» »

Nakup prenosnika za Internet dostop izven Slovenije

Nakup prenosnika za Internet dostop izven Slovenije

Marvin ::

Imam malce bolj kompleksno vprašanje glede nakupa prenosnika.

Namreč, delam take stvari da vedno rabim Internet dostop. Ko bom šel na dopust bi rad s seboj vzel prenosnik, s katerim pa bi lahko tudi dostopal do Interneta. Problem tukaj je, da v vikendu kjer bom, ni niti priključka za telefon, niti kakršnegakoli drugačnega Internet dostopa (pač vikendica na Hrvaškem).

Ker sem na buđetu tako rabim spodoben prenosnik (sicer samo za delo in surfanje; ne za igre), s katerim pa bom lahko dostopal do Interneta po neki razumni ceni izven Slovenije. Ker še nikoli nisem imel prenosnika mi ni čisto jasno kako deluje wireless Internet na prenosnikih, in če je tudi dostopen recimo okrog Pule/Novega grada na Hrvaškem. Ter po kakšni ceni, in ali se je treba kje naročati, itd. Pa tudi, če je mogoče kakšna varianta preko mobitelov itd.

No, tu bi rabil res več nasvetov, tako da če kdo že ima kakšen podoben setup, se prosim razpišite.
  • spremenil: Marvin ()

Tomay ::

Prenosnik ni tako pomemben, pomembna je povezava. Če res ni nobene variante, da prideš do telefona (fiksnega) ti ostane samo še mobitel. Na wireless lahko pozabiš, vsaj kolko jaz vem je že v Sloveniji bolj redek. Če boš rabil velike količine podatkov prenašat zna bit mobitel zelo drag, zato ti priporočam, da greš do najbližjega hotela, kjer imajo računalnike z internetom in tam za nekaj 10 kun na uro lepo narediš kar imaš. Druga varianta pa je da greš do nekoga, ki ima telefon in ga prosiš če ti odstopi par impulzov, pa mu potem plačaš.

Za mobitel pa potrebuješ ali pcmcia kartico ali pa mobitel z ir. Pozanimaj se pri tvojem mobilnem operaterju in pozanimaj se tudi za cene. Za redno prebiranje pošte je kolega za 14 dni dopusta plačal okoli 50.000 SIT.
Voodoo 4Ever

St@jler ::

ni kej za dodat. wireless je na hrvaškem še bl u podnu. Vem sicer da je na Rijeki pa u Splitu ene par hotspotov sam kej bl konkretnga pa ne :)

ti ostane res samo še mobitel...sam je pa drago k prasica...

Marvin ::

Hvala za odgovore... očitno neke pametne in nedrage (ter predvsem avtonomne) reštive ni... Damn. ;(

yimi ::

wireless signal boš na hrvaškem samo za okus mogoče ulovil pa še to samo če se boš peljal čez večja mesta.

Za maile brat pa kakšno nujno administracijo je dosti mobitel, če le ne vlečeš megabajtnih prilog (ni mi jasno kako je lahko on prišel do 50 jurjev!!!), ampak kljub temu ti ne uide nekaj tisočakov iz denarnice.

Osebno bi za kaj večjega poiskal cyber caffe, če le seže tehnologija tako daleč na jug >:D .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11128249 (10881) Daniel
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7125604 (17249) klemenSLO
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237954 (7206) koyotee
»

brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
336086 (5856) ABX
»

Hrvaška in NET, potovanje z prenosnikom

Oddelek: Mobilne tehnologije
275380 (4153) steev

Več podobnih tem