» »

Apache -appserv-win32-2.2.0-all

Apache -appserv-win32-2.2.0-all

yust4fun ::

Zivjo!

Imam nameščen server appserv-win32-2.2.0-all.exe
torej apache +php+mysql
firewall mam od xpjev, odprt mam port samo za mulo, azureus, 80 za http in za povezavo za oddaljeno namizje, +3306 za sql, torej povsod naj bi bila v ozaddju neka aplikacija

Do sedaj je bilo vse ql, stran mi tece ze dve leti in nisem mu nikol problemov, sedaj pa v 7 dneh trije uspešni napadi in sicer najprej od skupine imenovane
Simiens crew, ki je moj index.php preimenovala in namestila svoj pozdravni index.php torej samo izbris in preimenovanje nazaj, danes pa zopet napad od nekega nasdaq was here; ki pa je spraznil vsebino mojega fila oziroma jo zamenjal s tem napisom.
Torej vprasanje je sledeče, kaj lahko naredim da mi ne bo vsak saru po mojih filih, ali bi moral dati novejšo verzijo phpja? upira se mi zaradi tega ker vem da potem dolocene stvari kot so napisane sedaj ne bodo vec delale. Vendar če je to rešitev tut ni panike.
Torej vsi ki ste vešči vdiranja oziroma veste kej o tem - prosim napiste kaj lahko naredim da stran ne bo izpostavljena tem napadom, oziroma da jim bo vsaj tezje to narest.
Najlepsa hvala!

aja se to. ali ima ta heker dostop do vseh datotek na mojem racunalniku ali samo web folderja?


link je pa http://iluzija.zapto.org
Yust me!

pitagora ::

ce imas odprte porte si tarca napadov, seveda jih ima dosti te porte odprte samo ti imas pa web page in si malo bolj izpostavljen.
za port 80 obstaja nekaksen programcek, ki ga malo zaščiti, seveda z geslom..
podobno kot firewall, vendar da gres skozi napises geslo.
tako si lahko zaščitiš vse odprte porte sicer si pa namesti antivirusen program gor.
lp pitagora

Gwanaroth ::

Switch to Linux :> ...and rent a _good_ sysadmin.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Port scan" stanje na IPv4 omrežju (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558016 (6936) AštiriL
»

Zunanji dostop do strani

Oddelek: Omrežja in internet
71194 (1058) xardas
»

Kako zaščititi /uploads direktorij?

Oddelek: Izdelava spletišč
161905 (1668) MrBrdo
»

linux server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
718263 (7270) #000000
»

index.php?name=RSS&id=nekaj

Oddelek: Izdelava spletišč
5909 (797) Iskraman

Več podobnih tem