» »

Svetovanje

Svetovanje

Lolo ::

Lep pozdrav.Ker si kupujem novo matično, disk,procesor in RAM,bi vas rad prosil za nasvet.Kaj mi priporočate vi?Naj povem da ne bom navijal,comp bom uporabljal za igranje iger in brskanje po internetu ter pisanje seminarskih nalog.vaša menja so dobrodošla8-) .je matična plošča http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop.... dobra?Prosil bi vas še če poleg priporočenih artiklov navedete še kje se jih dobi in koliko stanejo.Hvala
  • spremenil: Lolo ()

Grey ::

DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D +SB+2GBL+FW+SATA 39.330
ATHLON 64 3000+/512K (1.8GHz) BOX S939 39.786
512MB PC3200 DDR TwinMOS 17.442
512MB PC3200 DDR TwinMOS 17.442
MAXTOR 160GB 7200 SATA 8MB 23.142

Tole mislm, da bi bla kr solidna mašina. Katero grafično kartico pa imaš?

Lolo ::

Ati Radeon 9520 FX mislim da,vem da ni kaj extra,vendar sem imel prej še slabšo,pa sem kupil to.Kje pa si gledal to?Na kateri strani?Rad bi vprašal,zakaj piše tam 3000+,pa je prcesor 1.8G?:8)Kaj pa ta matična---Gigabyte k8nf9?Pa keri ram se bol splača,ta twinmos al Ram DDR 512MB GeIL PC3200 400MHz DDR Value?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lolo ()

Grey ::

Hm...ja grafična je res švoh. Novejše igre ti bojo kr štekale. Sej ta plata je tud kr kul, ampak ne pride v poštev, ker maš AGP grafično kartico.

Hm...potem pa tole(ima namreč Dual Channel):
GIGABYTE K8NS 939 +SB+LAN+SATA 20.064

Ta 3000+ je pa AMDjeva oznaka...kvazi Intel hitrost. Naj bi biu približno tok zmogljiv kot Pentium 4 pri 3GHz. Glede RAMa ti pa ne bi znau kej preveč povedat. Kergakol boš vzeu bo dober, ker če ne boš naviju je vsak RAM dober.

To sm pa gledu pri Mlacomu.

Lolo ::

Kr npr zdaj mam procesor AMD Athlon 2000+(1.6G).Ta procesor 3000+ je bistveno bolši ne?Zmoto sem se grafa je ATI Radeon 9250 FX(128MB) ne pa 9520.Kera grafa pa je dobra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lolo ()

Lolo ::

Pa kako da je tisti 3000+ samo 1.8G,ali si moreš potem to kako nagraditi ali kaj?????Je to dober procesor?Pa atero grafično priporočate.Dobiš zraven procesorja še hladilnik?Pa kater disk se bol splača seagate al maxtor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lolo ()

gfighter ::

Procesor je v redu, naj te ne moti 1.8 Ghz. Saj ti je že zgoraj eden napisal da je 3000+ samo AMD-jeva oznaka za kupce, ki gledajo samo na številke in pozabljajo da ni vse v megahercih.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Grey ::

Po testih sodeč je Seagate hitrejši od Maxtorja(če se motim, naj me kdo popravi). Procesor je dost dober in tud dost hitrejši od sedanjega. Če hočeš, da je ventilator zraven, moraš vzeti BOX verzijo.

Glede grafične je pa tako. Priporočam ti, da vzameš to

GIGABYTE GF 6600GT 128MB dvi/tvout 52.326 (Mlacom)

ali pa to

ASUS GF 6600 128MB dvi/tvout AGP 36.366 (Mlacom)

Prva je hitrejša od druge. Obe pa sta superiorni glede na tvojo sedanjo kartico. Razlika v hitrosti bo več kot očitna pri obeh karticah.

Lolo ::

Verjetno bom vzel drugo.Tako da bi moj sistem izgledal približno takole:
Matična plošča:-Gigabyte K8NS 939-SB+LAN+SATA
Trdi disk:-Seagate ali Maxtor 120 GB
RAM:-2X512MB(ne vem še katerega)
Procesor:-Athlon 64-3000+/512K(1.8Ghz)BOX 939
Grafična kartica pa ASUS GF 6600 128MB dvi/tvout AGP


bo?:))
Mislil sem še vas vprašat ali bo hladilnik priložen procesorju dovolj dobro hladil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lolo ()

Grey ::

Naj bi ane...čeprav se najdejo primeri, ko hladilnik slabo pritrdijo al pa kej...pol se pa mal bolj greje. Pa itq loh neseš nazaj na servis pa ti to urihtajo.

Bo v redu:)). V primerjavi z zdajšnjim računalnikom bo to prava zver.

Lolo ::

Hvala za pomoč:D Komaj čakam da zalaufam DA beast>:D :D .hehe,še enkrat tnx.
Pa mislo sem še te vprašat,če bo 350W ki ga imam zdaj dovolj za:-2 hladni katodi
-neonko
-3(80mm) vente
-2(40mm) vente
-pa vent na procu seveda

pa še mogoče bom kaki vent 80mm dal kdaj not, za hlajenje diskov al pa kaj, še ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lolo ()

Grey ::

Mislm, da bo kr dovolj močn napajalc.

Zakaj boš pa dau še neonko noter? A niso hladne katode dost?

Lolo ::

Sem že prej imel to noter.:)) Eno neonko sem dobil že zraven ohišja,pa je bla prešibka.

Lolo ::

V čem pa je razlika med Gigabyte K8NF-9,pa med Asus K8NS???

Lolo ::

V čem je razlika med GIGABYTE K8NS 939 in Gigabyte K8NF-9 939?

Suli ::

Prva ima nForce 3 nabor, druga pa nForce 4.:)

Lolo ::

Torej je druga verjetno boljsa ne?Ampak jaz te z nforce4 ne morem imet ker imam AGP grafo ne oz. jo bom imel(ASUS GF 6600 128MB dvi/tvout AGP).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lolo ()

Grey ::

Lahko maš, če boš kupu PCIe grafično...

Prva ima chipset nForce 3 Ultra(AGP slot), druga pa nForce 4 4X(PCIe slot).

Hm...zdej k si pa reku, da boš še grafično kupoval je pa v bistvu bolj, če si kupiš nForce 4 plato, pa še grafična te priode ene 5k SIT cenej.

Po zadnjih postih sodeč..si pristal nekje na takile konfiguraciji:

GIGABYTE K8NF-9 nForce4-4x +SB+GBL+SATA 26.676
ATHLON 64 3000+/512K (1.8GHz) BOX S939 39.786
2x512MB RAMa
LEADTEK GF 6600 128MB dvi/tvout PCIe 30.894
+ disk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Lolo ::

Točno tako:)) Ta grafa je bolša od one Asus?

Grey ::

V bistvu je nekako istih zmogljivosti, ker gre za isto grafično jedro. Edina razlika je v tem, da boš to grafično lahko uporabljal še v nadaljnih sistemih, ker bo PCIe postal standard.

Lolo ::

Ok,hvala za pojasnila,dost si mi pomagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506288 (5342) Person
»

Kakšen nov računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
91088 (896) Jan987
»

nov pc za soseda (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513408 (2590) Dead_Eye
»

Pisarniško delovni kompjutr

Oddelek: Kaj kupiti
361413 (1080) mtosev
»

Nov računalnik za igre za ~170k

Oddelek: Kaj kupiti
181812 (1361) TOP

Več podobnih tem