» »

OS za server

OS za server

Lukas991 ::

Kateri OS naj uporabljam za server na katerem bodo gostovane datoteke in bo več kot 3000 uporabnikov?
Razmišljal sem o
Redhat Linux 3.0ES
UNIX

Kateri se pa vam zdi boljši?
Pošteno življenje ne obstaja, ni obstajalo in ne bo obstajalo.

Bakunin ::

Q: If you're skiing down a dirt hill and you hit a tree, how many pancakes does it take to cover a doghouse?
A: Purple, because ice cream has no bones.





kaksen server (strojna oprema) ?
kako bodo servirane/gostovane te datoteke (samba, nfs, http,...) ?
obnasanje teh 3000 odjemalcev ?
ipd.....

Lukas991 ::

Celeron 2000 MHz
RAM trenutno =256 - povej če bo dovolj
HDD 80GB - povej če bo dovolj

Server bo namenjen slo torrent trackerju (podobno kot FileBits, Golden-Tomb)

Kako to misliš kako se bojo obnašali uporabniki? Pobirali to dol, pisali komentarje in pisali v forumu + zasebna sporočila.

LP
Pošteno življenje ne obstaja, ni obstajalo in ne bo obstajalo.

Jan987 ::

mislm da 80giga disk za server ne bo dost!

Kami ::

Rama je definitivno premalo. Še VSAJ 256mb rama obvezno (priporočam še dosti več).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Lukas991 ::

na slo-filesharingu sem izvedel da je priporočljivo 2GB rama in več, posledica je nova MB ker stara ge sprejme le 1GB in pol.
Diska pa verjetno nekja okoli 160GB - a mislite da bo dovolj??

Kakšna pa naj bi bila linija?? 1024/256 in 2048/384 bosta premalo, mislim (nisem siguren) če bo 4096/512 dovolj??

Hvala in LP
Pošteno življenje ne obstaja, ni obstajalo in ne bo obstajalo.

Poldi112 ::

Bo ok za ene 10 userjev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

@ljash ::

Najbolje kar najeti vod.

:\
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

Tarzan ::

In nenazadnje, tudi procesor je precej švoh za tracker. Trackerji so izredno požrešni, kar se strojne opreme tiče, zato je verjetno 2000 ljudem hkrati težko servirati. Da ne govorim o tem, s kako povezavo bi ga rad v internet povezal.

PS: Download hitrost ti ne bo prav nič pomagala, pri strežniku je pomembna edino upload brzina.

Lukas991 ::

ok, za proc ni problema upam da bo 3000 athlon dovolj.

@vem da mi dl hitrost nič ne pomaga ampak kateri iternetni ponudnik pa nudi 1mbps/100mbps oz. 10mbps

LP
Pošteno življenje ne obstaja, ni obstajalo in ne bo obstajalo.

lukaz ::

kolokacija pri siolu za 60 kosov? 100mbit linija seveda, sam dvomm da bojo kr tracker dovolil...

Tarzan ::

60 kosov?
Ne, kolikor jaz vem je kolokacija najmanj 72 tisočakov - NA MESEC. To je za 1U strežnik v Rackmount ohišju, ki te bo pa prišel okoli 200 jurjev.

BigWhale ::

Tole si ze preklikal?

Matek ::

kolokacija pri siolu za 60 kosov? 100mbit linija seveda, sam dvomm da bojo kr tracker dovolil...

Po devetem členu slo-techovih pravil je prepovedano objavljanje in iskanje snovi, predmetov, navodil za postopke ali dejavnosti, katerih promet je prepovedan z zakonom. Lukas911 je ta pravila seveda prebral ob registraciji, kar pomeni, da bo postavljal tracker za izmenjavo legalnih datotek, proti takšnemu tipu strežnika pa siol ne more imeti nič proti, ne vem zakaj bi imel...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gwanaroth ::

Da se mu ne bo zgodilo isto kot sloncku in njegovo suprnovo :>
Lights often keep secret hypnosis..

Brane2 ::

Zanimivo. Kot sem bil jaz (priznam, površno) obveščen, je breme na BitTorrent trackerju precej majhno.

Zakaj pa rabite toliko enih resursov ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Povezava z imdb ;>> Po mojem :P

Tarzan ::

najmanj pol milijončka hkratnih uporabnikov zahteva svoj davek >:D

Lukas991 ::

offtopic zdaj z hardware in pa linijo, mene zanima če kdo ve keri OS je boljši za server:
UNIX
Redhat Linux 3.0ES

Hvala za odgovore na TO vprašanje.


@bmw-f1: koko si to mislil najeti vod????????
Pošteno življenje ne obstaja, ni obstajalo in ne bo obstajalo.

Jebiveter ::

Lukas991: Kateri UNIX pa imas v mislih?

PS: A ta Redhat Linux bos znal intalirat?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

wishmaster ::

Sanjate nekateri o trackerju.Kaj ti pomaga tracker če imaš gor 5.000 ljudi ,pa jih od tega sam 1.000 ve kaj pomeni p2p.Vsi gledate tbsource1 ,ki je izredno požrešen ,tb2 source je malo bolj izpopolnjen le da se ga ne da dobiti v celoti.Obstaja še btit tracker ki je isto dober kot tbsource ,le da potrebuje manj sistemskih sredstev.( na voljo je sigurno 20 razlicnih trackerjev )Za tracker je najbolje da imaš vsaj giga rama ,procesor vsaj athlon 64 ,p4 ali več.

Nerdor ::

Hm, se opravičujem ker vstopam tako v to diskusijo. Samo ali ni to že zgornja meja kar ti lahko trg ponudi glede hardware-a. Torej želiš povedati, da nekako od leta 2003 vsi ta boljši trackerji laufajo na 1GB spomina in na 3GHz in več procesorjih. In to pred 2 leti!?
... for lifetime!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najbolj "robustno" prenesti veliko podatkov?

Oddelek: Omrežja in internet
171597 (1017) b4d
»

VPS hosting

Oddelek: Izdelava spletišč
152804 (1664) jype
»

Piratski zaliv z več kot milijon torrentov, 10 milijonov odjemalcev

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
448966 (3845) Relanium
»

Dedicated server v EU

Oddelek: Omrežja in internet
91259 (1084) fahrenGONE

Več podobnih tem