» »

blokiranje dostopa...

blokiranje dostopa...

alesp56 ::

Torej imamo več računalnikov povezanih v router in vedno se najde nekdo ki zalaufa dc++ pobere ves uploud in internet ne gre nikamor več... js bi dc++ v firewallu v routerju blokiral, ampak nevem kaj blokirat?!?! Gledal sem že nekaj po netu in nekak ne razumem kaj blokirat, je nekaj napisanega o tem da dc++ dinamično določa porte itd... Kako naj blokiram, pa ne mi s kakimi netlimiterji itd... js bi to rad malo bol neopazno naredil...hvala
in to je to...

barabl ::

Najlažje je,da na routerju vsakemu odjemalcu določiš dovoljeni upload in download.Ko bo omenjeni z dc++ pobral svoj upload,boste vi še vedno imeli prosti svoj del in težava je odpravljena.Seveda se zadeva razlikuje od routerja do routerja,jaz imam Linksys wrt54g in ta ima to možnost.Drugače pa itak,če mu nisi odprl portov,lahko bore malo downloada in uploada,seveda,če si ti administrator routerja,če nisi,ali je celo on-moje sožalje,čist nič si ne moreš.

alesp56 ::

js mam črez router oz. sem admin. sam je router "krene" firme in ma tk malo nastavitev, sploh pa ne za omejevanje up&down. tk da je to malo bad, js bi kr blokiral čisto.
in to je to...

nodrim ::

čisto blokiranje je pa res bolj neopazno od omejenega uplouda ja ... :\

alesp56 ::

a je kdo kaj reku o neopaznem omejevanju? rad bi blokiral čisto, ker drugače ne gre omejit. 100% neuporabnost dc-ja...;((
in to je to...

mikki ::

Pa madona. Zdj pa res ne vem a so nekateri že po default-u neumni al pa se delajo neumne, al kaj je z vami folk. Človek bi rad blokiral DC++ na LAN-u, ker očitno zabija net do konca, a je to tak težko razumet al kaj. Zanima ga če obstaja kaj takšnega da bi ga blokiral samo določenemu IP-ju v LAN.(program/router) ;(( ;((
:) Bavarski pingvini so najbolbolši :)

hruske ::

To je pač zelo odvisno od routerja.
Če lahko tam kaj blokiraš, bo net delal, če pa ne pa ne. Utegne se ti zgodit, da bos popenil in hotel en router, ki te bo ubogal, morda ti bo všeč kaka linux distribucija, recimo clarkconnect ali ipcop.
Rad imam tole državico. <3

nodrim ::

... routerju blokiral, ampak nevem kaj blokirat?!?! Gledal sem že nekaj po netu in nekak ne razumem kaj blokirat, je nekaj napisanega o tem da dc++ dinamično določa porte itd... Kako naj blokiram, pa ne mi s kakimi netlimiterji itd... js bi to rad malo bol neopazno naredil...hvala


kaj bi ti zdej rad?

ERGY ::

Vecina hubov laufa na port 411 alpa 1412 (nekje u tem rangu) ce tega zlokiras se ne more povezat na hub...drgac pa probajta z netlimiter. Tega naj nalozi pa naj si omeji tolk ul pa tolk dl pa je stvar resena :)) ce maste ksno boljso resitev kr na dan z besedo :))

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utorrent ne dela

Oddelek: Programska oprema
326485 (4263) tabl
»

Net ne gre nikamor med uploadanjem

Oddelek: Omrežja in internet
5996 (721) RejZoR
»

Router blokira določene spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
72652 (2592) rzhektor
»

Blokada porta

Oddelek: Omrežja in internet
201867 (1547) Swiper
»

clarkconnect tezava

Oddelek: Omrežja in internet
171440 (1224) jurre

Več podobnih tem