» »

Koliko dobim za moj PC

Koliko dobim za moj PC

Yamasaki450 ::

Ker kupujem nov PC morm prodt starega pa ne vem kaksno ceno naj postavim?

-Ohišje Med ATX
-Monitor Samsung SyncMaster 17"
-Asus A7N8X-X Nforce 2 400
-Barton 2500+@3200+ 220*11 Termalright SP 97+ 90mm zalman
-Geil Value 2x512MB
-WinFast 6600GT 128 MB
-LC Power 550W Gold
-Hitachi T7k250 ATA 133
-Liteon Combo drive
-Trust 511 5.1 sound expert digital surround
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

jest10 ::

Malo tako neumesno vprašanje.
Zakaj kupuješ novega? Kaj neki manjka temu sistemu?

Yamasaki450 ::

Sej vem da je to dokaj soliden sistem sam mam trenutno eno ugodno ponudbo AMD64,pa glih racunam kako bi s kesom ces prsov zato me zanima kok bi dubu fedra.
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

ganzi ::

No ko se pojav kak strokovnjak lahko pove tut kaka je realna cena za mojga.
Vse kar je v podpisu je zraven, tudi monitor.
+ maxtor 40 giga 7200
+ canon i250

skrata ceu komplet..
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

Dejancek ::

Ultimate Salime :

40k ti dam, pa monitor si obdrži :D

malinavc ::

ultimate salime: računalnik dej v oglase za 120.000 SIT, lahk de boš mogu še kak tolar spustit

ganzi: ti ga pa dej za 70.000 SIT

upam da prodata :)
...odvisno s katere perspektive gledamo...

ganzi ::

sam 70k :)

Pol ga pa sploh nam prodaju, nej se raj prah na njem nabira. Sem dal sam za monitor krepko čez 100k, da o zvočnikih in ohišju, mob. proc sploh ne govorim.
Sam tko je cene padajo kaj čmo, hvala bogu da je tko.
LP

Jan987 ::

jest iz svojih izkušen vem da plata ni vredna skoraj nič (manj kot 8 jurjev) ker sem jo jez za tolk prodajov pa je nism mogu prodat in sta prišli sam 2 čist neresni ponudbi!!!!

Pa sm mel 3 tedne na bolhi in ene 4x v salamoncu in računalniških novicah in pa seveda tle na slo-techu!!!!

Za druge komponente nimam nevem kakšnih izkušen ampak sem malpovpraševov in se teli procesorji prodajajo za ene 20jurjev!!! (vsaj mobilni)

ganzi ::

pomojm bi po komponentah dobil nekaj takega:

-ohišje 10k (je kot novo)
-monitor 30k (še v garanciji, brez mrtve pike)
- geforfe 4600 tm ene 12k (garancija)
-disk WD 80GB 8MB recimo 10K (še garancija)
-Plata recimo 12k
-Procesor 15K
-Zvočniki 10k
-Disk 40GB ene 4 jurje
-Printer sigurno 6K
-DVD Rw skor nov 10k
-miš +tipk recmo 2k
-dvd navadn 3k
-napajalc 2k (chieftec 360W)
-Kuler pa drugi ventilatorčki in rebra za nort in south bridge.. recmo 3k
-ram 2x5 jurjev (garancija)
-mrežna 1k

In če to seštejem pride ven :) celih 140 kosov :D :D :D Sam mislim da cene po komponentah so čist realne, kaj pravte kje sem preveč nabil cene :\ :\??
LP

Jan987 ::

za plato asus a7n8x-x NE BOŠ DOBIL VEČ KOT 10K sit IN 10 BOŠ DOBIL ČE BOŠ IMEL VELIKO SREČE PRI NATEGOVANJU!!!

ganzi ::

Jani kje vidis da imam asus ?:D

In ne niti slučajno nemislim folka nategovat, zato tut tu sprašujem, da bi mi pomagali postaviti kar se da realne cene.
Vem da so cene nizke in s tem da ne bom dobil veliko sem seznanjen, ampak sej veste vsen bi pa rad izvleku ven kar se da, ker sem tut vložil kar se je dalo :)
Nategovat pa res ne mislim in zato mi mal pomagite postavit neke realne cene. Čist tko okvirne. Tenks !

Ultimate ti pa tut probi po komponentrah prodat, se upam stavit da se da dobit več ven.
LP

EvilDare ::

-ohišje: zakaj prodajaš
-monitor :zakaj prodajaš sej je 17"
-Plata: ne dobiš tok, edino če koga nategneš
-Zvočniki : niso vredni 5k
-Printer :zakaj prodajaš
-DVD Rw : zakaj prodajaš
-Kuler pa drugi ventilatorčki in rebra za nort in south bridge.. : nepomembne komponente čeprav so res tok vredne

Zakaj prodajaš popolnoma vse. Mislim da ti tako lcd, dvd pekač, ohišje, mogoče tud printer , še vedno dobro služijo in takoj prišparaš veliko denarja. Če imaš pa preveč denarja,zakaj te pa sploh zanima po koliko lahko prodaš, prodaj takoj pa imaš mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

ganzi ::

Stvar je taka, sm se odloču, da bi nabavu prenosnika in bi se rad vsega tega znebil.
Za igre imam PS2 (kasneje PS3, ki pa mislim da bo že pravi stroj za igre proti računalnikom), tako da bi mi prenosnik povsem zadoščal za faks in brskanje po netu, msn itd.

Ne ne denarja pa sploh nimam preveč:) če bi imel bi vse skup zabrisal proč in prec nabavu prenosnika, sam ne bo šlo :)
Bom vidu ka bom naredu.
Hvala za menja;)
LP

Jan987 ::

kakšnega prenosnika pa nameravaš nabavit?

ganzi ::

Niti sanja se mi ne :)
Ne rabim ne vem kakega stroja. Vendar tudi najslabšega ne bom vzel, tam nekje 250k max.
Sploh pa ne vem kako je s tem če je prenosnik priklopljen na napajanje daljši čas. Ker se bo večinoma upoabljal doma in bo nadomeščal ta sistem, torej da nebi polnil baterije ampak bi imel kar prkloplenga na štrom.

Kako pa je pri prenosnikih, je kej narobe če delujejo 24/7?
LP

Jan987 ::

pri nas imamo enga k je veš čas delovanja priklopljen na štrom in se mu je po enem letu delo baterije zmanjšalo za polovico (ampak je zelo redko na baterijah)! Će pa boš mel rač. prižgan 24/7 pa je pomoje boljš da si kupiš enega tihega navadnega pa mobile procesor notr da se ne bo preveč grel!!!


To je moje mnenje

ganzi ::

Samo neki še, če je baterija totalno slaba oz uničena ali še vedno lahko normalno deluje priklopljen na elekt. omrežje?
Ker moj bo redko stran od elektrike.

Ubistvu ne bo 24/7. Sej drgač ta comp, povsem ustreza temu za kar ga uporabljam vendar bi z prenosnikom prihranil neverjeto veliko prostora :)


LP

Jan987 ::

Hha pol nimaš placa za navadn računalnik! Drugač maš recimo v mlacomu na prvi strani zgoraj en sistem, ki je ful majhna škatla notri pa je en sempron pa 256 rama .... oz. za to kar ti rabiš več kot dovolj lahko pa ti ogradijo pomoje še 256mb rama in pa en 15 palčni lcd in boš pomojem veliko prišparal!!!!


Lhko pa si tud kupiš prenosnik sam dvomim da ti bo dobro deloval 24/7 nisem pa še poiskusil tko da lahko bo pa dobro!!!

ganzi ::

Sej ne bo 24/7, k ubistvu ni potrebe. Aja ne gre se sam za plac, ampak tut za to zmedo s kabli.. tisoč enih kablov bljak :)
Sej morm še ful premislit kako bo. K si moram še nekak pol spedenat predvajane filmov pa muske pa še eno totalno hudo ozvočenje, sam bo treba it v drugi smeri ne bo bo priklopleno na računalnik , če si bom ubodu prenosnika.
Tko da treba bo pše vse dobr splanirat :)

Hm smo že čist offtopic :) se raj vrnimo nazaj na temo.

Hvala ti in LP
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

Racko ::

@jani123: Mislim, da bi bilo dobro, če nebi ti vsakega posta pisal z nepotrebnimi klicaji?Občutek daješ tak, da vsepovprek kričiš in kričiš.Malo se umiri :D


LP

Jan987 ::

Ok, hvala

Veron ::

Ganzi, tudi z prenosniki imaš lahko "hudo" ozvočenje, saj obstajajo tudi zunanje zvočne kartice Audigiy (USB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za igranje iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
859075 (7417) smacker

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29849187 (35880) dzinks63
»

Prodati za kolko in ali je povpraševanje veliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524836 (3379) Tic
»

pomoč pri oceni laptopa

Oddelek: Kaj kupiti
7995 (853) Fizikalko
»

Ocenite mi racunalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
331680 (933) NobelMan

Več podobnih tem