» »

Katera klima

Katera klima

««
104 / 119
»»

profii ::

Drug korak je merjenje vlage. Ne nekaj po občutku. Koliko pomaga zračenje. Koliko poslabša sušenje cunj v prostoru...

z3ro ::

Tudi sušilec ti bo zvišal vlago v prostoru če nimaš nobenega prezračevanja. Če sušiš perilo na stojalu v prostoru ti lahko pomaga samo razvlažilec (če nimaš recimo rekuperacije ali kakšnega drugega aktivnega prezračevanja). Fajn je pa met tudi kak merilec vlage.

darck ::

Aktivno prezračevanje je sigurno najboljša varianta kar se tega tiče samo navajam edino eden problem kaj potem,če je zunaj smrad od dima,od kurjave a so narejene te naprave,da tudi prefiltrirajo zrak. Pred kratkim sem kupil tudi razvlažilec in sedaj imam tako rekoč že kar vse ampak nekako nadzirat in držati vlago na pravem nivoju je še kar problem. Recimo najlažje in najhitreje razvlažit prostor je,da odprem okno in balkonska vrata zdaj,če zunaj smrdi po dimu mi to avtomatsko odpade in potem si nekako lahko pomagam z klimo z opcijo razvlažitev samo tukaj je potem spet problem,ker mrzel zrak prihaja v prostor od klime pa recimo potem z razvlažilcem je potrebno spet hladiti prostor saj se kar dosti segreje prostor in sploh ni mi jasno kako je potem poleti z to stvarjo ko nekateri razvlažujejo. Zanimivo je tudi,da če klimo nastavim za gretje se potem mi avtomatsko tudi vlaga zvišuje.
Sigurno najboljša izvedba je neko avtomatsko prezračevanje sploh čez noč je to dobro da se vse avtomatsko dogaja in da zrak vedno kroži kot je potrebno.

Ganon ::

So kakšne res bistvene razlike, vredne pozornosti, med Mitsubishijevimi MSZ-AP/EF/FT/LN?

profii ::

Ganon je izjavil:

So kakšne res bistvene razlike, vredne pozornosti, med Mitsubishijevimi MSZ-AP/EF/FT/LN?


Izkoristek. Višji modeli imajo višje notranje enote in s tem izkoristke - vrjetno s prihrankom ne pokriješ te razlike nikoli.
Najboljši model ima še tisti senzor prosotnosti, da ti ne piha v glavo in pa elektronsko nastavitev levo/desno.
En model nižje ima tudi že neke filtre, še en model manj tega nima,...
Pa vrjetno so višji modeli tišji, zaradi večjega ventilatorja in s tem nižjih obratov.

Ganon ::

profii je izjavil:

Ganon je izjavil:

So kakšne res bistvene razlike, vredne pozornosti, med Mitsubishijevimi MSZ-AP/EF/FT/LN?


Izkoristek. Višji modeli imajo višje notranje enote in s tem izkoristke - vrjetno s prihrankom ne pokriješ te razlike nikoli.
Najboljši model ima še tisti senzor prosotnosti, da ti ne piha v glavo in pa elektronsko nastavitev levo/desno.
En model nižje ima tudi že neke filtre, še en model manj tega nima,...
Pa vrjetno so višji modeli tišji, zaradi večjega ventilatorja in s tem nižjih obratov.


Mati ima MSZ-FH Kirigamine, takrat je bil najboljši model, če se ne motim. V 3D senzorju ne vidim uporabne vrednosti, dvojne lopute tudi niso izkoriščene. Edina dobra stvar je po moje filtracija zraka s plazemsko tehnologijo. To ima zdaj samo model LN, katerega cena je svinjsko zasoljena.

AP nima nobenih filtrov za čiščenje zraka? Kot berem tukaj, je opcijski "sistem filtracije s srebrovimi ioni". Kako to izgleda? EF je ~150€ dražja, se izplača?

Stanovanje meri dobrih 70m2. Potrebujem jo samo za hlajenje. 3,5kW bi bilo dovolj?

KraitPay ::

Sam tudi gledam za Mitsubishijevimi modeli klim.
Ne morem se odlociti med AP on LN tipom klim. AP ima coop 8+, medtem ko ima LN, 10+.
Razlika v ceni ni tako velika, ima. Pa LN neke 3D senzorje pa dvojne lopute. Ima kdo kaksno mnenje? Imel bom multisplit varianto 2,5kW na hodniku in 3,5 v dnevni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

dela ::

PINki je izjavil:

Pozdravljeni, v stanovanju se grejemo z radiatorji. Ker pa nimamo susilca se čuti dosti vlage. Sicer veckrat dnevno prezracujemo pa je za nekaj casa situacija ok. Sem se spomnil, da bi na klimi vklopil funkcijo prezracevanja (ne razvlazevanja, ker piha mrzlo in mi hladi prostor).

Zdaj me zanima kako deluje to prezracevanje? Ker naceloma ne cutim, da bi pihal mrzel zrak kot pri razvlazevanju. Ali to dejansko samo mesa ta zrak, ki je ze v prostoru? Ker potem ne naredim nic razen da malo pomesam zrak.

Kaksna boljsa resitev dokler se ne kupi susilca?


Če te vlaga moti bolj pozimi, ti priporočam kompresorski razvlažilnik, v lidlu/hofru jih imaš občasno za 100-150 EUR, pa približno 20 EUR elektrike na kurilno sezono, če laufa 1 uro na dan (se pa ta elektrika pretvori v toploto, kar pozimi pride prav, ni tako kot pri klimi, kjer topel zrak pri razvlaževanju transportira ven). Uporabljam sam, in je po mojih izkušnjah tako, da se z eno uro delovanja dnevno naredi več efekta kot s 3x dnevnim odpiranjem oken za 15 min, pa še dodatnih toplotnih izgub ne povzročaš. Minus je pa hrup, ampak lahko vklopiš na timer, ko ni nikogar v prostoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

profii ::

Ganon je izjavil:

profii je izjavil:

Ganon je izjavil:

So kakšne res bistvene razlike, vredne pozornosti, med Mitsubishijevimi MSZ-AP/EF/FT/LN?


Izkoristek. Višji modeli imajo višje notranje enote in s tem izkoristke - vrjetno s prihrankom ne pokriješ te razlike nikoli.
Najboljši model ima še tisti senzor prosotnosti, da ti ne piha v glavo in pa elektronsko nastavitev levo/desno.
En model nižje ima tudi že neke filtre, še en model manj tega nima,...
Pa vrjetno so višji modeli tišji, zaradi večjega ventilatorja in s tem nižjih obratov.


Mati ima MSZ-FH Kirigamine, takrat je bil najboljši model, če se ne motim. V 3D senzorju ne vidim uporabne vrednosti, dvojne lopute tudi niso izkoriščene. Edina dobra stvar je po moje filtracija zraka s plazemsko tehnologijo. To ima zdaj samo model LN, katerega cena je svinjsko zasoljena.

AP nima nobenih filtrov za čiščenje zraka? Kot berem tukaj, je opcijski "sistem filtracije s srebrovimi ioni". Kako to izgleda? EF je ~150€ dražja, se izplača?

Stanovanje meri dobrih 70m2. Potrebujem jo samo za hlajenje. 3,5kW bi bilo dovolj?


Jaz imam EF, tisti filter z "srebrovimi ioni" pride zraven, sicer pa mislim, da je to bolj snake oil - lahko da se motim.
Bolj mi je šlo zaradi tihosti in izkoristka.
Poglej v navodila za uporbo (montažo) in ne samo v prospekte. Notri vidiš dimenzije notranje enote in vse funkcije ki jih omogoča. Po tem lahko sklepaš kaj boš rabil in kaj ne.
Sicer sem s klimo zadovoljen, deluje tiho, dovolj močno (78m2 - 3,5 + 2,5kw), aplikacija za telefon je ostala nekje v letu 2005, ampak deluje.

Pozorni bodite na pravilno postavitev in zadostno število notranjih enot, ne pričakuj da boš imel prostor na trudi strani stanovanja enako hladen. Priporočam tudi, da klima obratuje neprekinjeno, saj večino dnevne porabe naredi v prvi uri.

Ganon ::

profii je izjavil:

Pozorni bodite na pravilno postavitev in zadostno število notranjih enot, ne pričakuj da boš imel prostor na trudi strani stanovanja enako hladen. Priporočam tudi, da klima obratuje neprekinjeno, saj večino dnevne porabe naredi v prvi uri.


Hja, imam že predpripravljeno inštalacijo v zidu, tako da bosta zunanja in notranja enota tam, kjer je bilo predvideno. Notranja enota bo v večjem prostoru, kjer imam dnevno sobo in kuhinjo. Če bo vklopljena ves čas, bo verjetno ohladilo tudi ostale prostore? Kakšne imate izkušnje?

profii ::

Bolj ne kot ja, pač čez ena odprta vrata gre še nekaj, čez druga že veliko manj.
Je ta prostor tudi najtoplejši prostor?

Najbolje je hladit tam, kjer je izvor toplote (jug, panoramska stena, kuhinja...), tako boš imel tudi oddaljene prostore bolj hladne.

Ganon ::

Je najtoplejši. Kuhinja, velika balkonska vrata ... Zraven tega prostora je spalnica, takoj na hodniku desno, na isti strani bloka, dovolj blizu, da bi morala biti enako hladna. Vsaj upam, no.

profii ::

Ganon je izjavil:

Je najtoplejši. Kuhinja, velika balkonska vrata ... Zraven tega prostora je spalnica, takoj na hodniku desno, na isti strani bloka, dovolj blizu, da bi morala biti enako hladna. Vsaj upam, no.


Potem nimaš kaj razmišljati. Koliko pa je razlike med 3.5kw in več v €?
Drugače je super za gretje v prehodnih obdobjih, pač tisto da zvečer malo prižgeš, pa da ne laufaš še peči.

bostt ::

Kakšne izgube lahko pričakujem pri 7 metrih cevi na zunanji strani fasade med notranjo in zunanjo enoto? Gre se mi predvsem za ogrevanje stanovanja.

profii ::

bostt je izjavil:

Kakšne izgube lahko pričakujem pri 7 metrih cevi na zunanji strani fasade med notranjo in zunanjo enoto? Gre se mi predvsem za ogrevanje stanovanja.


Samo zaradi cevi? ~0.

mat xxl ::

Kako kvalitetno pa švoh klimo priznane znamke, kot drugo klimo v stanovanju, naj bi bila 1,5 kw do 2,5 kw, montaža blok 3 nd. samo čez steno.

Zakaj rabim, ne rabim, pa sem najemnici obljubil , da lahko če bo potreba, potrebe sicer ni samo mi najeda, pa je ne bi rad zgubil, ker dobro plačuje in še sama je v ogromnem stanovanju.

Lahko tudi, kako ponudbo na ZS, v poštev pridejo Mitsubishi, Panasonic pa še kaj takega.

Furbo ::

Eh potem lahko daš najcenejšo, saj ona plačuje elektriko. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

forplan ::

Pozdrav

Ima kdo tole klimo VOX electronics IVA8-12JRBW

Ker ne potrebujem nekaj posebnega sem nagledal tole. Klima ne bo grela le hladila občasno tistih par dni na leto...

Tale mi je všeč ker je Črne barve :) Naslednja ki jo najdem da je črna/siva je pa že 800+

Kakšna je kaj glasnost teh klim? Tam piše 42/49 dB(A) kar se mi zdi veliko, čeprav ima pod omembe tudi "nočno - tiho delovanje"

Ima kdo izkušnje? Mogoče s kakšno podobno VOX klimo?
da se strinjam

barakus ::

Imam tukaj večkrat omenjeno in hvaljeno klimo Cooper & Hunter 3.5 kw že skoraj tri leta (ravno garancija potekla). Naročil sem jo na mimovrste skupaj z montažo. Klima že nekaj mesecev občasno spušča čudne zvoke - ruženje, ki sem jih posnel tukaj: https://voca.ro/11EhiFycyLzZ (najhujše ruženje se sliši od 10. sekunde dalje)

Kaj bi lahko bilo narobe? Bi to lahko bil ležaj? En serviser mi je rekel da bi lahko bilo odmrzovanje vendar ni to, ker je zunaj krepko nad 0 stopinj in ker se to včasih pojavi 5x v 5 minutah. Se mi zdi da pride do teh zvokov ko motor spreminja obrate, ampak nisem ziher.

z3ro ::

Jaz bi glede na posnetek rekel da kak zunanji del enote pride v resonanco in ropota zaradi tega. Če med ropotom fizično primeš (umiriš) zunanje dele bi mogoče lahko izločil to opcijo..

ZveeZ ::

Preglej ce je plasticni pokrov priklopov dobro pritrjen, da ne vibrira.

bbobst ::

barakus je izjavil:

Imam tukaj večkrat omenjeno in hvaljeno klimo Cooper & Hunter 3.5 kw že skoraj tri leta (ravno garancija potekla). Naročil sem jo na mimovrste skupaj z montažo. Klima že nekaj mesecev občasno spušča čudne zvoke - ruženje, ki sem jih posnel tukaj: https://voca.ro/11EhiFycyLzZ (najhujše ruženje se sliši od 10. sekunde dalje)

Kaj bi lahko bilo narobe? Bi to lahko bil ležaj? En serviser mi je rekel da bi lahko bilo odmrzovanje vendar ni to, ker je zunaj krepko nad 0 stopinj in ker se to včasih pojavi 5x v 5 minutah. Se mi zdi da pride do teh zvokov ko motor spreminja obrate, ampak nisem ziher.

Imam tako CH klimo im je tudi nekaj ružilo, vibriralo.
Na koncu sem ugotovil, da je vibriralo nekaj v zvezi s ploščico, na katero je priklopljeno napajanje, če so bili vsi vijaki do konca zategnjeni. Ne od kablov, ampak tisti s katerimi je ploščica pritrjena na ohišje. Enega sem losal, pa je bilo OK.

Ganon ::

Kaj pomeni "BMS nadzor"?

Ganon ::

Gledam Gree Fairy in G-Tech. Ali slednja odtehta višjo ceno?

uniman ::

Kupujem klimo za stanovanje cca 90m2.

Gledam C&H Arctic.
https://www.emundia.si/cooper-hunter-kl...

Z montazo okoli 800eur.

Kako ste zadovoljni z omenjeno znamko?
Je smiselno investirati vec eur? Morda kaksne alternativa? Bo pa klima izkljucno za hlajenje poleti.

BorutK-73 ::

Za hlajenje je skoraj vsaka klima dovolj.

note3 ::

Katero znamko lahko tudi model priporočate večinoma za gretje stanovanja(50m2)..
Izbriram med:
Mitshubishi
Gree fairy
Cooper hunter
Cena tam do 1200€ z montažo..

igor0203 ::

Mene pa zanima katerega monterja priporocate in ki bi znal dobro svetovati? V stanovanju sicer ze imam eno klimo vendar je zaradi pozicije otroske sobe le ta poleti v mrtvem kotu in je notri kot v savni, zato bi rabil dodatno.

Ganon ::

note3 je izjavil:

Katero znamko lahko tudi model priporočate večinoma za gretje stanovanja(50m2)..
Izbriram med:
Mitshubishi
Gree fairy
Cooper hunter
Cena tam do 1200€ z montažo..


Jaz sem bil prepričan, da bom spet kupil Mitsubishijevo, ker imam z njimi izkušnje. Ampak, ko sem se malo bolj poglobil v Greejeve, kaj nudijo za svojo ceno, jo videl v živo in slišal mnenja uporabnikov, nisem okleval. Zdaj imam doma model Fairy (3,5 kW).

uniman ::

Ali se splaca vzeti mitshubishi vstopni model ali je bolje za isto ceno (670e) vzeti katero drugo nerenomirano znamko? Ne najdem kaksnih konkretnih reviewov.


https://www.emundia.si/mitsubishi-klima...

Npr proti tejle gree: A je to tale ki jo zgoraj omenjas Ganon?

https://www.emundia.si/gree-klimatska-n...

Skratka iscem nekaj na zalogi v tem rangu pa ne vem ali bi vzel mitshubishu ali raje kaj drugega, ne bi pa vzel najcenejsega modela. Iscem nek dober PRice/performance

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uniman ()

Ganon ::

Je, model Fairy. Priporočam.

https://www.gree.si/klimatske-naprave/s...

noob96 ::

Iščem klimo za hlajenje stanovanja v izmeri cca 50m2. Išeč ubistvu najbl budget zadevo, ki pa še ni čisti krš in najslabša kitajska roba. Načeloma bo uporabljena samo za hlajenje v najbolj ekstremi vročini, gretaja ne potrebujem. Najraje bi dal okoli 500EUR samo se vseeno ne bi rad zasral. Ubistvu mislim, da mi je najbolj pomembna metrika da deluje in da ni preglasna-

2f4u ::

Podvprašanje... ali še obstajajo
klime z dvema notranjima enotama in eno zunanjo enoto? Gretje in hlajenje; skupno nekje 30+20m2

GREE.si najdem samo posamezne enote.
Pomoč? Obstaja še to na trgu za domačo uporabo?

Ganon ::

2f4u je izjavil:

GREE.si najdem samo posamezne enote.


Multi split se reče tem klimatskim napravam. Ena zunanja enota in več notranjih. Najdeš na uradni strani.

darck ::

2f4u je izjavil:

Podvprašanje... ali še obstajajo
klime z dvema notranjima enotama in eno zunanjo enoto? Gretje in hlajenje; skupno nekje 30+20m2

GREE.si najdem samo posamezne enote.
Pomoč? Obstaja še to na trgu za domačo uporabo?



Tukaj imaš nekaj na izbiro https://multisplitklima.si/ https://gree.si/klimatske-naprave/stens... https://www.klimanaprave.si/multi-split... https://vitanest.si/kategorije/klimatsk... https://www.japti.si/multi-split-klima/

tomjan2 ::

Zdravo, če kdo ve, ali je se možen nakup split klime s hitro spojko, da zmontiraš sam?

sbawe64 ::

Tega je že davno, ko so bile na hitro sponko zibro klime.
2020 is new 1984
Corona World order

THn5 ::

Ima mogoče kdo rezultate testa ZPS? https://www.zps.si/dom-in-vrt-topmenu-3...

hbgqzR ::

Lahko narocim jaz, če se splača?

darck ::

A ta klima recimo samo za hlajenje je zadovoljiva,kakor se mi zdi se je že omenjala ta znamka klim in nekateri so jo tudi hvalili in priporočali. Jaz bi jo rabil za jedilnico+kuhinja in obenem še za hodnik a vsega skupaj je približno 30 kvadratov.

 Cooper&Hunter Veritas

Cooper&Hunter Veritas

jocoj ::

Za hlajenje 30m2 je vsaka klima dobra. Zraven seveda še strošek montaže.

sbawe64 ::

2,5 kW model bo vrh glave za tako kvadraturo.
2020 is new 1984
Corona World order

darck ::

Ah vedno vzamem raje večjo in močnejšo kakor manjšo imam Mitshubishi 2,5 Kw v sobi z 20 kvadrati in ja premajhna,če hočem na hitro ohladiti. Glede same porabe med 2,5 in 3,5 Kw in stroški porabe je pa brez pomena gledati vsaj zame. Isto je pri avtomobilih ne maram teh majhnih navitih motorčkov ampak mašino ki gre brez problema čeprav kak liter več porabi,ko rabim gre ne pa,da se cinca in mantra. Drugače pa za moje pojme je idealno hlajenje po prostorih edino KANALSKO to z split klimami je tak tak in če imajo prostori vrata in če moraš jih imeti zaprta kaj ti to kaj pomaga. Nazadnje bom imel že v vsakem prostoru split klimo :).

6151 ::

darck je izjavil:

Ah vedno vzamem raje večjo in močnejšo kakor manjšo imam Mitshubishi 2,5 Kw v sobi z 20 kvadrati in ja premajhna,če hočem na hitro ohladiti. Glede same porabe med 2,5 in 3,5 Kw in stroški porabe je pa brez pomena gledati vsaj zame. Isto je pri avtomobilih ne maram teh majhnih navitih motorčkov ampak mašino ki gre brez problema čeprav kak liter več porabi,ko rabim gre ne pa,da se cinca in mantra. Drugače pa za moje pojme je idealno hlajenje po prostorih edino KANALSKO to z split klimami je tak tak in če imajo prostori vrata in če moraš jih imeti zaprta kaj ti to kaj pomaga. Nazadnje bom imel že v vsakem prostoru split klimo :).


Če prav uporabljaš klimo, ne boš nikoli rabil "na hitro" hladiti. Klima more biti prižgana cel dan za optimalno delovanje
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Ganon ::

darck je izjavil:

Ah vedno vzamem raje večjo in močnejšo kakor manjšo imam Mitshubishi 2,5 Kw v sobi z 20 kvadrati in ja premajhna,če hočem na hitro ohladiti.


????

jocoj ::

Ganon je izjavil:

darck je izjavil:

Ah vedno vzamem raje večjo in močnejšo kakor manjšo imam Mitshubishi 2,5 Kw v sobi z 20 kvadrati in ja premajhna,če hočem na hitro ohladiti.


????
Hitro ohladiti? Moderna klima mora laufat 24/7.

darck ::

jocoj je izjavil:

Ganon je izjavil:

darck je izjavil:

Ah vedno vzamem raje večjo in močnejšo kakor manjšo imam Mitshubishi 2,5 Kw v sobi z 20 kvadrati in ja premajhna,če hočem na hitro ohladiti.


????
Hitro ohladiti? Moderna klima mora laufat 24/7.



Ponoči nimam klime nikoli prižgane jo zvečer ob 23-24 uri ugasnem ko grem spat zaenkrat jo ne rabim imeti prižgane,ko spim in,da kje zrak okrog mene pihlja. Zjutraj itak ko se zbudim imam poleti stopinj med dobrimi 23 stopinjami in slabimi 25 stopinjami kar je še normalano za preživeti. Klima Mitshubishi pa je lahko totalno čisto očiščena in razkužena pa še vedno ima nekako drugačen vonj,ko hladi na več kakor 22 stopinj ZAKAJ ne vem razen tega,da moram tedensko kar filtre čistiti saj se tako hitro zaprašijo. Meni se na elektriki z porabo sploh nič kaj ne pozna,če dve klimi pustim delati tričetrt dneva in ponoči izklopim me pride nič kaj več kot 10 eur na mesec al pa še toliko ne in za to se sploh ne sekiram nič briga mene 10 ali 20 eur na mesec dati za hlajenje pa še to je samo mesec ali dva na leto. Zaenkrat je še elektrika poceni mogoče kdaj ko bo dražje pa bo potrebno kaj varčevati zaenkrat pa ni panike.

Furbo ::

darck je izjavil:

Ah vedno vzamem raje večjo in močnejšo kakor manjšo imam Mitshubishi 2,5 Kw v sobi z 20 kvadrati in ja premajhna,če hočem na hitro ohladiti. Glede same porabe med 2,5 in 3,5 Kw in stroški porabe je pa brez pomena gledati vsaj zame. Isto je pri avtomobilih ne maram teh majhnih navitih motorčkov ampak mašino ki gre brez problema čeprav kak liter več porabi,ko rabim gre ne pa,da se cinca in mantra. Drugače pa za moje pojme je idealno hlajenje po prostorih edino KANALSKO to z split klimami je tak tak in če imajo prostori vrata in če moraš jih imeti zaprta kaj ti to kaj pomaga. Nazadnje bom imel že v vsakem prostoru split klimo :).

Kako ti ne ohladi take kamrice, to mora z levo roko za 5 min.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

2,5kW za 20m2 je popoln "overkill" in govoriti o tem, da nima dovolj moči, je res smešno. Nekaj je hudo narobe s tvojo klimo.

Gregor P ::

Razen če ima ene 10 strešnih oken brez senčil>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
104 / 119
»»