» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
572 / 658
»»

bajsibajsi ::

A110 je izjavil:

ideapad 5 14 za 600e. zdaj ga imajo 1 teden nazaj ko sem narocal pa ne :|


S SLO DDV 630 + 25 ali 35 eur postnina. Je pa to se vedno ok cena.

Han ::

Zaloge itak ni, tako da je dobava en velik vprašaj...

Aston_11 ::

yayo je izjavil:

tako je, sem ravno poskusil za hec, že ko sem registriran v trgovini. Bi bilo za počekirat kako gre s prepošiljanjnem iz Mailbox.de.

Kaj ne pošiljajo v slovenijo in je treba preko mailboxa?

A110 ::

verjetno pride v vsakem primeru ceneje. computeruniverse ima postnino 20e (mogoce celo 30e) do slo. mailbox pa cca 13e

bajsibajsi ::

A110 je izjavil:

ideapad 5 14 za 600e. zdaj ga imajo 1 teden nazaj ko sem narocal pa ne :|


Ni jih vec na zalogi. :) Ampak, saj bodo v AMD nastancali drugi teden novih 10 mobilnih procesorjev...

FireSnake ::

yayo je izjavil:


verjetno je bolje malce počakat, da se skladišča napolnejo za decemberske praznike. Prenosnik je za sestro, ki še žuli deset let staro budget kišto. 5 minut, da se vse postavi predno lahko začneš kaj delat...


Žal ne moremo vedeti.
En uporabnik je tukaj poročal, da je videl poceni prenosnik a je čakal.
Nakar ga ni bilo več na zalogi.

Sestri ne priporočaj i3. Danes se niti i5 ne kupuje več, ker se za ta denar dobi neprimerno boljšo mašino.
Za tvoje potrebe bo pa 4500U več, kot dovolj. In te zadeve se dobi za pametno ceno.
V tej temi se vseskozi najdejo dobre ponudbe. Ko je stvar na zalogi lahko vskočiš :)

Tudi sam imam doma en star prenosnik. Čeprav sem notri vgradil SSD stvar niti za gledanje filmov ni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

schrack ::

Pozdravljeni, ogledal sem si zadnjih 5 strani, ampak nisem našel nič uporabnega.
Zaloga v Slo je res katastrofalna. Potreboval bi kakšnega Lenovota za 500-600€ za vsakdanje stvari, youtube, kakšen film, net.
Kaj bi bilo za dobiti pri nas, da ga dam takoj v košarico?

lebang1 ::

Ali vas nič ne motijo tuje tipkovnice pri nakupu prenosnika iz tujine?

A110 ::

lebang1 je izjavil:

Ali vas nič ne motijo tuje tipkovnice pri nakupu prenosnika iz tujine?


Ne. Skoraj 6 let že imam nemško tipkovnico na trenutnem prenosniku in na njo sem se navadil prej kot v tednu. V bistvu je vse enako razen šumnikov. Če pa je kaj drugače pri kakšnih sekundarnih znakih pa ponavadi ves na pamet kje mora biti

MrStein ::

lebang1 je izjavil:

Ali vas nič ne motijo tuje tipkovnice pri nakupu prenosnika iz tujine?

Ene bolj, druge manj.

Eni zato vgravirajo ali nalepijo "svoje" črke. Bilo omenjeno , tudi izvajalci storitve graviranja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

schrack je izjavil:

Potreboval bi kakšnega Lenovota za 500-600EUR za vsakdanje stvari, youtube, kakšen film, net.
ECE trgovina ima nekaj starejših modelov na zalogi...

https://shop.ece.si/

Petrolov eshop ima letošnji IdeaPad (s slabim ekranom)...

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/multi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Aston_11 ::

Tale hp zgleda dobro? Ali se je hp-ju bolje izogniti?

https://www.computeruniverse.net/en/hp-...

Argica ::

temu modelu da, naj bo vsaj proboook.

TehDucky ::

Za podoben denar dobiš Probook z 4500U (v kolikor je na zalogi) - https://geizhals.eu/?cat=nb&xf=12128_15...

Sem gledal na notesniki.si Lenovo z Ryzen procesorji https://notesniki.si/izdelek/lenovo-ide...

Ko klikneš ima Ryzen 4700U, v dodatnem opisu pa Lenovo IdeaPad 5 15ARE05 - 15.6´´ - no CPU.

Ker so cene kar ok pa baje na zalogi, bi se lahko hitro kdo opekel, pa dobil računalnik brez procesorja, rama v kolikor ni nalotan in pa diska.

bajsibajsi ::

@Aston_11 OS je S verzija, da ne bos presenecen, ce/ko kaj ne bo delalo. :)

mtosev ::

Nisem šel klikati, ampak če govoriš o windowsu v s mode, to izklopiš v control panel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SoundBlaster ::

Punca išče prenosnik, za gaming in delo.

Pogoji:
- cena do pribl. 2000 € (lahko odstopa tudi za nekaj 100 € gor in seveda dol)
- vsaj 1 TB SSD
- vsaj i7 CPU
- res hud GPU (da laptop ne bo prehiro zastarel za gaming)
- 17" zaslon (kvaliteten, ne takšen ki povzroča preveč straina za oči)
- tipkovnica s številčnim delom (prenosnik bo tudi za resno delo, tipkanje itd., ne samo za gaming)
- OS: Windows 10 (lahko tudi brez OS oz. z Linux/FreeDOS)
- po možnosti dobra/dolga garancija
- bonus: lep izgled (v stilu za punce ;) - če je le mogoče)

Torej nek hibrid med hudim gaming prenosnikom (ne toliko po izgledu kot po moči) in prenosnikom za delo (kvalitetna tipkovnica, zaslon itd.).

Prosim za čimveč različnih predlogov, da vidimo kaj sploh je trenutno "out there", za določene pogoje seveda. Hvala!

youPlonker ::

Kateri Windows prenosnik nudi podobno kvaliteto ekrana kot MacBook Pro (16-inch, 2019, 3072x1920)?

Han ::

mtosev ::

Ta dell ima celo 16:10 4k 3840x2400. Killer
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jizzer ::

Kje nabavit tega Dell XPS 17? Že dlje cajta gledam in je Cyberport v AUT še najbliže.
https://geizhals.de/dell-xps-17-9700-pl...

Ima kdo kako boljšo opcijo? Iščem sicer laptop do 3k, vsaj 32GB RAM-a. To bo verjetno najboljsa opcija right? Študiram da bi mogoče vzel tudi oni model za 2.8k ter dokupil 16GB rama, ampak še vedno je notri slabši procesor. So razlike med procesori ogromne?

Vsi modeli: https://geizhals.de/dell-xps-17-9700-v2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

jizzer ::

Oz. je ta menda še ugodnejši: https://www.amazon.de/-/en/3NJ83/dp/B08...
enak procesor + manj rama, ki jih lahko dokupim sam za 80EUR.

mstoji1 ::

Aston_11 je izjavil:

Tale hp zgleda dobro? Ali se je hp-ju bolje izogniti?

https://www.computeruniverse.net/en/hp-...


Sem delal na servisu, največ problemov s HP-ji. Nikoli v življenju ne kupim HP-ja ;)
Visca el Barca!!!

facepalm ::

kako narocujete preko notebooksbillinger.de? mailboxde?

bajsibajsi ::

youPlonker je izjavil:

Kateri Windows prenosnik nudi podobno kvaliteto ekrana kot MacBook Pro (16-inch, 2019, 3072x1920)?


HUAWEI MateBook X Pro

youPlonker ::

Hvala za predloge. Obstaja mogoce se kaj cenejsega? Vseeno mi je za znamko, debelino in tezo prenosnika, rad bi samo MacBooku podoben nivo zaslona (svetilnost, barve).

innerspace ::

Kupujem prenosnik za okoli 1000€(+/-200€).
Željen hardware: 16GB, grafa GTX, 512 SSD, dober cooling, monitor 15".

Katerega od dveh primernih bi priporočiči/izbrali?

Asus TUF A15
Lenovo IdeaPad Gaming 3

Naj bo future proof, ne nameravam igrati nanj(skoraj 0).

Hvala in bodite zdravi
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

bajsibajsi ::

youPlonker je izjavil:

Hvala za predloge. Obstaja mogoce se kaj cenejsega? Vseeno mi je za znamko, debelino in tezo prenosnika, rad bi samo MacBooku podoben nivo zaslona (svetilnost, barve).


Ni 2000p pa vseeno precej cenejsi od Applovih https://www.computeruniverse.net/en/hua... 945eur + 25 ali 35 eur postnina. Za podobno ceno dobis slabsega macbook air z i3 procesorjem.

Za dobrih 800 evrov je 8/256GB Huawei Matebook 14. Skoraj 2k zaslon, 100% sRGB, 300 nits, 185 dpi itd. Tezko dobis kaj primerljivega za ta denar; v SLO prakticno nemogoce.

Zgodovina sprememb…

youPlonker ::

Mi je zelo všeč, ampak žal ima premajhno svetilnost zame (MacBook Pro ima nekaj čez 400 nits). Za resolucijo na takem formatu mi je bolj kot ne vseeno, lahko je tudi FHD. Kot sem že rekel, ne iščem ultrabooka, komot je lahko grd plastičen debelinko, samo da ima fenomenalen ekran.

bajsibajsi ::

Huawei Matebook 14 v testih dejansko dosega okoli 350 nits, ceprav pise 300.

A se bo veliko uporabljal zunaj na prostem? Svetilnost ni vse za "fenomenalen enkran".

https://www.laptopmag.com/articles/best...

Ce so zgornji predragi, lahko kupis budget 4K prenosnik. Chuwi AeroBook Plus se v CN prodaja za dobrih 400 eur (kadar je znizan oz. s kodo). IPS zaslon 15,6", 4K UHD (3840 × 2160), 300 nits (v testih dosega v sredini zaslon blizu 350 nits). Jaz ga sicer ne bi kupil.

Han ::

krefi ::

zdravo
Kupujem prenosnik katerega bom uporabljal za zwift zahtevane komponente so https://ibb.co/jGQWZpD zanima me kaj priporocate uporabljal se bo predvsem za zwift ter filme
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Buddah ::

Ima kdo kak zanimiv predlog za business/office prenosnik? Vizualno mi je zelo všeč Surface laptop 3 pri katerem mi je všeč tudi 3:2 razmerje zaslona. Večinoma urejam dokumentacijo, pišem članke ipd.in bi mi to prišlo prav. Zelo hvalijo tudi tipkovnico.
Vendar pa je na drugi strani zadeva težko dobavljiva, periferija je dokaj draga (dock npr.), SSD je izven serijski itd.

Je bil kdo soočen s podobno odločitvijo in je našel kaj pametnega? Cena nekje do 1.500-1800e. Alternative kot npr. Dell XPS 15 so cenovno precej dražje. Iščem torej slick design prijeten za oko, dober zaslon, prijetno tipkovnico in nizko težo.

Han ::

Mogoče Lenovo Yoga.

bajsibajsi ::

@Buddah
V rangu do jurja evrov najbrz zmaga Huawei matebook 14. 8/256 je dobrih 800, 16/512 pa dobrih 900 evrov. V tem rangu tezko dobis slick prenosnik s tako dobrih izgledom in tako kvalitetnim panelom (skoraj 2k zaslon, 100% sRGB, preko 300 nits, 185 dpi itd).

edit/
Tale https://www.computeruniverse.net/en/hua...

Zgodovina sprememb…

Karen ::

Buddah je izjavil:

Ima kdo kak zanimiv predlog za business/office prenosnik? Vizualno mi je zelo všeč Surface laptop 3 pri katerem mi je všeč tudi 3:2 razmerje zaslona.

Po mojih izkušnjah glej nekaj kar ima 12-13palčni zaslon, to je za business nekako top, je pa res da so praviloma cene temu primerne.
Povem zakaj je ta velikost primerna:
1. zaslon ne žre grozno baterije, grafika je v glavnem integrirana in ne žre veliko; posledično je celodnevna uporaba na bateriji realnost - tega na 15col ali več ne dosežeš (vem, imam oboje, pa je realnost to kar sem napisal)
2. tipkovnica je pri tej velikosti že normalna, tako da je tipkanje enostavno
3. teža je tam nekje 1,2 do 1,3kg, kar je prebavljivo za prenašat
4. večinoma izgledajo, še posebej če moraš kaj pokazat na zaslonu, se v glavnem dobijo zasloni na dotik
Ostalo je stvar preferenc... itak ima večina vsaj fullhd, če imaš srečo so 2k zasloni, včasih tudi 4k, pa kakšen ima razmerje 3:2 kot si ugotovil. Eni hočejo trackpoint, kar zniža nabor. Kar se mene tiče je še zaslon an dotik must pri takem tipu prenosnika (ko se enkrat navadiš je muka brez zaslona na dotik, dokler se ne, ni panike).
Poleg surface-a bi na tvojem mestu pogledal še za Dell XPS13, Huawey Matebook X, pa Lenovo X280/X380 ali če bi mogoče 14-palčnega Lenovo X1 Carbon (14palčni, teža je dobra, baterija fenomenalna - imel starejši model (MK3), pa je že zmogel celodnevno delo), samo to je spet takoj okoli 2k€ (v bistvu vsi našteti, če vzameš "nabutane" performanse). Mogoče še HP poglej, neki Spectre 360, ne poznam v detajle, izgleda na papirju pa oblikovno solidna zadeva. Če bi sam kupoval zdajle bi vsaj pogledal še kaj od tega se da z AMD procesorjem dobit (za Lenovo x380 vem da imajo, za druge ne vem).

bajsibajsi ::

Nedvomno so vsi zgoraj omenjeni ultrabooki dobri, ampak performance/$$$ wise se skrijejo proti Huawei Matebooku. I5, 8 GB konfiguracije po 1500 eur in vec... jao. V bistvu najcenejsa Huawei matebook verzija, za dobrih 800 eur, zmelje se vecino i7 XPS-ov, ki so 2000 evrov.

To je samo opazka in v njo zajeta le surova moc v razmerju s ceno. Pa se to bolj na hitro, ker ne zelim vloziti prevec casa v podkrepitev trditve. :)

Aston_11 ::

Še vedno iščem
15 ali 17 col
8 ali 16 gb rama
512 SSD
Intel i5 ali Ryzen R5 4xxxx

HP sem izločil.

Anney ::

Nekaj Acerja je prišlo v Big beng, ki ustreza tvojim opisom.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Buddah ::

Najlepša hvala za predloge! Matebook-a sem zares spregledal. Na njem mi je všeč praktično vse razen rešitve s kamero. Vidim, da je tudi surface laptop 3 čisto spodoben buy...ampak potem pride še dock za 200e in še in še.

Pregledam še ostale in se nato odločim. Vidim pa, da bo potrebno narediti neke kompromise! Konec koncev to uporabljam za delo in mi tistig 300-400e razlike nebi smelo igrati razlike...a nekako ne morem iz svoje kože.

Aston_11 ::

Anney je izjavil:

Nekaj Acerja je prišlo v Big beng, ki ustreza tvojim opisom.

Našel na mimovrste:

https://www.amd.com/en/products/apu/amd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pat_MaGroin ::

Kje gravirajo tipkovnice? Najraje bi našel firmo, ki gravira na Lenovo prenosnike, morda kdo ve? LP

Han ::

Google: graviranje tipkovnic

Pat_MaGroin ::

Na to pa nisem pomislil, hvala!

zmaugy ::

mstoji1 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Tale hp zgleda dobro? Ali se je hp-ju bolje izogniti?

https://www.computeruniverse.net/en/hp-...


Sem delal na servisu, največ problemov s HP-ji. Nikoli v življenju ne kupim HP-ja ;)


Po dolgoletnih izkušnjah s HPji cenovnega razreda cca 2000 EUR, lahko potrdim, da niso ravno nekaj.
In seveda iz generacije v generacijo so slabši. Zadnji je bil totalni drek. Kupil tudi dock, ki je nehal delati Ok po cca mesecu ali dveh.
HP je nekaj boljsi od kakšnega Acerja, ampak pred Lenovom se lahko skrije v mišjo luknjo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

Buddah je izjavil:

Ima kdo kak zanimiv predlog za business/office prenosnik? Vizualno mi je zelo všeč Surface laptop 3 pri katerem mi je všeč tudi 3:2 razmerje zaslona. Večinoma urejam dokumentacijo, pišem članke ipd.in bi mi to prišlo prav. Zelo hvalijo tudi tipkovnico.
Vendar pa je na drugi strani zadeva težko dobavljiva, periferija je dokaj draga (dock npr.), SSD je izven serijski itd.

Je bil kdo soočen s podobno odločitvijo in je našel kaj pametnega? Cena nekje do 1.500-1800e. Alternative kot npr. Dell XPS 15 so cenovno precej dražje. Iščem torej slick design prijeten za oko, dober zaslon, prijetno tipkovnico in nizko težo.

Thinkpad T14s ali T15.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Karen ::

zmaugy je izjavil:

HP je nekaj boljsi od kakšnega Acerja, ampak pred Lenovom se lahko skrije v mišjo luknjo.

Tudi pri Lenovotu moraš nujno pogledat Thinkpad serijo (ki je še relikt IBM-a), ostale serije so inferiorne ne glede na to kaj not nabutajo. Nisem pa vedel da so ti Spectre pa neki x360 tudi klump, izgledajo sicer hudi.

zmaugy ::

Prosim ne omenjaj mi teh dveh @#$&! od HPja...;(;(( Pač v cenovnem rangu cca 2000 EUR je Thinkpad T serija zame svetlobna leta pred HP polizdelki.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Nikonja ::

a je kakšen pemeten ultrabook, ekranček do 14", lahek, idealno 16GB Ram-a, pa neki ekvivaletn i5 procesorju, pa tam do cca 800 ojra?

A110 ::

e14, swift 3, ideapad 5 14
««
572 / 658
»»