» »

Vsiljevanje novega okna obiskovalcem spletne strani

Vsiljevanje novega okna obiskovalcem spletne strani

njok ::

V dveh temah ( 1, 2) smo prišli do istega vprašanja. Ker moderatorji niso posredovali, si pomagamo sami. ;)



Torej, zakaj nekateri mislimo, da
Vsiljevanje prikaza v novem oknu, s točno določeno velikostjoi in pozicijo -- slab nasvet.



Andperjev odgovor
Lahko jaz predlagam nekaj boljšega? Odpiranje vseh povezav v istem oknu, torej točno v tistem, v katerem je že odprta stran. Nikakršno vsiljevanje novih oken, velikih ali malih, vseeno. Ni treba podcenjevati uporabnikov, vsakdo je sposoben odpreti določeno povezavo v novem oknu/tabu, če si tega zaželi. In brez skrbi, uporabniki ne bodo zašli strani, saj dandanašnji brskalniki omogočajo vračanje nazaj s prav posebnim, temu namenjenim gumbom.


Z zgoraj napisanim se strinjam (mogoce si vsi uporabniki res ne znajo pomagat, ampak dobra zasnova strani, dobro zastavljena navigacija in kesiranje resijo tezave), se nekaj bi pa dodal. Parkrat sem omenil, da podatki o izgledu ne spadajo v markup. Isto velja za obnasanje elementov, torej javascript. Naslednje, cemur nasprotujem (ki je hkrati posledica prejsnjega stavka), je prikrivanje informacij skupini uporabnikov (v tem primeru so to obiskovalci brez javascripta), pa naj bo se tako majhna.

Seveda nimam nic proti, ce nekdo v glavo HTML dokumenta vkljuci javasctipt, ki bo posikal A element, mu dodal onmouseover, hkrati pa omogocil vklop/izklop funkcije.

Pa tudi ce odmislim zgoraj napisano, se mi zdijo okenca s slikami slaba resitev, saj se v vecini primerov slika nalozi v istem oknu (torej nimamo nalaganja v ozadju). Ce uporabniku odpremo vec oken je pa spet zmeda. Eh, ti zavihki. :P


Zapomnite si: brskalnik je del odjemalca, spletni dokumenti imajo s tem bolj malo (nic) veze. (Pomislite na razne custom scrollerje in barvanje le-teh, ipd.)
  • spremenil: njok ()

pitagora ::

kaj je tu vsiljevanje.
npr slikico ki jo zelis imeti v novem oknu v njeni original velikosti, ukaz naredis z javascripto.
potem pa enostavno kliknes na slikco in se zapre a ni to cist enostavno za uporabo.
kakorkoli vsak ima svoje ideje kako narest stran.
dal sem samo predlog.
ker opazam, da je to dost v uporabi in mene osebno ne moti.
lp pitagora

hruske ::

Mene to precej moti, ker potem ne morem odpret linka v novem tabu in ker nočem 5 oken firefoxa spod v vrstici.
Rad imam tole državico. <3

njok ::

pitagora, saj sem vse razlizil v prvem postu, kaj ti ni jasno? Res je, vsak ima svoje ideje, in tu vcasih pride do tezav, ko se tvoje ideje ne skladajo s standardi.


Oprosti, ampak meni
<a href="#" onmousedown="window.open(...)">Klik!</a>
ne predstavlja linka, kamorkoli že.



hruske, meni je uspelo FF prepricati (ne spominjam se vec kako, kombinacija tools>options in about:config), da v nobenem primeru ne odpre novega okna, v vecini primerov deluje tudi odpiranje window.open v novem tabu.

hruske ::

No, to ga je tudi meni uspelo prepričati, ampak to ne deluje z javascripti.
Rad imam tole državico. <3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Opera 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
11915303 (9893) clix
»

Opera - problem pri brskanju

Oddelek: Programska oprema
201555 (1243) Urc
»

hosting + domena

Oddelek: Izdelava spletišč
101441 (1194) cicerooo
»

Izdelava strani z Dreamweaverjem in Photoshopom

Oddelek: Izdelava spletišč
232787 (2199) mitjaje
»

odpre se okno kot pop-up

Oddelek: Izdelava spletišč
101230 (1126) Senzacionale

Več podobnih tem