» »

Wlan 2km

Wlan 2km

Wannabi ::

L.P. all

Zanima me, jaz in frend sma oddaljena 2km narazen, hocema pa naredit wlan povezavo. Ali kdo ve kaksne antene bi rabil za to razdaljo in kaksne bi bile cene le teh in kaksen kabel bi moral uporabiti?
...:::uC ,only and the best:::...

ReBi ::

fprašaj pri nasi :D

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Eagle ::

mater ste eni prepotegnjeni pa odgovarjate za brezveze z bujnimi idejami...
drugač pa take antene lako kupiš tukaj, te antene pa dela doma en uporabnik iz Wlan foruma..

VASkO ::

mozno bo le, ce je mad vama vidna razdalja

Arrivo ::

Če pa je ni pa poiščita skupno vidno točko, na kateri bi imela ruter ( recimo WL-500g ), ki bi deloval v repetitor načinu .
Ja ja to drži !!!

mitjaje ::

Mislim da so ti že veliko povedali drugi, kaj so pogoji itd. da bo to delovala. Drugače pa njabolje da se obrneš na slovensko trgovino (mislim da ni glih registrirana trgovina ), a dečko ti bo dobro svetoval in ponudil svoje izdelke, ki jih zastopa. Ima pa kar vredu (do max. 20 km dometa antene). Link: http://users.volja.net/dplantan/

LP
www.ultrasplet.net

HyperKiller ::

če je vidna linija, bo šlo.
narediš usmrjeni anteni (načrtov je polhn, res so u izi) pa ne kupvat tistih stvari, ker 10x cenej nardiš sam.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Wannabi ::

Aha Tnx All, sm neki pol se brsko na netu pa sm najdo neko helix anteno, ko je nareta iz PVC rora :D,Pa ozemljitveni drot je okol navit,easy da bol ne more bit:P . Bojda pa ima doseg 5km:\ . Vseeno 2km bo ze zdrzala, dobr da ste mi dal linke sm najdo saj neki informacij ka so to zaene antene.
...:::uC ,only and the best:::...

tiborrr ::

Pa je vidna razdalja med vama al ne?! :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

pujsek_ ::

Na 2km ti morajo potegniti dve anteni, ki so vsaj teoretično močnejše kot 10dBi, kot ti že skozi govorijo potrebuješ vidno linijo, kar je predpogoj za postavitev...:\

@sonysony
(do max. 20 km dometa antene)...
Ja lahko je to napisati, mi pomagamu folku tudi pri realizaciji, tako da je eno teorija - druga zadeva je pa sama realizacija in praksa! Tako da se z našimi antenami ne hvalimo najbolj z razdaljami, ampak podamo raj kaken km manj kot več! S tašnimi parabolami, ki bi naj delovale 15-20km (cca 24dBi) se lahko vzpostavi dokaj stabilen link kaj vem s hitrostjo 50-200kB na max 10-13km, pa še to je treba zadevo kar dobro porihtat... (brez kakšnih ojačevalcev)!

Če si boš doma delal antene, quadke imajo ravno nekje mejo pri 2km, tako da jih H-polariziraj in ti mora stvar delat! >:D
Welcome shop.wlan-sat portal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi oddajnik

Oddelek: Operacijski sistemi
186087 (5188) Ahim
»

WLAN 400m vidne razdalje, katero anteno?

Oddelek: Kaj kupiti
102288 (1964) Pyr0Beast
»

Wireless omrežje!!!

Oddelek: Omrežja in internet
132183 (1825) Spajky
»

Modifikacija WLAN kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
588103 (5927) pujsek_
»

Izdelava WLAN-a

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81088 (930) pujsek_

Več podobnih tem