» »

Koliko stroma zre

Koliko stroma zre

tec ::

koliko elektrike pozira ena masina z 450w napajalcem in koliko en crt monitor? A zna to kdo preracunat v mesecni znesek? Gre se zato, ker dobim doma po 18k racuna za elektriko, kar je trikrat prevec za moje pojme, pa si hocem malo prekalkulirat. Imam pa en 450w racunalnik, ki je prizgan 24/7, zraven pa tri monitorje, ki delajo cca 14ur na dan. Pa se eno 400w masino, ki je prizgana 12 ur na dan. Zraven je se polno enih napravic ( dva printerja,pda,ups,...) sam pomoje to niso veliki porabniki. No, vsak info dobrodosel.
Hvala

bond007 ::

Verjetno računalnik ne dela skoz na polno ane.. kei downloadaš al pa musko poslušaš... no tipična poraba takega računalnika je recimo v povprečju okoli 100W, ker je veliko časa verjetno idle, je pa seveda odvisno kak računalnik je. Monitorji, spoh crtji so kr veliki porabniki.

recimo da računamo 1Kwh 20 sit... pol pride takle račun ... 100w*24h*30(dni) =72kwh * 20 sit = okoli 1500 sit
druga kišta 12*100w*30= okol 700 sit

monitorji... sicer zlo odvisno kakšni... pa recimo damo na enega 70W porabe .. .torej

3*70W*14h*30=90Kwh * 20 sit .. 1800 sit..

Torej okvirni stroški tvoje mašinerije ... lahk varirajo +-20% ...( ker nisi povedal kakšna računalnika sta in kako veliki so monitorji - so mogoče LCDji??) so okoli 4-5k sit mesečno...

Tvoj velik račun za elektriko je pa verjetno posledica pretekle porabe... namreč plačuješ vsak mesec enak znesek ... to je zračunano povprečje tvoje porabe elektrike prejšnega polletja .. in na podlagi tega ti določijo fiksen mesečni račun za naslednje pol leta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

tec ::

Moji monitorji so 3x17'' CRT, od zene pa 1x17'' CRT. Moja masina vec ali manj stalno neki dela, tudi ponoci..razen monitorji, ki so ugasnjeni cez noc. Vcasih dam kaksen film rendirat ali rippat, tko da zna bit na polno obremenjena. Od zene je pa prizgana od enajstih zjutraj do osmih zvecer.

Midva z zeno sva se pred pol leta preselila v to stanovanje, torej je ta polletni izracun bil narejen na podlagi prejsnjih lastnikov?

Sem tudi klical na elektro, pa so rekli da ce hocem da lahk pridejo pogledat, ampak to stane 25k. Bom pa danes preveril se stevec v bloku, ce slucajno narobe kaze. Npr. ce izkljucim vse varovalke v stanovanju, se mora stevec nehati vrtet? Ce se slucajno se vrti, je potem nekaj narobe.

No, kakorkoli se mi zdi znesek previsok za dva cloveka in trisobno stanovanje.

OZZY ::

en crt 17 inč porabi ko je prižgan 100w...

pa 100w za mašino je bolj malo...veretno nimaš glih najslabše?? Pa 3 ali 4 mašine in se kr lepo sešteva...

Pa neki..moč napajalnika nima z porabo skoraj nič skupnega. Bistvo je tisto kar je notri.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

JIM22 ::

tec števec se ne vrti tud če imaš vse stvari pogašnene. Al pa mogoče čist,čist počas. Drugače pa varovalke ven pa bo.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tec ::

mnjah....torej je zelo verjetno, da je tak racun cist upravicen? Recimo, da stanovanje pozre cca 10k na mesec (bojler,pralni in pomivalni stroj, luci in ostalo..ceprav je tudi to veliko), bi torej masinerija pozrla cca 7k?

Zheegec ::

Itaq se vec kot to lahko, 4 CRT monitorji veliko pokurijo (cca 85W za en 17" CRT recimo), komp pa tudi lahko ~150W pod polno obremenitvijo (CPU, graficna, RAM, recimo dva diska, ena opticna enota), ce je kaksen malo novejsi, drugace pa pod 100W, ko je idle.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bobby ::

ena taka neumesna,..
vsak mesec popiši števec in pošlji na stanje.stevca@elektro-ljubljana.si
in boš plačeval toliko, kot porabiš, pa boš videl koliko imaš,.. pa ne boš dobil nobenega poračuna,..

info:moja mašina amd-m navit na 2,5Ghz,epox plata,.... monitor 17" če je mašina non stop prižgana in monitor cca 3 ure na dan,me price 3700sit na mesec, na mašini je non stov seti tko da je full load,..
no to je bilo včasih,zdej mašino ugašam in grem raj na pir,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kolesar ::

Pojdi v conrad in si kupi merilec porabe. Cenejsi je menda okrog 4.000. Ena masina z enim LCD monitorjem in poprecno obremenitvijo kuri okrog 250W. Temu dodaj se ostale monitorje (ki ne vem koliko kurijo) in bos videl da je racun kar realen.

CRT monitorje zamenjaj z LCD. Kako masino pa kar s prenosnikom, ce je to varianta, itak so zdaj zelo poceni.. Prenosnik kuri okrog 30W vse skupaj.
Vsi na kolo za zdravo telo.

jest10 ::

No kakšne stroje pa imaš to da skupaj z LCDjem kuri 250W?
Edino če je števec bolj švoh z natančnostjo. Ker z normalno mašino in LCDjem nimaš kaj početi z več kot 200W porabe.

mcrastur ::

za moje pojme se zmer plačaš preveč elektriko ...
po moje je problem v starih gospodinskih napravah (pralni stroj, bojler, ...)

bastadu ::

Imam P4 3.0GHz, 1GB rama (2×512MB), 3×CD-R(W) enote, 2× trdi disk, grafična 6600GT... v idle mi kuri cca. 115W, merjeno z UPSom...

kolesar ::

jest10, oprosti, pomota. Misljeno z monitorjem CRT, kot ima "tec". Popravljam..
Vsi na kolo za zdravo telo.

tec ::

Bom nastel vse kar mi kuri strom

A64 3000+
2x512 rama
2xhdd
2xhdd usb
2xdvd
matrox g550
radeon 9250
3x LG F700B

AXP 2800+
2x256 rama
1xhdd
1xcd
1x LG F700B

Pomivalni stroj (nov)
Pralni stroj (nov)
kuhinjski aparati ... cca 6 komadu
bojler je pa star...sam je stalno prizgan na polovico, tko da cimbolj ekonomicno
hladilnik....star cca 4 leta..sam ga cez noc ugasnem, ker zena ne more spat k ful ropota.

To pomoje ne more pozirat takega denarja...al ja?

bastadu ::

Bojlerji so dost požrešna zadeva, še sploh če ga imate non-stop pržganega...

bond007 ::

Seveda bojler... to ponavad full porab štroma..sploh kakšni stari.. Mal poglej kake oznake so gor. Sicer pa se bojler pržge takrat, ko ga rabiš, ne pa skoz met pržganga. Poglej, če so kakšne oznake napisane na njem... poraba ..

Tr0n ::

Vgasat hladnilnik tudi nekaj pozere, ker se mora potem spet shladit na neko temperaturo. To ne vem, ce je ravno najbolj pametno.

Igor0 ::

Vseeno se mi zdi znesek previsok. Pri meni smo štirje, mulca sta čistuna (beri nonstop pod tušem) torej bojler nonstop laufa, potem stoječ zamrzovalnik (ne vem koliko literski, visok 1.80 m) potem hladilnik in zmrzovalnik (enako visok) z dvema kompresorjema , pralni stroj (precej v pogonu), pomivalni stroj 4-5 x tedensko, pečica 2-3 x tedensko, 3x tv - po 3-5 ur dnevno, 2x glabeni stolp 5-6 ur dnevno, manjši radio 14 ur dnevno, 2 compa (oba prescota) + 17 in 19 " CTR po 8-12 ur dnevno, od tega 1 večinoma na p2p, drugi 50 % časa full, ostalo pol moči - plačamo cca 15.000 SIT na mesec.

LP Igor

bobby ::

Igor0: kolk mate pa pol kej poračuna za nazaj?
glede na to, kar sai napisal, plačate ful mal,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Wox ::

Mi smo 4 članska familija in plačujemo pavšal za elektriko 16.500SIT na mesec. Porabniki elektrike poleg raszvetljave so običajni: zamrzovalnik (energijski razred B), hladilnik+zamrzovalnik (energijski razred A), 2xTV, avdio naprave, mali kuhinjski pripomočki, ki se uporabljajo občasno, 2 oz. trije računalniki z 2xLCD in 1xCRT. Ogrevanje vode in radiatorjev je na plin.
Lani smo plačevali skoraj 4500SIT manj. Januarja pa smo plačali za poračun 50.000SIT. Kar se je spremenilo od večjih porabnikov je nakup še enega računalnika in laufanje linux routerja (celeron 300@450MHz) od marca prejšnjega leta. Poleg linux routerja, je še en računalnik non-stop prižgan (kao server). To znese cca. 4500SIT/mes več kot sicer. Tak da, meni se zdi da ne plačuješ pretirano preveč. Sicer pa boljše če preveč, pa potem dobiš pri poračunu nazaj.
Commodore 64

Igor0 ::

Lani 2 jurja, pa cca 200 sit višji obrok letos.

Lp Igor

tec ::

Men so za bojler rekli, da je ceneje, ce je stalno prizgan in se voda samo dogreva. Je bil pa problem tudi v tem, ker je imel par kil kamna notri...smo ga dali spucat pred enim mesecem.

Ocitno se bom moral navadit, da vsakic ko grem stran od masine, da ugasnem monitorje. A je kaj manjsa poraba, ce je monitor na standby, torej da se sam ugasne?

bastadu ::

Itaq da je manjša poraba če je monitor v stand by-u, mislim da takrat porabi okoli 10% celotne porabe....

kolesar ::

Dobil sem en 17" (SONY Multiscan 200ES) za pomerit z merilcem porabe.
Porabi od 50W (skoraj crn ekran) do 70W(skoraj bel ekran), povprecno seveda (tudi preverjeno) nekje vmes - torej 60W.

Ce pridem se do masine primerljive tvoji, bom sporocil se za masino..
Vsi na kolo za zdravo telo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prižgan računalnik - poraba elektrike

Oddelek: Pomoč in nasveti
398923 (1756) d4vid
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331629 (28070) BorutK-73
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
409045 (7464) Volk|
»

Poraba elektrike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
358764 (7689) janez5
»

Elektrika?

Oddelek: Loža
422931 (2157) Kaboom

Več podobnih tem