma gaming masino...


2 leti, kaj pa 10 let? Kaj je recimo 1200EUR gaming laptop leta 2009 danes sposobna pognat? Ima 1gb rama, gt 7600m in Core 2 duo procesor.
Mene ne zanima kaj bo čez 2 leti, mene zanima kaj lahko igraš danes. Če lahko danes igraš veliko število iger je zame to gaming prenosnik. Sploh, če govorimo o Nitro 5-ki, ki lahko BREZ PROBLEMA poganja vse.
Če bo pač taka huda želja čez 2 leti poganjat špile, ki ne bodo kvalitetno igrabilne na prenosniku, ga pa prodaš za 300 evrov, dodaš še 600-700EUR in kupiš takrat novega, ki bo spet vse lepo poganjal in te vse skupaj še vedno pride ceneje kot bi te, če bi danes kupil nekaj za 1200EUR.


Gaming laptop mora zdrzat povprecno dobo uporabe za vse vrste iger da mu lahko upraviceno recemo gaming... Lahko se pa vsak z 600 vrednim laptopom hvali kako ima hardcore gaming masino
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IcyFox ::

Pozdravljeni, zanima me predvsem mnenje zdajšnjih in nekdanjih študentov računalništva glede prenosnika. Kakšni prenosniki se za delo na faksu in zapisovanje med predavanji najbolj uporabljajo? Trenutno imam enega dokaj zmogljivega HP-ja, ki pa je ogromen (17") in ne vem kako bo za prenašati okrog. Uporabljajo študenti mogoče Macbooke? Kakršnikoli predlogi dobrodošli!

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:


Gaming laptop mora zdrzat povprecno dobo uporabe za vse vrste iger da mu lahko upraviceno recemo gaming... Lahko se pa vsak z 600 vrednim laptopom hvali kako ima hardcore gaming masino


Hočem ti dopovedat, da je to tvoja predstava, ki pa žal ne odraža realnosti tega, kaj večini ljudi zadošča za njihov gaming. Vsi ostali lahko BP gejmajo na 700€ laptopih raznorazne moderne špile brez najmanjšega problema. Verjetno ti gre to tako v nos, ker si kupil drag laptop samo, da bi se hvalil kak hardcore gamer si, zdaj pa izvajaš nek težak gatekeeping in se izmišljuješ raznorazne specifične kriterije kaj gaming predstavlja in kaj ne, pa sem ti že razložil zakaj so povsem subjektivni.

Generton ::

Vprašanje, imam dva zunanja monitorja, enega 1080p 24" in enega UW 34" 1440p. Zanima kakšno grafično bi potreboval prenosnik, da bi lahko uporabljal second sreen 1440p za filme in podobno. Zanima pa me tudi kakšna bi bila opcija, da imam oba zunanja monitorja priključena naenkrat na njunih native resulucijah :)

Infusion ::

Kayzon ::

V zivo sem sel precekirat vse top lahke prenosnike ki jih imas danes na internetu (XPS DELL,ASUS ZENBOOK,HP SPECTRE,MACBOOK) ter se nekaj gaming laptopov in sem ugotovil da imajo vsi tako po domace povedano gnile tipkovnice. Tako da sem vrgel oko na ThinkPad,in posebej na T480S verzijo..Vendar je sledeci problem,nikjer v btcju nimajo razstavljenih thinkpadov da se prepricam kako je glede tipkovnice.

Se komu sanja kje bi se dalo to testirati v Ljubljani?

MrStein ::

Generton je izjavil:

Vprašanje, imam dva zunanja monitorja, enega 1080p 24" in enega UW 34" 1440p. Zanima kakšno grafično bi potreboval prenosnik, da bi lahko uporabljal second sreen 1440p za filme in podobno. Zanima pa me tudi kakšna bi bila opcija, da imam oba zunanja monitorja priključena naenkrat na njunih native resulucijah :)

To zmore večina grafičnih čipov zadnjih nekaj let. To je skoraj kot če bi za TV spraševal in poudarjal, da bi rad barvnega... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Gaming laptop mora zdrzat povprecno dobo uporabe za vse vrste iger da mu lahko upraviceno recemo gaming... Lahko se pa vsak z 600 vrednim laptopom hvali kako ima hardcore gaming masino


Hočem ti dopovedat, da je to tvoja predstava, ki pa žal ne odraža realnosti tega, kaj večini ljudi zadošča za njihov gaming. Vsi ostali lahko BP gejmajo na 700€ laptopih raznorazne moderne špile brez najmanjšega problema. Verjetno ti gre to tako v nos, ker si kupil drag laptop samo, da bi se hvalil kak hardcore gamer si, zdaj pa izvajaš nek težak gatekeeping in se izmišljuješ raznorazne specifične kriterije kaj gaming predstavlja in kaj ne, pa sem ti že razložil zakaj so povsem subjektivni.


Kako grdo se motis, jaz imam stacionarca ki ga nadgradim da laufa gaming spile vedno... Laptop se ekonomsko gledano ne splaca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:



Kako grdo se motis, jaz imam stacionarca ki ga nadgradim da laufa gaming spile vedno... Laptop se ekonomsko gledano ne splaca...

Sej za desktop velja isto. To kaj je gaming računalnik in kaj ne ni nikjer zacementirano. Je zelo ohlapen pojem.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kako grdo se motis, jaz imam stacionarca ki ga nadgradim da laufa gaming spile vedno... Laptop se ekonomsko gledano ne splaca...

Sej za desktop velja isto. To kaj je gaming računalnik in kaj ne ni nikjer zacementirano. Je zelo ohlapen pojem.


Ja gaming laptop je stari commodoroe 64 kjer igras tetris imas prav... Le zakaj ga nihce ne prodaja vec ce je tako dobro laufal igrce enim...

Over and out
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Generton ::

MrStein je izjavil:

Generton je izjavil:

Vprašanje, imam dva zunanja monitorja, enega 1080p 24" in enega UW 34" 1440p. Zanima kakšno grafično bi potreboval prenosnik, da bi lahko uporabljal second sreen 1440p za filme in podobno. Zanima pa me tudi kakšna bi bila opcija, da imam oba zunanja monitorja priključena naenkrat na njunih native resulucijah :)

To zmore večina grafičnih čipov zadnjih nekaj let. To je skoraj kot če bi za TV spraševal in poudarjal, da bi rad barvnega... ;)


Torej recimo intel integrirane HD600 bi bla dovolj?

MrStein ::

Je bolj na meji, ampak bi šlo.
Razen, če laptop sploh nima dveh priključkov za monitor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

voltaire ::

Oj. Tale prenosnik prodaja kolega. V garanciji še leto in pol. Za 360€ če kdo želi...

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/multi...

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kako grdo se motis, jaz imam stacionarca ki ga nadgradim da laufa gaming spile vedno... Laptop se ekonomsko gledano ne splaca...

Sej za desktop velja isto. To kaj je gaming računalnik in kaj ne ni nikjer zacementirano. Je zelo ohlapen pojem.


Ja gaming laptop je stari commodoroe 64 kjer igras tetris imas prav... Le zakaj ga nihce ne prodaja vec ce je tako dobro laufal igrce enim...

Over and out


A takole misliš zaključit? Otrok moj...
Ja, spectrum in commodore sta bla svoj čas gaming. Tudi tvoj gaming namizni bo čez 20-30 let samo še za muzej.

Zakaj bi mu torej rekek gaming?

utriPM ::

Lep pozdrav vsem

Kateri prenosnik je najboljša izbira za ceno, ki se mi ponuja (ali pa je sploh kaj pametnega).

legion-y530-i5-8300h8gb-lenovo-2562gtx1050w10-615662 link: https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...
cena: 910€

15-cx0030nm-i7-8750h8gb-hp-256g1tgtx1050w10-619976 link: https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...
cena: 976€

330s-i5-8250u-8g256g-lenovo-gtx1050fhdw10-616342 link: https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...
cena: 790€

probook-450-g5-i5-82508g-hp-256gb930mxwin10-612078 link: https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...
cena: 730€

15-dw0056nm-i5-8265u8gb-hp-256gbmx130win10-fhd-619089 link: https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...
cena: 710€

Vleče mu tudi, da bi kupil npr. Xiaomi Mi Notebook Pro iz Gearbest. Ampak se bojim morebitnih zapletov pri pošiljki, pri uveljavljanju garancije. Ali je možno da se račun na gearbest glasi na dejavnost npr. ID za DDV, da uveljavljam stroške itd. Lahko kdo napiše kakšne izkušnje, da bi se lažje odločil (iz katerega skladišča naj bi naročil, kako vem kje se izdelek nahaja...)

hvala

westnikky ::

Zdravo,
Zanima me vase mnenje o prenosniku huawei matebook 13, ki ga ima trenutno v akciji telemach za 60€ na mesec skupaj z p30 pro. Ali mislite da je prevec riskantno v trenutnem casu kupovat omenjeno znamko?
Hvala za odogovore:)

CyberPunk ::

A Thinkpadi so še "pojem" kvalitete, vzdržljivosti in zanesljivosti? Počasi bi moral nabaviti novo glavno mašino, pa mi je padel tale v oči. Vse razen velikosti "diska" mi deluje OK.

Han ::

T serija je še vedno TOP. Tipkovnica je v primerjavi s konkurenco fenomenalna. Če ti je SSD premajhen, ga pač zamenjaš z npr. 2TB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

GrX ::

Kolebam med Asusom VivoBook Pro, ter DELL Inspiron.. Prvi ima slabše specifikacije, drugi pa je glede na komentrje sodeč bolj hrupen, in ima slabo ohišje.. Kaj pravite?

Asus:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

DELL:
https://www.mimovrste.com/prenosniki/de...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

CyberPunk ::

Han je izjavil:

T serija je še vedno TOP. Tipkovnica je v primerjavi s konkurenco fenomenalna. Če ti je SSD premajhen, ga pač zamenjaš z npr. 2TB.

Pa je omenjeni še OK ali je švoh CPU (ker vidim da je v odprodaji, torej verjetno star model)?

Če sem prav videl maintenance manual, je na mestu, kjer je M.2 SSD, dejansko plac za SSD klasične velikosti (cenovno verjetno ugodneje)...

Han ::

Za zmerno uporabo je ok, če se pa misliš igrat in izvajat video obdelavo, pa rabiš bolj zmogljiv gepl.

Tomson ::

@GrX:
Dell ima boljše ohišje, bistveno boljšo tipkovnico, bistveno bolje rešeno hlajenje, se občutno manj segreva, daljšo avtonomijo baterije. Asus je občutno lažji, ima bistveno boljše zvočnike. Sicer pa oba dober IPS zaslon, ter kot omenjeno razlike v specifikacijah. Osebno bi se glede na vse skupaj odločil za Della ... Sicer pa še sam preberi oba testa, bo odločitev lažaj (Dell vs Asus)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

galu ::

Gledam Huawei Matebook X Pro. Laufa kdo Linux na njem kot host OS? Kakšni so kaj vtisi?
Tako to gre.
««
530 / 657
»»