» »

temperaturni senzor DIY

temperaturni senzor DIY

jurcek ::

ma kdo mogoče kaki vodič al pa je sam naredil kaki temp. senzor, da bi ga lako povezal na rač. in bi spremljal npr. temp v sobi...? če možno, bi uporabil kaki senzor iz kake stare matične.

prosim za odgovor!

cojss ::

Simple, precise and cheap thermometer for PC

Sam tega še nisem naredil, kolikor pa sem gledal, je stvar zelo preprosta za izdelavo. Pa pogoj je da imaš midi/game port.

neoto ::

pred kratkim je bila ena tema o tem že odprta. Išči DS 1820 po forumu.

jurcek ::

ok...hvala...bom poiskal!

jurcek ::

@neoto: sem iskal, pa mi najde samo temo od coolbits....glede grafike.


ona zadeva za preko gameporta pa je kr zanimiva. Namen imam namreč montirat zadevo v avto, da bom preko carpcja lahko videl kolko je temp. zaj čakam še napajalnik za pc pol pa gremo veselo na delo ko bo material pa ko bo konec izpitov...

cojss ::

Sem se tut sam čisto navdušil nad njim in grem jutr kupit elemente. Upam samo da tisti temp. senzor ni predrag, ker sem nekaj časa nazaj v Conradu gledal in je stal mislim da okrog 1000sit. No, glede na cene drugih elementov bo v naših elektro trgovinah verjetno 200sit.

neoto ::

Dallas-ove DS1820 lahko dobiš v manjših količinah kot sample in ne komplicirajo.
Priključiš jih lahko preko LPT ali preko serijskega porta. Veliko lažje bo, če to narediš s pomočjo kakšnega mikrokontrolerja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temp data logger

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323228 (2648) maticm
»

termočlen

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
295721 (5273) YZY
»

pic ds1820 asm

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132209 (2022) neoto
»

Vodno hlajenje-kako narediti oz. kakšen termostat kupiti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241926 (1638) zlabo
»

temperaturni senzorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181805 (1428) DJroky

Več podobnih tem