» »

NOVI hladilnik za CPU PELTIER!!!

NOVI hladilnik za CPU PELTIER!!!

Frame ::

Pozdravljeni!

Rad bi vam razjasno stvari okoli novih hladilnikov za CPU!Also hladilnik z Peltom z ultra hlajenjem.
Stvar je sledeča:Moj CPU AMD A64 3500+@ 2.75Ghz 1.5v

Pokno sem to stvar gor in razultati so sledeči:

1300rpm idle 30-32C Full Load 44-46c-extremno tiho pa še CPU je navit ko satan>:D
3000rpm idle 24-26C Full Load 38-40c-Malo bolj glasno ampak še vedno zelo tiho!:D

V glavnem full navdušen,ni treba plate vun jemat pa to,samo lepo zahaklaš na podnožje in to je to!

Stane 11k!!!:D V glavnem majka!

frame

Aja dobite ga v Chip Trde d.o.o.
May The Force Be With You!!!!

igor0203 ::

kšn llink bi biu tud dobrodošel??? :\

Frame ::

Ej!

Problem, ne najdem linka!Mogoče je tak novo?:D

Ime je:Mega Power Cooler MEGTRON
Majo jih pa za vsa podnožja P4,A64...itd

BTW igra kdo Battlefield 2?Stvar seka,vsaj demo!

Frame
May The Force Be With You!!!!

Geo ::

Jaz ga ne najdem... Kje pa si ga kupil? Ce je res tolk dober nebom sou za vodno, bom rajs to kupil :D
SHIT!!! I did it again...

tiborrr ::

Hehe, kaj pa se zgodi, ko vent crkne? >:D Fsssssss...

Hlajenje izgleda dokaj bedno, ce ima na idleu ~30°C. TEC mora biti vedno dvakrat 'mocnejsi' od vira toplote (procesorja), ce hoces kaj doseci. Hladilnik pa mora biti sposoben odvesti toploto peltierja in procesorja skupaj (sesteva se).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Geo ::

Isto kot pr vseh coolerjih na zrak...:D
SHIT!!! I did it again...

tiborrr ::

Ce ti na obicnem kulerju crkne vent, potem se zadeva celo ugasne, pri peltu pa stopis procesor :D.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

neoto ::

Ce ti na obicnem kulerju crkne vent, potem se zadeva celo ugasne, pri peltu pa stopis procesor
Zakaj to? Sej računalnik se bo ugasnu, ko bo na CPU-ju kritična temperatura. Je pa res, da bo pred tem na hladilniku veliko višja temperatura (boš ventilator lohk s tal ribu...)

Frame ::

OJ!

Nič od tega!Hladilnik ima senzor tak da ni panike!
Pelt pa ni tak močen,ampak glih prav.Stvar NE GRE V MINUS!!!

Ni panike sploh,to je nekaj takega kot vodno.

Frame
May The Force Be With You!!!!

|KoRn| ::

Jaz imam na vodnem 32°C temp. procesorja pri 2600MHz (A64 3200+ S939) ... tak da mi te tvoje cifre ne zdijo kaj nizke... z BOX coolerjem sem imel okoli 40°C.

Ne vem, ne vem...
Freak on a leash!

OZZY ::

Noben nič ne najde..Kaj ko bi uporabil strička in najdli TOLE
Go with the flow.

tiborrr ::

Problem je samo v tem, da racunalo in pelt ugasnes, udari toplota iz hot platea na cold plate. In to zna scvret racunalo. Pelta na CPU vec ne bi dajal, kvecjemu na GPU ali NB maticne.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Nejc Pintar ::

Frame: Pelt more bit tok močn drgač bo temperatura na procesorju samo počasi naraščala dokler se ne boš čudil zakaj se ti je ugasnil računalnik
Lahko je biti prvi, če si edini!

Frame ::

Ok fantje povozli ste me v znanju o peltu!

Ampak stvar deluje!Zraven je še ena taka škatlica z senzorom pa mogoče je še kaj notri.
Po mojem,lajična misel,tale pelt samo pomaga pri hlajenju!Stvar v glavnem pri meni SUPER deluje!Pa še stvar prodajajo,predstavljena je bila na CEBIT-u.Tak da kaj se tiče okvar pa topljenja mislim da ni panike.

Verjetno so kitajčeki kak to porihtali:D !

Za primerjavo:Vodno če si sam narediš te pride 15k+delo+komplikacije(cevi,plato vun vzet...itd).Tole stvar pa narediš gor v 40sekundah!!Hladi ko Gorenje hladilnik!Pa 11k!

Kaj češ lepšega>:D

Frame
May The Force Be With You!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frame ()

bond007 ::

Načeloma peltier pokuri velik štroma za vsakdanjo uporabo ... recimo še enkrat toliko ko cel računalnik. Recimo en ventilator za hlajenje procesorja ti požre okol 5-10W, tale stvar pa verjetno okoli 100-150W če še ne več... Mesečno je to za okoli 3k dodatnih stroškov samo z a elektriko...

=Exceed= ::

Problem je samo v tem, da racunalo in pelt ugasnes, udari toplota iz hot platea na cold plate. In to zna scvret racunalo.


tiborrr tole se mi pa zdi da si pa mal v temo pihnu. Lej na hot strani je tko al tko hladilnik in ta to hladi!! Res da ni čisto ohlajena, ampak še vseeno. Ne vem če ravno tako zakuru ko ugasneš kot ti praviš!

Drugače bi blo če hladilnik oz. ventilator ne bi zadosti ohladil hot strani peltierja. V tem primeru bi se pa že med delovanjem peltier iz hladilnika spremenil v pečko za proc!

Tko da Frame bodi pozoren predvsem na delovanje ventilatorja!


LP


Miha


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mnja, nakup peltilerja ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341685 (1158) EX-B
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352276 (1892) Eru
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272207 (1898) TESKAn
»

Ekstremno zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231701 (1188) Tomi
»

Peltier!!!

Oddelek: Navijanje
151385 (1166) metro

Več podobnih tem