» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
113 / 154
»»

MH0 ::

djordjevic je izjavil:

Dol mi visi, kaj naredi s sliko, glavno je, da je na moji TV slika zapolnjena od roba do roba, ljudje pa so v normalnih proporcih,...
Itak ja, raztegnjeni v normalne proporce. :) In takšen bo drugim pamet solil. Saj pravim... ;)

djordjevic ::

Mi je ravno kot za lanski sneg, kaj si misliš ti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Furbo ::

Lahko so tudi normalni proporci, samo potem še zgoraj in spodaj nekaj slike odreže...
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

e-marko ::

Eh, me je že Furbo prehitel...

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Okapi ::

Lahko so tudi normalni proporci, samo potem še zgoraj in spodaj nekaj slike odreže...
In? 4:3 slika je sicer res počasi že stvar preteklosti, ampak od spodobnega televizorja človek pričakuje, da zna inteligentno prikazati 4:3 sliko na 16:9 zaslonu. Zgoraj poreže malo bolj, spodaj, če so podnapisi, malo manj, ob strani malo raztegne sliko, sredina slike pa ohrani prave proporce.

O.

djordjevic ::

Natanko tako.
No grave is deep enough to keep us in chains.

e-marko ::

In kako bo tv vedel, da so spodaj podnapisi in ne nekaj drugega? To je lahko sicer rešeno tako, da se da slika ročno pomakniti navzgor. To je imel naš prejšnji Sony CRT 16:9 in tudi sliko je raztegnil tako, da je na sredini malo manj, na straneh pa bolj. Ampak vseeno to ni to in vsekakor to niso pravi proporci. Dokler ne bo vhodni signal 16:9 je vse bolj tako-tako...

LP
...somebody, somewhere...

djordjevic ::

Poznam zadevo nepravilnih proporcev z enega JVC-jevega 16:9 katodnika, ki je sliko res razvlekel tako hecno, da je imel človek ob desni (ali levi) strani zaslona debelejši ud. Bi bilo treba videti, da bi verjeli. Ravno zato poudarjam, da moderen TV pač mora imeti razne zoom in overscan funkcije, da lahko sliko priredi in jo raztegne čez ves zaslon, proporci pa pri tem ne trpijo. Kot je razvidno iz prispevkov malo više, očitno nisem edini, ki takšen televizor ima (pa je star že skoraj 4 leta), zato bi bilo fino, če bi se vzdržali neumestnih komentarjev, da se to preprosto ne da. Ker ni res.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Ampak vseeno to ni to in vsekakor to niso pravi proporci.
Ampak še vseeno precej bolje, kot gledati 4:3 sliko sredi zaslona, s črnimi pasovi levo in desno.

O.

e-marko ::

Se strinjam, ja.
Ne morem se pa strinjati s tabo djordjevic, ker res ne vem kako lahko govoriš takšna protislovja. Ne more raztegniti in ohraniti proporce! Lahko odreže in pomakne sliko navzgor, tako ostanejo proporci, ampak istočasno manjka del slike. Oboje ne gre. Pa ni to neumestni komentar, ampak logika.
Lahko pa najdeš kakšen primer in pokažeš tukaj kako si to predstavljaš, ker morda se samo ne razumemo dobro.

LP
...somebody, somewhere...

djordjevic ::

Bo najbrž slednje, ja. Saj sem napisal, da odreže dele slike (menda je jasno, da drugače ne gre), ampak proporci ljudi, stavb, rastlinja etc. pa ostanejo v 'pravem' razmerju. Smo si zdaj kaj bliže?
No grave is deep enough to keep us in chains.

e-marko ::

Glede na to, da si se strinjal z Okapijevim postom malo višje, ki omenja tudi raztegovanje slike neenakomerno po ekranu (proporci se tu porušijo), sem normalno predvideval, da želiš neki poseben način raztegovanja.
V kolikor pa gre samo za rezanje slike, da ostalo potem zapolni ekran pa ni težav. To mora znati seveda vsak novejši tv. To znata tako moja plazma kot sestrin LCD. ;)
Lepe praznike!

LP
...somebody, somewhere...

Furbo ::

Mene tisti pasovi ne motijo, lahko bi nastavil da mi raztegne sliko, ampak mi to ni neka jaka fora. Sem se že ob nakupu zavedal, da bomo še dolga leta gledali zadeve tudi v 4:3 in sem raje namesto 46" vzel 52", pa je slika tudi brez raztegovanja dovolj velika. :D
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

djordjevic ::

e-marko je izjavil:

To znata tako moja plazma kot sestrin LCD. ;)
Lepe praznike!LP

No, LG PK750 pa ni znal. And that was my whole point. Sicer pa ja, lepe praznike, normalno. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

sulicar ::

Glej meni skrči sliko samo če imam povezano preko hdmi(formate4:3,16:9 pa je slika po celem ekranu),preko scarpa pa je vsepovsod cela slika in ni nič razpotegnjena oziroma da bi bili debelejši ljudje!Ampak mislim,da je to od siola,ker pri tastu je isto delalo na LCD,preko kabelske pa je bilo vse normalno(ima kabelsko in siol)!!!

SkyEye90 ::

Poskusi na Sagemu pritisniti "Menu, rumena, modra" in se poigraj z nastavitami resolucije če bo kaj uspeha.

ABX ::

Okapi je izjavil:

Ampak vseeno to ni to in vsekakor to niso pravi proporci.
Ampak še vseeno precej bolje, kot gledati 4:3 sliko sredi zaslona, s črnimi pasovi levo in desno.

O.


Subjektivno.

Jaz 4:3 ne popravljam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

D3lux3 ::

Kupil plazmo LG PK350. Super zadeva edino en problem imam, ki pa mislim, da je pogojen s kablom. Imam kabl dolg 5m in gre na HDMI->DVI konverter. Če gledam od blizu se vidijo utripajoče bele pikice, na daleč se jih pa sploh ne opazi. Mogoče kdo ve kaj je fora ?
:D

neki4 ::

jaz isto 4:3 puščam na miru, če je 4:3 letterbox občasno zoomam, pa še to raje imam tako kot je. VSe tisto raztegovanje 16:9, 14:9, rezanje, premikanje slike je preveliko popačenje.

SkyEye90 ::

D3lux3, pa imaš nastavljeno na PC-ju 1920x1080 resolucijo?

bauci ::

Kdor ima Siol TV mora na Sagemu s kombinacijo tipk v menu nastavitev (kombinacijo najdeš na siolovem forumu) in nastaviti sliko na pravi format (tudi to najdeš pri Sioli - se trenutno ne spomnim). Pol pa vse dela kot je treba

minimus ::

Ima kdo kaksne izkusnje z Sony 46ex710?
Dobim jo za 1100EUR, obstaja se kaksna boljsa alternativa za tak denar?

Yossarian ::

Televizor LG 42LD650 ne predvaja DTS zvoka. Ali ga je možno kako "odpreti" ali pač ni predviden za ta zvok in bo treba vse kodirat v ac3?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

e-marko ::

Ne podpira DTS. Bo potrebno pretvoriti ali uporabiti zunanji predvajalnik.

LP
...somebody, somewhere...

sulicar ::

bauci je izjavil:

Kdor ima Siol TV mora na Sagemu s kombinacijo tipk v menu nastavitev (kombinacijo najdeš na siolovem forumu) in nastaviti sliko na pravi format (tudi to najdeš pri Sioli - se trenutno ne spomnim). Pol pa vse dela kot je treba



Jaz nikjer ne najdem!

antonija ::

SkyEye90 je izjavil:

Poskusi na Sagemu pritisniti "Menu, rumena, modra" in se poigraj z nastavitami resolucije če bo kaj uspeha.

Mogoce tole? (nimam Siol doma tko da sam pamet stresam...)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bauci ::

Sulicar,

sem našel nastavitve na Silolovem forumu:
v nastavitvah Sagema nastaviš pod HDMI na EDID. Do teh nastavitev prideš, če na daljincu zaporedoma pritisneš menu,rumeno in modro tipko.
Pa še en "nasvet", ki sem ga našel:
Drži tipko tv. Ko se ti 'nekaj' pokaže, pritiskaj tipko in razmerje se bo spreminjalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

sulicar ::

Ej hvala ti..sedaj je slika na vseh kanalih čez cel zaslon!Zdaj je bil sagem pod hdmi nastavljen na HD,sedaj pa sem ga dal na EDID...sem pa opazil da ima še več opcij ena je celo 1920x1080i 50hz,ter še manjše resolucije..na kaj vplivajo še vse te nastavitve?Kakšna bi morala biti ,da bi bila najboljša oz najlepša slika?

Okapi ::

Kakšna bi morala biti ,da bi bila najboljša oz najlepša slika?
A poskusit si pa ne upaš?;)

O.

D3lux3 ::

SkyEye90 je izjavil:

D3lux3, pa imaš nastavljeno na PC-ju 1920x1080 resolucijo?


Jap, seveda.
:D

sulicar ::

Okapi je izjavil:

Kakšna bi morala biti ,da bi bila najboljša oz najlepša slika?
A poskusit si pa ne upaš?;)

O.


Sem poskusil ampak samo na edid je čez cel zaslon!!Kakšna pa je razlika med HD,edid,1920-1080 itd.?

Lastniki LG 50PK350 mi povejte na kateri način slike gledate (kino,šport,standard,živo ali aps)?Oziroma kaj ste naredili,da ste prišli do maksimalno lepe slike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sulicar ()

Dromar ::

Jaz gledam filme na kino, igre pa igrem pač na igre. Športa ne gledam, živo je preveč...živo :D

Phoebus ::

Fantje, kaj bi priporočali nekje okoli 900 eur, da izpolnjuje kriterije "čimvečji in čimboljši"? :-D
Kot vidim, noter pade 42", mogoče tudi 47" (LG 47LE5300), v poštev pride LCD, ker bo uporabljan tudi kot monitor, predvajal bo tudi SD signal. Ali raje kakega 42 višje klase?

Dromar ::

ne kupuj LED TVjev za tak dnar, ker so slabi.
Če hočeš do 1000EUR kar največ za svoj dnar kupi LG 50PK350 (650EUR) 50" plazma full hd itd...Tuki nas jo ma enih 20 valjda, pa smo bolj al manj vsi zadovoljni.
http://www.avforums.com/review/LG-PK350... tule si lahko malo prebereš o njej.
Odsvetujem ti jo, če imaš fejst svetel prostor, v katerem bo TV stal, ker ima spredaj šipo in se odbija svetloba od nje. V tem primeru vzemi Panasonic G20 pa bo pač samo 42"

Phoebus ::

Zadeva bo uporabljana tudi kot monitor...plazme pa utripajo če jih gledaš na blizu... :-/

Dromar ::

No, pol pa pač največji LCD, ki ga lahko dobiš za svoj dnar. Samo ne posegaj po nizkocenovnih LEDjih, ker so za en drek

Phoebus ::

Evo, sva se pogovorila in sem ga prepričal- 50pk350 + en poceni LCD monitorčič :D

MH0 ::

sulicar je izjavil:

Lastniki LG 50PK350 mi povejte na kateri način slike gledate (kino,šport,standard,živo ali aps)?Oziroma kaj ste naredili,da ste prišli do maksimalno lepe slike?
Itak stvar okusa, če nisi pristaš nenaravnih kontrastov, abnormalnih saturacij in preostrenih robov poskusi s tem: http://www.hifi-forum.de/viewthread-141...

lalan ::

Phoebus je izjavil:

Zadeva bo uporabljana tudi kot monitor...plazme pa utripajo če jih gledaš na blizu... :-/

Ups. Kaj pa je sedaj tole? Sem namreč pred nakupom Panasonica G20 (42-ke) ki ga bomo gledali na 2,4 metra. Pogoj je 100% mirna slika fotk (iz panasonicovega digitalca ki premore tudi AVCHD lite)iz potovanj (na sedanjem CRT-ju je bolj borno). Torej je sped dilema, če nebi bil boljši LCD?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lalan ()

JAKAF1 ::

Zame osebno je plazma pred LCD - jom.

Dromar ::

lalan ne sekiraj se, slike lepo predvaja. Gre bolj za to, da če gledaš 50" plazmo iz četrt metra kot monitor za komp se ti zdi kot da slika utripa...Če boste gledli slike iz 2eh metrov, mate zakon G20 :)

mataur ::

bauci je izjavil:

Sulicar,


v nastavitvah Sagema nastaviš pod HDMI na EDID. Do teh nastavitev prideš, če na daljincu zaporedoma pritisneš menu,rumeno in modro tipko.


Evo upošteval nasvet, in se nasral...bemti...na 32LG5000 sem šel testirat, čeprav sem imel sliko čez cel ekran in dosegel to, da jo imam na določenih kanalih zdaj v 4:3 format..ajd šel še na LG50PK350 in stanje isto...slika tam, kjer je 4:3, še vedno enako in tam kjer 16:9 pa 16:9, al je na HD, al pa EDIT..šittt...na LCDju ne morem povrnit v prvotno stanje, ne glede, da dam nazaj na HD al EDIT, reset in vse možne kombinacije...če ima kdo kak nasvet...

SkyEye90 ::

LALAN, za 100% mirno sliko moraš 100% vzeti LCD. Plazma tako LG kot Panasonic utripajo in se pri slikah, sploh svetlih enostavno opazi in JE moteče. Pri LCD-jih pa slika dejansko stoji na miru brez utripanja.

Dromar ::

SkyEye90, slike predvajam na svoji plazmi 1x na teden...Če gledaš sliko iz več kot 1metra ne opaziš utripanja pod nobenim pogojem in v to me ne bo nihče prepričal...
Problem je takrat, ko hočeš plazmo uporabit za računalniški zaslon, ker takrat sediš pač bližje in opaziš utripanje. Poleg tega je na računalniku večkrat čez cel skrin bele barve (Word recimo, al pa tale forum...) in takrat zna plazma brenčat, kar zna bit če pišeš v Wordu brez spremljajoče glasbe pač moteče...Sploh brenčijo Panasonici bolj, mojega LGja mislim da še nisem slišal. Za predvajanje slik, ki si jih recimo družina pogleda po skupnem izletu, pa je na moji plazmi krasno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dromar ()

e-marko ::

Ne da zna brenčati, definitivno pri beli sliki brenči. Pri uporabi za računalniški zaslon vsekakor LCD. Pa imam sam plazma tv in sem zato težko pristranski.

LP
...somebody, somewhere...

bauci ::

mataur,
jst sem to uredil na 3 Sagemih (3 LCD LG) pa je bilo povsod OK. Probaj nastavit Sagem nazaj na tovarniške nastavitve.

rezator ::

A se samo meni zdi da je SD signal boljši na LCDjih, kot pa na plazmah. Imam v mislih 50PK350, samo nebi je rad kupil in potem gledal SD signal, ki bi bil preveč kockast. Ker sem gledal v trgovini in je SD signal bil lepši na vseh LCDjih kot pa na tej plazmi. Gledalo se bo pa večinoma SD signal, zato me malo skrbi...
Some people feel the rain. Others just get wet.

Bellzmet ::

Kateri 42" LCD priporočate?

Cena do max. 800 EUR, 42" je res maximum, občasno bo tudi kot PC monitor, gledalo se bo vse od SD (poročila,...) do HD filmov. Predvsem mi je važna dobra ostra slika, razni dodatni bombončki (povezljivost na net,...) niso tako pomembni.

lp

roCkY ::

rezator je izjavil:

A se samo meni zdi da je SD signal boljši na LCDjih, kot pa na plazmah. Imam v mislih 50PK350, samo nebi je rad kupil in potem gledal SD signal, ki bi bil preveč kockast. Ker sem gledal v trgovini in je SD signal bil lepši na vseh LCDjih kot pa na tej plazmi. Gledalo se bo pa večinoma SD signal, zato me malo skrbi...

PK350 ima dokaj slabo sliko a relativno atraktivno ceno glede na diagonalo.
Jo marsikateri LCD nižjega ranga krepko prekosi. ? pa za kakšno ceno.
Drfinitivno če so finance razmišljat o kakem Panasoniku ali LCD-ju višjega ranga.
Za kako uro dnevno predvsem pa kake novice ali studijski klepet pogledat pa ta TV popolnoma zadošča vkoliko ne moti vsaj meni nemogoča odbojnost zaslona.

whatever ::

Ja, 50PK350 definitivno res ni za svetle prostore brez možnosti zatemnitve oken!!! To se premalo poudarja tu, da se ne bo kdo nasankal.
Če maš recimo 2x2 metra okno na razdalji 3 metre direktno nasproti ekrana, ne bo v redu, ker boš v televizorju videl odsev okna.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()
««
113 / 154
»»