» »

Netgearovi wireless routerji?

Netgearovi wireless routerji?

destiny ::

Pri mimovrste na veliko prodajajo Netgearove ruterje in sem našel nek relativno ugoden komplet Netgear WGR614+WG311.

Zanima me če ma kdo izkušnje s tem routerjem, zadeva mora pa vlečt iz kleti (router) do 1. nadstropja (2 računalnika). Torej signal mora prit skozi 2 betonska stropa.

A ma Linsys z dvojno anteno močnejši signal?

OldSkul ::

Pozabi na ta router. Kupi Asus WL-500g Deluxe ali Linksys WRT54g. Oba routerja sta preverjena, ne poklekneta kar tako ob močnih obremenitvah-P2P, imate dobre modificirane firmware-je-lahko povečas doseg itd...
Za PCI kartico pa lahko kupiš eno Canyon za 5 jurjev.

Vendar pazi. V trgovinah so zdaj začeli prodajati 2.2 verzijo WRT54g, ki pa je praktično zanič. V. 2.0, ki jo imam jaz pa dela odlično in je tudi znano, da dela odlično. Linksys ga je nekaj usral-verjetno bo zadeva popravljena z novim firmwarejem kot sem nekaj bral.

mitjaje ::

Nasploh pozabi na wirless varjanto iz kleti ven preko dveh armiranih betonov. Signal boš v drugem štoku iskal zamanj!!! Probaj kakšen kabel potegnit vsaj do prvega štoka!! Drugače skoraj da nimaš varjante da ti bo to funkcioniralo, sploh pa z poceni brežičnim ruterjem!! (Prijatelj si je kupil enga poceni za 15k SIT + kartica pa mu je zadeva štekala preko enega samcatega zida ... blah) Kod drugič, če boš probal realizirat stvar, pa ti predlagam kakšno brežično mrežno, ki ima anteno mater kabl, tak da boš lahko iskal signal .... Mislim da si kište ne boš prestavljal gor in dol po sobi ...

Predstavljal si dve pleteni ograji, ena nad drugo. Seveda nimata lukenj na istih delih, ampak se recimo glih cekata na polovici. Signal bo zelo težko prišel skozi armiran beton.... Železo pa popolnoma ustavi signal na tem mestu ...

Blah sem zdaj zakompliciral .... Malo se potrudi izluščit moje mnenje ven iz besedila :D :D

LP

ps: V mislih sem imel kaj takega, s tem da seveda dobiš mrežno kartico s tem priključkom zraven, ker tega ni na sliki. link
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Sheva ::

jaz mam Linksysa WRT54G

in vse dela odlično

men gre brezžićna povezava skozi 4 stene

signal pa je enak kot če bi imel kabel

testiran je bil na razdalji 130 m

testiral sem s prenosnikom
Gigabyte 7VT600L,Athlon 2600+BARTON,RAM 512MB,GeForce 6600,80 GB,LC Power 550W

destiny ::

Hvala za nasvete. Pri mimovrste ti itak še po 30. dneh vrnejo denar nazaj, če s produktom nisi zadovoljen, tko da bom poskusil z Linksysom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407800 (5671) OmegaBlue
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257176 (5181) jancus
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556552 (5308) gameby
»

Router

Oddelek: Strojna oprema
402498 (1575) wooted
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433469 (2234) trnvpeti

Več podobnih tem