» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
304 / 658
»»

Dromar ::

Auč, potemtakem pa se opravičujem. Na youtubu sem gledal več recenzij in govorijo ponavadi not, da ti modeli od 2012 naprej niso več sploh nadgradljivi - da torej ne moreš menjat diska, nadgraditi ramov in menjati baterije.
Se da tudi rame nadgradit?
Glede cene sem imel prav, da je 1180 že znižana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dromar ()

Zheegec ::

retina ni nadgradljiv
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

addy93 ::

Dromar je izjavil:

Auč, potemtakem pa se opravičujem. Na youtubu sem gledal več recenzij in govorijo ponavadi not, da ti modeli od 2012 naprej niso več sploh nadgradljivi - da torej ne moreš menjat diska, nadgraditi ramov in menjati baterije.
Se da tudi rame nadgradit?
Glede cene sem imel prav, da je 1180 že znižana?


Pozdravljen,

predvidevam, da govoriš o MacBook Pro 13"... MacBook Pro-ja lahko nadgradiš sam. V knjižici, ki jo dobiš zraven laptopa imaš napisan postopek zamenjave HDD->SSD. Pravtako imaš napisan postopek kar se tiče nadgradnje rama. "Težave" predstavljajo zgolj novi Maci-Retina... Predlagam ti, da če boš zamenjal HDD za SSD... Kupiš vse kar rabiš in odneseš v I-store v city parku. Stane 19€, da ti naložijo nov OSX...

Vse ki nadgrajujejo Mac 13 ponavadi kupijo SSD, ki ga vgradijo, HDD pa uporabljajo za zunanji trdi disk. Kar se pa tiče RAMA. Mac 13 neuradno podpira do 32gb rama, kar je po mojem mnenju overkill... Uradno podpira 8gb, kar je IMO čisto dovolj.

LP

kmetek ::

dromar: samo na omenjene imace, pokliči najbližjo comshop...kakor vem, nima veze če si študent itd...nakupi se naj ne bi seštevali.
in ne gledati spletnih cen....na tiste v trgovini je popust, poklicat trgovino pa je.

APPLE MacBook Pro 13" 33/i5/4GB/500GB/HD4000 md101cr/a 1.309,99
na to ceno -10% = 11789,99EUR pa še na klubsko vzameš in si že v 2% bonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

mikey

http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

ista cena, s tem, da če si član comshop kluba se ti nakupi seštevajo 2x letno.

Dromar ::

kmetek, najlepša hvala.
Glede študentske sem mislil pač to, ko imajo authorized resellerji 5% nižje cene, če pokažeš študentsko.
Če sem zdaj prav izračunal, me vsega skupaj pride 1155€ s tisto klubsko ceno, pa še kakšnih 150€ za SSD (katerega se splača?) in 16gb rama (katere, ponovno? Morajo biti 1600MHz baje, da se dejansko pozna upgrade). Vsega skupaj računam potem okrog 1350€, če si sam sestavim.
Kaj pa glede diska, kje bi dobil čim cenejše ohišje da tisti crap od 500gb diska vržem not in ga imam za zunanjega?

V četrtek bom šel pogledat v tavečji Comshop v BTCju, kako in kaj. Moram še temeljito premislit namreč, ker verjetno slej ko prej pridejo ven novi modeli, ki bodo še hitrejši pa to :D

kmetek ::

Na klubsko 2% dobiš ob zaključku 1/2 leta 30.6, do 31.7 prejmeš bon v vrednosti 2% vseh nakupov med 1000 in 2000 itd.

boolsheat ::

Verjetno kake drastične razlike v MBPjih ne bo vsaj do izida Haswell-a, to je menda Q2 (Maj,Junij) 2013.

Dromar ::

No, saj pravim, bom pregledal malo, pa se odločil, če se mi mudi :D
Mogoče bodo pa novi PRO-ji že avtomatsko z SSD diski in 8gb rama in morda bodo imeli celo kak soliden zaslon. Moram počekirat, o čem se kaj govori po netu :D

addy93 ::

Dromar je izjavil:

No, saj pravim, bom pregledal malo, pa se odločil, če se mi mudi :D
Mogoče bodo pa novi PRO-ji že avtomatsko z SSD diski in 8gb rama in morda bodo imeli celo kak soliden zaslon. Moram počekirat, o čem se kaj govori po netu :D


Proji so že opremljeni z solidnimi zasloni... :-D
Al je zgolj sarkazem? :-D

Dromar ::

Resolucije so za laptop, ki stane 1300€, pač slabe. Obstaja seveda retina, vendar je zanjo treba tudi mastno doplačati, česar si osebno pač ne morem privoščit, oziroma bolj točno rečeno, ne morem upravičit takšnega nakupa. Ne pravim, da pričakujem retino za 1300€, morda pa vsaj nek 1600x900 zaslon ali kaj podobnega.

boolsheat ::

Pa ni tole s strani Comshopa malo fail, da NE napišejo prave cene temveč dražjo? Večina ljudi pač ni prijavljena v trgovino in vidi dražjo ceno in pač vas ignorira...

Dromar, kaj pa če si narediš nek Hackintosh? Ali pa OSX lavfaš v VM.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

addy93 je izjavil:

Dromar je izjavil:

No, saj pravim, bom pregledal malo, pa se odločil, če se mi mudi :D
Mogoče bodo pa novi PRO-ji že avtomatsko z SSD diski in 8gb rama in morda bodo imeli celo kak soliden zaslon. Moram počekirat, o čem se kaj govori po netu :D


Proji so že opremljeni z solidnimi zasloni... :-D
Al je zgolj sarkazem? :-D

Do prihoda Retine je imel Apple na trgu najslabše ekrane glede na ceno. Seveda takrat kvaliteta ekrana ni nikogar zanimala :)
Anyway, vzameš za manj denarja Thinkpada s 1600x900 antiglare ali pa za isto ceno Elitebooka s 1920x1080 anti-glare ekranom. Ali pa še raje - doplačaš za Retina model in je zadeva rešena. Edino Windowse daš gor (da imaš dostop do Retina ločljivosti in customizable font DPI) pa je zadeva rešena.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

kmetek ::

boolsheat: lepo piše na uvodni strani, da se je treba registrirat za boljšo ceno itd....

Rias Gremory ::

@ALIEn3001
Če se ne motim dela kmetek v Comshopu.
Saj veš kam pes taco moli.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

darksome ::

Hej,

rabim nasvet za nakup novega laptopa. Do zdaj smo imeli doma MSI CR700X, ki je dejansko odlično služil, dokler mu ni crknila baterija in je odstopilo na enem delu ohišje - okvir, zaradi nenehnega odpiranja in zapiranja. Zdaj pa iščemo nekaj zelooo identičnega temu, torej želim:
- 16/9 Widescreen
- svetleč zaslon
- MSI je imel WXGA+ 1600x900(LED?)- želim najmanj enako ločljivost
- mora biti najmanj 17 inčni
Na druge specifikacije se žal ne spoznam a želim, da bi računalnik živel čim dlje :)) torej čim višja življenjska doba baterije. In da bi zdržala na dan čim dlje, ker se bi računalnik veliko rabil.
- želim še da bi računalnik delal ČIM HITREJE in se ČIM MANJ SEGREVAL.
Uporabljal bi se za:
- gledanje filmov
- surfanje po internetu
- You Tube
- pisarniško delo
- tu in tam za rabo v Photoshopu in AutoCadu
- za igre je doma Playstation

V glavnem mi je najpomembnejši del torej življenska doba, robustnost in vizuelen del. Ob tem mora biti čim hitrejši, torej da ne šteka. Sem brala še nekaj o teh SSDjih pa mi ni ravno jasno če pride to zame v upoštev? Cenovni rang od 700-800EUR, lahko tudi manj, če se dobi kaj.

O računalnikih res nimam pojma, zato prosim za razumevanje. Hvala :D
Lp, Tamara

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: darksome ()

boolsheat ::

Svetleč zaslon? Si sigurna v to? :P
Kaj pa Windows-e rabiš?

Acer ima enega zanimivega, za 730€ z i5, 6GB rama, GF630, Windows 8 ter Full HD zaslonom (!), ki je sicer nesvetleč. Z i3 pride pa 660€. Ima pa prostor za 2 diska in kamot vstaviš SSD kar ti močno priporočam, SSD naredi ogromno razliko.

Model je Aspire V3-771G, kakšna je pa kvaliteta izdelave pa žal ne vem.

bosmla ::

ravno tega sem v3-771g gledal. Super zadeva za taksen denar (edino v hoferju je verjetno ke cenejsega).

boolsheat ::

Ja tega imajo v hofru, tudi dobra zadeva, ni pa FullHD:
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_3...

D3m ::

Rias Gremory je izjavil:

@ALIEn3001
Če se ne motim dela kmetek v Comshopu.
Saj veš kam pes taco moli.

@Rias Gremory
Če se ne motim dela ALIEn3001 v Big Bangu.
Saj veš kam pes taco moli.

;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

darksome ::

boolsheat - nevem no, na temu MSIju je svetleč zaslon in mi je všeč (uporabljamo ga samo v hiši, kjer razno bleščanje povečini ne moti), imamo pa doma še en Futjitsu Siemens, ki ima mat zaslon pa mi ni tako všeč, no mogoče že zato, ker je že sama kvaliteta slike na njemu slabša..

Za Windowse pa.. lahko priporočite tudi kaj brez?

Iščem in gledam, pa vidim, da je pri izbiri 17 palčnih izbira skromnejša, oz. cena preveč naraste. Kaj pa Asus ali Dell?

http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

Pa hvala glede namiga za Acerjev model, bom malo premislila :)

kmetek ::

Rias Gremory je izjavil:

@ALIEn3001
Če se ne motim dela kmetek v Comshopu.
Saj veš kam pes taco moli.


Alien30001 pa v Big Bangu in kaj potem? Se gremo streljat? 8-)

SLO_Matej ::

darksome, praviš, da si želiš vsaj 17" prenosnik. Kaj pa 18,4 s Full HD (1920 x 1080) svetlečim zaslonom? Asus K95VM.

Ima dvojedrni i5 3210M procesor zadnje generacije, ki bo za to kar želiš več kot dovolj, že vgrajenih 8 GB RAM pomnilnika, ki ga lahko kasneje nadgradiš kar do 16 GB, če bi se izkazalo, da bi ti bilo to premalo, velik 1 TB trdi disk, ki pa je tudi hiter (7200 RPM) - to je tudi dokaj pomembno za samo hitrost delovanja prenosnika, ima pa še en prostor za disk, tako da se lahko naknadno vgradi še dodaten disk oz. SSD, grafična kartica pa je GeForce GT 630M 1 GB, ki bo lahko pognala tudi kakšno ne najzahtevnejšo igro. Ima 2-krat hitri USB 3.0 in še 2-krat USB 2.0. Ohišje je delno aluminijasto, opremljen pa je tudi z Asusovo IceCool tehnologijo, ki pripomore k temu, da je prenosnik kar najbolj hladen, predvsem tam kjer se rokuješ z njim.

mikey04 ::

Hvala za odgovore, po vsej verjetnosti bo ASUS moja izbira!
LP,
frenk

OptimuZ ::

če iščeš asusa in ti zadošča 1600 x 900 resolucija pol ti pride v poštev tudi kaj takšnega: Asus K75VJ
za 10EUR več je še enak model s 750GB diskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OptimuZ ()

darksome ::

Hvala! Kaj pa pride v upoštev, če bi vzela res manjši zaslon. Torej pod 17 inčev. A ne ravno ful manjšega, ker smo se tako razvadili s tem velikim zaslonom.. A priporočate potem isto Asusa ali še kaj drugega?

Rias Gremory ::

D3m je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

@ALIEn3001
Če se ne motim dela kmetek v Comshopu.
Saj veš kam pes taco moli.

@Rias Gremory
Če se ne motim dela ALIEn3001 v Big Bangu.
Saj veš kam pes taco moli.

;)

eh potem pa nič čuj. :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

prox ::

Mene zanima kako je z garancijo, če kupim ta Asus K55VJ, če se odločim, da vzamem ven optično enoto in nadomestim z caddy-jem za trdi disk: Klik.
Zanima me če bi kaj komplicirali z garancijo, ker je treba najbrž računalnik do neke mere razstavit (odvisno od modela),da dobiš optično enoto ven. V primeru da bi bilo potrebno dati na garancijo, bi pa itak dal nazaj optično enoto.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

xxpolhecxx ::

Lp

Tudi sam kupujem prenosni računalnik. Moje zahteve (želje) pa so naslednje:

Cena: Do 1000 EUR
Procesor: Core i7
Ram: 8Gb 1600Mhz
Grafična: Kar solidna z DDR5
Disk: tukaj me najbolj žre, da v vsak prenosnik vsilijo HDD namesto SSD. Najraje bi imel samo 128GB SSD brez HDD ker imam podatke itak na zunanjem 1TB disku
Zaslon: mi zadošča 15" (tudi zaradi daljšega delovanja batarije). Drugače pa tudi 17" pride vpoštev
OS: Najraje bi brez, ker že imam svoje licenčne Win. Vidim pa, da imajo v 90% prenosniki že prednameščen nek šrot :/

Še nekaj dodatnih vprašanj:
1. V primeru da bom posebej kupil SSD disk, ali se diski za namizne in prenosne računalnike razlikujejo?
2. Kateri SSD s kapaciteto 128GB mi priporočate za vgradnjo (do 200EUR) in če lahko SSD disk vgradim sam ali ga morem peljati na servis?
3. Nikoli še nisem imel prenosnika, zato bo mogoče tole malo smešno :) Ko imam računalnik doma in je priklopljen na adapter, ali v tem primeru računalnik deluje popolnoma neodvisno od batarije? Sprašujem zato, ker me zanima kako je zaščitena batarija, da mi ne bo odpovedala že po dveh letih uporabe, pa čeprav bi bil računalnik priklopljen na adapter.
4. Kakšna je povprečna življenska doba batarije, preden jo je potrebno zamenjati po vaših dosedanjih izkušnjah. Vem da na to vpliva veliko dejavnikov, pa vseeno :)
5. Kako je z vgradnjo TV tunerja v prenosnika? Ali imajo prenosniki že pripravljeno režo za CI kartico ali kaj podobnega za digitalno TV? Vidim, da ima ta Lenovo že vgrajeno nek TV tuner ampak ni nič podrobnih informacij

Gledal pa sem tele prenosnike:
Lenovo Y580
Asus N76VZ
Asus N56VZ
Samsung Series 5 550P7C


Hvala :)

Zgodovina sprememb…

OptimuZ ::

Če ga boš imel večinoma na adapterju ti svetujem, da baterijo odstraniš. SSD si lahko menjaš sam, ker imaš na spodnji strani prenosnika par šraufekov za odstranit. Asus n76 ima dodatni prostor za HDD/SSD tako, da ne rabiš odstranjevat že vgrajenega diska. Življenska doba baterije varira od uporabe. Pri meni se je začelo poznat po letu dni uporabe (cca. 25-30% odstopanja od takrat, ko je bila nova).

PS: mislim, da komplicirajo samo pri Sony-ju glede SSD diska. Če boš kupil le tega boš moral vgradit originalni HDD preden ga pošlješ v garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OptimuZ ()

xxpolhecxx ::

Hvala. Ravno to me je zanimalo, če lahko odstranim batarijo in je potem priklopljen samo na adapter :) Sonnyja ni v mojem ožjem izboru. Zanima me tudi primerjava grafične med Asus, Samsung in Lenovo ki sem jih predlagal zgoraj

Lenovo: Nvidia GeForce GTX 660M, 2048 MB GDDR5 VRAM
Asus in Samsung: Nvidia GeForce GT 650M, 2048 MB DDR3 VRAM, Nvidia Optimus Tehnologija

Predvidevam da je za odtenek boljša pri Lenovo? Ima mogoče kdo ta prenosnik in če bi se dal naredit kakšen FPS test za Americas Army 3 (edina igra ki jo včasih še rad igram)

OptimuZ ::

notebookcheck si poglej :)

boolsheat ::

Baterijo se splača ven vzet SAMO, če se ti računalnik MOČNO pregreva, ker vročina škoduje baterijam. Drugače jo pa pusti notri, ker tudi, če imaš laptop na štromu ves čas bateriji to ne škodi.

Ena velika prednost laptopov je ravno baterija, ker če štroma zmanjka se ti laptop ne ugasne in tako ne izgubiš kakšnega neshranjenega dela...

Zgodovina sprememb…

xxpolhecxx ::

Vidiš na to pa nisem študiral če zmanjka elektrike (res uporabno). Po mojem tudi ne bi smelo škodovat batariji, če ga imaš na adapterju. Kako je pa z menjavo grafične kartice in rama v primeru da bi čez dve leti želel nadgraditi in kupiti kaj boljšega?

amacar ::

Točno tako, sam imam baterijo vedno v prenosniku po 2.5 letih drži še nekje 2.5 uri na neintegrirani grafični, ko je bil nov pa je cca 3.5 ure. (dvomim, da bi kaj dlje zdržala, če bi jo dajal iz prenosnika + da sedaj še opravlja vlogo UPS-ja, drugače pač ne)

Sicer pa ram enostavno menjaš, grafično pa se ti ne splača menjavati po 2 letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

xxpolhecxx ::

Hvala. Še nekaj neodgovorjenih vprašanj. So vsi SSD diski enaki (za prenosnika in namiznega) ali se kaj razlikujejo? Nikjer ne vidim ali ima Lenovo Y580 SATA II ali SATA III

Kateri SSD disk priporočate s kapaciteto 128GB ali več za ceno do 200eur?

AvtoR ::

Za 200€ dobiš že 240-256Gb SSD.
Sam imam Samsung 830, ampak ni več dobavljiv.
Jaz osebno bi mogoče vzel kak intel 330 180GB, za cca 130-140€.
Če gre za kritične podatke potem mogoče Intel 520 ali Samsung 840 pro, ampak so dražji za cca 20-30%.

amacar ::

Za prenosnik se uporabljajo 2.5" diski, za namiznega pa 3.5" (deluje tudi 2.5", ker ima enake priključke le pomanjšan je).
Ima sata3.
Glede ssd imaš drugo temo, sicer pa sam imam samsung 830 256gb, je ok.

boolsheat ::

Praktično vsi SSDji so velikosti 2.5" kar ravno sede v prenosnik, za namizne PCje moraš imet dodaten nastavek da ga drži, priklop je enaki SATA.

Kar moraš biti pozoren je to, da obstaja tudi mSATA priključek in tega imajo tudi nekatere verzije Y580, ki pridejo z SSDjem (možno, da pridejo s tem priključkom tudi Y580 modeli brez SSDja!), ne vem katero verzijo ti gledaš? Obe verzije imajo tudi navaden SATA za HDD. Če dobiš mSATA priključek lahko kupiš SSD z mSATa priključom in imaš potem HDD in SSD notri.

xxpolhecxx ::

Skoraj sigurno bom vzel Lenovo Y580

Ta ima vgrajen 1TB HDD disk in če prav vidim nima nobenega SSDja noter? Se mi pa zdi (nisem ziher) da sem vidu na YouTube review da ima noter tudi 32Gb SSD za caching, morem še enkrat preverit. Jaz bi dokupil vsaj 128Gb SSD in ga uporabil kot primarni disk za OS. Tega 1TB HDD pa bi uporabil za shranjevanje podatkov. Upam da sploh ima režo za dva diska?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Namesto da zamenjaš 1 TB disk, zamenjaj 16 GB SSD z večjim SSD.

http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U...

Meni to čisto lepo deluje v Edge 320.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xxpolhecxx ::

Ja bo tako res najboljše :) Ta mSATA SSD je pa spet drugačen če prav vidim. Se bom prestavu na temo o SSD diskih, hvala vam

Dromar ::

Zheegec je izjavil:

addy93 je izjavil:

Dromar je izjavil:

No, saj pravim, bom pregledal malo, pa se odločil, če se mi mudi :D
Mogoče bodo pa novi PRO-ji že avtomatsko z SSD diski in 8gb rama in morda bodo imeli celo kak soliden zaslon. Moram počekirat, o čem se kaj govori po netu :D


Proji so že opremljeni z solidnimi zasloni... :-D
Al je zgolj sarkazem? :-D

Do prihoda Retine je imel Apple na trgu najslabše ekrane glede na ceno. Seveda takrat kvaliteta ekrana ni nikogar zanimala :)
Anyway, vzameš za manj denarja Thinkpada s 1600x900 antiglare ali pa za isto ceno Elitebooka s 1920x1080 anti-glare ekranom. Ali pa še raje - doplačaš za Retina model in je zadeva rešena. Edino Windowse daš gor (da imaš dostop do Retina ločljivosti in customizable font DPI) pa je zadeva rešena.


Pa kolikokrat moram napisat, da rabim zadevo predvsem za xCode. Imam povsem soliden laptop sicer, pač Hackintosha ne moreš met, ker ni legalno in pač za biznis to glih ni najboljše. Če ga ne bi rabil, ga ne bi kupil - me cena bolj odbija kot me videz in OS privlačita, tako da.

xxpolhecxx ::

Ali ima kdo kaksne informacije ce drzi, da ima Lenovo Y580 vgrajen TV Tuner in za kaksen tuner gre? Nikjer nisem zasledil, da bi Lenovo imel serijsko vgrajen tuner?

Stark ::

Tukaj piše, da je "optional":
http://techinfolite.com/2012/06/lenovo-...

Sicer pa ti svetujem, da podrobno prebereš nekaj testov na Notebookcheck, kjer boš izvedel praktično skoraj vse kar te lahko zanima. Posebej so opisani procesorji, grafične, benchmarki v igrah, itd. Poleg tega so na dnu komentarji bralcev, ki se jih splača prebrat, da vidiš ali se pojavljajo kakšni problemi, itd.

Zheegec ::

no ja, pojavljajo problemi - pri Y560 so bile težave s panti, ki so se pojavile recimo pol leta po nakupu, ko model ni bil več aktualen... In ti ravno ne pomaga to veliko hehe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

gnjoj ::

Kupujem prenosnik ki bi ga vzel s sabo na potovanje, za ceno 300-350€.
Gledal sem tale dva:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.computercenter.si/computerce...
Kako se vam zdi? Ve kdo za kakšno boljšo ponudbo?

boolsheat ::

Tisti Asus je CRAP, stran od njega. Fujitsu je pa ql.

gnjoj ::

Pa so Fujitsuji zanesljivi? Ker pri HPju vem, da se nekateri modeli pregrevajo. Fujitsuja pa še nikoli nisem imel.

boolsheat ::

Nisem še slišal kaj slabega čez Fujitsu, tudi na Amazonu pod komenatji imaš za ta model pohvale... Pa stvar je Made in Germany (kot menda so vsi Fujitsu prenosniki)! 8-)


1:50
««
304 / 658
»»