» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 658
»»

nurmaln ::

Sicer lepo da se je nekdo potrudil in poiskal teste ampak...

Kot s že sam rekel HP ni čist isti kot ta ki je v Big Bangu, kar zelo verjetno pomeni da ma isto samo ohišje pa mogoče osnovno ploščo (mogoče se motim)

Tale Acer ki je na testu pa tudni ni isti kot tisti ki ga ponuja Big Bang. Ima še običajen DDR RAM pa še tega samo 256MB, ta ki je pri nas ima 512MB DDR-2. Prav tako je razlika v grafiki (na testu X600, pri nas X700)

To kar si pa napisal o renaultih in mercedesih se pa moram kar strinjat s tabo, Acer je pač orientiran na price/performance in zato dobivajo tekmo za tržni delež. Je pa tudi res da mercedes niti noče tekmovat z vsemi na trgu in zato drži kvaliteto na višku, pri prenosnikih pa je tako da se tudi IBM in HP trudita in ponujata zmeraj več prenosnikov z ugodnim price/performance razmerjem.

Je že res da so IBM prenosniki za 800k zelo kvalitetno izdelani ampak tiste si kupi malokdo, za 300k pa tudi IBM ne more ponuditi kaj boljšega prenosnika.

Mislim da vsak (ki ni zadel sedmice) gleda na to kaj dobi za svoj denar. Kdor si lahko privošči da ne gleda na ceno pa pomoje kupuje tisto kar je na trgu najboljše (pri vsaki večji znamki okoli 600-900k), ampak to je že druga tema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

TribesMan ::

Uf sem cist spregledal da je ta Acer na testu WLCi model... in ne WLMi kot se prodaja pri nas...

Za HPja sem pa siguren da je razlika samo v ekranu... sem našel part number tega modela ki ga Big Bang prodaja in je vse razen ekrana popolnoma isto...

No ja... na koncu vse vedno pride do denarja :/

Jest bi verjetno vzel HPja... Rok pejt nekam kjer imajo oba (mislim da Big Bang prodaja oba) in nej ti jih postavijo na mizo enega ob drugega... pa malo prečekiraj kateri ti bo bolj sedel... Navsezadnje ti kupuješ laptop... ;>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Tribes - itaq da imaš z Acerjem licenčne Windowse.

Tipkovnica res ni tako dobra kot bi morala biti (premehka je), še tale IBM iz katerega zdajle pišem (za 160K) ima boljšo tipkovnico) :D

Drugače IMHO nima velikih minusov, težji je seveda, če ne drugega zaradi 15.4" monitorja. X700 pa v 2D ne porabi veliko več baterije kot integirana grafika (Intel Extreme 2 recimo), največ porabi WLAN če ga imaš ON (pri vseh laptopih seveda), ker recimo 4ure avtonomije pomeni z izklopljenim WLAN pri vseh notebookih!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

NemecRok ::

Ok...če bom nabavu tega ACER-ja se bom pač moru sprijaznat z mal slabšo tipkovnico ter s pokrovom, ki je iz plastike ter ne iz magnezijeve zlitine, tko kot je naprimer pri HP-jih ter še nekateri drugi dodatni opremi, ki je acer nima-->zaščita tipkovnice pred tekočino, zaščita diska pred udarci,senzor za osvetljenost ekrana,luč za tipkanje ponoči...predvidevam, da vsega tega ACER nima ali se motim??

Kaj pa naprimer lahko pričakujem po letu,dveh uporabe tega ACER-ja?...zanima me ohišje, tipkovnica,ekran??
Ali se bodo pojavili risi??...pokanje ohišja??...čezdalj slabša tipkovnica??...itd.?
...al naj bi vse ostalo na takšni ravni kot ga bom kupiv??kr v primeru, da se kaj izmed tega pojavi, potem res rajš kupim HP-ja, drugače pa bi mi ACER, vsaj po karakteristikah bolj ustrezav
...prenosnika tudi ne mislim nevem kako veliko po terenu vlačt!
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

s51as ::

Živjo, upam da ne bom preveč pokvaril teme, danes sem v big bangu videl prenosnik:

Hp NX6110 PY439ES Prenosni računalnik
- procesor Intel Celeron M 360 1,4 GHz
- pomnilnik 512 MB
- integrirana grafična kartica Intel GA900 do 128 MB
- trdi disk 40 GB, 4200 obratov/ min.
- zapisovalnik DVD&plusmn;RW
- modem 56k, USB 2.0, LAN 10/100 MBit
- zaslon 15’’ TFT XGA 1024x768
- masa 2,75 kg
- Win XP Home SLO
- darilo: torbica

cena je pa 180kSIT

vprašanje pa je jasno, če je to dober nakup...
kolikor sem gledal se za ta denar nikjer ne dobi 500mb rama in dvd rw enote
uporaba je samo kot desktop računalnik zelo malo se bi okoli nosil. pač prostorska stiska in potreba po dveh računalnikih. Na njem bodo laufali MS office, internet, pa kake bol simple igrice...

ker ne sledim trga prenosnikov me zanima še koliko se bi kaj poznalo če kupim prenosnik zdaj ali pa po novem letu, se to hitro spreminja? se mi zdi da je zadne čase razvoj malce obstal.. ali se motim?
It's just me myself and I

TribesMan ::

NemecRok in s51as kot vidim nameravata prenosnike uporabljati kot "desktop replacement" torej večina časa na mizi... V takem primeru Roku priporočam Acerja... ker ti bo X700 prišel bolj prav kot magnezijevo ohišje...

s51as zate pa nevem točno... praviš da bi igre igral... v takem primeru bo tale prenosnik bolj švoh... ima namreč integrirano grafiko, pa tud Celeron M 1.4GHz ni glih procesor za igre...
Zdej nevem kakšne so to "bolj simpl igre" sam v primeru da te igre vključujejo 3D grafiko potem moraš definitivno gledati za prenosnikom ki nima integrirane grafične kartice... Za office in pa internet bo pa takle laptop več kot dovolj dober... Tudi grajeni so zelo kvalitetno... imamo v službi 6120 (ki ima enako ohišje) in so zlo ql...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

s51as ::

TribesMan: Hvala za odgovor,

si popolnoma odgovoril na moje vprašanje :)
Glede iger sem mislil na ZELO enostavne igre, ki jih najdes na internetu ponavadi narejene v javi in tako... mislim da te niso nič zahtevnejše kot kak minolovec :)

Mi lahko še razložiš kaj pomeni odsotnost grafične kartice, kar se tiče gledanja filmov na TVju ali pa na projektorju? Če bi hotel gledati film na tvju bi verjetno rabil TV out izhod za projektor pa VGA izhod, tega pa verjetno prenosniki z integrirano grafično kartico nimajo?
Teh stvari niti ne potrebujem saj imam še en močnejši namizni računalnik, včasih pa vseeno mogoče pride prav za kako prezentacijo.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

TribesMan ::

VGA izhod imajo vsi prenosniki, razen mogoče kakšni ultraportable, pa še ti imajo v 90% vsi :> TV out je pa druga pesem, pa ni problem v integrirani grafični, ampak v tem da proizvajalci namenoma ne nalotajo konektorja za TV out na matično ploščo, ker lahko na ta način ponudijo še en dražji model, ki ima TV out... (s tem pa oni nimajo praktično nobenih stroškov)...

Drgač pa bo tale prenosnik popolnoma vredu za tvoje potrebe. Java igre ne uporabljajo 3D grafike ;) VGA izhod pa tudi ima, tako da bo tudi za kako prezentacijo :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

smartbuy ::

Zdravo.A ima kdo kakšne izkušnje z Acer 8104WLMi.Karakteristike se mi zdijo zelo vredu :
Review 1: http://www.theregister.co.uk/2005/04/14...
Review 2:
http://www.notebookreview.com/default.a...

Rad bi imel prenosnik ki bi bil nekje primern kak kak bolj zahtevn špil, z dovolj diska in s primerno ceno.
Ima kdo kake pripombe, predlog za kej boljšega... vse je dobrodošlo!
Ker sem pa glih do oktobra v zda, bi rad izkoristo priložnost in ga dobil mal cenej.
Aja kak pa je s carino?
Lp S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smartbuy ()

nurmaln ::

Zdej za točno ta model ti težko povem ampak moj Acer ima skoraj identično ohišje (sicer je TravelMate) in ima tudi zaščito pred politjem tekočine, zaščito diska pred udarci in še nekaj drugih zadev, senzorja za osvetljenost ekrana nima (a ga HP res ima?), ampak svetlost določaš s kombinacijo funkcijske tipke in desnega ali levega kurzorja tako da prilagodiš svojim potrebam. Mislim da glede na poenotene oblike in ohišja Acer prenosnikov bi morali imeti te zadeve vsi.

Kar se tiče trpežnosti je moj po več kot enem letu kot nov (no ja mal je prašen :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

NemecRok ::

nurmaln...ti k si uporabnik ACER-ja...mi lahko prosim konkretno poveš kakšna je kaj kvaliteta izdelave tvojega prenosnika ter če so po letu uporabe že vidni kakšni znaki rabljenosti?

...predvidevam, da so modeli ASPIRE ter TravelMate dokaj slično izdelani, torej iz plastike ter ne iz magnezijeve zlitine kot naprimer HP-ji...
...kako je pa kaj z zaščito diska,tipkovnice?.to imajo samo modeli TravelMate ali imajo Aspire tudi to??
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

nurmaln ::

Če sodim po tem kar sem našel na Acerjevi strani

Quality & Reliability Tests
Temperature & humidity test
Free drop test
Acoustics test
Weight and pressure test
Shock and vibration test
Electrostatic discharge immunity test
MTBF (Mean Time Between Failure) test
Hinge life test
Keyboard-switch life test

bi rekel da zaščito diska imajo, zaščite proti politju pa ne. Moj jo sicer ima ampak moram priznat da še nikol nisem nič polival po njem pa tudi v dežju ga nisem uporabljal (upam da tudi ti nimaš takih namenov). Kar se pa tiče ohišja je pa po moje bolj kvalitetno od HPjevih serij NX7010 (ki so bili prodajni hit kake dve leti), z novimi HP ohišji pa še nimam dovolj izkušenj da bi lahko ocenil, glede na to da so praktično enaka (vsaj na zunaj) kot IBMova so pomoje kr kvalitetna, edino v zapestje znajo žulit pri tipkanju ker nimajo oglatih robov.
Glede kvalitete ohišja pa lahko samo pohvalim, po enem letu nimam niti ene praske, tudi s postelje mi je že padel pa se nič ne pritožuje. Pa zlo fajn se mi zdi gumb pod drsno ploščico s katero lahko scrolaš levo-desno in gor-dol, pa desno zgoraj nad tipkovnico imaš še štiri zagonske gumbe (mail; browser; en nastavljiv gumb; en gumb s katerim dostopaš do nastavitev prenosnika - poraba, osvetlitev zaslona....)

NemecRok ::

Super...no zdej si me pa končno prepriču :D mislm, da kej velik nimam več razmišlat o izbiri prenosnika...moj izbranec je ACER ASPIRE 1690WLMI >:D

Upam da mi bo ta prenosnik dobro služu ter da mi ne bo potrebno obiskovati servisov:)

Vsem skupaj najlepša hvala za pomoč pri sami izbiri...bili ste mi v veliko pomoč!! Upam da vam bom lahko kdaj vrnu kakšen pametn nasvet :D

LP
Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

TribesMan ::

Fino... ;)

Pa poročaj kako se zadeve obnese... bo mogoče še komu prav prišla informacija...

Jest sem pa danes ne Ebayu naročil IBMa T42 :> 1.8GHz, 512MB, 80GB, R9600 64MB, 14" 1400*1050, DVDRW, BlueTooth, WiFi b/g, Teža 2.2kg, V: 26mm; Š: 311mm; G: 255mm... Skratka sexy stvor :> 1500 EUR...
Tud jest upam da ne bo treba servisa zanjga iskat :> Upam da pride čimprej do mene...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

flipflop ::

Poglej še na notebooksbiliger.de, imajo večkrat akcije. Pa teli Acerji so kar konkretno cenejši, pa še močnejši so. Jaz ga bom vzel pri njih.

smartbuy ::

Js sem včeri dobo acer-ja travelmate 8104 WLMi. Zraven sem dobil dva cd-ja na katerih je slika windowsov in vse nastavitve ,tako da če se ti sesuje samo nazaj gor pokneš in nimaš nobenih problemov z gonilniki, skratka zelo uporabno,Testiral sem pa tudi kako se obnese pri igranju doom3. Ločljivost 1024x768 z ultra high detalji je dobro igralna, ampak mislim da je najboljš če bi igral z very high detalji, ker zna kdaj v kaki gužvi malo zaštekat.
Osebno sem zalo zadovoljen z nakupom in mislim da ne bi mogel dobiti za takšen denar prenosnik, s takimi karakteristikami, drugega proizvajalca.

Malecky ::

Prosm ne stokat za ceno IBM-a, kupite pac zepu primerno. Ce bi IBM-a dobili za 1 mesec na uporabo potem pa kupili karkoli drugega bi biu ta zelo hitro naprodaj.

IBM se ceni po mesecu ali celo letih uporabe! Zadeve so brezhibne v njih tiktaka zastarela tehnologija katera DELUJE! Niso zaviti v strihana srebrna ohisja ipd.

Pri notebooku hitro gres veckrat na led...kot OSEL! Prvic gledas samo mhz kupujes kot 10 leten mulc, drugic poslusas kolege kaj je dobro, skrati pa se dizajn, v tretje pa mogoce gre rado in kupis IBM. 0:)

Jaz trenutno zopet delam na tem da si kupim IBM T43 oz. ta razred iscem pa pac eno ugodno varianto ampak se splaca mal potrpet.

PS. Ce kdo rabi servis za notebooke me lahko kontaktira privat. 0:)

nurmaln ::

se ti ne zdi da že mal preveč poveličuješ IBM? sej ne rečem da niso solidni prenosniki ampak spetz niso svetlobna leta pred drugimi, po perfromancah pomoje zaostajajo, po kvaliteti izdelave verjamem da začrtujejo smernice ampak niso pa 3x boljši od ostalih znamk.:\

Malecky ::

Ne ravno to sem napisal.

Gledate samo stevilke (takt proca, graficna) resda ce hocete igrce spilat nimate kaj praskat pri IBM-u.

Dal skoz vse te notebooke, preprobal od gericoma, hp, compaq, solonote, prestidzo (tud tahude)... vse grozno razen zvok pri kompaku in dobro razmerje med ceno in kar dobis pri prestidzotu.

IBM T41 z 1.6G centrinotom 40GB diska 14" ipd. dela bolje, kot drugi po specifikacijah veliko veliko hitrejsi notebooki in tudi desktopi. Ohisja se nisem uspel dobiti tako kvalitetnega pri konkurenci.

PS. Ce te cena 800k moti pa ne kupuj kot vlada, ker nimas davkoplacevlaskega denarja...kupi v tujini dob dal za topmodel tam 200k€ mel ga bos pa lohk 3 leta oz. raje 5 ce racunalnik uporablas in ga nimas za podaljsanje.....

Zheegec ::

Kot prvo Centrino ni procesor!! I hate that!!

Kot drugo - ni samo IBM v vrhu po izdelavi, mogoče je v high-end IBM dober, ampak nekdo mi pa reče da ni boljšega laptopa kot njegova Toshiba (drug spet kritizira Toshibe) za 800K, nekdo celo hvali ponavadi skritizirane Prestigo prenosnike čez vse ostale - nekdo pa pač pravi da IBM slabo izdeluje prenosnike, da poka plastika ki drži monitor - v glavnem ko se malo ukvarjaš z ljudmi slišiš svašta in nekateri kupujejo samo eno znamko in nič drugega, pa pride nekdo drug ki ima težave ravno s to znamko, jaz grem pa lahko na kavo >:D

V glavnem - če je IBM še ne deluje hitreje kot konkurenca, 30GB 4200Rpm diska pač pomeni da je počasen prenosnik pa pika, tudi če je PentiumM z 1GB RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Cofko Cof ::

Jz bom tud vrjetn kr tega acerja uzev. Najcenej kar sm vidu je pri Big Bangu, ve kdo še za kakšno cenejšo trgovino?
Ars longa,vita brevis.

NemecRok ::

Jst sm včeraj kupil tega Acer-ja in sicer v Tealu(Laško,Celje) za isto ceno kot v Big Bangu.

Z njim sem za enkrat zlo zadovoljen...seveda se pa najdejo tudi stvari katere bi lahko bile boljše, te pa so:
-ohišje je plastično in ni tako robustno kot pri HP-jih,IBM-ih...
-DVD pekač je na začetku, ko vstaviš disk nekaj časa dokaj glasen(a to je normalno)?...k se
mi zdi da dost bl škrta kt pa na PC-ju...sej pol k enkrat prebere kaj se na cd-ju nahaja pol je
bl tih
-zvočniki ob največjem vol. ter ob visokih glasovih začnejo malo hreščati... moti me tudi
to, da zvočniki nimajo basov, vendar itaq da ne morem teh zvočnikov primejrati s tistimi
k jih mam na kompu(prostorske)...tko da sem kar zadovoljen z njimi..so tudi precej glasni
-mene osebno moti tud to, da prenosnik brez vstavljene baterije ni stabilen, saj mu manjka
en podstavek, ki pa se nahaja na bateriji...

...no ampak to so že malenkosti...drugač sem pa zaenkrat z izbiro zelo zadovoljen in ni mi žal, da sem kupil ta model.
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

nurmaln ::

Zakaj bi mel pa prenosnik brez baterije?

Če optična enota na začetku škrta je to verjetno zato ker se mora CD vsest v enoto, če se ne motim ma ta prenosnik slot-loading optično enoto torej brez pladnja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

NemecRok ::

mogoč bi se kej manj rabla zarad tega...pa prenosnik bi biv lažji :)...k sej večino ga bom mev itaq kr na štrom prklučenga

Ka ma mogoč kdo kakšn predlog ktero torbico bi nabavu za tega prenosnika(15,4˝)....tko nekje do največ 15.000sit???
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

nurmaln ::

baterija se ne bi zato nič manj rabla, te probleme so mele baterije nekaj let nazaj pa še to u glavnem zato ker so bile nameščene zraven procov (ki so se takrat zelo grel).

U čem je pa point da bi bil prenosnik lažji če bi bil priključen na štrom??? a ti miza ne zdrži tolk >:D
no ja, ne bom preveč pameten, sej zase najbrž najboljš veš...

torbico pa pomoje najboljš kupit kr tm kjer si prenosnik(predlagam kar od istega proizvajalca). Sam imam torbico Acer Midrange Koskin ki je ful praktična, dovolj predalčkov, mislim da je neko usnje, pa zelo dobro zaščito za prenosnik nudi (sam je tud ene 20k) drugač pa predvsem glej na to da je z vseh strani (po robovih prenosnika) obložena s peno in ima stranice ojačane z žico.

Utk ::

Malecky, zakaj te bi kdo z IBM prenosnikom privat kontaktiral za servis, če so tako dobri:)

nurmaln ::

lol

rini ::

CrniE: Bolj slabo bereš in povezuješ stavke. Malecky je na splošno ponujal informacije o servisiranju prenosnikov. Verjetno ima veliko izkušenj z različnimi proizvajalci.


Pa itak se folku ne da dopovedat; očitno se res morajo učiti na lastnih napakah. Tako kot je NemecRok nenehno poudarjal, da si želi kvaliteten računalnik, pa je šele potem, ko je prinesel Acerja domov, ugotovil, da je izdelek iz chip plastike. Če nepoznavalec že na začetku opazi pomakljivo (slabo) izdelavo, kje so šele skrite napake in pa zob časa, ki bo ziher naredil svoje...

No, da vam povem kaj je kvaliteta IBM. Da se sodelavec na mejnem prehodu dobesedno izživlja nad prenosnikom tako da ga skoraj vsak dan vrže ob mizo ali pa tolče po tipkovnici, in ta še vedno brezhibno deluje. Za tovrstne frustracije uslužbencev je IBM odličen, kar pride velikokrat prav tudi pri zasebni uporabi. Ampak je pa res da ni v srebrni barvi in da nima X700. Sicer pa če bi si Rok želel igrati hude špile, bi mu jaz priporočil desktopa.:D

technic ::

Sem v podobni situaciji kot nekateri v tej debati, zato potrebujem nasvet:

Prenosnika:

HP nx8220 Centrino
- Intel Pentium M 740 (1.73GHz) Centrino
- 915PM Express Chipset, 533MHz FSB, 2Mb L2 Cac
- Modem 56K (v.92), mrežna kartica 10/100/1000
- Integriran 802.11b/g WLAN, Bluetooth Modul
- TFT 15.4-inch WXGA+ 1280x800 WIDESCREEN
- Trdi disk 60-GB 5400 rpm
- Enota DVD+/-RW (multibay)
- 512-MB (533 MHz) DDR-2Gb Max.
- ATI Mobility Radeon X600 64MB VRAM
- 8-cell Lithium-Ion baterija
- Zvočna kartica z JBL Pro zvočniki
- Microsoft Windows XP Professional + SLO lang.
- Dimenzije : 28 x 355 x 259 mm, teža 2.77 kg
- Vmesniki: 3x USB2.0, 1x IEEE1394, 2x Audio
- 1x VGA, 1xTV OUT(S-video), RJ-11, RJ-45, IR
- PCMCIA 1x Tip I/II, SD/MMC čitalec kartic
- Ambient Light, Docking, Travel Battery Conect
- Garancija 1. leto
- CENA: 299.900,- SIT

ACER Aspire 1692WLMI
- Intel® Pentium® M processor 1.73 GHz, 2mb predpomnilnika
- pomnilnik 512MB (2x256MB) DDR
- trdi disk 80GB ATA-100 4.200RPM
- DVD+RW Dual Layer
- grafična kartica ATI Mobility Radeon X700 64MB z S-video TV-out
- zaslon TFT LCD 15.4" WXGA, ločljivost 1280x800
- modem 56k V.92
- mrežna kartica 10/100
- Intel® PRO/Wireless 2200 network 802.11g
- vmesniki: 3x USB 2.0 infrardeča vrata (FIR) 1x Firewire IEEE 1394 1x PCMCIA TypeI/II
- dimenzije: 364 x 279 x 33.9 mm
- teža: 2,91Kg
- Microsoft® Windows® XP Home US
- garancija: 24 mesecev za fizične osebe
- CENA: 299.990

Najprej naj povem, da že nekaj časa prebiram debate glede prenosnikov in opažam, kaj je pomebno, kaj je hitreje...

Če pogledam obe konfiguraciji mi pri vsaki nekaj ni najbolj všeč (na podlagi prebranih izjav, testov, ...):
- pri Acerju me moti 4200rpm disk (5200rpm naj bi bil 30% hitrejši), kar bi lahko pomenilo malo slabšo zmogljivost/hitrost prenosnika na splošno (če izvzamemo igre),
- pri HP-ju pa 1 leto garancije, kar se mi po eni strani zdi malo, ker so deli precej dragi, po drugi strani pa bi mogoče bilo tudi dosti ker gre za HP-ja, ki naj bi bil kvaliteten.

Zavedam se, da obstajajo še druge razlike (grafika, velikost diska, ohišje, bluetooth,...), če predpostavimo, da te razlike niso pomembne, me zanima kateri prenosnik bi bil boljši nakup.

Kakšno je vaše mnenje, kaj priporočate?

Hvala za vse odgovore.:8)

nurmaln ::

What is the difference between 4200rpm, 5400rpm, and 7200rpm drives?
By increasing the spindle speed of the drive you can run applications, reboot, and process information faster. Tests have reported that 5400rpm drives are approximately up to 18% faster than 4200rpm drives. Increasing the spindle speed to 7200rpm will improve the data rate by 71% over 4200rpm drives and 33% over 5400rpm drives.

torej manj kot petino razlike ne pa tretjino.

kar se pa tiče garancije pa itaq lahko pri obeh podaljšaš na tri leta

@rini

pa si ti že slučajno videl ta prenosnik? ohišje je res plastično ampak definitivno pa to ni neka čip plastika in je sigurno boljše ohišje kot je bilo pri vseh HPjih še pol leta nazaj pa so takrat vsi razlagali da je HP pa res kvaliteta...
jest mislm da je edina rešitev zate če si kupiš kakšen prenosnik narejen posebej za vojsko ki ga lahko premetavaš po tleh in lužah pa se mu ne pozna

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

NemecRok ::

ja rini to je res,da sm si želev čim bolj kvaliteten računalnik...preden sem začev sploh pisati po tem forumu glede tega kaj je bolš sm biv skor 100% da bom nabavu HP-ja, vedar sm kasneje spoznav, da bi lahko za isto ceno dobiv dost bolj zmogljiv prenosnik kot je HP,vendra pa zato manj kakovosten česar sem se pa zavedal

....preden sm ga nabavu sm si ga tud u živo ogledu in k sm ga naprimer primerjal z troneno prenosnikom (in se nekaterimi ostalimi) je bila že med njimi velika razlika...seveda je pa tud razlika med tem acer-jem ter napr. hp-jem al pa ibm-om....vendar sem se pol na konc odloču, da bom vseen rajš uzev prenosnik z malo bolšim karakteristikam ter malo slabšo izdelavo...to pa zato ker nevem kako veliko ga ne bom vlaču po terenu,skakav ter ga metav po tleh!!!
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

neres ::

NemecRok: Ojej, a še vedno imajo baterije kot četrto nogo?!

Jaz imam to isto na mojem Acerju, ki je star skoraj dve leti (nobenih problemov z njim, zaenkrat. *tok, tok* :D ). O tem sem tudi napisal eno temo. In nisem našel še rešitve, čakam na kako prazno baterijo. Odlitek-maketo so mi odsvetovali, ker so baje snovi škodljive in je težko naredit natančen odlitek. No ja, če se ti bo dalo in boš to naredil ti, mi prosim sporoči, ker me še vedno zanima.
Sicer pa jaz podstavim tja podlogo za miško in je v redu.

Kar se tiče glasnega cd-roma ko vstaviš... Ja, mislim da je pri meni tudi tako, ampak pomojem je to normalno.

Malecky ::

CrniE: Kontaktirajo me lahko lastniki notebookov drugih znamk ubistvu se najmanj IBM. To pa ne zato, ker jih ne bi popravljal ampak se to kot prvo pojavi redko (fizicne poskodbe) drugic ma pa IBM servise poslihtane in garancijske roke zelo zelo dolge lahko tudi 5 let on SITE!

Popravlja se pa najvec Čiligreene, HP (jih je pac veliko), Sony...

IBM je za razred boljsi to zanikajo le tisti kateri ga nikoli niso imeli, nimajo zanj, so navezani na fake pobarvana ohisja. 0:)

Ne priporocam ga vsem, sam tisti k pa dajajo 300k++ za notebook pa upam da postudirajo prej dobro preden kaj kupijo.

rini ::

Malecky: Škoda besed, ozaveščanje "pametnih" je sizifofo delo!

Utk ::

Ne, sej verjamem da je IBM zelo dober pa vse, z veseljem ga bi mel. Ampak ko sm ga kupoval sm imel tolk pa tolk keša, in nekakšne minimalne zahteve pri zmogljivostih. 150 jurjev in več dat za boljše ohišje pa zame zaenkrat ni sprejemljivo. Rajši malo pazim...ob steno ga pa ne mislim metat kot tist carinik ki ga ni kupil, to ne bi niti IBM-a:) Mislim da je tako pri večini ljudi. Malokdo rabi prenosnika na katerem lahko stojiš. Posebej če ga morajo sami kupit:)

Malecky ::

Fora je da imate eni pol za izgovor noro ceno IBM-a (slavonija pac moja dezela:D )

Jaz za notebuk pa cetudi IBM ipd. ne mislim dat nikoli cez 400k za ta denar pa dobis novega T42/43 iz tujine worldwide warranty ipd.

PS: Ce mislite da naute uporablat IBMovih programov, supporta in lastnosti se krepko motite zadeve so super uporabne in tecejo kot po maslu. Ni samo tehnicno zelo dovrsen notebook ampak tud cukrcki so zraven.¸

Ma ponosno ceno ampak ko sem poizkusal prodati HP notebook in probal nasteti prednosti napram Prestidzotu za 100k manj sem ostal brez besed. Tko da IBM ni edini kateri hoce veliko denarja je pa skoraj edini kateri za ta denar upravici nakup.

technic ::

kar se pa tiče garancije pa itaq lahko pri obeh podaljšaš na tri leta


V bistvu lahko samo pri Acerju, 30K se mi pa tud zdi malo veliko za 1 leto.
HP je predstavitveni model (drugače je cena kar višja, +60k) in se zato ne da podaljšati.

Zato je ta dilema, ker Acer za 300.000 in HP za 360.000 nimam kaj primerjati.

lp

J4k3c ::

Lep pozdrav!

Jaz tudi kupujem Notebooka, in sicer zaradi vecih ralozgov, potrebujem pa tudi dobro graficno karto, saj bom z njim tudi igral igre. Pred kratkim ( ne vem tocno, ce imam narobe me prosim popravite ) je ati izdelal x800xt mobile kartico. Ali mogoce veste v katerih notebookih se nahaja taka kartice, ce se sploh? V Dellovem vem da je 6800ultra. Zanima me tudi ali je mobile x700 128mb dovolj mocna za igranje iger na notebooku? :S

Hvala za odgovore
LP J4k3c

Zheegec ::

6800 serije in x800 serije še nisem videl v notebookih, dvomim da obstajajo.
6600 in x700 pa so za prenosnike, sem sprobal Acerja 1692 in NFS:U2 lepo deluje na 1280x800 high detail. Itaq je x700 zelo močna kartica, Mobility ima samo malo nižje frekvence kolikor vem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

J4k3c ::

z GeForce 6800 obstajajo (Dell Inspirion modeli ) potem pa tudi z 6800 Ultra ( XPS 2). Izsla je tudi kartica x800xt za notebooke, ce se ne motim, vendar ne zasledim nobenega, v katerem bi ze bila vgrajena. A je x700 dovolj mocna? Super, mogoce bom kar onega Acerja s to karto kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J4k3c ()

smartbuy ::

@J4k3c:

Js mam v acerju x700 in morm rečit da je zelo zelo dobra.Doom3 lahka super igram na 1280x1024 high detal z 2 X AA.

nadzorni ::

l.p.

Da se jest recem eno pozitivno na racun Acerja.
Ze 14 dni klofam po Acer 1694 WLMi,kupljenim v Avstriji.Vse spila super igrce pa kr letijo :>
Toje moje mnenje drugi imejte svojo!

Rešpetlin ::

Da ne odpiram nove teme...Ker se bom v kratkem tedensko selil v LJ in domov, si kot student nameravam kupiti laptop. Vecinoma bi ga uporabljal v stanovanju, bom ga pa tudi imel poleg med predavanji na faxu.

Pripravljen sem dati nekje do 250k. Kaj bi rabil? Laptop naj ima procesor s Centrino tehnologijo, 512 RAMa in locljivost 1400 x 1050. Uporabljal bi ga za vsakodnevno delo studenta - pisanje, surfanje, muzika ter AutoCAD, obcasno tud Photoshop. Filmi in igrice niso prioritena. Predvsem zaradi AutoCADa imam nekaj vprasanj...je recimo dovolj 1.6 GHz procesor in 512 rama? Cce ima laptop v osnovi 256 bi RAM dokupil - koliko bi to stalo? Glede locljivosti - foter ima IBMa R40 in not Radeona (modela ne vem), pri njemu v glavnem gre na 1400 x 1050, kar rabim za risanje v AutoCADu. Ostalo bo itak delalo, ane? :)

Konkretno gledam za IBM-ovimi laptopi. Kako bi se obneslo tole - IBM R50e?

- procesor Intel Pentium M procesor z delovnim taktom 1.6GHz
- pomnilnik 256MB DDR, 266MHz
- trdi disk 40GB/4200 obratov
- grafična kartica Intel Extreme Graphics 2
- zaslon LCD 15,0", 1024x768 XGA

Koliko bi prisla nadgradnja na 512 rama - se splaca ali naj rajse pogledam za drugim modelom? In pa locljivost - (noob vprasanje) - kaj se ne da nastavit na 1400 x 1050?

zoune ::

ne, ne da se nastavit na 1400x1050

Sam uporabljam compaq prenosnik ze dve leti in sem z njim zelo zadovoljen. Drugo leto nacrtujem nakup novega in se bom verjetno odlocil za model nc8230. Sem pa sprobal ze od raznih IBM-ov, dva IPC-ja, Prestizijo, TroNote, HP-je in Acer.... Izpostavil bi vsekakor IBM pa HP nx7010 in nc8000. nx je vredu samo plastika ni ravno vrhunska. Pri IBM pa imam obcutek da tudi chep varijante so mnogo boljse od tronota, prestizija, ipc... Acer pa se mi zdi katastrofa(no vsaj tisti model kaj sme ga probaval). Polnilec tak veki pa tezki, ki bi lahko moje tri ven dobil. Na kablu je ovi valj gor tud veki u tri...Plastika, kot vokmeni na trznici. Ventilatorji ko zacnejo pihat so glasni kot na kaki server masini.
Dell ima ene serije kar dobre in bi rekel da ni slaba nalozba. Tudi toshibe kar sem videl so tud na nivoju.
tronote, prestizijo, gericom, solonote, acer sploh ne bi kupil, ker potem mam raje rocno racunalo.
moj vrstni red je nekako takole
1.HP, 2.IBM, 3.Dell, 4.Toshiba (IBM je padel na drugo mesto ker so se prodali lenovu, so pa me zelo presenetli HP z tole novo serijo, sicer so malo podobni IBM-u vendar je ohisje res vrhunsko in estetsko+plus detajli in pomoje bo pocas HP prevzel mesto IBM)

Vsekakor pa priporocam da je boljse kupit bolj uskubleno (slabsa konfiguracija) vrhunskega prenosnika kot pa z divjo konfiguracijo lov level znamke

_spirit_ ::

Mene pa zanima nekaj drugega... prav tako kupujem tudi jaz prenosnik. Večinoma zaradi tega, ker začnem oktobra študij v Ljubljani, pa ne bi rad nosil cele kište gor. Trenutno je tudi moj izbranec Acer 1692. No, glede na to, da začnem šele oktobra, me zanima, če se splača počakat do takrat z nakupom? Mislite da v bo v teh dveh mesecih prišlo še kaj novega? Se bodo cene še kaj spremenile?

nurmaln ::

V tem rangu predvidoma kakšnih posebin novosti ne bo, cene pa bodo šle gor.

TribesMan ::

Uf uf... napornih 14 dni je za menoj... nejprej NEST pol pa za 4 ure domov in tkoj naprej na dopust :D In kaj ima to veze z to temo? V tistih 4 urah ko sem bil doma sem popokal še IBMa T42 ki je dva dni pred tem priletel z Nemčije :D

Zadeva je še boljša kot sem pričakoval :D Res strup... In ohišje je kompletno iz magnezija... nekaj česar nisem pričakoval. ;D Vsekakor pa nimam nič proti temu...

Drugače pe naj izpostavim tipkovnico oba nadomestka za mišaka in FlexView zaslon (14" 1400*1050)... Noro dobra kvaliteta... Dejansko že razmišljam kje bi staknil še eno tako tipkalnico da jo nabijem na "namizno" kišto... Aja... pa če kdo ve kje bi se dalo kupiti slovenske črke za IBMovo tipkovnico... please contact me... :D Posledica kupovanja notesnika v nemčiji je nemška tipkalnica z vsemi unimi "pičkastimi" znakci namesto šumnikov kar je na trenutke malo moteče... sam to ni nič v primerjavi z napisi na tipkah Ctrl, Delete, Home, Page Up, Page Down... ki so nadomeščeni z "nemškimi alternativami" :D Sej me ne moti pri tipkanju, ker itaq klofam na pamet... sam na jetra mi gre ko pogledam na tipkovnico pa tam gor najdeš take umotvore da je kar hudo..

Naslednja pohvalna stvar je instalacija softwarea... česa tako efektivnega še nisem videl pa sem že precej časa v tem "fohu"... Par klikov in se vse zdownloada par klikov in je vse instalirano, enako je z upgradeom instaliranega softwarea... vse je na klik ali dva... vse kar rabite je seveda internet dostop... Noro... HP in ostali se majo tukaj še ogromno za naučiti... Restore sistema z "backup" particije je tudi zelo ql pogruntacija in vsekakor vredna tistih 5GB prostora na disku kolikor vam ga odžre... par klikov in sistem je na frišno postavljen... Vse seveda z lepim "windows like" user interfaceom... primerno tudi za "StupiduserTM" ;)

Aja pa še ena stvar ki jo moram pohvaliti... ohišje se za razliko od 90% vse ostalih notebokov ne segreva... popolnoma nič... Vedno sem klel nad HPji ali Delli ki so standardno vroči ravno tam kjer ponavadi držiš zapestja pri tipkanju, ali pa ko ga imaš v naročju te peče v noge... IBM ima to očitno veliko bolje porihtano... Kadar je priklopljen na elektriko in dela na full power sicer spodnji del postane rahlo mlačen... samo še vedno _veliko_ hladnejše kot vse kar sem sprobal do sedaj...

Tko po enem tednu uporabe... bom napisal še kaj več mogoče jutri... ko bom mel več časa v službi... zdej pa grem spat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

vuki ::

Tud jaz bi vprašal za mnenje, ker se ne moram odločiti med dvema modeloma:

Acer Aspire 1694 ali Asus A6VA - Q026H.
Imata podobno opremo (Acer ma malo hitrejši proc, pa več rama na grafi), (Asus pa bluetooth, pa še neke fore). Razlika v ceni je v prid Asusa (cca. 105€ ceneje).

mitjaje ::

@TribesMan

No no, nekaj na pamet ni ponavadi ravno dobro govorit in hvaliti samo svoje!!

1)
CITIRAM: "Naslednja pohvalna stvar je instalacija softwarea... česa tako efektivnega še nisem videl pa sem že precej časa v tem "fohu"... Par klikov in se vse zdownloada par klikov in je vse instalirano, enako je z upgradeom instaliranega softwarea... vse je na klik ali dva... vse kar rabite je seveda internet dostop... Noro... HP in ostali se majo tukaj še ogromno za naučiti... Restore sistema z "backup" particije je tudi zelo ql pogruntacija in vsekakor vredna tistih 5GB prostora na disku kolikor vam ga odžre... par klikov in sistem je na frišno postavljen... Vse seveda z lepim "windows like" user interfaceom... primerno tudi za "StupiduserTM" ;)"

Zadeva je takšna, da HP ponuja svojim uporabnikom podoben sistem kot IBM. Na njihovih spletnih straneh pod sublinkom pomoč uporabnikom, vpišeš svoj model prenosnika ali pa kar serijsko številko prenosnika in odpre se ti stran z vsemi možnimi driveri in updait-i. Edina pomanjkljivost sem opazil, da ko sem jaz kupil prenosnika, niso imeli driverjev za grafično kartico, a to so danes že odpravili. Tako sem moral poseči po podobnem prenosniku in od tam potegniti driverje za grafiko (ATI Radeon mobility).
kar se tiče Restore Sistem je po eni strani OK, po drugi pa spet ne. Če to res zasede 5GB placa, je to pri tvojem prenosniku ki ima njaverjetneje 60-80GB placa še skoraj ne opazno. A ne pozabi, da večina prenosnikov pri IBM, šparajo z diskom in jim vgrajujejo 40GB ali 60GB disk. Pri 40Gb pa se 5 kar pozba a ne?! In če se vsaj malo spoznaš na računalništvo, potem ti najverjetneje cc. 1x na leto ko se vsedeš in si popolnoma spucaš računalnik, ni težko preživeti 30min dalj časa zraven compa in 5GB diska uporabiš za kaj drugega!

2)
CITIRAM: "Aja pa še ena stvar ki jo moram pohvaliti... ohišje se za razliko od 90% vse ostalih notebokov ne segreva... popolnoma nič... Vedno sem klel nad HPji ali Delli ki so standardno vroči ravno tam kjer ponavadi držiš zapestja pri tipkanju, ali pa ko ga imaš v naročju te peče v noge... IBM ima to očitno veliko bolje porihtano... Kadar je priklopljen na elektriko in dela na full power sicer spodnji del postane rahlo mlačen... samo še vedno _veliko_ hladnejše kot vse kar sem sprobal do sedaj..."

Doben prenosnik ki si jih naštel, se za brezveze ne pregreva, no seveda če imajo tehnologijo centrino oz. sonama. Tako se bo tudi tvoj preljubi prenosnik segreval ob poljnjeju baterije, kar je popolnoma logično a ne?! Jaz imam recimo HP in na zgornji strani, kejr so tipke, se prenosnik nikoli ne segreva!!! Drugo je recimo, ko igram kakšen NFS U II, kjer pa je spodnja stran prenosnika kar precej vroča, a sploh ne dvomim, da tudi tvoj bo. LE PROBAJ pa boš videl! Ob normalni uporabi (pisanje dokumentov, surfanje itd.) pa se prenosnik nikoli ne segreva oz. se navzven ne čuti nikakeršnjih pretiranih odstopanj toplote. kar se tiče speed step-a, pa je popolnoma odvisno kako si nastaviš. Po defaultu je speed step vedno vključen, tudi ko si ti priključen na el. napajanje, sej se ponavadi takrat polni baterija in več kot bo sam prenosnik potrošil energije, manj jo bo šlo v baterijo!!

No brez zamere, a morem povedati da ni samo IBM I klass prenosnik, čeprav je IBM T serija res na špici!!! Seveda pa primerjaj tvojo serijo T z HP nx8220. In primerjar serijo r50 e z kakšno serijo nx6110 ki je conovno podobna in boš kar hitro videl, da je HP v tem razredo dosti boljši. Tako kot je že en na začetku te teme napisal, da ta IBM-ova serija vsebuje takšno ohišje, ki se upogiba, škripa itd. To ti govorim iz lastnih izkušenj!! No brez zamere za ta post, a če bi jaz imel še takrat ko sem kupoval prenosnika 100k SIT, bi tudi kupil IBM T42!!! - res dober model!!

LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Malecky ::

HP = 1 leto pateticne garancije, po preteku lahko crkne vse po spisku in tudi je tako.

HP ima 1 oz. 2 dobra modela, kar se tice samega laptopa ostalo je vse v pi****.

««
2 / 658
»»