» »

Matična plošča Socket939 s serijskim in paralelnim portom?

Matična plošča Socket939 s serijskim in paralelnim portom?

Jackal ::

Prišel je torej čas da počasi zamenjam en računalnik, ki mi počasi odpoveduje poslušnost.
Namen imam zamenjat MB+CPU+RAM+Grafiko. Se pravi AMD platforma na socketu 939.

Problem pa nastane pri plošči. Vezno čipovje nForce4-Ultra, dveh grafičnih ne rabim - tako odpadejo razne SLI variante. Rad bi ploščo, ki se bo lepo navijala - tako mi je prvo v oči padla precej hvaljena DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D. Samo sem po hitrem pregledu ugotovil dve pomanjklivosti na plošči - 1. vezni čip je postavljen tako, da onemogoča montažo vodnega bloka nanj (kar niti ni tak problem, če se res ti čipi manj grejejo) in 2. plošča nima paralelnega in serijskega porta, ki ju rabim za programiranje precej stvari za šolo.

Do zdaj sem ugotovil, da imata serijski in paralelni port plošči K8N Neo4 Platinum in Epox EP-9NPA+ Ultra.

Mogoče ima ta dva porta še katera druga nForce4 plošča, ki sem jo spregledal? Sicer pa katero od teh dveh bi priporočali? Obstaja kakšna varianta za dodatno montažo serijskega in paralelnega porta - bodisi s kakšno dodatno kartico?

sid911 ::

jas sem se tut s podobnim problemom srečal..a že kdo pozna rešitev kako bi lahko dodal paralelni in serijski port na tto plato? (DFI-jevo)..
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Jackal ::

Jaz sem problem enostavno rešil tako, da sem vzel Epox 9NPA+ ploščo. Sicer se res čisto do zadnjega trenutka nisem mogel odločit, vendar mi zdaj sploh ni žal.

Plošča je namreč prišla v t.i. PowerPack verziji in je imela priloženih zraven kar nekaj stvari, ki jih sploh nisem pričakoval in niso bile omenjene v nobenem review-u.

2 x P-ATA okrogli 80 žilni kabli (sexy roza/vijolične barve :8) )
2 x S-ATA kabli (podatkovni)
2 x S-ATA kabli (napajalni)
USB bracket,
Firewire bracket,

V posebni vrečki z zadrgo pa so bili vsi potrebni CDji, "mini me" (ne, ne gre za pomanjšano različico Dr. Evila iz Austin Powersa, pač pa za priročen dvostranski izvijač z dvema dvostranskima nastavkoma) in pa nekaj manjših modro eloksiranih hladilnikov za mosfet-e.

EPOX 9NPA+



Reberca ;-)



Mini me

zee ::

za LPT port obstaja en USB vmesnik(konverter), ki ti iz enega USBja "naredi" LPT port.

za drugo ne vem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jan987 ::

kolk pa si dal za to plato?

MEDENA ::

jao jackal

Epox 9NPA+ Ultra

Gotovina: 37.164 SIT
Redna cena: 39.120 SIT

Jackal ::

Medena - Kaj jokaš?

Tiste variante s paralelnim in serijskim portom na usb mi pa sploh niso všeč. Namreč kot je že brane2 enkrat povedal marsikatera zadeva, ki zahteva direkten dostop, ne zna potem dostopat preko takšnega porta.

Mogoče bi bila boljša varianta edino PCI kartica... ampak glede na to, da je tudi navadnih PCIjev že bolj malo, tudi zna bit problem.

sparc49 ::

Jackal,
kako glasen je bil originalni hladilnik na NB?

Jackal ::

Odvisno kako ga nastaviš - namreč lahko si v BIOSu nastaviš pri kateri temperaturi se bo vklopil na polno - drugače deluje z nižjimi vrtljaji. Drugače pa mi ga na polnih vrtljajih preglasi ventilator z grafične.

Zato že počasi načrtujem vodno hlajenje, ker rabim tišji računalnik in dejstvo, da je zraven še GF 6600G, ga ne naredi čisto nič tišjega.

sid911 ::

mogoče bi bila boljša varianta edino PCI kartica...

a se to da kje nabavit? ker če se 100% da nabavit pol vzamem DFI..če ne pol sem pa v dilemi...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sistem

Oddelek: Kaj kupiti
62451 (2243) tuncek
»

Nf7

Oddelek: Strojna oprema
341767 (1277) pinx
»

SLI

Oddelek: Kaj kupiti
12989 (827) Sami
»

Se Vam zdi dobr racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
251813 (1462) mtosev
»

USB povezava

Oddelek: Strojna oprema
91730 (1598) XPSISTEM

Več podobnih tem