» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
521 / 658
»»

lolek123 ::

Zal kupon ni vec na voljo, objavljen je bil na mydealz.de

hitchhiker ::

Zdravo fantje in dekleta!

Kopujem nov prenosnik in ker sam nisem najbolje seznanjen s ponudbo bi vas prosil za malo pomoči/nasvetov/predlogov.

- 14-15", raje 14",
- kakovostno (kovinsko?) ohišje,
- zaželjena osvetljava tipkovnice,
- vsaj 250GB SSD,
- USB-A konektor,
- dobra resolucija zaslona,
- lahek, tanek, prenosen,
- dobra avtonomija baterije.

Načeloma ne bom na njem poganjal nekih zahtevnih programov ali simulacij, največ kar se lahko zgodi je MATLAB, kakšna mikrokrmilniška koda v C, grafični vmesnik v Pythonu.
Zaželjeno je da bi deloval tekoče, brez zatikanja, vklop hiter.

Po kratkem pregledu vidim da so tukaj na forumu popularni Xiaomi-ji, mogoče ima kdo še kak konkreten predlog?

Budget nekje do 600€, mogoče se stegnem proti 700€, če potrebno.

Hvala in lep večer!

scipascapa ::

https://uk-store.acer.com/swift-3-ultra...

uporabite uk naslov....mailbox.de oz. cheapandmore.

swdev ::

hitchhiker je izjavil:

Zdravo fantje in dekleta!

Kopujem nov prenosnik in ker sam nisem najbolje seznanjen s ponudbo bi vas prosil za malo pomoči/nasvetov/predlogov.

- 14-15", raje 14",
- kakovostno (kovinsko?) ohišje,
- zaželjena osvetljava tipkovnice,
- vsaj 250GB SSD,
- USB-A konektor,
- dobra resolucija zaslona,
- lahek, tanek, prenosen,
- dobra avtonomija baterije.

Načeloma ne bom na njem poganjal nekih zahtevnih programov ali simulacij, največ kar se lahko zgodi je MATLAB, kakšna mikrokrmilniška koda v C, grafični vmesnik v Pythonu.
Zaželjeno je da bi deloval tekoče, brez zatikanja, vklop hiter.

Po kratkem pregledu vidim da so tukaj na forumu popularni Xiaomi-ji, mogoče ima kdo še kak konkreten predlog?

Budget nekje do 600€, mogoče se stegnem proti 700€, če potrebno.

Hvala in lep večer!


Na podlagi specifikacij, bi rekel, da je Xioami Notebook Pro res dobra izbira, za to kaj potrebuješ. Lahek, kovinsko ohišje, tanek, osvetljena tipkovnica, dobra baterija. Na Gearbestu ga lahko v akcijskem času (+ kupon) dobiš za okrog 750€. i5 8. generacija 4 jedra, 8gb RAMa in 250gb SSD.

neo5468 ::

Kako je pa z carino pa temi zadevami, ko kupuješ 700€+ zadevo? Je že kdo naročil kaj tako dragega iz gearbesta?

boro10 ::

Bi koga zanimal tale laptop, nov:
https://m.notebooksbilliger.de/hp+15+da...
Plus W10 licenca
Pozdrav

lolek123 ::

Mene bi, a prodajaš in zakaj?

boro10 ::

lolek123 je izjavil:

Mene bi, a prodajaš in zakaj?


Ker kljub vsemu bi rajši imel 17,3" ekran. Pa IPS zaslon tudi mogoče, ki tukaj ni. En teden v uporabi, imam račun. Nameščen Windows 10 pro.
Pozdrav

scipascapa ::

boro10: cena?

scipascapa ::

Leclerc ima nek laptop za 400€

ACER A315-41

Acer Aspire 3 A315-41, 15.6" Full HD, AMD Ryzen 5 2500U, 8GB DDR4, 256GB SSD, Linux, Black

urbecar ::

scipascapa je izjavil:

Leclerc ima nek laptop za 400€

ACER A315-41

Acer Aspire 3 A315-41, 15.6" Full HD, AMD Ryzen 5 2200U, 8GB DDR4, 256GB SSD, Linux, Black

2200u in ne 2500u.

scipascapa ::

my bad

boro10 ::

scipascapa je izjavil:

boro10: cena?

500 eur
Pozdrav

Freaxx ::

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...

thinkpad e580 za 785 eur, to se mi zdi dober deal - a kdo pozna še kakšno bolj ugodno trgovino za thinkpade?

D3m ::

Deal je ok. Jaz gledam tega.

https://anni.si/prenosni-racunalniki/pr...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Saul Goodman ::

Apis je izjavil:

Sam imam že nekaj časa Lenovo prenosnike, sem ogledoval tudi te Ideapad 330 v raznih variantah, vendar mi kakovost izdelave ohišja ni všeč, preveč se upogiba. Pojdi pogledat v kak Big Bang, tudi sledilna ploščica daje nenavaden občutek.


pri lenovo se splača pogledat tudi X, T in W serije, odvisno od potreb. so pa "business line" laptopi, dražji in narejeni iz boljših materialov. takih v bigbangu dobesedno NI, ker držijo le "consumer line" robo.

zato se pogosto splača pogledati za leto, dve ali par let stare "business line" opcije, ker tistim pade cena in se lažje primerjajo s ceno najnovejših "consumer line" laptopov. so pa nekaj let stari "business" lenovo laptopi ponavadi močnejši od marsikaterega "consumer line" lenova z letnico 2018.

bbt.si npr. drži dost te "business line" robe, od Lenovo, HP, Dell, ipd.

rini ::

To pa ne drži; "par let stare" prenosnike primerjat po moči z novimi! Kaj si prodajalec v bbt.si? :D

sl0t3ch ::

Potrebuje kdo prenosnik dobljen v kompenzacijo? Nerabljen....

https://www.mimovrste.com/prenosniki/le...

DePalmo ::

Problem pri business line je da so videti kot najbolj kvadrataste kartonske škatle. Sem jih že gledal, pa se nisem še za nobenega odločil.

hmm23 ::

perci ::

Kje pa kupujete refurbished lenovo laptope?

TribesMan ::

Lapstore, NBWN.de, ebay...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

scipascapa ::

hvala za info tribesman, lapstore.de zgleda kar kewl.

DonMatejo ::

Torej, mojstri, pregledal sem že skoraj vse, ampak bom vseeno postal še tu za brainstorm, če je kdo prišel navzkriž s kakšnim podobnim modelom. Iščem torej:
- 16GB RAM
- SSD min 250GB + HDD min 1TB
- min 14' zaslon (mat)
- primeren procesor (min i5 i guess)
- čim tišji laptop (najbrž nezdružljivo)
- nakup v Slovenski spletni trgovini

Hvala vsem.

Karen ::

Za tiste ki oklevate ali rabljenega ali novega, par stvari v razmislek:
Prednosti:
- stari i5 brandi, T, X serije Lenovo npr., so po hitrosti tam nekje v rangu teh N3450 celeronov, pogosto še malce hitrejši.
- kakovost izdelave (res je da so škatle, ampak isto velja za Volvo: they are boxy, but they are good), je praviloma bistveno boljša. Skratka škatle so z razlogom. Če ima kdo kako lenovo X Carbon serijo pa kovinsko Yogo bo jasno o čem govorim, Yoga je za japije ki bi se radi svetili, X serija je delovna portable mašina (imam oboje).
- drajverji se dobijo za vse še vedno.
Skratka 2 leti stari praviloma mirno služijo še 2 leti (v povprečju se cena notebooka vsako leto malo manj kot prepolovi, se pravi če je bil nov 1600 eur bo eno leto star 800, dve leti pa cca. 400 - če je sreča se proda bolje, ampak recimo trgovec za odkup nikoli ne bo ponudil več).

Slabost je da nimajo garancije, ampak če vzameš novega kitajca kjer je tveganje da kaj crkne ali je že DOA veliko, je skoraj isti crap če ga moraš vračati (pri nas je bolje, samo praviloma nimajo tako nizke cene). Praviloma je razen zunanjega izgleda uporaba rabljenega notebooka višjega cenovnega razreda še vedno boljša kot novega plastik-fantastik.
Če dobiš recimo 2 leti starega višjega ranga s še enim letom garancije je po mojem skoraj zmaga. Seveda se pa najde še kak drug minus, samo hočem reči da ideja rabljenega vnotebooka višjega ranga ni a-priori za odmet. Vsak se pa seveda odloča po svoje.

rini ::

Moja nova T modela sta po iztekli triletni garanciji začela delati probleme s pregrevanjem. Ohišje je pa še vedno presenetljivo čvrsto. Ne upam pomisliti, kako dotrajani so šele prenosniki, ki so bili profesionalno v dnevni 8 urni uporabi. Prisegam na novo in 3 letno garancijo, po tem obdobju pa postane tehnologija že itak odpisana.

Karen ::

Zaščitit ventilator pred vrtenjem (zobotrebec vmes) pa spihat s kompresorjem dela čudeže, če se že ne greš na novo mazat paste med procom in hladilnikom.

perci ::

rini je izjavil:

Moja nova T modela sta po iztekli triletni garanciji začela delati probleme s pregrevanjem. Ohišje je pa še vedno presenetljivo čvrsto. Ne upam pomisliti, kako dotrajani so šele prenosniki, ki so bili profesionalno v dnevni 8 urni uporabi. Prisegam na novo in 3 letno garancijo, po tem obdobju pa postane tehnologija že itak odpisana.

Ja, pa si ga kaj odprl in spucal prah?

Drugač, mene pri teh rabljenih Thinkpadih moti baterija, ki je v glavnem bolj ali manj fuč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

TribesMan ::

You sure?

V zadnjih 5 letih sem kupil 7 rabljenih thinkpadov X in T starih večinoma 2-3 leta, in noben ni imel baterije z manj kot 95% originalne kapacitete.

X220 ki ga uporabljam dnevno zadnja 4 leta non-stop, kupljen 2 leti rabljen, ima na bateriji 850 ciklov, pa je kapaciteta še vedno 65% nove, ali drugače povedano 3+ure uporabe, nova je dala od sebe dobrih 5 ur...

Nazadnje sem kupil T440 za 300€ par mesecev nazaj, baterija 100%...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zancek0 ::

TribesMan je izjavil:

You sure?

V zadnjih 5 letih sem kupil 7 rabljenih thinkpadov X in T starih večinoma 2-3 leta, in noben ni imel baterije z manj kot 95% originalne kapacitete.

X220 ki ga uporabljam dnevno zadnja 4 leta non-stop, kupljen 2 leti rabljen, ima na bateriji 850 ciklov, pa je kapaciteta še vedno 65% nove, ali drugače povedano 3+ure uporabe, nova je dala od sebe dobrih 5 ur...

Nazadnje sem kupil T440 za 300€ par mesecev nazaj, baterija 100%...

Živjo, zanima me, kje kupuješ T440, ker bi tudi meni en prav prišel.

TribesMan ::

Nazadnje sem ga kupil tukaj:

https://www.lapstore.de/f.php/shop/laps...

Splača se pogledat pa tudi T440s:

https://www.lapstore.de/f.php/shop/laps...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MrStein ::

TribesMan je izjavil:


X220 ki ga uporabljam dnevno zadnja 4 leta non-stop, kupljen 2 leti rabljen, ima na bateriji 850 ciklov, pa je kapaciteta še vedno 65% nove, ali drugače povedano 3+ure uporabe, nova je dala od sebe dobrih 5 ur...

Odvisno od prejšnjega uporabnika. Eni so sposobni v enem letu uničiti baterijo, drugim dela 5 in več let.
(baterije tipično držijo tam 1000 ciklov, tako da pri 850 bi seveda še morala biti čisto OK)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-žiga- ::

Iščem prenosnik za pisarniško delo. Nič zahtevnih programov. Velikost ekrana najraje 14", manj ne, ločljivost ekrana okoli fullHD. SSD je dovolj 120 giga, rama bi bilo fino da je 8 giga ter da ima vsaj 2 leti garancije. Gledal sem Lenovo Ideapade na Geizhals, 330S se začnejo pri 400 eur in izpolnjujejo moje zahteve. Se dobi kaj boljšega za ta denar? In kje ga kupiti. Pri nas nisem našel točno tega modela. Ni problem naročiti iz tujine, je pa vseeno prednost slovenska tipkovnica.

S24B370 ::

Hej, prosil bi za mnenja glede izbire lahkega, cca. 13inch prenosnika.
Kljub siceršnji ne preveliki naklonjenosti applovemu poslovnemu modelu sem se glede na potrebe že skoraj dokončno odločil za Macbook Air (stari za 999€ ali ta novega za 1400€; morda celo slednjega), a bi vseeno prosil za mnenje, ali je to optimalna izbira ali pa se raje svetuje kaj drugega.

Glavne lastnosti: prenosljivost in torej majhna teža (pod 1,5kg), dolga avtonomija baterije, diagonala cca. 13inch, po možnosti aluminijasto ohišje, trpežna klasična oblika (ne snemljiv/touch zaslon ali neke tablične variante)
Uporaba: čisto navadna pisarniška, internet, morda kdaj kakšen film. Vseeno pa nekaj, kar bo čim dlje delalo tekoče.

Če googlam "Macbook Air alternatives", dobim le nekaj ne bistveno cenejših plastičnih variant in nekaj dražjih (npr. Huawei MateBook X Pro).
Kaj pravite? Je v tem segmentu lahkih prenosnikov apple celo dobra izbira?
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: S24B370 ()

boho ::

Poglej mogoče za primerjavo še Asus UX410/UX430 serije (14") ali UX310/UX330 serije (13").

S24B370 ::

Hvala, tale Asus zgleda super. :) bom še malo pregledal v tej smeri.
Kako pa je v smislu trajnosti? Za Applove prenosnike (tudi za mobitele) sem že večkrat slišal (čeprav vedno jemal z rezervo), da jih imajo ljudje leta in leta in še vedno delajo hitro in tekoče kot prvi dan. Za vse te generične prenosnike z windowse vemo, da hitro zastarajo, čez par let so že za stran. Je v tem smislu res kaj na tem in se mogoče zato splača pogeldati k applu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: S24B370 ()

igorpec ::

S24B370 je izjavil:

da jih imajo ljudje leta in leta in še vedno delajo hitro in tekoče kot prvi dan.

Hardware s tem nima nič. Windowsi so pač leglo in priložnost za vse mogoče nesnage ... Naloži si generičen Debian/Ubuntu/Arch/* Linux pa bo leta in leta delal brezhibno hitro. Kot prvi dan. MacOS, na drugi strani, je precej bolj čist in bolj ali manj popedenan Linux. Zaradi tega leta in leta ni težav. Pa to ne pomeni da rabiš zdaj ravno Mac-a nabavit. Praktično vsak premium prenosnik se zlahka kosa z njim in običajno dobiš več. In le ti so praviloma brezhibno out-of-the-box delujoči z mainstream Linux distribucijami.

Moj konkreten predlog: Dell XPS 13 z FHD (non touch) zaslonom.

perci ::

TribesMan je izjavil:

You sure?

V zadnjih 5 letih sem kupil 7 rabljenih thinkpadov X in T starih večinoma 2-3 leta, in noben ni imel baterije z manj kot 95% originalne kapacitete.

X220 ki ga uporabljam dnevno zadnja 4 leta non-stop, kupljen 2 leti rabljen, ima na bateriji 850 ciklov, pa je kapaciteta še vedno 65% nove, ali drugače povedano 3+ure uporabe, nova je dala od sebe dobrih 5 ur...

Nazadnje sem kupil T440 za 300€ par mesecev nazaj, baterija 100%...

Ja, berem oglase na lapstore, kjer v glavnem (vswj oglasi ki sem jih jaz gledal) ne zdrzijo vec kot 1 uro.

Drugace bi tudi jaz prav z veseljem vzel kak t440.

perci ::

Tribes: kako pa je drugač s pošiljanjem? Piše, da je za SLO za resellers only? A so te slike gor simbolične ali dejanskih naprav? Kako je z ohranjenostjo po tvojih izkušnjah?

TribesMan ::

Za baterije mislim da piše bolj v smislu da garantirajo vsaj 1 uro... v realnosti pa so baterije precej dobro ohranjene.

Ummm... nazadnje ko sem naročal ni bilo nobenih omejitev glede pošiljanja, razen če je prišlo vmes do kake spremembe.

Slike so simbolične. Če je izdelek označen kot 2. kvaliteta, lahko pričakuješ kake večje praske, razpoke ali pa kake lise na ekranu. Ostalo pa je več ali manj z minimalnimi znaki obrabe, mogoče malo zglancane tipke ali pa palm rest, ne kaj več. Vsaj do sedaj so moje izkušnje take.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

perci ::

Shipment to Slowenien
(Shipping to commerical resellers only)


Predvidevam, da imajo "resellers only" za Slovenijo zato, da kupca potem ne tretirajo po potrošniški zakonodaji ampak kot podjetje.

Mogoče veš, kako se pa kaj W serija obnese? Neki kupujem za fotra pa cincam med velikostjo, težo in avtonomijo...po drugi strani pa ima W full numerično tipkovnico...

A 2. wahl je 2. kvaliteta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

TribesMan ::

Huh... tole je novo...

W nimam pojma, nisem še niti od daleč videl nobenega.

2. wahl je pa 2. kvaliteta ja.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

uxbal ::

Ah, spregledal tamo, pastam sem:

Živjo,

Mislim, da boste kar pravi naslov. Dosedanji Fujitsu se mi je zlomil, tako da iščem laptop, ki bo z lahkoto požrl ene 15+ tabov na Chromu, ki ima 256 GB SSD in vzdržljivo ohišje (ker sem visok, moram ekran vedno dodobra našponati, da ga lahko normalno gledam). Želim tudi nekoliko manjši ekran brez numpada. Nekako sem zožal na:

Lenovo Yoga 530
Asus Zenbook 14
Dell Vostro 5471

Katerega od teh bi priporočili? Bi bilo vredno pogledat tudi kakšnega Acerja?

Najlepša hvala!

lopov ::

Glede baterije na starih thinkpadih -- X230 s 44+ (6 celično baterijo), za cikle ne vem točne številke, cca 300 naj bi bilo in okoli 30% originalne kapacitete. Laptop je dual boot z Win 10 (1709) in Ubuntu 18.04.1.

Windows 10 zmore max 10 minut in sprazne baterijo, ubuntu z isto baterijo deluje najmanj 1 uro. Povprečna uporaba, recimo vklopljen wifi, zaslon na 70% svetilnosti, branje pošte, tipkanje, srfanje po netu.

Zakaj takšna razlika mi ni jasno, ugibam, da je Win 10 power management bistveno slabši.

omara ::

Pozdravljeni

Kupujem novi prenosnik do nekje 1000€, in prosim za vašo mnenje.

Gledal sem:
https://www.mimovrste.com/gaming-prenos...

Računalnik se bo načeloma uporabljal za kakšen program tipa SolidWork in občasno kakšno igrico.

Hvala vnaprej

TOP ::

Pozdravljeni kupujem prenosnik za domačo rabo pa me zanima vaše mnenje katerega bi vi izbrali,ker največja neznaka mi je AMD Ryzen 2200U.
1.Intel I3 6006U in Geforce MX 110
2.AMD Ryzen 2200U in grafična vega3.
Hvala.
1.https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

2.https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...

scipascapa ::

https://techtablets.com/2019/01/teclast...

Tole bo bomba s ceno nekje 300€.

D3m ::

TOP je izjavil:

Pozdravljeni kupujem prenosnik za domačo rabo pa me zanima vaše mnenje katerega bi vi izbrali,ker največja neznaka mi je AMD Ryzen 2200U.
1.Intel I3 6006U in Geforce MX 110
2.AMD Ryzen 2200U in grafična vega3.
Hvala.
1.https://www.mimovrste.com/prenosniki/as...

2.https://www.bigbang.si/prenosni-racunal...


Sam bi izbral Ryzen 3 z naloženimi Win 10.

Pri i3 je EndlessOS, ki ga ne poznam.

Če bi pa imela oba isti OS se bi pa odločal na podlagi kvalitete ohišja in tipkovnice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TOP ::

Ja ohišje in tipkovnica je ista kvaliteta ohišja,ker oba sta od Asus in je povsem isto.Misliv sem kaj MX110 je grafa bolša kot vega 3.

D3m ::

Je boljša. CPU je pa boljši pri AMD.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
521 / 658
»»