» »

Boljša pozicija internet strani v iskalnikih

Boljša pozicija internet strani v iskalnikih

nero ::

Ker po teh navodilih, ki jih najdem na internetu se mi ne da it, zato bi rajši ubral lažjo pot s programom, ki naj bi sam optimiziral stran za boljše pozicioniranje.
Tako, da me zanima kateri program je dober za optimizacijo strani, tako da mi npr. iskalnik najdi.si da mojo stran med prve najdene, na pa na tretjo stran?

Hvala

LP
DFI LP NF3 250GB, AMD64 2800 (325x7 1.65V), Leadtek A6600 GT,
Geil 1x512MB PC400 (Cas2,5 363 3/4 2.7V), Zalman CNPS7700-AlCu,
Maxtor 60Gb 7200 2Mb+WD 80Gb 7200 2Mb, LC Power 550W (1x140mm)

Voyager ::

Recimo, da obstaja program za optimizacijo spletne strani. Pa si tak program nalozi le 15 ljudi za svoje strani. Recimo najdi.si zlista po defaultu 10 zadetkov na eno stran. Kako naj sedaj program optimizira strani, da bo vseh 15 na prvi strani, ce pa jih gre lahko le 10?

In potem ce ni le 15 ljudi pac pa npr. 1000. Bo program znal 1000 strani optimizirat, da bodo vse na prvi strani? Skratka program ti po mojem ne bo dosti pomagal, mogoce si lahko celo vesel, da si na tretji strani. Se najbolje je, da imas na strani kvalitetno besedilo, ki vsebuje kljucne besede, katere ljudje iscejo v iskalniku.

Tody ::

Nažalost ne bo šlo :) To je tko kot da bi imel program za Tržno analizo ali kaj podobnega :D
Moreš pač sledit standardom in si vzet čas, lahko pa plačaš ljudi ki ti bodo to naredili. Dosti pa je tudi odvisno od tvoje vsebine in priljublejnosti.

veteran ::

zenith1 ::

Upoštevajo se: glava strani v kateri imaš naslov pa opis strani, ključne besede ali keywords, potem roboti, H1, H2, H3, alt in imena datotek + vsebina tvoje strani. In seveda vpis v čim več iskalnikov ter napad na forume ;)

veteran ::

Hmm, pozabi na keywords, google jih ignorira.

Spajky ::

za google robotek je znano, da čim več linkov na tuje strani maš na tvojih straneh, višje te uvrsti ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Skrat ::

Spajky hmm... ni tko zlo preprosto. Tukaj je nek sistem, imenovan "hubs and authorities", ki izhaja iz analize omrezij. Zlo na hitro - koliko strani linkas ti in koliko strani linka tvojo stran. Poleg tega se uposteva se relevantnost strani, ki so povezane s tvojo, podobnost vsebine in ratingi teh strani. Skratka - analiza omrezij.

Za zacetek pa malo branja:

Kako izboljšati vidnost na Najdi.si
Kako izboljšati pozicijo spletne strani na iskalnikih?
Free software is a matter of liberty, not price.

Gandalfar ::

Ti povem kdaj bos car, ko te bodo ljudje zaceli samovoljno mirrorat :)

in potem zgubis svoje datoteke, jih probas zgooglat in so kar po netu razprsene.

Zgodovina sprememb…

S4ul3 ::

Nekej me bega - prebral sem par različnih strani, kjer je opisan kako nej bi google rangirou glede teh linkov in/out. Sam da si razjasnem: Če mam torej www.talejepamalzblojen.si in na tej strani (home page) nimam nobenega linka, mam pa recimo 20 podstrani in na vsaki po 4 likne (male bannerje - banner exchange) - se mi to šteje ali ne? Pa recimo, da so vsi bannerexchange-i med seboj tematsko povezani... Zanima me tut, če mi bo v tem primeru google rangirou mojo main stran al mi bo rangirou usako podstran posebej?

Lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Web page-ključne besede ?

Oddelek: Izdelava spletišč
111352 (1174) bluefish
»

kako deluje google (iskanje) in kako najdi.si

Oddelek: Pomoč in nasveti
810091 (9821) Ethical
»

Zakaj me Google ignorira ?

Oddelek: Izdelava spletišč
52163 (1950) redkoenig
»

Google pozicioniranje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
51358 (1227) gregy
»

Za vse loverje Matkurje, Slowwwenie, Eona in podobnih...

Oddelek: Omrežja in internet
112269 (1330) McSpike

Več podobnih tem