» »

Štromarji na pomoč!!!!Please help

Štromarji na pomoč!!!!Please help

Modri dirkač ::

Sn si sestavu nov računalnik. Ko sem ga prvič prižgal mi je vse delalo razen CDROM Teac 40x in floppy(sploh nista pokazala življenja).Napajalnik je Enermax 350W. Sicer mam dva diska,:\ CDRW in DVD in 5 120mm ventov na DIGIDOC5 in AKASA SILVER MOUNTAIN NA AMD 1300MHZ, GF2PRO, TV PINNEACLE PCTV PRO, SBLIVE PLATINUM 5.1.
ZVEZANO JE VSE VREDU. CDROM in floppy, ki ne delata sem vzel iz starega računalnika, kjerje vse normalno delovalo. A je možno, da sta ti dve komponenti dobili nekako ob prvem vklopu preveč štroma in se je nekaj skurlo? A majo kakšno varovalko, al lahk obe komponenti fuknem v smeti. Po moje nappajalnik ni kriv oz prešvoh za to konfiguracijo. Prosim za pomoč, posebej štromarje!!!!!!
HVALAAAA.:O
Everybody lies!

Bx ::

po moje jih nisi skuru, samo kej si narobe priklopu...
mal poglej master-slave nastavitve pa kable..
lp
Bx

Modri dirkač ::

Prklopljen je že prov. Ker sem sprobu iste konektor za štrom na DVD in na CDRW, pol sn pa še zmeru napetost. Vse OK. Ko vklopiš računalnik se splo h ne odzove -mrtvo.
Kaj majo pa veze jumperji in ide kabli. Se ne gre napajanje prek njih!!!!
Everybody lies!

TylerDurden ::

Sprobej še pri kolegih v njihovih kompjuterjih, ali pa v starem, če ga še imaš.
Let\'s make some soap ...

miranpozar ::

IDE in floppy kabel imajo toliko veze, da morajo biti pravilno obrnjeni! Pin 1 - rdeče pobarvana žička na kablu mora biti naprimer pri floppyju na notranji strani.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

TheHijacker ::

Rdeči pin na kablu mora biti v 99% obrnjen proti napajlnemu kablu. Poskusi CD-ROM vključiti brez IDE kabla samo s kablom za napajanje. Če ti ob pritisku tipke za eject vratca odpre potem CD deluje. Še enkrat preveri jumperje na njem. Sem imel primer tudi ko sem prižgal računalnik in je bila tema. Ko sem izklopit IDe kabel iz CD se je normalno zbutal.
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161581 (1179) solatko
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383437 (2664) Voluharr
»

problem pri instalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
5464 (436) SynTax64
»

secondary ide channel no 80 conductor install

Oddelek: Pomoč in nasveti
181546 (1354) Lizard
»

Ko računalnik spušča dimne signale

Oddelek: Loža
181630 (1156) Kaboom

Več podobnih tem