» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
573 / 658
»»

krefi ::

zdravo
Kupujem prenosnik katerega bom uporabljal za zwift zahtevane komponente so https://ibb.co/jGQWZpD zanima me kaj priporocate uporabljal se bo predvsem za zwift ter filme
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

TribesMan ::

Za zwift je zelo koristno če ima kolikor toliko zmogljivo grafiko.

Kakšen Ryzen 4500U bi znal biti že kar OK, še boljše pa seveda če ima soliden diskreten GPU.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

facepalm ::

Ce je opcija narocila iz nemcije, dobi prenosnik z r5 3550h + rx560 4gb za dobrih 650EUR

https://m.computeruniverse.net/en/asus-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

cpt_n3m0 ::

Dan, za punco kupujem novi prenosnik,Inspirion je po desetletju izdihnu :) iščem v SLO zato tujina odpade.Gledam v rangu 800€+-50€....kaj se dobi performance/price,pa da je kvalitetno za ta denar.Aja praji moja,da samo HPja ne ;) .
Lp,

Han ::

Imaš malo nazaj povezave, npr. ThinkBook.

LuIK ::

Lahko kdo prosim na enem mestu napiše, katere od nemških trgovin pošiljajo v Slovenijo? Notebookbilliger, Computeruniverse....?

hvala

D3m ::

Poglej na mimovrste.
|HP EliteBook|R5 6650U|

facepalm ::

LuIK je izjavil:

Lahko kdo prosim na enem mestu napiše, katere od nemških trgovin pošiljajo v Slovenijo? Notebookbilliger, Computeruniverse....?

hvala

Se ti bolj splaca imeti seznam trgovin, katere posiljajo na mailboxde naslov. Zakaj? Ker za par eur prisparas razliko v davku.

LuIK ::

Potem pa prosim za tole, če ima kdo skupaj zbrano. Preden tisti, ki redko kupujejo/mo artikle zbiramo skup, na koncu te pa v zadnji fazi zaštopa.

bajsibajsi ::

LuIK je izjavil:

Lahko kdo prosim na enem mestu napiše, katere od nemških trgovin pošiljajo v Slovenijo? Notebookbilliger, Computeruniverse....?

hvala


Notebookbilliger naj ne bi posiljal k nam za fizicne osebe, Computeruniverse posilja (postnina za prenosnik je 25 ali 35 eur glede na izbiro dostavljalca, za SSD pa okoli 15 eur). Caseking preverjeno tudi posilja k nam.

Zgodovina sprememb…

LuIK ::

@bajsibajsi: zelo uporabno. Tnx.

sixxs ::

Zdravo. Potrebujem pomoč. Hčerka potrebuje prenosnik. Zelo rad bi ji kupil nekaj kar bo lahko uporabljala par let, pa ne vem če bo cca 600 eur dovolj?Ali pač? Ne vem na kaj moram paziti, kaj je dobro in kaj ne ker je toliko robe, da se navadnemu smrtniku zmeša. Bliža se črni petek in se lahko dobi kaj bolj ugodno in me zanima če mi lahko daste nekaj nasvetov, primerov, skratka potrebujem vaše bogato znanje. Hvala vsem za pomoč...

Han ::

Ni to neka raketna znanost, je pa loterija z zalogo, sploh pri nas: Ryzen 4500U ali hitrejši, 512 GB SSD, IPS ekran z 99% RGB. Proračun boš moral dvignit proti 800 eur.

facepalm ::

Ta je ze vrh glave:
https://www.amazon.de/-/en/SF314-42-R3V...

Preko mailboxde te pride 715EUR skupaj s postnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

GupeM ::

Ok, zdaj mi naj pa nekdo razloži, kaj je fora tega prenosnika, ki ga je dal uporabnik pred mano. Če izbereš 512 GB SSD in Linux, pride nekaj čez 700 eur. Če izbereš pa isto 512 GB SSD in Windows 10 home, pa pride nekaj čez 680 eur. Potem je bolje vzeti Windows varianto in naložiti Linux gor.

To MS kaj časti, da se bolje prodaja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

MrStein ::

Trg določa cene... ;)
Pa dobavitelj, pa zaloge...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Nič novega. V preteklosti so dellovi desktopi s freedosom bili dražji kot tisti z windows. Verjetno se dobro ne prodajajo in zato višja cene.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

A110 ::

tocno takega acerja (256gb varjanto) sem dobil danes domov za 540e. zaenkrat sem pozitivno presenecen tudi nad ekranom (sem pricakoval slabsega). sem pa zacuden kako so se zmanjsali prenosniki na racun robov okoli ekrana. stari 14" lenovo flex 2 14 je obcutno vecji od tega acer swifta 14"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

masevc ::

Tega swifta imam tudi sam nagledanega v ozjem izboru. Edini problem je samo 8gb Rama, ki ni nadgradljiv.

Se ne vem, ali je to cokla v sistemu. Ostalo mi stima.

zmaugy ::

Acerja se sam izogibam kot da ne obstaja. Preskočim. Dve groteskno slabi izkušnji.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

masevc ::

Napisi kaj je bilo?

yayo ::

tudi mene zanima.

D3m ::

Evo fantje.

Latest SLO news.

nova pošiljka prenosnikov pride v SLO šele Februarja 2021.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

_Sajmon_ ::

D3m, od kje tebi ta informacija?

Sicer pa si od včeraj lastim tega Acerja Aspire 5. Dovolj mi je bilo čakanja, in ko sem videl, da so spet nekateri modeli z zadnjo generacijo Ryzena na voljo, tokrat nisem okleval. Sem pa si želel ips ekran, dva spominska modula, prostor za 2.5" ssd. Zaenkrat zadovoljen, ssd disk je sicer intelov qlc, je pa cpujev ventilator kar pogost spremljevalec dogajanja, bolj kot si bi želel. Ampak najprej moram priti do normalne uporabe, ne pa samo nameščanja popravkov.

aborko ::

Tut jst sem z ideapad 5 z ryznom super zadovoljen. Prvič da lahko močno sonce sije direktno v ekran in zadovoljivo vidim vsebino, baterija 70Wh itak super, odzivnost in stabilnost super, čeprav so švabi nekaj jamrali da po updejtu biosa dobivajo blue screene in da so zjebali fan curve, tako da sam raje ne updejtam, dokler vse super dela. Do res popolnega laptopa mu manjkajo boljši zvočniki ter full alu ohišje (alu je samo zgornji del), no pa mogoče thunderbolt, da bi lahko kakšno eksterno grafično priklopil, čeprav se baje tudi to da zrihtati malo po domače preko pcie m2 priklopa.

bajsibajsi ::

aborko je izjavil:

...da bi lahko kakšno eksterno grafično priklopil...


Zakaj bi to delal?

aborko ::

Da bi kakšno igro odigral na 1440p ali 4k. Nekaj podobnega temu:

bajsibajsi ::

Ne se hecat no, ni racunice.

Za dobrih 750 evrov se v DE prodaja Lenovo IdeaPad Gaming 3, ti bi se pa jajcal z externo grafo?! Ceneje je kupiti soliden gaming prenosnik ali sestaviti kisto. Bi moral imeti res specificen razlog, da bi se zelel ukvarjati z zunanjo grafo (plus case/controller).

bajsibajsi ::

LuIK je izjavil:

@bajsibajsi: zelo uporabno. Tnx.


Konkreten info zadnjega nakupa.
V Computeruniverse sem cez vikend narocil/placal prenosnik, ki naj bi bil na zalogi oz. imel je status 1-2 dni. Ker se do torka status mojega narocila ni spremenil, smo klicali (govorila je moja, ker zna bolje nemsko) direktno v trgovino, in povprasali. Oseba, moski, na drugi strani je dejal, da ga v trenutku zal nimajo, da je pri dobavitelju, in da ga pricakujejo v cetrtek. Bil je prijazen, ko je izvedel, da klicemo iz SLO, je ponudil, da lahko govori anglesko (kar ni bilo potrebe) in zacel uporabljati lepso slovnicno nemscino. Vmes se je, dobesedno, trikrat opravicil, ker prenosnika se niso odposlali.

No, prenosnik so odposlali naslednji dan, v sredo, in je danes, v petek, ze prispel. Hitreje iz DE, kot pogosto kadar narocamo v SLO. ;)

zmaugy ::

masevc je izjavil:

Napisi kaj je bilo?


Nekje na ST sem objavil, žal posta, ki je bil zelo informativen ne najdem več. Dva enaka Aspire računalnika, oba za cca 1000 EUR/kos, oba malo uporabljana, šlo u pm vse živo.
Trajno na moji shit listi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

aborko ::

Za dobrih 750 evrov se v DE prodaja Lenovo IdeaPad Gaming 3, ti bi se pa jajcal z externo grafo?! Ceneje je kupiti soliden gaming prenosnik ali sestaviti kisto.

Prenosnik že imam, ne bi deval 750€ za enega s Gtx1650, ki ni baš nešto dandanes, vsekakor ne dosega minimuma 1440p/60fps, kaj šele 4k, kjer dipne pod 30 fps. Cele gaming kište pa tudi bi imel, cenovno ter tudi zaradi prostora. Plan bi bil kak Gtx 1070 iz bolhe za 130€ + 100€ dodatno za napajalc in tistle controler zgoraj.

FireSnake ::

_Sajmon_ je izjavil:

D3m, od kje tebi ta informacija?

Sicer pa si od včeraj lastim tega Acerja Aspire 5. Dovolj mi je bilo čakanja, in ko sem videl, da so spet nekateri modeli z zadnjo generacijo Ryzena na voljo, tokrat nisem okleval. Sem pa si želel ips ekran, dva spominska modula, prostor za 2.5" ssd. Zaenkrat zadovoljen, ssd disk je sicer intelov qlc, je pa cpujev ventilator kar pogost spremljevalec dogajanja, bolj kot si bi želel. Ampak najprej moram priti do normalne uporabe, ne pa samo nameščanja popravkov.


Dobra cena za tegale Acer-ja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bajsibajsi ::

Verjemi mi, da ni racunice oz. ni smiselno v vecini primerih, ki se jih lahko spomnimo (lahko, da imas ti konkreten in specificen primer). Tvoj ideapad 5 z ryznom se v tujini zacnejo z nekje okoli 600 eur z najsibkejso konfiguracijo in gredo preko 1k eur pri najmocnejsih verzijah.

Res ne vidim smisla igrackanja z eksterno grafo; razen ce je namen ravno zaradi "igrackanja" (izkusnje, radovednost, testi,..).
OK, Lenovo IdeaPad Gaming 3, kar sem podal samo kot primer, ti je premalo. Ampak tudi RTX 2060, 144Hz prenosniki se dobijo novi ze za 1k eur, ali 1660ti za 850 eur. Zakaj bi kompliciral?

Bodi pozoren tudi na to, da isti (ext)GPU ne nujno spravi iz sebe enake performance kot v klasicnem sistemu (manjsi bandwidth).

bajsibajsi ::

FireSnake je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

D3m, od kje tebi ta informacija?

Sicer pa si od včeraj lastim tega Acerja Aspire 5. Dovolj mi je bilo čakanja, in ko sem videl, da so spet nekateri modeli z zadnjo generacijo Ryzena na voljo, tokrat nisem okleval. Sem pa si želel ips ekran, dva spominska modula, prostor za 2.5" ssd. Zaenkrat zadovoljen, ssd disk je sicer intelov qlc, je pa cpujev ventilator kar pogost spremljevalec dogajanja, bolj kot si bi želel. Ampak najprej moram priti do normalne uporabe, ne pa samo nameščanja popravkov.


Dobra cena za tegale Acer-ja.


Nic posebnega ni ta cena. Ce je dobra, je le zato, ker se pri nas tako ali tako nic ne dobi. Ampak to ni razlog, da recemo dobra cena. V DE je ta enak prenosnik skoraj 100 eur cenejsi.
Za Swift bi se lahko rekli, da je 959 evrov dobra cena, za Aspire pa ne.

So imeli pa v Anni solidno ceno za Aspire 4500u, 20gb verzijo, ko je bil na zalogi za 700 evrov.

aborko ::

Bolj bi šlo za igračkanje ja, pa tudi vidim, da prodajalec teh adapterjev na AE opozarja na kompatibilnost. Mah verjetno bo na koncu kar kakšna konzola padla, zdej ko so ravno next gen prišle vn.

D3m ::

_Sajmon_ je izjavil:

D3m, od kje tebi ta informacija?

Sicer pa si od včeraj lastim tega Acerja Aspire 5. Dovolj mi je bilo čakanja, in ko sem videl, da so spet nekateri modeli z zadnjo generacijo Ryzena na voljo, tokrat nisem okleval. Sem pa si želel ips ekran, dva spominska modula, prostor za 2.5" ssd. Zaenkrat zadovoljen, ssd disk je sicer intelov qlc, je pa cpujev ventilator kar pogost spremljevalec dogajanja, bolj kot si bi želel. Ampak najprej moram priti do normalne uporabe, ne pa samo nameščanja popravkov.


Poslovni partnerji katerim dobavljam kartonsko embalažo za PCje.

Sedaj bodo forsirali namizne računalnike dokler ne pridejo prenosniki Februarja.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

bajsibajsi je izjavil:

FireSnake je izjavil:

_Sajmon_ je izjavil:

D3m, od kje tebi ta informacija?

Sicer pa si od včeraj lastim tega Acerja Aspire 5. Dovolj mi je bilo čakanja, in ko sem videl, da so spet nekateri modeli z zadnjo generacijo Ryzena na voljo, tokrat nisem okleval. Sem pa si želel ips ekran, dva spominska modula, prostor za 2.5" ssd. Zaenkrat zadovoljen, ssd disk je sicer intelov qlc, je pa cpujev ventilator kar pogost spremljevalec dogajanja, bolj kot si bi želel. Ampak najprej moram priti do normalne uporabe, ne pa samo nameščanja popravkov.


Dobra cena za tegale Acer-ja.


Nic posebnega ni ta cena. Ce je dobra, je le zato, ker se pri nas tako ali tako nic ne dobi. Ampak to ni razlog, da recemo dobra cena. V DE je ta enak prenosnik skoraj 100 eur cenejsi.
Za Swift bi se lahko rekli, da je 959 evrov dobra cena, za Aspire pa ne.

So imeli pa v Anni solidno ceno za Aspire 4500u, 20gb verzijo, ko je bil na zalogi za 700 evrov.


Treba je še upoštevati razliko v višini davka. Potem je manj kot 100€.

Se pa strinjam s tem, da se pri nas skoraj nič ne dobi. Pred kakim mesecem je zaloga že lepo napredovala. Zdaj pa zgleda, da so ljudje (skoraj) vse pokupili.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

facepalm ::

Razliki v ddvju se izognes z mailboxde.

LuIK ::

facepalm je izjavil:

Razliki v ddvju se izognes z mailboxde.


Ce narocis na mailbox.de placas nizji nemski davek, ce pa narocis v slo, pa visjega ali v cem je fora?

GupeM ::

LuIK je izjavil:

facepalm je izjavil:

Razliki v ddvju se izognes z mailboxde.


Ce narocis na mailbox.de placas nizji nemski davek, ce pa narocis v slo, pa visjega ali v cem je fora?

Ja, če naročiš na nemški naslov, plačaš nemških 16% se mi zdi. Če na slovenskega, pa slovenskih 22%. Če je razlika med njihovim in našim DDV večja, kot je cena mailbox storitve, se splača naročit preko mailbox.

facepalm ::

Jaz sem narocil prenosnik iz nemskega amazona. Privarceval cca 30€ na davku z mailboxde. Poleg tega nisem placal amazonu 12€ postnine (free shipping po Nemciji) in sem placal samo mailboxde 13,71€ za storitev. Prenosnik je prispel v 4ih dnevih od narocila (1 dan do mailboxde + 3 dni do Slo).
Tako, da tudi ce je razlika v ddvju nizka, se mailboxde ze splaca.

yayo ::

ne se preveč hvalit, ker bo naša davkarija prec ukrepala...

mtosev ::

O kakšni davkariji ti to? Med EU državami ni dodatnih davkov. Plačal je pač trenutni nemški ddv, ki je trenutno 16% in to je to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

facepalm ::

yayo je izjavil:

ne se preveč hvalit, ker bo naša davkarija prec ukrepala...

Sej tudi ce grem osebno v Nemcijo, tam placam po njihovi davcni stopnji. Afaik carine na meji ni. Sej tudi nemec ne dobi povrnjen ddv, ce kupi kaj pri nas.

yayo ::

kaj nihče ne razume sarkazma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

raceboy ::

D3m je izjavil:

Evo fantje.

Latest SLO news.

nova pošiljka prenosnikov pride v SLO šele Februarja 2021.

Lp.


kot je napisu. novih prenisnikov ni. tisti ki imajo zaloge oz. jih ni vec. razni prodajalci z rabljeno opremo se trudijo dobit kake prenosnike. delam v tem. delo od doma je pobralo vse

facepalm ::

yayo je izjavil:

kaj nihče ne razume sarkazma?

Faulty detector, my bad:)

raceboy je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo fantje.

Latest SLO news.

nova pošiljka prenosnikov pride v SLO šele Februarja 2021.

Lp.


kot je napisu. novih prenisnikov ni. tisti ki imajo zaloge oz. jih ni vec. razni prodajalci z rabljeno opremo se trudijo dobit kake prenosnike. delam v tem. delo od doma je pobralo vse


To velja za ryzen prenosnike al cisto vse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

D3m ::

Vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

aerie ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem narocil prenosnik iz nemskega amazona. Privarceval cca 30€ na davku z mailboxde. Poleg tega nisem placal amazonu 12€ postnine (free shipping po Nemciji) in sem placal samo mailboxde 13,71€ za storitev. Prenosnik je prispel v 4ih dnevih od narocila (1 dan do mailboxde + 3 dni do Slo).
Tako, da tudi ce je razlika v ddvju nizka, se mailboxde ze splaca.

Gorenc?

facepalm ::

aerie je izjavil:

facepalm je izjavil:

Jaz sem narocil prenosnik iz nemskega amazona. Privarceval cca 30€ na davku z mailboxde. Poleg tega nisem placal amazonu 12€ postnine (free shipping po Nemciji) in sem placal samo mailboxde 13,71€ za storitev. Prenosnik je prispel v 4ih dnevih od narocila (1 dan do mailboxde + 3 dni do Slo).
Tako, da tudi ce je razlika v ddvju nizka, se mailboxde ze splaca.

Gorenc?


V slo ni zaloge, oz tudi na amazonu ni bilo in sem vzel "rabljenega" kateri se je izkazal za skoraj novega (ssd ima pod 10h uporabe in pod 100gb zapisanih podatkov).
Reg sem se na mailboxde, ker sem imel namen narociti drazji notebook, pa je prej posla zaloga.
Za 30€ pa komot pocakam dodaten dan. Ce se pa ti bolje pocutis, ce vec zapravis, ti z veseljem posredujem moj trr.
««
573 / 658
»»