» »

Kako inštalirati Windows, da ti ne povozi MBR (poleg obstoječe linux inštalacije)

Kako inštalirati Windows, da ti ne povozi MBR (poleg obstoječe linux inštalacije)

Jst ::

Na disku imam inštaliran Suse 9.3. Potreboval bi pa Windows 2003, ker mi nek service, ki sem ga sprogramiral (in stestiral) za Win2000 Server, ne deluje pravilno na omenjenem OS-u. V kolikor mi je znano iz 2000 in XP sveta, se Windowsi sprenevedajo in ignorirajo vsakeršen obstoj OS-a, ki bi morebiti bil prisoten na računalniku in ni iz Redmondovskih pisarn.

Nočem si povozit GRUBa, zatorej se obračam na pomoč k vam.

The easiest way? The safest way?
Kakšen predlog?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gapi ::

V susetu maš recovery opcijo pri inštalaciji zato lahko brez problema povoziš grub. Daš not CD/DVD in začneš z inštalacijo tam izbereš recovery in to je to. Ta ti ponovno namesti grub z pravilnimi opcijami.
No person is rich enough,to buy back his past.

Spajky ::

Setup will NOT overwrite the MBR of the hard drive, if running setup with the /ir switch ! :) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jst ::

Disk1 Maxtor 120GB: Suse 9.3, Windows XP.

Disk 1 sem odklopil, ter kot Master instaliral na
Disk2 WD 40GB: Windows XP.

Ko priklopim Disk1 kot Master ter Disk2 kot Slave, ter nastavim v grubu hd1,0 za disk 2, ter not nočem zbootat ta sistem na disku2, mi napise unrecognized partition table.

Any ideas?

Jst ::

Pomota, napiše mi tole:

root (hd1,0)
Filesystem type unknown, partition type 0x7
chainloader +1

Brane2 ::

namesto "root" uporabi "rootnoverify"

Root je za filesysteme, ki jih GRUB pozna. Za Winse uporabiš pač "rootnoverify", da ne čekira vsebine...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jst ::

rootnoverify (hd1,0)?

Sem probal in ne dela. Probal sem tudi z makeactive.

Mogoče bi moral zmapirat 1 - 0 disk2 win (map 1,0 -> 0,0). Kako bi pa skril vse kar je na disk1?

Ali sploh obstaja kakšna rešitev? Kar sem gledal po internetu, so vsi ljudi (z različnimi distribucijami) obupali, zjebali partition table, nekaj slabega že naredili, da so morali reinstalirat.

roscha ::

#Windowsi so na /dev/hdb1, Linux na hda

title Windows
map (hd1) (hd0)
map (hd0) (hd1)
root (hd1,0)
savedefault
makeactive
chainloader +1

Jst ::

> map (hd0) (hd1)


Hja, samo ti si zmapiral hd0 na hd1... Jaz tega nočem. A se da kako, da bi bil hd0 skrit?


...

Aja, tole Roscha, ne dela. Javi isto " Filesystem type unknown, partition type 0x7".

roscha ::

Zanimivo. Meni dela.

Linux imam primary master (hda), Win na secundary slave (hdb)...


Zakaj želiš skrivat diske, če smem vprašat? Win itak ne vidijo linux FS-ja. Torej povsem brezveze..
Tale remap je itak zaradi butastih win, ki nočejo butat z non primary particije.

No če že imaš željo se to reši z: hide (hd x,y) v grub.conf

Jst ::

Zakaj? Zato, ker še nikjer po forumih niso našli rešitve; zakaj pride do tega in kakšna je rešitev. Pač, malo eksprimentiram. Jeb**o je, da preden si izberem OS v katerega želim priti, moram priklopiti/izklopiti kabel za elektriko diskom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grub error 22

Oddelek: Operacijski sistemi
141775 (1421) Anteus
»

Nastavitev grub-a za win & suse linux

Oddelek: Operacijski sistemi
171200 (1034) SasoS
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624412 (3747) WarMaker
»

Prehod iz kernel-2.4.26 na 2.6.10 in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181398 (1257) Shaman
»

Problemi z GRUBom (spet)

Oddelek: Operacijski sistemi
7890 (802) Brane2

Več podobnih tem