» »

navijanje GE Forca MX 440

navijanje GE Forca MX 440

SLO-sid007 ::

LP :)) :)) :))

dajte mi pomagat ker jaz sem ze obupal nad to zaerjavelo grafično. no zaj edina pomoc je da jo nekak navijem zaj se pa tu najde problem ker tega ne znam in bi zelo prav prisla od koga pomoc kako navit grafično kartico.


pa ŠIBi ce bos slucajno ti to bral te selinšek pozdravlja

Engineer_SLO ::

katera , 2 ali 4?

:D

če je dvojka se sploh ne splača več poizkušati,pa tudi z štirico si ne boš kaj dosti pomagal,ker je zares že zarjavela....

najlažje je tako da v gonilniku vklopiš navijanje,to pa storiš tako da greš v regedit,poiščeš pod H key local machine ključ nvidia>pod njim je ključ nv tweeak,tu ustvariš novo dworld vrednost in jo poimenuješ coolbits,vrednost pa v hex nastaviš na 3....

restartaš mašino in greš pod namizje>lastnosti>nastavitve>dodatno>nvidia in poiščeš zavihek taktne frekvence....

počaši zvišuješ in mnogo testiraš,hkrati pa po možnosti nadgradiš hladilnik na grafiki z čim bolj efektivnim...

seveda si lahko pomagaš tudi z programčki kot so riva tunner ali pa powerstrip,ampak meni osebno je bila ta metoda najbolj všeč in preprosta,ter brez nepotrebnega balasta ki te zmede,še posebej če nimaš izkušenj...

:\

upam da ti bo kaj uspelo,čeprav je zate najboljša rešitev skok v trgovino po novo grafično....

:D
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Sami ::

katera , 2 ali 4?

Oznako MX440 nosijo samo GeForce4.

SLO-sid007: Najlaže boš navijal z nVidia Coolbits 2.0, to je vnos v register, ki ti aktivira vse funkcije v driverjih. Navijaj postopoma, na začetku po 10Mhz. Vsako frekvenco stestiraj s kakšnim programom (3D Mark) ali hudo igro. Sicer pa se ti tudi navijanje pri novejših igran ne bo dosti poznalo, ker grafa pač ne podpira DX9 in je prešibka, da bi ga izvajala tekoče.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

SLO-sid007 ::

JA saj se strinjam za skok po novo grafično samo no $.

zaj se me pa zanima kak bi se dalo na cim easy navit proces iz 1.8 na 2.4
in sicer mam pa intel pentium 4 .pa ce e kak program za to ce lahko napisete

Jackal ::

Za osnove navijanja je najboljše, da prebereš katerega od člankov tu na Slo-Techu. Sicer so že malce starejšega datuma, samo ti bodo marsikaj razjasnili.

En od takih člankov je ta: Klik. V njem je tudi par povezav na druge uporabne članke o konkretnem navijanju.

pinx ::

se strinjam da je MX440 že malo zarjavela... trenutno jo še mam, v roku enga tedna pa bo moja nova GF6600GT >:D
lastim si gainwardov model s TV-out in DVI, hladi mi jo TT CrystalOrb, core & ram pa laufa na (default: 270/405 MHz, OC: 337/518 MHz). na vseh frekvencah, višjih od teh mi v večini primerov začne prikazovat artefakte.
navito mam z rivatunerjem, nazadnje ko sn delal teste (že dolgo nazaj) v 3Dmarku2001 pa je blo razlika v hitrosti pribl. 10-15%

Sami ::

zaj se me pa zanima kak bi se dalo na cim easy navit proces iz 1.8 na 2.4

Tvoj P4 ima 100MhzX4= 400FSB, postopoma višaj FSB in po potrebi tudi voltažo, ko postane nestabilen. Kakšno pa imaš temp in pa kako hitri so rami?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

SLO-sid007 ::

imam 512rama kaj pa je temp pa ne vem ka misis se tem

SLO-sid007 ::

ja tocno pa to sem pozabo vprasat ker mi je kolega reko da se gr oznaka MX odstranit pa me zanima ce je to res da bi blo GF 440 brez MX . pa ce gre to naredit ce bi lahko pojasnili

LP

Jackal ::

[sarcasm on]

Odstranit MX? Hm... poskusi z radirko... ali pa mogoče z Edigsom? Mogoče bi šlo tudi s kakim Acetonom, samo moreš pazit, da ti ne bo požrlo kartice.

[sarcasm off]
:D

Ok... resno... GF4 MX je dejansko samo nekoliko bolj navita GF 2 MX, ki je bila malo pohabljena sestrica pravega GeForce 2.

Edina stvar ki tebi ostane je, da kartico naviješ. Tu ne pomaga čisto nič drugega. tu ni nobenega odklepanja cevovodov itd... in NE, MX-a ne moreš odstranit.
Naloži si RivaTuner in v njem postopoma zvišuj frekvence GPU jedra in rama. Seveda pa po vsakem koraku testiraj s 3D markom 2001 ali s kakšno igro, če vse deluje normalno ali se ti že pojavljajo na sliki različne anomalije. Takrat si navil preveč in se ti lahko že pregreva GPU.

Toliko poenostavljeno napisano. Nihče se pa ne bo lotil navijanja namesto tebe. Če pa boš imel še kakšno vprašanje pri vsem tem početju pa le vprašaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Sami ::

imam 512rama kaj pa je temp pa ne vem ka misis se tem

Vprašal sem te po hitrosti rama? DDR 266/333/400???

ja tocno pa to sem pozabo vprasat ker mi je kolega reko da se gr oznaka MX odstranit pa me zanima ce je to res da bi blo GF 440 brez MX

Sploh ne vem kaj si mislil s tem. Obstajata GF4 MX in Ti serija.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

SLO-sid007 ::

ja saj se mi je zdelo da ne bos razumel :)) glej zaj mam GE FORCE MX 440 ...in na to graficno kaj jo mam ne podpira nobena nova igrca.zaj pa bi jaz to rad nekak usposobo da ta MX odstrano in bi ga spremenil v Ti al pa sploh to ne..pa ce si prebral tisto gore da mi je to negdo reko mislim da to sploh ne drži.ce ze ne drži to mi pa vsaj povej kak bi usposobo Brothers in arms da bi laufala pod to grafično ker drugo mislim da je se vse OK. aja pa temp je 400.

Sami ::

ja saj se mi je zdelo da ne bos razumel glej zaj mam GE FORCE MX 440 ...in na to graficno kaj jo mam ne podpira nobena nova igrca.zaj pa bi jaz to rad nekak usposobo da ta MX odstrano in bi ga spremenil v Ti al pa sploh to ne

To ti ne more uspeti, tale grafična podpira samo DX7 in novi špili ti ne bodo delovali, vse kar lahko narediš je, da jo naviješ pa tudi to ti ne bo dosti pomagalo.
aja pa temp je 400.

S temp sem mislil temperaturo. Ufff... če je 400 je pa že skor mal kriza.:D :D :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jackal ::

Uf... pobič, pobič...
Lepo se vsedi in naredi en globok vzdih in izdih...
Takole - Tisto z radirko, Edigsom in acetonom je bilo napisano ironično. (ali - mišljeno je bilo v šali)

Iz GeForce 4 MX 440 nikakor ne boš naredil - GeForce 4 Ti. Ni šans. Namreč - kot sem napisal v prejšnejm postu - Geforce 4 MX so le navite verzije GeForca 2 MX. Številke 420, 440 in 460 pa le ločujejo malo manj navite kartice od tistih malo bolj.
Že sam čip je pri GF4Ti čisto drugačen kot pri GF4MX. To kar ti sprašuješ je podobno, kot bi hotel naredit iz Fička najmanj Mig21. Ne gre.
GF4MX pa ima podprto samo delovanje v DirectX 7 načinu. Žal (oz na srečo za tiste ki imamo sodobnejše grafične kartice), vse manj iger podpira DirectX 7. Hočejo imeti vsaj DirectX 8 ali več. Namreč s temi novimi grafičnimi knjižnicami je možno prikazat veliko lepšo grafiko in več efektov - vendar mora procesor na grafični kartici razumet ukaze teh grafičnih knjižnic, da jih lahko izvaja - In GF4MX razume samo ukaze DirectX7 in starejše. Zato ne boš naredil iz te kartice čisto nič več kot za kar je bila namenjena.

Čisto druga zgodba pa je z navijanjem. Delale bodo samo igre, ki ti delajo tudi sedaj in nobena več - razlika bo namreč le v tem, da bodo tiste igre, ki ti delujejo, tekle nekoliko hitreje.

Pa temp 400? Celzija, Kelvina, Fahrenheita? V vsakem primeru bi se ti katerikoli čip že zdavnaj stopil. Verjetno si mislil ram.

Zberi se malo pa piši malo bolj razločno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

SLO-sid007 ::

ja jaz sem smatral za temp-tempo se pravi 400 pri ramih
za temparaturo pa mam okoli 38'C

Sami ::

Do kakšnih frekvenc si prišel?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mx440 ::

to grafična se bl švoh navija jaz ko sem jo navijal že ko na viješ čist mal se na ekranu pokažejo packe tko da se te grafe praktičo ne splača navijat.
lol?

rfmw ::

moja MX440 SE se iz default 250/333 navije na 340/486. No ja, vsaj lep OC je, če že drugega ne8-)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Sami ::

to grafična se bl švoh navija jaz ko sem jo navijal že ko na viješ čist mal se na ekranu pokažejo packe tko da se te grafe praktičo ne splača navijat.

Odvisno od ramov.

Moj prijatelj je imel Gainward GF4 MX440 in rami so šli iz 400 na 650Mhz, proc pa iz 270 na 350Mhz, brez artefaktov8-) , več pa niti probavali nismo in še zmeraj deluje bp, imel je peklensko srečo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

SLO-sid007 ::

ja zaj jaz sem jo navil na
core clock frequencey:333
memory clock frequencey:502

zaj pa ce se bo P*****a skurla se le naj tak mi ne bo nic zal :P :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu grafične?!?

Oddelek: Kaj kupiti
271796 (1138) MEDENA
»

Kaj kupit : RAM, procesor al novo grafo?

Oddelek: Kaj kupiti
211279 (975) rene100

Točke v 3d marku 2003?

Oddelek: Navijanje
5752 (663) OwcA
»

Kakšne izkušnje imate z GeForce4 MX 440?

Oddelek: Strojna oprema
141775 (1484) chucki
»

katero graficno

Oddelek: Kaj kupiti
272078 (1766) Klemenn

Več podobnih tem