» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
512 / 657
»»

Han ::

Velikokrat je tako, ko pride ven novejši model, ki pravzaprav ni najnovejši, ker ima še prejšnjo generacijo procesorja... Če ti deluje brezhibno, se ne sekiraj. 3GB GDDR5 je dovolj za 1080p, razlika v procesorju pa je kvečjemu 10%.

bedak ::

Pozdravljeni

Zamenjati moram prenosnik in sem si nekako ogledal Dell XSP 13 (9370)

Zanima me kakšne so alternative pri recimo HP, Asus, Lenovo ...

Zanima me še glede docking station-a a to pomeni, da se baterija ne izrablja ker se ne polni dokler je prneosnik vklopljen na docking station? Ali je docking station fajn samo pač zaradi vseh možnih portov, ki so na voljo?

Prenosnik mora imeti 16gb rama, i7, 500gb ssd, čimboljši zaslon, podpirati mora vsaj 1 zunanji 4k monitor

Hvala za odgovore in predloge

fujtajksel ::

bedak je izjavil:


Zanima me še glede docking station-a a to pomeni, da se baterija ne izrablja ker se ne polni dokler je prneosnik vklopljen na docking station? Ali je docking station fajn samo pač zaradi vseh možnih portov, ki so na voljo?


Keč docka je v glavnem da ti ni treba priključevat več žic vsako posebej, pa gor so kakšni konektorji ki jih na računalniku ni in bi sicer rabil več posamičnih adapterjev.
Kar se baterije tiče je vseen šmorn al polniš z dockom ali z napajalnikom (pri XPS 15 je težje najt dock ki futra 130W, ker je to nad USB standardom). Če želiš da baterija dolgo preživi, lahko v BIOSu nastaviš da jo polni na max 90% ali celo 80% in začne polnit spet ko pade 10% nižje (z Dell Command | Power Manager lahko te meje spreminjaš v živo brez bootanja v BIOS).
Lahko priključiš tudi zunanji GPU preko TB3 za igrice igrat (sicer je večinoma poseben podmiznik za igrice boljša rešitev).

Zavedat se moraš še to da tile ultratanki prenosniki tipično nimajo dovolj dobrega hlajenja, da bi bili sposobni dolgo časa furat nazivne zmogljivosti procesorja. Se zna kej izboljšat če undervoltaš, zamenjaš termalno pasto s Kryonaut-om ipd.

https://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-...
https://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-...
https://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-...

Han ::

care20 ::

Han je izjavil:

Velikokrat je tako, ko pride ven novejši model, ki pravzaprav ni najnovejši, ker ima še prejšnjo generacijo procesorja... Če ti deluje brezhibno, se ne sekiraj. 3GB GDDR5 je dovolj za 1080p, razlika v procesorju pa je kvečjemu 10%.


A igre ki vzamejo do 3gb vram,je fps v igrah enak na 3gb in 6gb verziji?
pa ce vzame nad 3gb vram,a potem js imam na 3gb verziji recimo na medium nastavitvah enak fps kot tisti na 6gb verziji,ki pa ima nastavitve na ultra?
Drugace kartici sta iste na laptopu,obe imata 1280 cuda cores,ni tko kot na desktop verzijah kje je 3gb 1152 cuda cures in 6gb 1280 cuda cores...
Upam da si razumel vprasanje

bedak ::

fujtajksel je izjavil:


Keč docka je v glavnem da ti ni treba priključevat več žic vsako posebej, pa gor so kakšni konektorji ki jih na računalniku ni in bi sicer rabil več posamičnih adapterjev.
Kar se baterije tiče je vseen šmorn al polniš z dockom ali z napajalnikom (pri XPS 15 je težje najt dock ki futra 130W, ker je to nad USB standardom). Če želiš da baterija dolgo preživi, lahko v BIOSu nastaviš da jo polni na max 90% ali celo 80% in začne polnit spet ko pade 10% nižje (z Dell Command | Power Manager lahko te meje spreminjaš v živo brez bootanja v BIOS).

Dobro, to razumem sedaj. Imajo tudi HP-ji, Asus-i ... konec koncev tudi Microsoft Surface laptop kakšen podoben power manager? Dopade se mi recimo tudi HP 830 g5 - je primerljiv z xps 13 po "kvaliteti izdelave"? Se HP-ji bolj kvarijo ali je obratno? Ali je Asus-ov Zenbook primerljiv? Ali sem falil?

fujtajksel je izjavil:

Lahko priključiš tudi zunanji GPU preko TB3 za igrice igrat (sicer je večinoma poseben podmiznik za igrice boljša rešitev).

Hvala za predlog, a tega na srečo ne potrebujem :)

fujtajksel je izjavil:

Zavedat se moraš še to da tile ultratanki prenosniki tipično nimajo dovolj dobrega hlajenja, da bi bili sposobni dolgo časa furat nazivne zmogljivosti procesorja. Se zna kej izboljšat če undervoltaš, zamenjaš termalno pasto s Kryonaut-om ipd.

Jap, se zavedam ja :| toda mobilnost mi je žal pomembna, želel bi, da bi outofthebox delovalo/se hladilo normalno/dobro brez raznih

Han je izjavil:

4K na 13,3" Windows ekranu? Še vedno ne, hvala...

Ne razumem ravno? A na MAC-u je pa fino met, a je razlika?

Prej sem pozabil napisat, da mi je rahlo pomembno tudi koliko časa traja baterija ob normalni uporabi.

Hvala za odgovore ;)

fujtajksel ::

> želel bi, da bi outofthebox delovalo/se hladilo normalno/dobro brez raznih

Želel bi že in predstavljaš si da za to ceno bo. V realnosti se vsi ti laptopi sestavljajo po standardnih procesih, čeprav rabijo perfektno termalno pasto, kontrole kvalitete kar se tega tiče pa ni. Ker bi drugače predolgo trajalo. Zato je če nočeš sam prčkat zlasti pomembno kakšen je servis ;)

> Ne razumem ravno? A na MAC-u je pa fino met, a je razlika?

Tud na Macu ti višanje resolucije od neke točke naprej dejansko ne nuca kej velik. 4K je veliko bolj koristno na zunanjem 30" kot na 15", kaj šele 13.3". Že pri XPS 15 so debate a ma UHD smisel - zato ker med drugim tehta več in hitreje kuri baterijo, pa še mat zaslon je bil samo pri FHD. Je pa UHD mal bl sexy ;)
Pa še pri Applu malo bolj privijejo razvijalce da scaling štima. Pri M$ je scaling načeloma čist lepo podprt, ampak niso uštimali tako da bi stari programi delali vredu po defaultu, vključno celo s kakšno staro M$ šaro, kakšni razvijalci so bili precej počasni, pa še kakšni imajo neke samosvoje pristope (npr Adobe Acrobat ne skalira guija pri prenosu okna med zasloni z različnim skaliranjem).

Han ::

care20 je izjavil:

A igre ki vzamejo do 3gb vram,je fps v igrah enak na 3gb in 6gb verziji?
Guglaj "3gb vram vs 6gb vram"...

bedak ::

razumem, da bojo težave s hlajenjem ;)

dejansko pač ne prodajajo recimo dell-a s takimi specifikacijami (ali pa pač uvoznik ne uvaža), ki bi ne imel uhd zaslona :|

drugače pa tisti lenovo izgleda super, sem malo googlal da ima tudi nek power manager ... samo zanima me še, če ima asus in hp kaj podobnega, ali morda kdo ve?

ali je hp elitebook primerljiv z xps 13/lenovo x1 carbon?

saj vem da vseskozi sprašujem iste stvari sam res ne vem :|

in kako za f.... ima lahko, če že ima, v letu 2018 prenosnik za 2k€ hdmi 1.4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

MrStein ::

bedak je izjavil:


drugače pa tisti lenovo izgleda super, sem malo googlal da ima tudi nek power manager ... samo zanima me še, če ima asus in hp kaj podobnega, ali morda kdo ve?

HP ima.

Je pa to bolj odvisno od razreda izdelka kot pa od proizvajalca.
Poceni home variante tega načeloma nimajo, business razred pa načeloma ima.

in kako za f.... ima lahko, če že ima, v letu 2018 prenosnik za 2k€ hdmi 1.4

No ja, v preteklosti so tudi 100 Mbitni ethernet "not tiščali", ko je v trgovini gigabitna kartica bila 5 EUR...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kecip ::

https://aldi.medion.com/md61200/sl/?wt_...

Pozdravljeni!

V zgornjem linku je povezava do Hoferjevega laptopa. Zanima me, če se dovolj hladi za igranje iger?

Hvala za odgovor. LP

care20 ::

kolk je pa cena?
Procesor je kar dober za igranje iger,graficna bolj slaba,hlajenje dvomim da ima dobro

Ahim ::

fujtajksel je izjavil:

Pa še pri Applu malo bolj privijejo razvijalce da scaling štima.

Pri Applu scaling prav nic ne stima - svez Firefox (quantum) na OS X High Sierra 10.13.6 z 200% scalingom (pri native locljivosti ekrana 2560x1440) naredi iz fontov neko packarijo, ki je napol med stopnickami (jagged) in zameglenimi (fuzzy). Podobno bedno izgleda tudi menijska vrstica OS X in pravzaprav celoten UI.

Na Win7 (nastavljen 150% scaling pri native locljivosti ekrana 1920x1080) so vsaj crke videti povsem ostre, ker pac ni neki mongo samo naredil rescale bitmapa ekrana z interpolacijo kakor jabolckarji.

MrStein ::

No, čudni fonti v Firefoxu so tudi na Windows, glej temo: Web fonti (že spet)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

špela113 ::

Pozdravljeni,

bom kar uporabila obstoječo temo.
Nakupujem računalnik namenjen CAD in BIM programomv v 1. v vrsti, pa tudi za VIDEO in PHOTO obdelavo.
Vprašanje je splošno::
Mislim, da je zame boljši xeon procesor in quadro grafika kot i7 in gtx, ta je recimo bolj za gamerje, kajne?
Prenosniki z xeon in quadro so mnogo dražji, kot modeli z i7 in gtx, kljub temu da jih i7 in gtx prekašata v benchmarku.

Mogoče benchmark ni edini kriterij, kateri so še drugi?

Hvala za pomoč.

kecip ::

care20 je izjavil:

kolk je pa cena?
Procesor je kar dober za igranje iger,graficna bolj slaba,hlajenje dvomim da ima dobro


Slaba grafična? Glede na 1060,1070 in 1080 ali recimo na 970?

Bolj me hlajenje skrbi ja. Ga je mogoče kdo kupil? Kako ste zadovoljni z njim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kecip ()

care20 ::

Gtx 1050 je pocasnejsa celo od gtx 970m...doplaci 100e pa kupi asus rog z gtx 1060...bos me 1x vecje fps v igrah kot na 1050...pa tudi pregreval se ti ne bo saj ga imam

Ahim ::

MrStein je izjavil:

No, čudni fonti v Firefoxu so tudi na Windows, glej temo: Web fonti (že spet)

Ne gre zgolj za Firefox (cudni fonti na Macu z vkljucenim skaliranjem so povsod, je pa tako, da jih najlazje opazim v brskalniku, ker je v njem pac dalec najvec teksta na celem ekranu). Isto je v menijski vrstici na vrhu, ki je stvar OSa in ne posamezne aplikacije (vse aplikacije na Macu imajo to enotno vrstico menijev zgoraj), pa na desktopu pod ikonami itd.

Na Windows 7 (150% scaling) tega enostavno ni, vidi se recimo, da so fonti v tem oknu, kjer zdaj tipkam, siroki tocno en piksel (sirina crtice na t-ju ali minusa), font smoothing ("ClearType") dejansko deluje, na Macu (200% scaling) je pa precejsen zmazek.

Trditev zgoraj, katero sem komentiral, definitivno ne drzi, in za to ni kriv Firefox.

grizl ::

Odločitev je padla. Prenosnik bo Lenovo Yoga 920. V EU je dokaj ugodna ponudba na https://www.notebooksbilliger.de/lenovo... , obstaja pa možnost, da mi ga kolega prinese iz US, npr. https://www.bestbuy.com/site/lenovo-yog... .

Razlika je v SSD-ju, vendar me 256 GB iz ZDA ne moti, ker bodo vse večje zadeve sproti šle na zunanji HDD. Zanima me razlika v ekranu (če je to dejansko res). Pri modelu iz EU je v specifikaciji napisano Auflösung 3840 x 2160 Pixel (Ultra HD) , pri ZDA pa 1920 x 1080 (Full HD).

Ali sem kaj spregledal?

Kako je z prenosom računalnika v osebni prtljagi? Razlika v ceni je skoraj 400 eur.

Vaše mnenje. Hvala.

igorpec ::

grizl je izjavil:

Zanima me razlika v ekranu (če je to dejansko res). Pri modelu iz EU je v specifikaciji napisano Auflösung 3840 x 2160 Pixel (Ultra HD) , pri ZDA pa 1920 x 1080 (Full HD).

Ali sem kaj spregledal?

Kako je z prenosom računalnika v osebni prtljagi? Razlika v ceni je skoraj 400 eur.

Vaše mnenje. Hvala.


UHD na 13" pomeni dvoje. Plačaš nekaj kar ne opaziš in ne potrebuješ in pri tem žrtvuješ kakšno uro(?) avtonomije. Za dejansko razliko poglej naokoli - sigurno je kdo testiral. Je pa vedno težje dobiti HD verzije pri poslovnih prenosnikih -> "več je bolje". Sam sem se namučil, da sem našel FHD XPS 13, kateri ima tudi nebleščeč mat nontouch (še ena nepotrebna traparija) ekran.

Kar se tiče osebne prtljage. Če ga ne prenašaš naokoli original zapakiranega, ne bi smelo biti težav.

kecip ::

care20 je izjavil:

Gtx 1050 je pocasnejsa celo od gtx 970m...doplaci 100e pa kupi asus rog z gtx 1060...bos me 1x vecje fps v igrah kot na 1050...pa tudi pregreval se ti ne bo saj ga imam



Kaksen je to prenosnik? Kje kupiti?

DePalmo ::

Ena nevmesna. A obstaja kak spletni portal kjer bi lahko filtriral prenosnike po mojih željah da nato dobim spisek kateri laptopi imajo željeno? V kratkem bom kupoval dva, enega za punco (ne zahteven ampak še vedno par "osnovnih" stvari kot so IPS, vsaj 15 inčev, 4 ali več jedrni CPU, ter zase kjer bom pa bolj zahteven (dva ali trije diski, 17 IPS, vsaj 8 jedrni CPU, itd.).

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

MrStein je izjavil:

www.geizhals.eu

U, madona, filtrov kokr češ. Najlepša hvala za tale link!

grizl ::

Še par dodatnih vprašanj.

Kakšna je dejanska (v praksi) razlika v hitrosti delovanja med prenosniki z i5-8250 in i7-8550 z 8 oz. 16 gb ram-a in ali je smiselno kupiti prenosnik z 8 gb ram-a ter dokupiti še eno palčko (namesti 1 x 16gb...) ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grizl ()

Tomson ::

V praksi ni dosti razlike, sploh pri vsakdanjih, nezahtevnih opravilih sta kar tam tam. Pri zahtevnejših opravilih pa je novi i7 nekje 10-15% zmogljivejši. Podobno je tudi z razliko med 8GB in 16GB RAM. Odvisno kaj počneš z računalnikom, za kaj ga uporabljaš. Pri audio/photo/video obdelavi, ko imaš opravka z velikimi datotekami pride več RAMa prav, tudi če imaš v brskalniku npr. odprtih zelo veliko zavihkov in nasplošno pri "heavy" multitaksingu seveda tudi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gwertix ::

Prosim za predloge za 14"do 15.6" prenosnike/ultrabooke do 800€. Predvsem za osnovno uporabo, tu pa tam tudi za amatersko obdelavo slik in videov. Ima kdo kaj izkušenj, kako se obnesejo HPjevi Pavillioni x360?

Tomson ::

- Acer Aspire 7 A715 (i5-8300H/8GB/SSD512GB/GTX1050/15,6FHD IPS) za 832€
- Asus VivoBook S15 S510UN (i5-8250U/8GB/SSD256GB/MX150/15,6FHD IPS) za 818€
- HP ProBook 450 G5 (i5-8250U/8GB/SSD512GB/GF930MX/15,6FHD IPS) za 750€
- Xiaomi Mi Notebook Pro (i5-8250U/8GB/SSD256GB/MX150/15,6FHD IPS) s kodo: GB$XMLAPPRO01 za 717€

HPjevi Pavillioni x360: dober zaslon, Wifi, USB-C, ok tipkovnica, povprečna kvaliteta izdelava, tako tako baterija, nizka svetilnost, brez etherneta, procesor prejšnje generacije ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

renofkinja ::

kdo je tako nor da bi prenostnika za 800e kupoval na gearbest? lol

MrStein ::

Tomson je izjavil:

Podobno je tudi z razliko med 8GB in 16GB RAM. Odvisno kaj počneš z računalnikom, za kaj ga uporabljaš. Pri audio/photo/video obdelavi, ko imaš opravka z velikimi datotekami pride več RAMa prav, tudi če imaš v brskalniku npr. odprtih zelo veliko zavihkov in nasplošno pri "heavy" multitaksingu seveda tudi ...

Hmm, tudi ko sem imel odprtih mali milijon tabov, mi Firefox ni žrl več kot 2 GB RAM- a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

@renofkinja:
očitno sem jaz med tistimi, tanorimi, ker pravkar pišem na omenjeni prenosnik! ;)

@MrStein:
pri meni se kar pozna, imam vedno odprte tri brskalnike (Firefox, Chrome, Edge) in pri vsakem en kup zavihkov, pa sem pri 8GB hitro na 50% porabe RAMa. Seveda to ni eden glavnih razlogov za nakup dodatnega rama, se pa vsekakor pozna, če poleg teče še kakšen potratnejši program. Pač odvisno kaj kdo počne na računalniku in kaj zares potrebuje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gwertix ::

Tomson je izjavil:

- Acer Aspire 7 A715 (i5-8300H/8GB/SSD512GB/GTX1050/15,6FHD IPS) za 832€
- Asus VivoBook S15 S510UN (i5-8250U/8GB/SSD256GB/MX150/15,6FHD IPS) za 818€
- HP ProBook 450 G5 (i5-8250U/8GB/SSD512GB/GF930MX/15,6FHD IPS) za 750€
- Xiaomi Mi Notebook Pro (i5-8250U/8GB/SSD256GB/MX150/15,6FHD IPS) s kodo: GB$XMLAPPRO01 za 717€

HPjevi Pavillioni x360: dober zaslon, Wifi, USB-C, ok tipkovnica, povprečna kvaliteta izdelava, tako tako baterija, nizka svetilnost, brez etherneta, procesor prejšnje generacije ...


Hvala, si bom pogledal predloge. :)

A potem je velika razlika med procesorji 7. in 8. generacije? Mogoče samo še kakšen predlog za ultrabook 14"?

slothec ::

Prenosnik 4GB Rama.
Kaj mislite, je to dandanes dovolj za osebo, ki ga bo uporabljala večinoma za internet/office/film ipd? Al je smiselno dokupiti eno palčko rama?

mtosev ::

če je ssd not bi še šlo. optimalno je 8gb in ssd
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

inesb ::

Živjo.

Počasi res rabim nov prenosnik in nisem zahteven uporabnik. :) Rabim predvsem za dokumente in pogledat kakšen film. Fajn je kakšen GB več, ker hitro zasedem. Trenutno imam HP (iz 2011) in se pregreva odkar ga praktično mam.

Kaj izven ranga 500€ glede na moje potrebe niti nisem gledala. Kakšno priporočilo ali ne morem zgrešit?

mtosev ::

počak da ima hofer kakšnega mediona. 36mes garacije. medioni so 99% časa bb
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

Hofer ima ves čas Akoye. Za 499 eur je 17 palčna z 256MB SSD in 1TB HDD, za 379 eur pa 15 palčna z 1TB HDD.

inesb ::

Hofer, zanimivo. Bom pozorna, hvala. Berem sicer kritike na račun tipkovnice, ampak še na vsako sem se navadla...

zvita feltna ::

Živjo. Kupujem laptop za vsakdanjo rabo (net, filmi, mogoče kak starejši špil,... ). Zaslon mora biti FHD, velikost 15,6 ali 17, SSD disk 128-256, procesor intel i3 ali i5, grafika integrirana.
Gledam take zadeve:
www.computeruniverse.net/en/lenovo-v130...
www.computeruniverse.net/en/lenovo-v320...

Ima kdo izkušnje z i3-6006u?

Zgodovina sprememb…

Rašo ::

Zivjo,

zanima me mal več kaj mislite od tem hoferjevem računalniku Akoya: https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Največ bi ga uporabljal za brskalnike (Firefox), torrente in kakšen prenos slik iz mobilca na disk. Nekih drugih programov, kot občasno Officov Word/Excell, ne uporabljam.

Zanima me predvsem kakšen mu je ta procesor Intel(R) Pentium(R) 4415U in 4GB Rama DDR4 ter grafična Intel(R) HD.

Do sedaj sem imel hp envy 17-j016sg vendar mi je ekran nehal delat:
(HP ENVY 17-J016SG I5-4200M/8GB/750GB, Geforce GT 750M)

Tako da me zanima ali je Akoya primerljiv temu HP (za SSD disk mi je jasno).

Hvala za pomoč.

lpR

Han ::

Za omenjeno delo bo v redu. Pentium 4415U je primerljiv s starejšimi Core i3, od i5-4200M je ca. 15% počasnejši, Intel HD 610 grafika je konkretno počasnejša od GT 750M, a zmore dekodirat H.265.

Ijus ::

drugač pomagajte si z passmark.com za benchmark score. vem . ni to 100% verodostojen podatek sam neka orientacija je.
pa jaz full preferiram geizhals.eu za izbor komponent - od nakupov do spremljanja cen.
geizhals je kot pri nam ceneje.si.

drugač za une k mate keš kar tujina - je mal cenejš do občutno cenejš. najde se kdaj kaka cvetka k ma ornk pocen.
amazon pa to. ebay. pa štacune tud. paypal, mastercard (prepaid si lahk zrihtate uni k nimate za master pravo)...

MrStein ::

Ijus je izjavil:

drugač pomagajte si z passmark.com za benchmark score. vem . ni to 100% verodostojen podatek sam neka orientacija je.

Problem je, da ne piše (vsaj v pregledu ne), koliko jeder je.
Tako lahko kupiš "super" 8 jedernika, ki v praksi pogrne.
Sicer je super za orientacijo, le štecilo jder moraš vedno nekje drugje poiskati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brez-imenko ::

Ima kdo izkušnje z nakupom obnovljenih prenosnikov? Kje se ga splača vzet? Lahko pridejo v poštev tudi sosednje države. Budžet zastavljen tam nekje okrog 400€. Fino bi bilo, če bi uspelo poganjat kakšno programje podobno SketchUp-u.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Ijus ::

kaj pa razstavni eksponati?

brez-imenko ::

Tudi ti pridejo v poštev samo najprej sem pomislil na tovarniško obnovljene, ker zadetkov od ponudnikov pod slednjimi je bilo precej ne vem pa kje se ga bolj splača vzeti.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Rašo ::

Han je izjavil:

Za omenjeno delo bo v redu. Pentium 4415U je primerljiv s starejšimi Core i3, od i5-4200M je ca. 15% počasnejši, Intel HD 610 grafika je konkretno počasnejša od GT 750M, a zmore dekodirat H.265.


Hvala za pomoč in info.

PeterGriffin ::

Zdravo,
Punca potrebuje nov računalnik za delo na daljavo oz od doma, pač razni računovodski programi, povezan bo s službenim serverjem, več zavihkov itd, jaz pa rad na vsake toliko sprobam kakšno igro(gta, nba, fifa, far cry, itd). Ker je stacionarni komp že zastarel, iščeva primeren laptop. Budget je nekje do 1000€, lahko kak evro več, še raje pa manj :D . Rad bi da zadeve delajo tekoče vsaj še nekaj časa zato me zanima kaj priporočate, koliko rama minimalno, 8 ali 16? Procesor i5 ali i7, grafična verjetno vsaj gtx 1050? oz kaj je pač best buy ta trenutno, lahko tudi še počakam, tujina tud pride v poštev.

Han ::

Za jurja bi moral dobit GTX 1060. geizhals.de, idealo.de, computeruniverse.net

PeterGriffin ::

Han je izjavil:

Za jurja bi moral dobit GTX 1060. geizhals.de, idealo.de, computeruniverse.net


gtx 1060 na najdem pod 1100, razen če je brez ssd, s samo 8rama, brez hdd itd.
zanima me kaj se bolj splača vzeti, npr hoferjev medion(ki bo znižan iz 1000 na 850) z gtx 1050 4gb in nadgraditi rame iz 8 na 16(če se da), ali npr kakšne laptope, ki že imajo 16gb rama ter gtx 1050ti verzijo za 1000€ npr
asus
««
512 / 657
»»