» »

Katera klima

Katera klima

««
107 / 119
»»

darck ::

DarwiN je izjavil:

WIND-FREE Avant in Elite povzročata zgolj 16db v tihem načinu oz. pri ohranjanju želene temperature. To je takorekoč neslišno.

Skratka, ne vem.. Na papirju se sliši super.



A mi lahko daš neke podatke glede glasnosti jaz sem namreč na hitro videl tukaj da je minimalno 19 decibelov. Drugače pa jaz slišim ponoči morda tudi 10 decibelov saj pri svoji 19 decibelov slišim z lahkoto. Slišim uro na roki ko se kazalci premikajo če jo dam blizu glave.

https://www.emundia.si/samsung-klimatsk...

 19 decibelov

19 decibelov



Rad bi imel nekaj ka rse res ne sliši skoraj nič kot,da z listom papirja mahaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

DarwiN ::

Sej ti pravim - modela Avant ali Elite imata 16db.. Evo, če gledaš Emundijo. Ne vem pa, če obstajajo še tišje klime.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

darck ::

DarwiN je izjavil:

Sej ti pravim - modela Avant ali Elite imata 16db.. Evo, če gledaš Emundijo. Ne vem pa, če obstajajo še tišje klime.


Se pravi za AVANT 2.5Kw okrog 1.000 EUR za ELITE pa še več kot 150 EUR .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

darck ::

Mislite,da je to prezračevanje v redu MIKROVENT http://mikrovent.io/home-30/?fbclid=IwA...

mat xxl ::

Kako pa deluje, če ne dobi zraka od zunaj ?

darkolord ::

Sej ga dobi od zunaj:

darck ::

Ja kakor prikazuje slika dobiva zrak od zunaj

 1

1

darck ::

Ali nekaj podobnega temu samo da i predrago

 1

1

celje ::

sminx ::

celje je izjavil:

katera je boljsa:

https://www.panteh.eu/67-klima-naprave/...

ali


https://www.klimaa.si/klima_61_gree%252...

hvala


Gree brez razmisleka

Ganon ::

Drži.

darck ::

seveda to je simpl kot pasulj tista VOX klima se lahko primerja s kakšno TESLA ali podobno zadevo in nikakor z GREE.

celje ::

hvala

Yoda Master ::

To je ok, ali je kaj boljšega za podoben denar? Za hlajenje + gretje.
https://www.klimaa.si/klima_51_msz-ap35...
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

rini ::

Kako je z menjavo zunanje enote na starem modelu letnik 2013, ali je to sploh izvedljivo?
Imam Fujitsu awyz14lbc in bi menjal kar samo zunanjo enoto, ker ruži in vibrira.

In ponavljam vprašanje, katera bi bila najmanjša klima za 14m2, da ne bi bila predimenzionirana?

darck ::

Kako se kaj obnesejo VIVAX klime in to je mišljeno samo za občasno hlajenje in nič drugega,potrebna ni nobena novejša inovacija kot so wifi itd....

Kakor sem videl je to firma iz Hrvaške ustanovljena leta 2004

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

darck ::

Kaj je pa to za ena znamka Kaisai gledam namreč pri Mercatorju ker tam dobim še pike po možnosti lahko tudi dvojne ali trojne.

rini ::

cena mi ni pomembna, lahko je višji cenovni razred

hbgqzR ::

C&h so cheap, ker se niso poznane, vzeli dve 5kW. Nimamo prostora 100m2 brez sten. :)

Cupakabra123 ::

A bi kdo vedel kaj je narobe z mojimi klimami?

Na dalincu nastavim temperaturo na 24 stopinj in kljub temu da je soba dosegla to temperaturo, klima se vedno laufa. Sem za foro nastavil na 30 stopinj in klima se vedno laufa.

Gre pa za Mitsubishi

Zgodovina sprememb…

THn5 ::

Cupakabra123 je izjavil:

A bi kdo vedel kaj je narobe z mojimi klimami?

Na dalincu nastavim temperaturo na 24 stopinj in kljub temu da je soba dosegla to temperaturo, klima se vedno laufa. Sem za foro nastavil na 30 stopinj in klima se vedno laufa.

Gre pa za Mitsubishi


Imam podoben problem, imam pa pravkar namontirano GREE Fairy 3,5kw, nastavitev na AUTO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: THn5 ()

darck ::

Pri meni Mitshubishi klima laufa ves čas tudi ko doseže nastavljeno temperaturo saj baje je to normalno ventilator se skoz vrti in klima samo regulira temperaturo in ventilator se NIKOLI ne ugasne dokler klimo ne ugasneš. Mogoče so novejše klime z kakimi opcijami,da se ventilator ugasne ko doseže nastavljeno temperaturo samo potem se kmalu bo ponovno prižgal ventilator saj bo kmalu senzor spet zaznal,da je potrebno ohladiti.

darck ::

Jaz sedaj iščem pri Mercatorju najcenejšo klimo samo za hlajenje in kako smotano imajo vse to za iskanje,da soloh ne veš kdaj je v kompletu kdaj je posamezno po komponentah. Recimo za Gorenje piše enkrat REA 35 420 EUR drugič druga kot set REA35 458 EUR. Za to dražjo sem siguren da je v setu saj tudi piše za tisto 38 EUR cenje pa nič ne piše,da je v setu samo omenjajo pa mere in teže notranje in zunanje enote je pa zanimivo po slikah sta si pa različni notranji enoti a zapisano je pa REA 35 pri obeh. Na slikah zgleda da tiste klime Vivax za 280 EUR so kot set samo potem ko malo vse skupaj pregledaš in primerjaš cene takih klim drugod pa spet ne gre vse skupaj saj take klime so drugod preko 500 in 600 EUR.
Za enkrat sem pod sigurno našel najcenejše komplete klim naslednje:
----TESLA TA36FFLL-1232IAW ((((430 EUR))) https://mtehnika.mercator.si/izdelek/19...
----GORENJE REA 35 (((420 EUR))) https://mtehnika.mercator.si/izdelek/18...
----GORENJE REA 35 IN/OUT KC 2v1, set (((458 EUR))) https://mtehnika.mercator.si/izdelek/19...
----GORENJE Pandora 35 TE (((520 EUR))) https://mtehnika.mercator.si/izdelek/18...
----BEKO BEHPI120/BEHPI121, set (((550 EUR))) https://mtehnika.mercator.si/izdelek/19...

Kar se tiče pa VIVAX klim pa mi ni nič jasno saj tisto po 280 EUR se mi zdi,da so samo po enotah in ne kompleti.Kaj potem mi je naka najboljša varianta za izbrati saj to klimo bom imel montirano v jedilnici,da mi bo hladila še kuhinjo+hodnik+kopalnico,wc in sobo. V glavnem klima se bo uporabljal samo za hlajenje v teh bolj vročih poletnih dneh ali kadar je temperatura višja. Pri Mercatorju pa gledam zato,ker bom z nakupom klime dobil potem za koristiti 210 EUR saj bom izpolnil tisti paket pik.

Ganon ::

Cupakabra123 je izjavil:

A bi kdo vedel kaj je narobe z mojimi klimami?

Na dalincu nastavim temperaturo na 24 stopinj in kljub temu da je soba dosegla to temperaturo, klima se vedno laufa. Sem za foro nastavil na 30 stopinj in klima se vedno laufa.

Gre pa za Mitsubishi


Kaj pričakuješ, da se bo izklopila? To so počele stare klime, inverter se ne izklopi, ampak vzdržuje temperaturo.

Vanadium ::

Točno tako kot je napisal ganon, imam c&h supreme in isto dela skos, predvidevam pa da ko dovolj ohladi se zmanjša hitrost kompresorja v zunanji enoti, nism pa nikol šel preverjat

Ganon ::

To je bistvo inverterja, da ima nadzor nad kompresorjem.

sbawe64 ::

Cupakabra123 je izjavil:

A bi kdo vedel kaj je narobe z mojimi klimami?

Na dalincu nastavim temperaturo na 24 stopinj in kljub temu da je soba dosegla to temperaturo, klima se vedno laufa. Sem za foro nastavil na 30 stopinj in klima se vedno laufa.

Gre pa za Mitsubishi

Auto ali cool/dry program ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

darck ::

Kdaj v katerem obdobju so cene klim najbolj ugodne a je to spomladi ali kaj poprej??

Ganon ::

Izven sezone.

hbgqzR ::

V presezoni je bolj smiselno zaradi rabe, zna biti še ugodneje v posezoni. Ymmv.

darck ::

Ganon je izjavil:

Izven sezone.


Ja to že vem samo kdaj bi bil tisti najbolj ugoden čas za nabavo. A obstaja še kaka podobna notranja enota klime kot je Samsungova katera ne piha toliko

uniman ::

V ceni same klime verjetno ni neke bistvene razlike glede na čas v letu, razen morda odprodaja kaksnih starih modelov, pa še to dvomim da se dogaja, ker se isti modeli prodajajo vec let.

Jaz sem sicer vzel letos spomladi in sem koristil eno 4% kodo za popust. Se je pa takoj po moji montazi cena montaze povisala za 40e (inflacija pa to)

rini ::

Zadnje dni imam težave s klimo. Zjutraj prižgem klimo na DRY 22 stopinj in mi vedno lepo deluje ves dan (zunaj od 28-33), po parih urah brezhibnega delovanja pa se začnejo težave. Na vsakih 7 minut se začne izklapljati notranja enota za 2 minuti. In med prehodom začne tulit.

Kaj bi lahko bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

darck ::

Jaz imam to klimo LG P12EN.NSJ to je notranja enota pa lahko rečem,da sem totalno jezen na njo saj je glasna k hudič in to ko po daljincu prestavljaš se na zelo dolgo odziva.Recimo ko pritisnem za eno stopnjo ali več ventilator višje njej to potrebuje vveliko sekund 5-10 sekund po navadi tudi več razen ko pritisnem na JET MODE to je,da na polno začne hladiti. S pritiskom na nastavitev premičnih lamel-krilc se normalno odziva to kar se tiče okrog ventilatorja pa totalni pogreb in to že od samega začetka. Potem zunajna enota bi definitivno morala tudi dosti manj hrupna biti sploh,ko ima neko ekstra opcijo za tišino. Z dosti leti starejšo Micko je to v primerjavi kot fičo in Audi in sem siguren,da bilo katera druga najcenejša klima bi bolj tiho delovala kakor ta LG.

Anney ::

rini je izjavil:

Zadnje dni imam težave s klimo. Zjutraj prižgem klimo na DRY 22 stopinj in mi vedno lepo deluje ves dan (zunaj od 28-33), po parih urah brezhibnega delovanja pa se začnejo težave. Na vsakih 7 minut se začne izklapljati notranja enota za 2 minuti. In med prehodom začne tulit.

Kaj bi lahko bilo?


Se ti mogoče pregreva ali pa nimaš več dovolj plina. Servis bo treba.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

rini ::

Super hvala @Anney.

rini ::

darck je izjavil:

Jaz imam to klimo LG P12EN.NSJ to je notranja enota pa lahko rečem,da sem totalno jezen na njo saj je glasna k hudič in to ko po daljincu prestavljaš se na zelo dolgo odziva.Recimo ko pritisnem za eno stopnjo ali več ventilator višje njej to potrebuje vveliko sekund 5-10 sekund po navadi tudi več razen ko pritisnem na JET MODE to je,da na polno začne hladiti. S pritiskom na nastavitev premičnih lamel-krilc se normalno odziva to kar se tiče okrog ventilatorja pa totalni pogreb in to že od samega začetka. Potem zunajna enota bi definitivno morala tudi dosti manj hrupna biti sploh,ko ima neko ekstra opcijo za tišino. Z dosti leti starejšo Micko je to v primerjavi kot fičo in Audi in sem siguren,da bilo katera druga najcenejša klima bi bolj tiho delovala kakor ta LG.


Klime niso večne. Tvoj model je iz leta 2016, pa verjetno vstopni model. Kupi nov model in vsaj srednji razred.

darck ::

Ne vem,če je to vstopni model za klimo katera cena je bila blizu 700 EUR saj Cooper & Hunter je dosti ceneje in deluje prav super kakor vsi uporabniki pravijo. Sem sedaj nabavil najcenejšo varianto kar se da dobiti in to za 322 EUR VIVAX to je bila neka akcijska cena pri mercatorju in ne vem kako to,da so drugod po trgovinah tudi skoraj enkrat dražje res,da pa ni nikjer točno zaslediti točno ta model.

VIVAX ACP-12CH35REII R32
https://www.vivax.com/hr/vivax-vivax-co...

 1

1


 2

2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

aborko ::

Ne se hecat, klima ima da dela, poceni, draga nima popolnoma nobene veze. Kaj vse vidis v apartmajih na morju... 20 let+ stare no-name skatle, nikoli ali zelo redko servisirane, pa kr dela in dela.

Leta 2009 sem sam montiral najcenejso klimo za 200 eur za hlajenje in 10 let je sluzila kot edini vir gretja, potem smo nabavili TC in jo uporabljamo zgolj za hlajenje. Zadeva ima ogromno delavnih ur za sabo. Res bi danes vsekakor izbral kej drazjega in kvalitetnejsega za gretje, ker je zunanja enota vcasih bila ledena kocka ampak zgolj za hlajenje, pa bo vsaka ok.

rini ::

Notranja enota 56 db. Za garažo bo to vredu.

aborko ::

Popolnoma nepomemben podatek, ker gre za max glasnost, ki je ob normalni in pravilni uporabi prakticno nikdar ne dosezes. V notranji je itak samo ventilator, ki ustvarja hrup. Na prvi stopnji ventilatorja so tudi najcenejse klime prakticno neslisne iz 2-3m... A ti imas pihanje skoz na max oz. Turbo? Potem klime ne znas uporabljati. Das na auto, pustis da klima tiho prede cez dan in noc...Se najbolj cheap klime imajo tudi night funkcijo, ki se dodatno utisa ventilator.

rini ::

1 dB je že normalni govor. Po mojih izkušnjah se že še kako pozna 2 dB med novimi hladilniki. Si pa me predstavljam te klime z 56 dB in učinkovitostjo A+, ko imajo druge med 19 in 25.

darck ::

Sedaj,če se tukaj pominate o tisti klimi katero sem jaz kupil in poprej omenil VIVAX ACP-12CH35REII R32 si nekateri tukaj ne poznate in nimate pojma glede karakteristik klime in njihovega delovanja samo govorite nekaj kar vidite zapisano. Tista glasnost je omenjena bolj kakor ne za maksimalno hitrost ventilatorja in pa učinkovitost hlajenja je A++ SEER:6.1 in ne A+ kot je nekdo zapisal. Sem že poprej pogledal veliko komentiranja na takih in podobnih Vivax klimah in neverjetno pozitivni odgovorji kako je tiha klima,da jo skoraj ne slišiš. Klima ima pol več funkcij kot moja prva Mitsubishi katera nima niti funkcije,da samo ventilator deluje ali samočiščenja vendar takrat sem jo vzel zato,ker je imela najtišje delovanje 19 decibelov. Tudi ta Vivax ima opcijo nočnega načina tako,da nikakor ne more biti glasna itak pa bom takoj komentiral kako deluje samo,da mi jo zmontirajo.

rini ::

Imaš prav, dB ne odstopa v primerjavi z dražjimi modeli. Se posujem s pepelom.

darck ::

Seveda odstopa dB med dražjimi in poceni vendar ni samo to jaz sem kupil najcenejšo Mitshubishi klimo leta 2013 in točna tista je imela najnižjo glasnost 19 dB tako,da vse je odvisno od modelov klim. Ljudje berem komentarje ko imajo ljudje po 20 let klimo MIDEA in to brez nobenih problemov pa dan danes kakor pravijo klimo za hlajenje ti že vsepovsod sestavijo kakor toliko dobro razlike nastanejo v sami izdelavi in materiala pa potem izkoristku pa okrog elektronike kaj več pa že ne. Ti kompresorji se povečini se izdelujejo po večini že skoraj vsi v eni ali dveh tovarnah in potem vsi proizvajalci to skupaj mečejo največji problem je okrog elektronike in tiste klime katere se uporabljajo za gretje. Klime namenjene samo za hlajenje sploh ni neka umetnost v današnjem času sploh vse so že inverterske vse skoraj z istimi kompresorji itd... čudno,da se ne poglabljajo ljudje toliko okrog klim še pri avtomobilih katera je boljša ali slabša.
Najbolj bedasto se mi pa zdi to,da multisplit klime toliko stanejo to je pa bedasto zakaj je taka cena a kaj pa je drugače kot samo zunajna enota mora biti močnejša in imeti mora še priključke za 2 ali 3 notranji enoti. V vsakem primeru cenovno prideš veliko ceneje z 2.-split klimama kakor z multispli klimo in dve notranji enoti.
Jaz bom imel v eni etaži sedaj že 3 split klime in verjetno sem rekorder glede tega saj zame edina pametna ventilacija je KANALSKO hlajenje. To sranje da boš moral imeti vse vrata odprta in čakati da se ti ohlaja in ne smeš vrata zapreti je en drek ne vem zakaj so potem sploh vrata po hiši.

rini ::

Se strinjam. Split klime so velik bolj praktične kot multi. Po vrhu pa še cenejše. Slabost je le več zunanjih enot.

Kanalske so zagotovo prihodnost. O avtih pa sem v teh vročih dneh razmišljal, glede na to kako pogosto se vozim z različnimi vozili, kako različno dobro delajo klime in da jih veliko ne zmore delati enako dobro ves čas vožnje. Baje je bila izjemno dobra klima v največji limuzini VW Phaeton.

ZveeZ ::

darck je izjavil:


Jaz bom imel v eni etaži sedaj že 3 split klime in verjetno sem rekorder glede tega saj zame edina pametna ventilacija je KANALSKO hlajenje. To sranje da boš moral imeti vse vrata odprta in čakati da se ti ohlaja in ne smeš vrata zapreti je en drek ne vem zakaj so potem sploh vrata po hiši.

Rekorder?;) Javi se, ko bos imel vec kot 6 notranjih enot za hlajenje/gretje cca 100-120m2 ;)))

Vanadium ::

rini je izjavil:

Baje je bila izjemno dobra klima v največji limuzini VW Phaeton.


Zato ker je Piech imel spisek nekih zahtev glede avta za katere so inženirji rekli da se ne da izvest. Ima pa Phateon če se ne motim dve klimi (dva kompresorja) eno za sprednjo vrsto eno za zadnjo...

darck ::

Vanadium je izjavil:

rini je izjavil:

Baje je bila izjemno dobra klima v največji limuzini VW Phaeton.


Zato ker je Piech imel spisek nekih zahtev glede avta za katere so inženirji rekli da se ne da izvest. Ima pa Phateon če se ne motim dve klimi (dva kompresorja) eno za sprednjo vrsto eno za zadnjo...


Ma to ima še moj kombi trafic tak sistem dvojnih klim to ni nič novega vendar ima samo eden kompresor.

rini ::

Vanadium je izjavil:

rini je izjavil:

Baje je bila izjemno dobra klima v največji limuzini VW Phaeton.


Zato ker je Piech imel spisek nekih zahtev glede avta za katere so inženirji rekli da se ne da izvest. Ima pa Phateon če se ne motim dve klimi (dva kompresorja) eno za sprednjo vrsto eno za zadnjo...


Natanko tako. Po spominu naj bi imel 8 rež, tako da sploh ni bilo zaznati od kje prihaja zrak. Je bilo na višjem nivoju kot pri A8 in MB S.
««
107 / 119
»»