» »

[Java] Linux

[Java] Linux

drejc ::

Zanima me, kir window manager (če sploh) uoprabljajo JREji za linux? Se prav JFrame.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Nerdor ::

Hm, kaj pa recimo Java IDE, kot so Eclipse, NetBeans, JEDit in podobno. Te uporabljajo JFrame. :)

Drugače pa recimo pri Fedori pa tudi pri Debianu pa pri Gentoo in podobno je polovico programov napisanih v perl&python navezi. Posebej iztopa Python pri Fedori. Saj so napisani vsi sistemski pripomočki vključno z set-up Anakondo.
Tak isto velja za bsd-je, da je veliko stvari poimplementiranih v perl&python. Java tle nekako zaostaja zaradi jvm. Mogoče bi bilo cool, če napravili hiter interprejter za javo, da nebi uporabljal memry-hog jvm.

Zdej bo noraguta rekla, da spet lažem. :\
... for lifetime!

CCfly ::

Zanima me, kir window manager (če sploh) uoprabljajo JREji za linux? Se prav JFrame.
Če sem prav razumel tvoje vprašanje potem JRE ne uporablja window managerja direktno, temveč samo prek Xlib/Xt naroči naj mu strežnik izriše okno.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

drejc ::

Xlib/Xt


To je nižji sloj pol...xfree al kaj?

Kaj pa ko razvijaš za kde in gnome? Se prav se da narest window aplikacijo (ne z javo), ki je neodvisna od tipa namizja?

hvala
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

CCfly ::

To je nižji sloj pol...xfree al kaj?
Xlib in Xt v bistvu sta Xfree. Višji sloj bi bili widget seti in frameworki, kot so Motif, Qt/KDE, GTK/GNOME, wxWidgets, ...

Kaj pa ko razvijaš za kde in gnome? Se prav se da narest window aplikacijo (ne z javo), ki je neodvisna od tipa namizja?
Ne čisto, nekatere stvari so standardizirane in bodo delale enako v obeh okoljih, kar se tiče samega izgleda aplikacije, je pa ta odvisen od nastavitev obeh namizij. Nekatere distribucije so se potrudile in obe namizji ter okna aplikacij enako oblekle.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gundolf ::

Kolikor jaz vem uporablja java svoj window manager povsod. Zato tudi ima povsod isti look & feel in se povsod obnaša identično.

CCfly ::

Java samo izrisuje widgete, window manager pa upravlja okna in nima veze z Javo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Gundolf ::

javin window manager pa upravlja okna in ostale widgete znotraj jave?

noraguta ::

odvisno od toolkita se mi zdi , ne zatrdim za prmej ampak se mizdi , da je swing packal po deviceu. swt in njegove stranke pa uporabljajo "API".

popravek ,
v tisto zgoraj nisem prav nič prepričan. mar kdo zna razjasniti , kako je ratalo swingu doseči tako katastrofalno odzivnost? Mislim model po katerem deluje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

CCfly ::

javin window manager pa upravlja okna in ostale widgete znotraj jave?
Modalne dialoge še vedno upravlja window manager od operacijskega sistema, za vse ostalo je pa tako java odgovorna.

odvisno od toolkita se mi zdi , ne zatrdim za prmej ampak se mizdi , da je swing packal po deviceu. swt in njegove stranke pa uporabljajo "API".
SWT vsaj v *nix sistemih uporablja GTK za prikaz svojih widgetov, medtem ko Swing dela direktno s Xt-jem. Mislim da vzrok za slabo odzivnost ni sam grafični podsistem, temveč bolj arhitektura samega Swing-a. Torej SWT je precej boljši pa čeprav je vmes še ena plast abstrakcije.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kopernik ::

Swing ni po defaultu neodziven. Obstajajo aplikacije (npr. IntelliJ IDEA), ki delujejo normalno hitro. Mislim, da je postal relativno hiter z javo 1.4, seveda še ni ujel native aplikacij (vprašanje, kdaj jih bo), je pa dovolj hiter za normalno delo. Tudi SWT ni nek biser v odzivnosti.

kopernik ::

Še ena izkušnja:
eclipse (swt) dela v windowsih hitro, hitreje kot IDEA (swing), ampak v linuxu je pa ravno obratno. Zgleda, da je SWT za linux počasnejši kot v windowsih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava programa za delovanje v ozadju

Oddelek: Programiranje
91101 (694) konspirator
»

java desktop app - kaj priporočate?

Oddelek: Programiranje
262294 (1487) boss-tech
»

Jake2

Oddelek: Novice / Igre
133087 (2603) kronik
»

remote administration linux/unix mašin preko xserverja

Oddelek: Operacijski sistemi
231498 (1341) Zzzzzzz
»

Linux- par vprasanj o Window MAnagerjih...

Oddelek: Operacijski sistemi
221733 (1518) CCfly

Več podobnih tem