» »

Athlon 64 X2 na prodajnih policah

Athlon 64 X2 na prodajnih policah

X-Bit Labs - Na X-bit labs poročajo, da so dvojedrni procesorji podjetja AMD, Athlon 64 X2, končno prišli na prodajne police. Opaziti jih je bilo mogoče v trgovinah v Tokiu.

Vstopni model Athlon 64 X2 4200+ stane med 606$ in 609$, X2 4600+ med 910$ in 919$, medtem ko najdražji model, X2 4800+, stane približno 1135$. Kljub visokim cenam, so trgovine zaloge razprodale.

V večjih količinah naj bi bili ti procesorji dobavljivi na začetku julija.

32 komentarjev

Jaffa ::

Lepe cene.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Moonman ::

A ne obstaja še 4400+ model z 2.2Ghz in vsak 1M L2 cacha?
Ta je moj favorit.:)

Še Unreal 3 grafični pogon, ki bo podpiral multicore, pa gremo.
Nekaj več na splošno: anandtech


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Moonman ()

gabl136 ::

Heh, kaj bojo nam ''smrtnikom'' taki procesorji (zaradi cen seveda):'(

Myth ::

Heh, cene so smešno visoke, glede na to kje se prodajajo. 8-O Verjetno zaradi velikega navala, so ceen sprva dvignili. Predvidevam, da se bodo v dveh mesecih, mogoče treh/štirih cene znižale tam spodaj do 50%. Heh, samo kaj nam to pomaga? Cene bodo v Evropi zasoljene. Če pa greš na potovanje dol, pa tudi nisi nič pridobil, ker so karte drage. Čeprav si želim enkrat it dol na potovanje po štacunah. Tam nekje realno gledano mogoče čez 4-5 let. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

@Mr|ce: ne bluzi. Na Japonskem je vse opazno dražje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Myth ::

Ne bluzim. Govorim le bolj splošno. Ne vem točno za Japonsko, ampak da je tam vse bolj poceni.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

No, na Japonskem ni, in ker novica omenja izključno cene na, glej si ga no, Japonskem, je tvoj odgovor bluzenje. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Myth ::

No, da te potolažim da res ne bluzim. Dokaz (pogovarjal sem se z nekom od tam) so mobiteli in digitalci ki jih tam dobiš za male pare. Za procesorje pa res ne vem. Ne znam japonsko, da bi zdaj po njihovih straneh gledal kakšne majo cene. :) (čeprav vem da obstajajo strani v english verziji, da se nebo spet kdo ob to spotaknil :P )
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

alexb ::

Japonci imajo precej visji zivljenski standard. Ce se prav spomnim neke japonke v HRI-BAR showu, je dejala da imajo povprecno placo tam okol 3000 EU in to tisti z dost osnovno izobrazbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexb ()

BluPhenix ::

Ja in cene do 5x dražje kot pri nas, vem ker sem debatiral z dvema človekoma ki sta tam bila.

so mobiteli in digitalci ki jih tam dobiš za male pare.

Njihovi GSMi pri nas ne delajo, čeprav je velika škoda, saj so svetlobna leta pred našimi. Pa ti je tip reku da so male pare, al ti je povedal številko? Sej tudi pri nas dobiš digitalce za male pare, dokler ne sežeš po bolj znanih firmah.
Dvomim, da so višje cenovni EOSi kaj dosti bolj poceni kot pri nas.

našel cene: EOS 20d na te pride na japonskem 170,000 yenov (299,795 SIT ), pri nas je 359.988,00 SIT. Je neka razlika ni pa tako ogromna kot praviš.
Če misliš it res dol samo zaradi šopinga se ne splača, ker te pride izlet tja dol vsaj nekje 500.000 SIT. Če pa greš na potovanje in si še nekaj kupiš spotoma pa je drugo. Seveda, ker ne boš nosil take količine denarja in ker boš plačal z Viso, bodi pripravljen še na par procentov za transakcijo.

Japonska je draga in se tja ne splača hoditi na šoping. Če si mislil kakšno drugo tako azijsko državo, res je marsikaj se dobi poceni vendar se ti lahko zgodi da ko stvar prineseš domov, da ne bo sploh delala, v nobenem primeru pa ti ne velja garancija. Stvari so povečini ponaredki, zato so tako poceni.

Myth ::

Hmm... ženski s katerima sem govoril, sta govorila o Canonovih digitalcih. Imela sta sami tistega, ki zgleda kot kartica. Če se prav spominjam, sta rekli da stane okoli 150.000 SIT (vsaj takrat) in ker sem ravno takrat bral o njem in da stane v Evropi več kot 300.000 SIT. Upam vsaj da se prav spominjam, ker že 2 leti nazaj to. :| Bom moral v revijo pogledat, kam sem že hotel it na šoping. Sicer pa sem tudi dal primerjavo, da se ne splača dol bluzit samo za šoping!! :) Je pa res, da tisti mobilci nebi tukaj delali, samo že to da imajo tam mobitele (zdaj bom menda mimo brcno) 5. generacije. Mi pa imamo komaj tretjo generacijo. Za kaj ostalega bi samo bluzil, ker za drugo ne vem kakšne so cene (bile).

en LP
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Vesoljc ::

ampak dual core gejse pa sekajo...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

minmax ::

vesoljc: ja iz černobila.

kody ::

kaj HT bodo tudi podpirali?
se zadnja trdnjava intela bo padla.....

ICE...ti bluzis....bil lani poleti japonec pri meni (preko Lions cluba)...pa je dal za Sony V1 pri njih vec kot bi dal pri nas....


pa ni fina v generaciji mobilcev, temvec v standardih omrezja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kody ()

SasoS ::

Kaj ti bo HT če imaš 2 polna cora :D

Alexius Heristalski ::

pa je dal za Sony V1 pri njih vec kot bi dal pri nas....

Verjetno tudi zaslužijo precej več kot pri nas.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kody ::

saj vem tudi to....
samo nekateri trdijo da je v dezeli vzhajajocega sonca vse bolj poceni

drejc ::

Kolikor pomnim nove (visje) frekvence in nova jedra procesorjev so VEDNO drazja na japonskem kot po ostalem razvitem svetu. Isto se te procesorske novotarije sprostijo na japonski trg nekaj tednov pred svetovnim izidom z vsaj 20% bolj zasoljeno ceno. Tak je biu trend pred leti (2-5) in mislim da je se vedno.

To pa je precej tut iz ekonomskega stališča, sej Japonce baše lih to da so preklet šparovni (obrestne mere minimalne, pa še kr šparajo) ampak za najnovejše "gadgete" pa so prpravleni tut svoje šparovčke odpret pa en mesec se sušiju odpovedat.

Tolk o tem
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Utk ::

Hehe, HT je samo reklamna finta. Vsaj dozdajšni procesor je to imel podobno kot P4, samo manj učinkovito, tudi tist čist ta prvi 8086. Pravi HT je pa lahko samo na več jedrih, jupi:D

Zheegec ::

SMP >>>>>>> HT :D >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Myth ::

kody, lani ni ravno isto kot pred tremi leti. Očitno bom moral začeti pisati podrobnosti tudi. Ko se v vsako stvar piknete, kaj god omenim. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Tarzan ::

Hehe, mislim, danekateri mešate Hyper threading in Hyper Transport.
Lahko pa se tudi motim >:D .

kody ::

offtopic..
saj si ti pametoval ne jaz kak je tam ceneje....

Utk ::

Ja kaj pa je HT sploh... še zmeraj se preklaplja kot prej, samo da je nekaj manj izgube pri tem. Če je samo eno jedro, se nazadnje itak vse izvede tam. Fensi imena se pač bolj prodajajo.

apollo007 ::

@mrice si ti slucajno mislu kitajska?

Gorenje je narocilo pralne stroje, za posamezni pralni stroj pa so placali 10 ksit z transportu in davku vred en frend ko pa je biu tam je reku da ti za 500 sit spucejo celo stanovanje
... in še vseeno se vrti ...

Myth ::

Nebi vedel... nisem vprašal od kod sta, saj v tem je problem. Da jaz bolj na splošno rečem kaj. :\ Vem samo da sta bili Azijki. :) Škoda, da nisem cifre dobil od katere od njiju. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kody ::

mrICe....
glej tvoje odgovore....
prvi glede japonske
No, da te potolažim da res ne bluzim. Dokaz (pogovarjal sem se z nekom od tam) so mobiteli in digitalci ki jih tam dobiš za male pare.
potem poves, da sta deklici in na koncu
Nebi vedel... nisem vprašal od kod sta, saj v tem je problem. Da jaz bolj na splošno rečem kaj. Vem samo da sta bili Azijki.


ti si mona

Myth ::

Ajajaj, kody. A razumeš besedo na splošno? Nikjer nisem rekel točno iz Japonske, ampak tam doli. Konec koncev sem samo zaradi vas poskušal se spomnit vsega in vam razložit, ampak ni šlo. Mislim, da bi lahko že mene tu vun pustli s te debate.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Vesoljc ::

ce se pa skoz oglasas...

:p
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

xenon74 ::

mr|ce preveč se trudiš za nas - probaj se manj trudit.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Jaffa ::

V avstriji se že dajo dobit. Cene so pa od 130.000 naprej. :D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

krisspace ::

Lani jeseni ko je prišel ven panasonic lumix dmc-fz20 ja bila cena v evropi okoli 600€ in več. Ko pa sem opazival cene na japonskem pa naj bi bil okoli 105.000 sit. V sloveniji pa niti ne govorim, ker je še spomladi 2005 bila 179.900 sit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
211680 (1362) opeter
»

Keri procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
192298 (1811) PlayTheGame
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647110 (4939) MEDENA
»

Kaj pravite na to sestavo rač.? Prosim pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
241743 (1310) rhino
»

AMD bo znižal cene

Oddelek: Novice / Procesorji
325359 (3764) jest10

Več podobnih tem