» »

NUJNO Win XP napaka v datoteki c:\windows\system32\system

NUJNO Win XP napaka v datoteki c:\windows\system32\system

elmark ::

Kot sem že v naslovu napisal, se mi vsake toliko časa sesujejo windowsi in ob zagonu se izpiše napaka v datoteki c:\windows\system32\system - izpis je v angleščini.
Zgodi pa se med samim delovanjem windovsov, ko kar naenkrat vse skupaj zablokira, računalnik pa je potrebno resetirat in potem se pojavi zgornji napis.
Glede na to, da se mi je to že večkrat zgodilo, sem si napravil po instalaciji vseh programov še kopijo direkektorija CONFIG in ob pojavi napake, z zagonskim diskom in kopiranjem datoteke SYSTEM iz rezervne kopije, ene parkrat uspel zadev spravit v delovanje.
Le kaj bi to bilo.
Računalnik pa je sledeči:

AMD XP1700
MatsonicMS8308 ali nekaj podobnega ne vem čisto natančno ALL in ONE
ram 265
disk excelstore 80 gb

Za pomoče se vam v naprej zahvaljujem!

Mare

Moonman ::

Močno sumim rame.
Preveri s tem.


elmark ::

Sem že pomislil tudi na to, ker sem ravno včeraj pri zagonu v windovse nekje preden se pojavi DOBRODOŠLI zadeva sesuje, za sekundo se pojavi moder ekran in cel kup pisanja vendar ne utegnem videt kaj piše, se prehitro ugasne, zadeva pa ne zalaufa niti v safe načinu, samo z sistemskim diskom lahko pridem v command način.

LP

Mare

elmark ::

evo mi je uspelo slikat besedilo

jurre ::

Kot je ze nekdo rekel preveri rame. Drugace sem imel na prejsnem racunalniku podoben problem, s tem da se je ta bluescreen pokazal vsake toliko casa (lahko tudi cez 1 mesec, 2) in to ko je racunalnik miroval..Po testiranju so bili rami OK, tako da je mozno da je kaj drugega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

elmark ::

Sem že probal pa ni bilo nič boljše, sedaj sem menjal še disk in ga instaliram, tako da bomo videli, prej je bil notri ExcelStore 80GB, pa sem mal skeptičen okrog tega diska - nekam zelo poceni so, ali ni to neka izpeljanka IBM-ja. Sedaj sem dal notri Maxtorja 60 gb - mi je odlično deloval 3 leta, bomo vidli kaj bo.
Aja plošča ni tista kot sem napisal ampak matsonics MS 8137C rev 2.0.

LP

Mare

elmark ::

Zgleda, da je težava drugje, tudi po zamenjavi diska nekaj štrajka in se pojavlja ista težava

LP

Mare

Microsoft ::

Isti problem, ko sem ugotavljal, kako se RAMe navija.

Preveri RAM n-tic.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

elmark ::

Rame sem z unim programom testiral 2 dni pa ni najdu nobene napake.
Disk sem že menjal, sedaj bom probal še ploščo za AMD-ja kje dobit in zamenjat bom vidu kaj bo. Je pa res vse skupaj malo čudno.

LP
Mare

P.S.

Morda še kakšen nasvet!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC-ja za Adobe CS,3D modeling,AutoCAD

Oddelek: Kaj kupiti
131394 (1176) Loocas
»

novo naložen win 7 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6689 (580) jat2406
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
192028 (1671) mare7
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261585 (1241) ___
»

Procesi mi obremenijo cpu na 100 % kaj je narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232636 (2301) nokia6310

Več podobnih tem