» »

Booster + enermax kompatibilna?

Booster + enermax kompatibilna?

Moonman ::

Imam ocz booster in napajalnik enermax 460W.
Sedaj poskušam stabilizirati sledečo zadevo:

Proc na 2700 Mhz, ram na 245 Mhz 2-2-2-5. Voltaža na boosterju nastavljena na 3.4V, realno je to 3.387V
izmerjeno na mosfetu.
Ob obremenitvi pade napetost na 3.1V, včasih tudi manj. Včasih zadeva zdrži prime 2h, včasih pa napetost pade že ob zagonu kake igre.
Rami so 100% sposobni te frekvence, proc ravno tako.
A je res, da se enermax napajalniki ne ujemajo z boosterjem?

A ima še kdo to kombinacijo in kako vam deluje?

hvala


jest10 ::

Napajalc tukaj nima veze.
Napako išči v samem boosterju.

ČIP 008 ::

Ti lepo naredi volt mod, to nepotrebno šaro pa pozabi.

Moonman ::

Nekje so mi že svetovali, da naj poskusim z drugim napajalcem, ker naj bi imeli enermaxi "probleme". z njim.
A bi prišlo do kakšnih konfliktov, če bi za booster naredil ekstra napajalnik?

Za vio = vdimm volt mod vem, samo moja 3.3 linija je nonstop na 3.5 V, s toliko pa nočem obremenjevati ramov in procesorja.
A obstaja še drugačen vdimm za Neo2?


billy ::

Tudi sam imam težave z boosterjem. Sam imam sicer prescota navitega na 4, ampak še probam rame laufat sinhrono. Z ddr boosterjem mi pada voltaža iz 3.3 na 3.1, za kar sicer krivim slab napajalnik. imam chifteca 420W ampak ima zelo grozno slabo 12V linijo...samo 18A. Kot sem izmeril tiste molexe ki gredo v booster, rabi booster 5V in 12V linije, zatorej v mojem primeru krivim slab napajalnik. Dobim pa v torek OCZ powerstreama pa bomo potem videli...mogoče pa je kriv defekten booster, a si kupil pri cool pc?

Koliko A pa imaš ti na 12V liniji? Meni v windoshiv, ko obremenim, pade iz 11.98V na 11.80V...kar je ravno toliko, kot mi padejo napetosti na boosterju...

Moonman ::

Na 12V liniji imam 33A. Voltaže imam 12.14V, 5.09V in 3.48V.
Voltaže mi ne padajo tako zelo. A ne rabi slučajno booster -5V linijo. Ker ravno zaradi te naj bi imel neke težave.

Kako bi preveril ali slučajno potenciometer na boostru ne zeza?


billy ::

No..danes dobil novo abit AS8 plato in booster tudi na njej ne deluje tako kot mora.

Zgleda, da je cool pc dobil kakšno slabo robo, če si tudi ti od njih kupil.

Sem kontaktiral OCZ in mi bodo mojega menjali brez problema.

billy ::

Haha, OCZ so kekci. Sploh se mi več niso javili, ko sem napisal da sem iz evrope :) (medtem ko je corsair menjal rame BP!).

Torej mi ni preostalo drugega kot da sam moddam booster, da bo deloval brez veliki padcev napetosti. V tej temi http://www.xtremesystems.org/forums/sho... je pot # 110, kjer je lepo opisan mod, oz dva moda. Prvi je za tiste, ki imajo dobre napajalnike in nam samo nmiha booster voltaza, drugi je pa za tiste, ki jim se zraven slabe booster voltaze niha tudi 5V liniji.

Moram povedati, da je strosek izdelave minimalen (pod 500sit), delovanje pa odlično, 3.47V je stabilno in ga sploh ne premakne (ram obremenjen kolko gre), več mi žal plata ne dovoli, ampak mislim da je stabilno tudi do 3.9V

Tako, da vsi ki imate težave z stabilnostjo voltaže...tule je odgovor za vaše probleme :)

PS, jutri še bom pa probal namontirati stari hladilnik od grafične gor na mosfete in jih tako hladiti aktivno (rebro + ventilator)

Moonman ::

Torej ta mod resnično deluje. :)

Katerega si naredil in kakšno količino rama poganjaš?
A imaš kakšno sliko izvedenega moda?

lp


Good Guy ::

En off topic vprašanje
Ali bi jst lahko na kakšen koli način spravu moje rame na več kot 3 v ker imam v biosu največ možnost 2.85v? Ali bi to rešil z boosterjem?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::

Ja, booster je namenjen ravno za take primere.
Deluje tudi na Asus P4C800-E dlx, preverjeno do 3.7 V.


Good Guy ::

Kje se ap da dobit to stvarco
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

billy ::

Naredil sem prvi, basic mod, zato ker imam stabilne linijie iz napajalnika.

Slik žal nimam, ker imam samo gsm z fotoaparatom, kar pa ni na nivoju ;) bom verejtno kaj slikal, ko bo zadeva konačan (estetsko razporejeni elementi, ter zmontiran hladilnik od R9100) ampak ne se nadejat da se bo kaj dobro vidlo ;)

V bistvu nisem testiral še nič konkretneje, samo toliko da sem preveril, če zadeva res deluje...bodo danes bolj točni rezultati ;)

PS, dobi se pri cool pc, ampak njihove verzije so nedelujoče in jih je potrebno modificirati!

Ch4N93 ::

samo je pa hecno, da si kupiš DDR booster, ker ne želiš delati v-moda, potem pa moraš za stabilno delovanje narediti mod na boosterju
kaj bo naslednje? dva boosterja en na drugega
:\
Ni nam lahko...

billy ::

Ni res.

Obstajajo tudi boosterji, kjer je vse tako kot mora biti, izpoponjene verzije. Ampak zgelda da je cool pc dobil neko poceni staro posiljko in pač zaradi tega dela tako slabo.

Drugače pa lahko vsak meni pošlje booster z materialom pa mu zalotam, za kakšna 2k ;)

JIM22 ::

Billy dej napiš katero verzijo imaš. Bom se pozanimal, kaj majo naši sosedje zaene verzije teh Booster-jev.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

billy ::

V tej temi (post #167) vidite mojo kreacijo :) voltage stability & cooler mod ;)

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Verzija boosterja je pa ista kot je tisti na sliki (stran 5) kjer opisujejo navidla za izdelavo moda.

Good Guy ::

ja kje bi se pa dalo kupit dober booster ker jst bi nucu enga res hudga!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LittleDevil ::

Hehe v cool-pc se ga dobi. Ne vem pa kaj si mislil s tem res hudga :)

LP

Good Guy ::

ker so govoril da v cool pc-ju dobiš kr enga k ni dobr morš pol en mod narest
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tic ::

Kaj pa če so vsi taki?
persona civitas ;>

JIM22 ::

The LM358N will probably be the best one to go for. They will both do the same job, but the LM358D SO8 might be in a different layout/package to the other one.

Tole je reko tipson iz XS ko je delal mod na boosterju. Da sta kao tadva modela ok.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

billy ::

To je model čipa, ki ga prilotaš na vezje.

Vprašanje pa mislim, da se je nanašalo na booster, kateri je vredu.

JIM22 ::

Ufff. Sem se zajebo. Neki sem učeri gledo slike, pa sem tole zasledil in sem mislo da je to, to. Se opravičujem.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OCZ Booster vprasanje

Oddelek: Navijanje
111166 (942) GaS
»

DDR Booster

Oddelek: Strojna oprema
161033 (839) Moonman
»

Katero s939 plato na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
341700 (1302) Moonman
»

A64 in voltaža rama

Oddelek: Navijanje
231254 (920) GUFY
»

Kako ekstremno naviti pomnilnik brez voltmoda

Oddelek: Navijanje
184171 (3640) DjTonic

Več podobnih tem