» »

PHP Poll

PHP Poll

rc-car ::

Delam poll v PHPju, pa me nekaj zanima.
Jaz racunam procente glasov tako, da vsak glas delim z skupnimi glasovi, vendar ti to vrze ven ful dolgo cifro, ce jo rezes z substr() ti lepo vrze ven, samo ce so vse cifre nekako enake ali v mejah normale, cim je ena vecja od 0 ali kakrsno drugo odstopanje, se ta sistem podre.
Kako bi lahko cimlazje razrezal to cifro?
Aja pa vrne ti nekako tako cifro: 0.84246575342466

Hvala za odgovore!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

rc-car ::

Kako bi lahko izracunal rezultat na dve mesti natancno in kako bi lahko razrezal tako, da tista . (pika) ne bi bila vidna?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

sj sm ti ze prel prou lep dolg odgovorn napisu, pol je pa napisal da nimam dostopa k sem send prtisnu... no.. kr hvala lepa slo-techu rec... :)


drgac pa poglej po manualu mal za funkcije round(); floor(); ceil(); ter number_format();

ti bi mogl pomagat...
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

Zdej sem to že rešu in poll deluje odlično :D
(Za mastne denarce vam pošlem source, če me mejlate ;))
Zdej me muči pa to, da ko includam poll v en php fajl (da bi imel tko nekako poll kot ga ima slo-tech), mi stvar ne dela več kakor bi morala (ne upošteva cookiev in ko glasuješ se odprejo rezulti v novem oknu (cela skripta je SAMO v enem fajlu))
Kako se da to rešit?
Anyone?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

DavidJ ::

nja jst uprabljam kr tole

$cifra = 0.6666666;

printf("%01.1f", $cifra); // izpise 0.7

darh ::

ja jest mam poll ze in dela tko kt hoces, ce me mejlas ti ga poslem, za mastne denarce seveda >:D

verjetno bi mogu kak if notr dat :)) pol bo pa delal.. najboljs da si pogledas kak to delajo drugi (http://php.resourceindex.com/Complete_S...)

lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

lordgreg ::

nja pamet ugibam.. ko si includal, ti je kar naenkrat napisalo: Headers allready sent???

takole bo.. ko klikneš tam na voting pollu "Glasuj", naj ti form vrže na drugo stran, ne na $PHP_SELF.. in na tej drugi strani, naj se nardijo kukiji itd.. ko je tega fertik, naj ti vrže (index) stran nazaj. to je to

rc-car ::

LORDGreg: Ne sedaj mi nič ne napiše ampak samo ne dela kot bi moralo :\
Ko sem še pisal mi je metal to vn, pa sem mogel mal vrstni red zamenjat. Bom probal narest še tko kot si rekel.

xbite: Lahko mi pošlješ tvoj poll na mail, če hočeš ti jast tudi svojega 0:)

Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

lordgreg ::

rc-car: lahko bi pa pokazal, kako zadeva izgleda...

rc-car ::

LORDGreg: sedaj sem naredil tako kot si ti rekel. Zdi pa se mi, da ga ja zmedlo to, ker poll fajli in un fajl kamor je blo to includano niso bli v isto mapi (sedaj so)
Se bi dalo kako narest, da bi delalo tudi v drugih mapah (fajli od polla so v mapi, ki je v istem direktoriju kot index fajl)

Tukaj pa lahko vidite poll :D.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

to je blo verjetno zarad cookijev... ker k jih setaš morš nastavt tud celo domeno, da jih lahko kerkol v direktorij treeju prebereš.... mal poglej na manual kako se nastavi pa je...
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

xbite: saj cookiji mi delajo normalno...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoc pri izdelavi strani

Oddelek: Izdelava spletišč
403202 (2754) cyber_killer
»

Ocenjevanje s PHP-jem

Oddelek: Izdelava spletišč
281273 (987) kunigas
»

LeDiNsKi fReAkI

Oddelek: Izdelava spletišč
131260 (985) Gandalfar
»

Skripta za glasovanje

Oddelek: Programiranje
111218 (1055) SloDave
»

voting poll..

Oddelek: Slo-Tech
6839 (735) lordgreg

Več podobnih tem