» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
522 / 658
»»

LeXani ::

potrebujem neki za 300€, nezahteven uporabnik torej samo brskanje po netu, youtube itd.. če ve kdo za kakšno pametno ponudbo se zahvaljujem za odg.
sam sem gledal lenovo t440s..
Čas prve prijave 04.11.2005

M-XXXX ::

Kolega me je prosil, da mu malo svetujem glede gaming prenosnika.

Idealno 16gb rama, neka spodobna grafična, 1TB disk (lahko kombinacija SSD + HDD), 17". Lahko iz tujine. Kaj priporočate kaj?

susA ::

Zdravo, zanima me mnenje glede tega prenosnika. Se splača kupiti za to ceno? Ne najdem nobenega reviewa nikjer.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Shegevara ()

grmasje1 ::

Iščem laptop. Kkjučni elementi:

i5 8th gen
zaslon 14 ali manj
čimbolj lahek
osvetljena tipkovnica
dober zaslon s čimbolj pravimi barvami

Zanima me tale. Edini potencialni minus: nikjer ne najdem, ali je možno RAM zamenjati, ali je zalotan gor. Ne vem, kako bojo potrebe za RAM rasle v prihodnjih 4 letih glede Windows samih. Bo glede na moje dokaj nezahtevno delo (word, excel, minitab, R, obdelava slik, nič iger) 8GB zadosti? Do sedaj je bilo, skupaj s procesorjem i5 5200U.

ASUS ZenBook 14 UX433FA-A5062T

Zelo pomembno mi je udobnost pri delu z računalnikom, tudi ko bom v fotelju. S predlaganim si to predstavljam...

Je kakšna druga alternativa. Pripravljen sem iti do max 1000EUR, nič več. Preferenca je SLO trgovina.

scipascapa ::

susA je izjavil:

Zdravo, zanima me mnenje glede tega prenosnika. Se splača kupiti za to ceno? Ne najdem nobenega reviewa nikjer.


procesor je švoh.....rama bi bilo lahko 8gb.

MrStein ::

8GB soldered, not extensible
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lakotnik7 ::

Živjo,

Kakšna dobra ponudba za prenosnik (npr. do 550€).

Nekaj v tem rangu:
I5 (7 ali 8 gen)
Ram 8gb
Ssd 250gb
Full hd

Lahko iz slo ali tujine.

Hvala za pomoč!

swdev ::

Han ::

Če te ne motijo relativno slaba ekran in tipkovnica ter plastična izdelava.

lakotnik7 ::

@swdev

Hvala, prav o tem Asusu sem že razmišljal.

susA ::

Zdravo, vprašal bi vas za mnenje kateri izmed teh 3 prenosnikov bi mi priporočali oziroma katerega se splača vzet. Igric ne bom igral, bi pa rad dokaj zmogljiv računalnik, morda za lajše programiranje, gledanje filmov itd.
Ogledane imam te tri, ker so ravno na voljo v mojem big bangu in bi vzel na obroke :)

1. ASUS VivoBook S530UN-BQ135T

2. Acer Aspire Nitro 5

3. ASUS K756UX-T4302T

Sam se najbolj se nagibam k VivoBooku.

rini ::

Zakaj ravno v v tvojem big bangu? Izberi drug model iz njihove spletne strani in ga prepošljejo v tvojo trgovino. Jaz bi izbral acerja, če ga ne boš nosil okoli.

apolon ::

A je že kdo naročeval iz computeruniverse?
Zanima me koliko časa potuje komp iz Nemčije? Pa kolk kaj vzamejo za poštnino. Za garancijo ga je potrebno nazaj pošiljat al je evropska garancija?

MrStein ::

Jaz.
Monitor poštnina 21,60 €

Grafična 14,59 eur

Lani in predlani.

Za garancijo sem grafično nazaj njim poslal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

apolon ::

Kaj pa čas dostave?

aleksander85 ::

Pozdrav

kupil sem Prenosni računalnik HP PROBOOK 450 G5 I5-8250/8G HP 256GBssd

Rad bi vgradil še 1TB HDD disk in bi prosil za pomoč,ker nisem siguren kateri paše v ta prenosnik.
Ali je ta ok?
https://www.mimovrste.com/trdi-diski-hd...
V nasprotnem bi prosil za kak link ..

Najlepša hvala.

MrStein ::

apolon je izjavil:

Kaj pa čas dostave?

Se ne spomnim več.
A tracking številke še veljajo po letu dni?
Potem bi lahko tam preveril.

Po emailih sodeč so grafično poslali naslednji dan po naročilu. Kdaj je prispela pa....
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

apolon ::

Ok, hvala.
Glede na to, da se malo mudi z nakupom(darilo) in se bojim da bi se nakup iz tujine znal zavleci,me zanimajo ti trije podobni si prenosniki:
https://m.enaa.com/oddelki/racunalnistv...
https://m.enaa.com/oddelki/racunalnistv...
https://m.enaa.com/oddelki/racunalnistv...
Gre za nezahtevnega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: apolon ()

Morenov ::

Kateri prenosnik za surfanje po netu in gledanje filmov do 300€?

Gospod Bruno ::

Živjo,
želim kupit prenosni računalnik, ki ga bom uporabljal za faks, igranje kakšnih igric, gledanje filmov, urejanje videoposnetkov in brskanje po spletu.
Našel sem tega: http://www.simarket.si/product_info.php...
pa me zanima, če je v redu ta laptop in če je že kdo kupoval iz te spletne strani, če ma kdo kakšne izkušnje (varno, zanesljivo)?
Ali ima kdo predlog in pozna kakšen boljši laptop? Plačal bi največ 800€, rad pa bi da ima I5(7 ali 8 gen), Ram 8gb in grafično kartico NVIDIA GeForce MX 150 ali boljšo. Lahko je tudi iz tujine.
Hvala za pomoč in predloge!

luka222 ::

Morenov je izjavil:

Kateri prenosnik za surfanje po netu in gledanje filmov do 300€?


Jaz bi pogledal pri podjetju RecosiTech, ki prodaja refurbished (obnovljene) laptope/desktope ali pa pri kakšni drugi firmi z refurbished računalniki. Tam največ dobiš za svoj denar...

susA ::

Zdravo, vprašal bi vas za mnenje glede tega prenosnika Acer Aspire 5

Se mi zdi da za ta denar ne dobim nič boljšega, ali se motim?
Ima i5-8265U, 8gb rama, mx-150, FDH zaslon, SSD...

lukamagic ::

Predvidevam, da nima IPS zaslona?

Sicer ga pa dobiš ceneje tukaj: https://www.mlacom.si/acer-a515-52g-544...

susA ::

Za IPS pa nisem siguren, tolk je modelov da sploh nevem. Nekje piše da naj bi bil IPS zaslon.

Tomson ::

Acer Aspire 5 A515 ima IPS zaslon in nasplošno velja za enega najboljših prenosnikov v svojem cenovnem rangu, najceneje v Slo pa za 630€ ... Najbolj konkurenčen je Medion Akoya za 699€ z Windows 10 Home (čeprav ni navedeno) ter 3-letno garancijo, še malo dražja alternativa pa HP Probook 450 za 719€ ... Vse odlične opcije v cenovnem rangu do 700€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

TOP ::

Ja res je tale Acer ima najbolšo konfiguracjo za tale denar,sam ko sem ga prijel v roke me je hitro minilo,ker je plastika res, slabe kvalitete.Sicer nisem pristaž HP ampak vseen je veliko bolj kompakten.Pa tale Hoferski prenosnik ni primerljiv,ker ma integrirano grafo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Killermode ::

medioni so me presenetl po ceni in kakovosti izdelave.
sem hotel naročiti nekaj iz kitajske za do 300€ ter do 13" z n4100 procesorjem.

nakoncu sem vzel medion akoya e2292 po ceni 300€
11,6"
n5000
4g ram
64gb ssd + ena prosta reža za ssd m2 kar nikjer ne piše.
baterija zdri cca 4h autocada nič zahtevnega samo model sem narisal za laserski izrez.

Minusi:
- ko se segreje mu pade frekvenca cpuja in gre vse bolj počasi
- ko se segreje se tipk ne da več držat ampak samo še tapkat
- glossy ekran (kot ogledalo)
- kamera pod ekranom: ter velik bezel pod ekranom
- notranji del je cel plastičen
Plusi:
- majhen res prenosen
- uporabna tipkovnica
- lahek 1,12kg, čeprav ko ga vidiš in primeš v roko je težji kot izgleda
- touch screen deluje dobro za brskanje po spletu
- 360 stpinj rotacije zaslona. ostane v položaju, ki ga nastaviš
- se ne segreje prevečob brskanju po spletu
- zunanji del je iz aluminija

lukamagic ::

Tomson je izjavil:

še malo dražja alternativa pa HP Probook 450 za 719€ ... Vse odlične opcije v cenovnem rangu do 700€.


A to je nov ali refurb? Kako to, da ima samo 1 letno garancijo? Kaj nimajo vse elektronske naprave kupljene v EU najmanj 2 letno garancijo? Hvala za odg.

MrStein ::

lukamagic je izjavil:

Kaj nimajo vse elektronske naprave kupljene v EU najmanj 2 letno garancijo?

Ne. Garancija je prostovoljna in lahko proizvajalec da koliko hoče. Tudi nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lukamagic ::

MrStein je izjavil:

lukamagic je izjavil:

Kaj nimajo vse elektronske naprave kupljene v EU najmanj 2 letno garancijo?

Ne. Garancija je prostovoljna in lahko proizvajalec da koliko hoče. Tudi nič.


No ja, to seveda ni res.

https://europa.eu/youreurope/citizens/c...

Računalnik, ki sem ga kupil pred dobrim letom, se je pokvaril. Trgovec se strinja, da gre za napako, vendar ga noče brezplačno popraviti, ker je proizvajalčeva garancija veljavna samo eno leto. Kaj naj naredim?

Vaš trgovec omenja proizvajalčevo oziroma tržno garancijo, kar ni isto kot zakonsko obvezna garancija, ki trgovca zavezuje dve leti.

Če se trgovec strinja, da ima računalnik napako, ga mora brezplačno popraviti ali nadomestiti ter zadevo urediti s proizvajalcem. Če z odgovorom trgovca ne boste zadovoljni, se lahko obrnete na evropski potrošniški center v svoji državi ali na potrošniški center v državi, kjer ste računalnik kupili.


Zakonodaja sicer zavezuje trgovca, a za potrošnika je to praktično vseeno.

MrStein ::

>> Kaj nimajo vse elektronske naprave kupljene v EU najmanj 2 letno garancijo?

>> ker je proizvajalčeva garancija veljavna samo eno leto


Torej očitno NIMAJO "vse elektronske naprave kupljene v EU najmanj 2 letno garancijo".

V tem prevodu sicer mešajo dva pojma:
- garancija (ponudi jo proizvajalec, prostovoljno*)
- odgovornost za stvarne napake (velja za prodajalca, 2 leti**)


* razen v Sloveniji in še eni (sosednji) državi, kjer je za tehnično robo obvezno vsaj 1 leto - če se kdo čudi, zakaj je pri nas dražje...

** s tem, da prvih 6 mesecev breme dokaza na prodajalcu, potem do konca pa na stranki, torej stranka mora dokazati, da obstaja "garancijski primer"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

lukamagic je izjavil:

Tomson je izjavil:

še malo dražja alternativa pa HP Probook 450 za 719€ ... Vse odlične opcije v cenovnem rangu do 700€.


A to je nov ali refurb? Kako to, da ima samo 1 letno garancijo? Kaj nimajo vse elektronske naprave kupljene v EU najmanj 2 letno garancijo? Hvala za odg.


Nov, seveda. V tujini dobiš še ceneje, če ti je integrirana grafika dovolj, sicer enake specifikacije, HP Probook 450 za 667€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

nejcp ::

Pozdravljeni,

kupujem laptop za domačo uporabo. Cena je lahko 500€ +-, znamka pa Lenovo ali Asus diagonale 15.6". Najboljše mi bi bilo naročiti iz MF-ja, ker bi zraven vzel še nekatere druge stvari.
Predlogi?

Ales87 ::

Pozdravljeni,

Iščem prenosnik za domačo uporabo in zaradi prenosa po hiši in izven mi je pomembna kvaliteta ohišja (aluminij/magnezij) velikost 15,5", vsaj 8GB Rama, osvetljena tipkovnica z numeričnim delom.
Gledam v rangu do 600EUR +-40.

Kaj pravite na:
https://www.easynotebooks.de/Notebooks/...
Ti bi se naj pregrevali, ali

Ali pa kaj rabljenega oz. obnovljenega kaki dell latitude 6540, 5540 ali Thinkpad T540

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales87 ()

Engineer_SLO ::

Thinkpad pa zamenjas disk v prihodnosti in nadgradis ram.
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

WaterBoy ::

Pozdravljeni

Ker so trenutnemu HP pavilionu šteti dnevi, se obračam na vas z predlogi po novem prenosnem računalniku. Iščem tam nekje do 900€. Drugače iger ne igram, ne bi pa bilo slabo če bi bil nov računalnik poganjati kakšno igro, občasno. Občasno bom tudi risal v 3D

Za vse predloge vam bom hvaležen

WaterBoy ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

V0RT3X ::

Poglej še tega, 1060 je dosti hitrejša od 1050ti kar definitivno odtehta to da ma "samo" i5: https://www.notebooksbilliger.de/dell+g...

WaterBoy ::

Kako pa naročiti iz te nemške trgovine? Pošiljajo v slo, ali je potrebno preko cheaper and more?

scipascapa ::

Killermode, za 50€ več si imel tega:

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

V0RT3X ::

WaterBoy je izjavil:

Kako pa naročiti iz te nemške trgovine? Pošiljajo v slo, ali je potrebno preko cheaper and more?


22e je poštnina

Killermode ::

scipascapa je izjavil:

Killermode, za 50€ več si imel tega:

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


Večji je, ter težji. Iskal sem nekaj 11".
50€ je kar 16,66% dražji.
Procesor je za cca 10% počasnejši N4100 vs N5000.

mateus92 ::

zdravo, zanimam se za nakup gaming prenosnika, budget nekje 1300€+- z i7-8750h procesorjem, gtx 1050ti/1060 grafično, 16gb ram. trenutno se najbolj nagibam k lenovo legion y530 (https://notesniki.si/index.php?route=pr.... zanima me, katere bi še v tem rangu priporočili.
hvala

Surla ::

Z ASUS prenosniki sem bil vedno zadovoljen.

sm4rt4ss ::

Potrebujem laptop kot dodatek k stacionarcu, torej za prčkanje po netu pred spanjem/zjutraj in za gledanje filmov in serij. Bo kak s Pentiumom, 4GB RAM in SSDjem kul, al je i3 še vedno minimum?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

TOP ::

Kupi I3 in 8gb rama,tole z 4 par zavihkov odpreš in je konec.

sm4rt4ss ::

TOP je izjavil:

Kupi I3 in 8gb rama,tole z 4 par zavihkov odpreš in je konec.



Gledam malo benchmarke od Pentiuma N5000, kolikor vidim premaga i3 7020U. Po moje bi bilo to dovolj. Če mi pa 4GB ne bo zadostovalo pa dokupim ram. Je kr razlika med 350€ in 500€+.

TOP ::

Tole je stari Pentium ki je bil 4 jedrni in če delaš kaj s programi,ki znajo uporabljat več jeder je tale Pentium bolši sam ti tega ne boš skoristu.Intel I3 ima veliko večjo frekvenco brez boosta,ti ga itak ne rabiš in sam sistem dela bolše in hitrejše,odzivnost je bolša.Prevrjeno.Če gledaš na denar kupi Pentium druge ni.

Tomson ::

@mateus:
če je prenosnik primarno namenjen gamingu, vsekakor gledaš z GTX 1060 grafiko, opcije okoli 1300€ npr., pa malo preveri in še potem kakšno rečemo:

Asus TUF, Dell G3, Dell G5, HP Omen 15, Acer Nitro 5 ...

@sm4rt4ss:
za omenjeno (sploh net, mail, od filmov pa odvisno od ločljivosti in kompresije) bo N3450/N4100/N5000 povsem na mestu, kakšen 13/14" IPS zaslon, SSD, od 250€ dalje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

««
522 / 658
»»