» »

Problemi z Intelovo on-board grafiko

Problemi z Intelovo on-board grafiko

`ripper` ::

pred sabo mam laptopa z integrirano Intel 82852/82855 graficno. Stvar dela ql dokler ne instaliram drajverjev za grafiko. Takoj po rebootu, se winsi poberejo samo po kake pol minute delovanja se slika sfizi, rata kockasta, strga al pa celo zgine. Pomaha samo hard power-off in to men nic vsec. V safe modu sm driverje odinstaliral, in potem winsi spet delujejo ql. Probu sm ze razlicne verzije driverjev, tud originalne od Intla in rezultat je vedno identicen, se pravi popacena slika in potem zvis masine.
je gdo ze expiriancal podobno sceno? Hecno je gledat da bi nekomu instaliral gonilnike in jih potem disablal, ker je to edini nacin da zadevo spravim v tek :(
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

`ripper` ::

aja...zdele sm ugotovu se to, da si grafika sposod samo 8MB od rama...men se zdi to nazarensko mal, sam ocitno se XPji s tem strinjajo...:)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

tiborrr ::

i855GME zna nasloviti do 64MB sistemskega rama. Nastavi v BIOSu.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Engineer_SLO ::

pa poizkusi namestiti gonilnike za grafično ki jih ponuja proizvajalec laptopa,kajti večinoma ima vsak proizvajalec malo prirejene svoji konfiguraciji....

kako ti pa windowsi privzeto zaznajo grafično,kot navadno vga ali kot intelovo grafiko?

kajti če jo zaznajo kot intelovo,potem je brez veze da nameščaš nove gonilnike....:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

`ripper` ::

hmnja... probu sm use sorte ze instalirat, windowsi mi pa najdejo Video Adapter, se pravi grafike ne spoznajo, na zalost. Eko, dans ponoc sm se 1x windowse gor dal in je delal, sam mam filing, da ko sm windowsupdate zalaufu oz. dokoncal, se je spet pojavu isti problem. Se prav... karkoli instaliram za graficno, je en k.... :(
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onemogocanje grafike nvs3100m na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
131310 (1087) hojnikb
»

windows 7 - prenosnik hp 6820s gonilniki

Oddelek: Operacijski sistemi
173624 (2985) amigo_no1
»

OS X Tiger x86 edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649211 (5613) borchi
»

Nujno ... kako ugotovit, katera grafika v laptopu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131386 (1150) OrlyTM
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795594 (4820) marsovec gugu

Več podobnih tem