» »

Katera klima

Katera klima

««
95 / 120
»»

Horas ::

https://www.emundia.si/vox-klimatska-na...

je ta klima za kaj? hladila bi zgoraj dve spalnici in spodaj večji prostor dnevna+kuhinja. se mi zdi precej ugodno.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

StreetArt86 ::

Pozdravljeni,

ker berem da dost ljudi fajn svetuje bom še jaz vprašal.

Sem v procesu nabave klime, hlajenje/gretje dnevne(primarno) + spalnica(kolko bo šlo v sosednji prostor), dal sem par povpraševanj in dobil sledeče ponudbe(montaža me pride orng ker rabimo dvigalo saj sem na višini cca 8m)

Daikin RXC+FTXC35B - 950-1000 eur
VOX IVA1-12 R - 800 eur
Daikin Sensira 3,5kw z wi-fi modulom - 1150 eur
Gree Fairy 3,5kw z wi-fi - 976 eur
Maxa eco plus model A+++ - 800 eur

Vox in Maxa(nikol slišal) mi nekak ne dišita, najbol se nagibam k daikin za 1k€ ali gree fairy.

Glede na to da smo cenovno tu tu, kaj bolše vzet?

LP

BorutK-73 ::

Horas je izjavil:

https://www.emundia.si/vox-klimatska-na...

je ta klima za kaj? hladila bi zgoraj dve spalnici in spodaj večji prostor dnevna+kuhinja. se mi zdi precej ugodno.

Za hlajenje je ok, je pa notranja malo glasna-52db. Ampak za tako ceno ti je vseeno.
Samo pazi, z montažo pride pol vse skupaj 516€.

PINki ::

Mene pa zanima kdaj je poraba klime manjsa.

Ce poleti uporabljam funkcijo hlajenje stanovanja na cca 24 stopinj ali ce uporabljam funkcijo razvlazevanja zraka, ki pravtako piha hladen zrak in ustrezno ohladi prostor?

Naceloma sem prebral na spletu, da razvlazevanje porabi manj el. energije.

V katerem primeru pa bi se znala situacija obrniti?

Pri funkciji razvlazevanja se sicer ne da nastavljati stopnje hitrosti ventilacije in spreminjanje pozicije ventilacije. Zakaj?

Horas ::

BorutK-73 je izjavil:

Horas je izjavil:

https://www.emundia.si/vox-klimatska-na...

je ta klima za kaj? hladila bi zgoraj dve spalnici in spodaj večji prostor dnevna+kuhinja. se mi zdi precej ugodno.

Za hlajenje je ok, je pa notranja malo glasna-52db. Ampak za tako ceno ti je vseeno.
Samo pazi, z montažo pride pol vse skupaj 516€.


sam klimo bi nabavil, monterja bom že nekje dobil
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

6151 ::

PINki je izjavil:

Mene pa zanima kdaj je poraba klime manjsa.

Ce poleti uporabljam funkcijo hlajenje stanovanja na cca 24 stopinj ali ce uporabljam funkcijo razvlazevanja zraka, ki pravtako piha hladen zrak in ustrezno ohladi prostor?

Naceloma sem prebral na spletu, da razvlazevanje porabi manj el. energije.

V katerem primeru pa bi se znala situacija obrniti?

Pri funkciji razvlazevanja se sicer ne da nastavljati stopnje hitrosti ventilacije in spreminjanje pozicije ventilacije. Zakaj?


Razvlazevanje naj bi za isti obcutek porabilo manj elektrike.

V primeru da zelis z razvlazevanjem doseci isto temperaturo, in ne samo obcutek iste temperature

Na moji klimi se da, tako da nevem odgovorit

Nebomgabiksa ::

StreetArt86 je izjavil:

Daikin RXC+FTXC35B - 950-1000 eur
VOX IVA1-12 R - 800 eur
Daikin Sensira 3,5kw z wi-fi modulom - 1150 eur
Gree Fairy 3,5kw z wi-fi - 976 eur
Maxa eco plus model A+++ - 800 eur
Vox je blagovna znamka iz Srbije, Maxa pa so Italijani... Tudi Daikin Sensira bi izključil, ampak samo iz razloga premalo podatkov (in je švohnej od prve opcije).

In potem ti ostaneta dve. Če ti je pomembno gretje pri -20°C (in hlajenje pri -15°C), ter zraven še malo udobja z WiFi, potem dileme ni - Gree zmaga. Če pa ti je za vse našteto vseeno, pa je Gree še vseeno cenejši :-)

energetik ::

PINki je izjavil:

Mene pa zanima kdaj je poraba klime manjsa.

Ce poleti uporabljam funkcijo hlajenje stanovanja na cca 24 stopinj ali ce uporabljam funkcijo razvlazevanja zraka, ki pravtako piha hladen zrak in ustrezno ohladi prostor?

Naceloma sem prebral na spletu, da razvlazevanje porabi manj el. energije.

V katerem primeru pa bi se znala situacija obrniti?

Pri funkciji razvlazevanja se sicer ne da nastavljati stopnje hitrosti ventilacije in spreminjanje pozicije ventilacije. Zakaj?
Klima po defoltu razvlažuje, tudi ko hladi. Ob funkciji razvlaževanja ni kontrole sobne temperature in lahko se zgodi, da bo prehladno ali pretoplo.
Poraba je odvisna od povprečne temperature v prostoru in obremenitve z vlago, sončnim obsevanjem, el. aparati. Skoraj nemogoče je povedati, v katerem primeru bo poraba manjša, vsekakor pa bo za primerljivo udobje razlika v porabi zelo majhna.
Največje udobje je, če imaš 24/7 vklopljeno na želeno temperaturo, da je termalna masa v bajti ohlajena in ni močnega pihanja klime. Zagotovo bo tudi vlaga ustrezno nizka.

PINki ::

OK, hvala.

easyrider3 ::

Moj kolega ima zmontirano Panasonic 5.5 Kw klimo leta 2001 in do sedaj je samo filtre čistil,še plin je original notri se pravi 19 leto že teče brez kakega dodatnega vzdrževanja. Klimo uporablja pa v delavnici. Jaz imam do sedaj dve klimi Mitsubishi in LG pa naslednjo bom verjetno vzel Panasonic. Z LG sploh nisem zadovoljen ker od samega začetka ropota k hudič isto bratrancu in tudi Mitsubishi je postala nekam čudna včasih hladi včasih samo mlačno piha pa sem poklical monterja in takrat je delovala uredu kdaj pa kdaj pa pa čudno. Iz svojih izkušenj lahko povem da nisem zadovoljen z LG sploh ne-katastrofa z Mitsubishi pa tudi po 5 letih nisem več zadovoljen kot bi moral biti.

NejcSSD ::

Js imam Panasonic za 600 eur iz 2012 klimo in še danes bp, brez stroškov razen par sprejev za dezinfekcijo. Sem pa super zadovoljen z micko AP35VG iz 2018. Res je tiha in hladi 3/4 mansarde za šalo (3,5kw - 60m2). Panasonic je po 8 letih že začel sem pa tja kaj ropotat in vibrirat, tako notranja kot zunanja.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

xseki ::

Jaz sem izredno zadovoljen z Daikin klimo. Plačal 650€ za Daikin sensira 3,5KW. Na stopnji 1 jo skoraj, da ne slišiš. Imam jo na hodniku, lepo hladi vse prostore. Poraba je zelo majhna.

freesty ::

Nikakor mi ne uspe povezat C&H klime z wifijem. Vem, da mi je pred casom delovalo z aplikacijo ewpe smart. Zdaj pa v procesu povezovanja gre vse lepo, najde wifi od klime, najde tudi router wifi. Potem pa kliknem povezi in mi da error.

https://imgur.com/5P3nn7A
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

darkolord ::

Lahko na routerju kako preveriš, če se je povezala gor?

freesty ::

Ne kaze, da bi se.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BladE_ ::

Sem ravno nekaj dni nazaj na novo povezoval... Še vedno dela z ewpe smart... Si po tistem "Mode+WiFI" navodilu povezoval? Prva WiFi povezava, ki jo izbereš je klima potem pa domači WiFI... Ko začne postopek sem ročno povezal telefon z WiFijem od klime in se vrnil v app potem... Recimo, da sem vajo ponovil 5x in je na koncu prijelo, ne vem pa ali je to pravi postopek.
Akcija - Reakcija

freesty ::

Prosim povej kaj pocnem narobe.

Ugasnem klimo. Drzim Wifi+mode tipki, klima zapiska. Odklopim klimo iz elektrike in priklopim nazaj. Grem v APP. Dodam novo napravo. Najde wifi od klime. NEXT. Izberem domaci 2.4ghz wifi. NEXT. Obdeluje.. ERROR.

Edit:Pri izbiri naprave izberem AC(ne vem, ce ima vlogo, ker je vec enih moznosti).

Edit2: Ponovil 3x enak postopek pa je delovalo. KONCNO! :)

Edit3: Ve kdo mogoce kaj naredijo sledece funkcije: "Air", "X-fan", "Health", "SE", "Sleep", "8°C Heating"?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Furbo ::

Navodila vedo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sbawe64 ::

X-fan pusti vklopljen.

https://www.greeonline.com/upload/produ...
#6
PressingX-FAN button in COOL or DRY
mode,the icon
After energization, X-FAN OFF is defaulted.
X-FAN is not available in AUTO, FAN or
HEAT mode.
is displayed and the
indoor fan will continue operation for
10 minute in order to dry the indoor unit
even though you have turned off the unit.

Note: X-FAN (or BL

easyrider3 ::

Ma sem vedel da morajo biti kakšni senzorji zjebani,da mi Mitsubishi ne deluje pravilno saj kar se je sedaj zgodilo to potrjuje. Klima je bila celo popoldan prižgana in ni hladila tako kot bi morala samo to ni tisto še tolko pomembno kakor to,da se je sedaj kar naenkrt začel ventilator hitreje pihat zrak in to VROČI zrak kakor da bi prešaltal na gretje. Totalno se ji je zmešalo.Prokleta elektronika in senzorji in kot prvo bo treba spet narediti temeljiti čistilni servis saj mogoče bo potem bolje.

Furbo ::

Ne. Pokliče se serviserja in on ugotovi kaj je narobe.

To je zdaj tako, kot bi ti avto nagajal in bi ga najprej peljal na globinsko čiščenje. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

easyrider3 ::

Saj ko sem jo ugasnil in potem čez nekaj minut nazaj prižgal je začela hladiti a poprej celo popoldne je bolj svoj hladila. Mi je spomladi prišel serviser in jo celo očistil potem pa nekaj časa meril izstopno temperaturo a takrat je delovala pravilno.Sem potem pred kakšnim dobrim mesecem sam isto isprobal a je slabo pokazalo.Od začetka je pravilno prikazovalo hlajenje izstopno temperaturo je bila nekje okrog 10 stopinj a nato se je začela dvigovati do 16 stopinj a v prostoru je bilo pa več kot 23 stopinj in zrak iz nje je poprej bil mlačen kakor hladen. Ona bi morala skoz pihati ven na 10-11 stopinj dokler ne doseže 16 stopinj koliko je bila tudi nastavljena ali recimo naj bo za 2 stopinji razlike na 18 stopi k bi moralo priti do takrat pa hladiti na polno. Sem jo potem isto kot serviserja očistili z čistili in je spet delale a sedaj pa zgleda da spet bo treba nekaj ukreniti. Serviserji pa samo pridejo in kasirajo denar in nič drugega ne naredijo kakor da.o očistijo kar lahko sam naredim imam vse od imajo oni za čiščenje.

Futsal ::

Zdravo,

Sem pred nakupom 2. klimatske naprave, ki pa ima specifične zahteve. Sicer imam Mitribushi -jevo že doma in sem super zadovoljen.

Kaj menite za balkon, ki je zastekljen - velikost 4m2. V bistvu je pisarna, ki rabi biti ohlajena in pozimi ogrevana.
Razmišljam o nižjem rangu klim vendar se bojim za porabo elektrike. Prva klima zelo malo porabi in se tudi grejemo na njo. Ne mislim pa dajati neke velike zneske, da mi ohladi 4m2.

Prva klima mi ne more segati v ta prostor in ga zadosti ohladiti ali segreti. Kaj menite?
Janko in Metka

Furbo ::

Za gretje bi zadoščal kalorifer, poleti pejd pa na dopust. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

facepalm ::

Eno vprasanje glede montaze..
Monter mi je napeljal instalacijo. Priklop bo cez cca mesec ali dva, ko se koncajo gradbena dela.
Bakrene cevi v prostoru je odscipnil in jih prelepil z izolirnim trakom, tiste zunaj pa zgolj odscipnil.
Ali ni v navadi, da se te cevi zavari?
Kaksne bi lahko bile posledice ce bodo stale cevi tako cca 5 dni (naslednji teden pride nekaj dokoncat)? Oz da ostanejo tako cel mesec? Je pametno, da zunanje takoj prelepim z izolirnim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

darkolord ::

Daj gor malo izolirnega traku in je to to. Nobenega problema ne bo.

Stari89 ::

Katero (prenosno) klimo za čim manj denarja? Idealno pod 250€.

trancer01 ::

Nobene. Najboljša prenosna je slabša od najslabše split.

Okapi ::

Ampak "prave" klime pač ne moreš povsod imeti. Edina rešitev v teh primerih je prenosna. Po mojem je še najbolje, da najdeš kakšno za 50 evrov na bolhi. Da ne bo preveč škode, ko boš ugotovil, da so prenosne klime bolj blažev žegen.;)

MH0 ::

trancer01 je izjavil:

Nobene. Najboljša prenosna je slabša od najslabše split.

Aja? Po čem pa to meriš?

Gregor P ::

Sam po praktični uporabi. Prenosna dela na polno in zelo glasno (da je najbolje, da imaš čepke v ušesih, če si v istem prostoru), da doseže vsaj nek zadovoljiv učinek, t.j. da ni tako vroče v (manjšem) prostoru, ki je daleč od učinkovitosti dvodelnih namenskih klimatskih naprav.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Marko52 ::

mene zanima kaj pri klimi rated capacity in kaj power input. rad bi hladil 30m2. gledam rated capacity 3500W za kupit. je to ok

PARTyZAN ::

MH0 ::

Gregor P je izjavil:

Sam po praktični uporabi. Prenosna dela na polno in zelo glasno (da je najbolje, da imaš čepke v ušesih, če si v istem prostoru), da doseže vsaj nek zadovoljiv učinek, t.j. da ni tako vroče v (manjšem) prostoru, ki je daleč od učinkovitosti dvodelnih namenskih klimatskih naprav.

Teoretično jo lahko imaš tudi zunaj prostora.
Če se uporablja, kot je prvotno namenjeno, pa je seveda glasnejša in zaradi vdora zunanjega zraka tudi manj ohlaja.
Pa še vedno je boljša od tiste, ki je ne moreš vgraditi. :-)

Gregor P ::

MH0 je izjavil:

... od tiste, ki je ne moreš vgraditi.
... če se sedaj morda pogovarjamo o študentskih sobah, ali ne vem kako spomeniško zavarovanih objektih potem morda že, sicer pa se da vgraditi marsikaj, lahko tudi tole ...

 Olimpia Splendid

Olimpia Splendid

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Ventilator je boljši nakup od prenosne klime, ti komot zmanjša "filing" vročine za kake 2-3 stopinje pa še poceni so. Moj brat je zlo zadovoljen ko je en simpl ventilator za 20EUR nabavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

Gregor P je izjavil:



 Olimpia Splendid

Olimpia Splendid


Tole je v bistu prenosna klima, kjer cev spelješ skozi luknjo v zidu. Pri vsaki prenosni klimi lahko to narediš, če narediš luknjo (ali dve,) v zid.

floyd1 ::

...in zaradi vdora zunanjega zraka tudi manj ohlaja.

Jaz nisem mogel verjet, kakšen podtlak to ustvarja v prostoru. S starimi okni se še ni opazilo, pri novih pa skoraj več ni šlo notranjih vrat zapret. Ja, prenosna klima res ohladi notranji zrak - dokler deluje. Ko ugasne, je po 15 minutah v prostoru enako vroče. Edina dobra prenosna klima je split varianta, jih pa žal ni dosti na trgu.

trancer01 ::

Enocevne prenosne klime so nateg in jih sploh ne bi smeli prodajati.

floyd1 ::

trancer01 je izjavil:

Enocevne prenosne klime so nateg in jih sploh ne bi smeli prodajati.

Se popolnoma strinjam. Princip delovanja je povsem zgrešen. Vsakomur je jasno, da bo vroč odveden zrak spet nadomestil topel zrak (hodnik, od zunaj,???).

Okapi ::

floyd1 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Enocevne prenosne klime so nateg in jih sploh ne bi smeli prodajati.

Se popolnoma strinjam. Princip delovanja je povsem zgrešen. Vsakomur je jasno, da bo vroč odveden zrak spet nadomestil topel zrak (hodnik, od zunaj,???).

Ampak še vedno hladiš notranjost, ker ven gre zrak s 40+ stopinjami, noter pa s 30, ali kolikor je pač zunaj. Če cev ne bi bila speljana ven, potem pa res ne bi nič naredil.

Princip delovanja je pač tak, kot ga razmere dopuščajo.

floyd1 ::

Saj imaš svoj prav, a ni vse v stopinjah. Ugoden občutek ti da v kombinaciji z razvlaževanjem, tu pa vlažen zrak hitro vdira nazaj in si spet na istem. Prenosna klima je zame maaaalo boljši ventilator in nič več. Ko dela, je OK. Je pa (vsaj zame) žal preglasna za non-stop delovanje. Po mojem mnenju pač ni vredna tega denarja. In njeno delovanje je (verjetno) hudo drago, izkoristek nikakav.
Sicer pa sem imel prenosno split. To je bila čisto druga zadeva, tudi občutno tišja. Sem jo pa moral imeti nekje pri oknu in prostor za zunanjo enoto (kjer sta bila samo izmenjevalec in ventilator). Kar je za marsikoga lahko problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Magic1 ::

Sem ravnokar malo pogledal Olimpia Splendid po netu in potrebuje dva kanala. Torej je to dokaj ok varjanta. Optimum ziher ni, zaradi majhnosti in vročega sistema v prostoru, samo osnovno funkcijo ohlajevanja in razvlaževanja verjetno opravlja dokaj dobro(v primejavi s prenosnimi), če ni izbire.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

BorutK-73 ::

Ni mi jasno zakaj ne spremenijo prenosne klime z eno cevjo v dvocevne.:8) Cevi so za kompresor (spodnji del klime), ločijo pa zgornji del ki hladi prostor in imaš skoraj "pravo" klimo.
Sem probal to sam naredit zadnjo leto ko sem še trpel z prenosno, ampak je bil podtlak prevelik in je vleklo zrak skozi vsako majhno špranjo.
Obstajajo dvo cevne prenosne, ampak so dražje od split klime.
Mogoče bi kakšen pogumni prodajalec začel ponujat ameriški tip okenske klime ki je tudi veliko boljša od prenosne.

Okapi ::

Okenske klime so v bistvu običajne "split", samo da sta pač notranja in zunanja enota spojeni. Problem je, ker naša okna s krili niso primerna zanje, sicer bi jih že na veliko prodajali.

mat xxl ::

Ve kdo za notranje stropne enote obvezno z dvemi registri ?

radmannsdorf ::

Kaj pa kakšen dober razvlaževalec prostora namesto prenosne klime? Tudi sam sem v situaciji, kjer na 2. lokaciji kjer sem v najemu, ne smemo imeti klasičnih klima naprav na novi stavbi. Zaenkrat sicer panike še ni, ker je kar nekaj prepiha v 2. nadstopju(se pozna proti pritličju), ampak vseeno, na 1. lokaciji sem vajen ohlajati s split klimo C&H - program razvlaževanje.
Tukaj pa imam stanovanje 42m2, načeloma bi razvlaževalec dal v dnevno sobo, če že ustvarja hrup. Stanovanje je torej majhno, spalnica pa v drugi sobi. Ima kdo izkušnje z dobrim razvlaževalcem?

-valvoline- ::

Kaj pa okenske klime? Je kaj pametnega za dobit?

krepki ::

Ali se izplača vsako leto plačevat redni servis klime zaradi 5 letne garancije servis pride 50€,letos mi je samo posprejal z dezinfekcijskim sprejem in je to bilo to.

Horas ::

to z sprejem lahko sam narediš.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
95 / 120
»»